REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečią dieną besitęsiantys dalies mokytojų streikai nekeičia Vyriausybės pozicijos ir ši neketina labiau nei numatyta didinti pedagogų algas. Tuo metu streikuojančių mokyklų skaičius auga.

REKLAMA
REKLAMA

Oficialiais Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, kuriuos trečiadienį gavo iš savivaldybių, trečiadienį iš viso streikavo 63 mokyklos. Antradienį pamokos nevyko 56 mokyklose. Ministerija taip pat skelbia, kad keturios mokyklos streiką jau baigė.

REKLAMA

Apie 600 streikuojančių bei juos palaikančių pedagogų, reikalaudami didesnių atlyginimų ir geresnių darbo sąlygų, trečiadienį susirinko prie Vyriausybės. Tačiau su streikininkų profsąjungų atstovais susitikę ministrai daugiau pinigų, nei jau pažadėta, jiems nepasiūlė.

„Jokios išeities. Nereikia skatinti streikų, nereikia kurstyti žmonių. Mes esame atviri, galime dirbti kitais klausimai - dėl mokytojų saugumo, kitų sąlygų“, - po susitikimo su profsąjungų atstovais sakė premjeras Gediminas Kirkilas.

REKLAMA
REKLAMA

Žurnalistų paklaustas, ar Vyriausybė neketina imtis priemonių net pedagogams grasinant egzaminų boikotu, premjeras išreiškė viltų, kad mokytojai „susipras ir to nedarys“.
Vienas iš profsąjungos lyderių Aleksas Bružas grasino, kad mokytojai tęs tai, ką pradėję.

„Toliau mes tą patį darysime - visus metus kelsime įtampą“, - žurnalistams sakė A.Bružas.

Jis sakė susitikime su Vyriausybe išgirdę Švietimo ir mokslo ministrės Romos Žakaitienės, Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Vilijos Blinkevičiūtės bei finansų ministro Rimanto Šadžiaus „pamokslų ir pamokymų“ ir tik žemės ūkio ministrė Kazimira Prunskienė esą rodė „žmogišką supratimą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visi kiti buvo abejingi, šalti ir pražūtingi švietimui“, - žurnalistams pasakojo A.Bružas.

Steikuojantys pedagogai reikalauja Vyriausybę šiemet algas kelti 15 proc. daugiau, nei numatyta. Mokytojai reikalauja, kad Vyriausybė 2008 metais pedagogų algas iš viso pakeltų 50 proc. Tuo metu Vyriausybė mokytojų atlygį nuo šių metų pradžios padidino 15 proc. (visiems biudžetininkams algos kilo 11,3 proc.), o nuo rugsėjo įsipareigojo algas didinti dar 20 proc.

Pastaruoju metu mokytojų darbo užmokesčio dydžio klausimas tapo vienu aštriausių politinėje darbotvarkėje. Daliai mokytojų streikuojant ar grasinant streikais, kita dalis derėjosi su Vyriausybe. Praėjusią savaitę buvo pasirašytas susitarimas dėl ilgalaikės švietimo darbuotojų atlyginimų strategijos, pagal kurią vidutinis mokytojų atlyginimas nuo 2138 litų šiuo metu kils iki 4113 litų nuo 2011-ųjų sausio.

REKLAMA

Dokumentą pasirašė premjeras Gediminas Kirkilas ir daliai pedagogų atstovaujančios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Rūta Osipavičiūtė. Praėjusį penktadienį susitarimą dėl mokytojų atlyginimų kėlimo pasirašė ir valdančiųjų partijų lyderiai. Trečiadienį ilgalaikę -mokytojų atlyginimų didinimo programą Vyriausybė patviritno posėdyje.

Daugelis opozicinių partijų ilgalaikės atlyginimų kėlimo strategijos 2009-2011 metams pasirašymą įvertino kaip išsisukinėjimą ir naštos užkrovimą ateinančioms vyriausybėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų