NASA marsaeigis „Curiosity“ į Žemę persiuntė pirmąjį savo fotokamerų padarytą nuotraukų pluoštą. Mokslininkus nustebino stebėtinas Gale'o kraterio kraštovaizdžio panašumas į Kalifornijos dykumas.
„Curiosity“ programos mokslininkai ir inžinieriai baigė tikrinti dvi marsaeigio navigacijos fotokameras, įrengtas vakar iškeltuose specialiuose laikikliuose. Viena iš navigacijos kamerų padarė 360 laipsnių apžvalgos panoraminę nuotrauką, kurioje matomos marsaeigio nusileidimo vietos apylinkės ir tolumoje dunksantys Gale'o kraterio kraštai.
Į Žemę perduotos pirmosios nespalvotos marsaeigio buvimo vietos apylinkių nuotraukos NASA mokslininkus nustebino nepaprastu savo panašumu į Kalifornijos dykumų peizažą, pranešė „Space.com“. Atrodo, kad akmeninga lyguma Marse yra nufotografuota vos už kelių šimtų kilometrų į rytus nuo NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Pasadenoje, kur buvo pagamintas „Curiosity“, sakoma pranešime.
„Curiosity“ programos mokslinis vadovas Johnas Grotzingeris net pajuokavo nepyksiantis ant manančių, kad NASA jiems nori apdumti akis ir nufotografavo marsaeigį bandymų Mohavės dykumoje metu.
Vienoje iš NASA paskelbtų didelės raiškos nuotraukų šiaurės pusėje tolumoje matomas 154 kilometrų skersmens Gale'o kraterio kraštas. Netoliese nuo marsaeigio, maždaug už 2 metrų, gerai matomas sujudintas Marso grunto plotas: tai marsaeigio metu įsijungusių „dangaus krano“ reaktyvinių variklių poveikio gruntui rezultatas, sakoma pranešime. Mokslininkai labai apsidžiaugė pamatę variklių „iškastą“ maždaug pusės metro gylio griovelį, nes marsaeigis galės iškart pradėti grunto tyrimus. Jam neprireiks nukasinėti paviršinio sluoksnio.
Tarp kitų NASA paskelbtų nuotraukų yra „Curiosity“ šešėlio Marso paviršiuje atvaizdas, MARDI fotokameros marsaeigio leidimosi metu padarytas kraterio apylinkių fotokadras bei kiti Marso vaizdai.