curiosity

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „curiosity“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „curiosity“.

Kinijos marsaeigis pradėjo kelionę po Marsą

Pirmasis Kinijos marsaeigis „Zhurong“ nuvažiavo nuo nusileidimo platformos ir dabar keliauja Raudonosios planetos paviršiumi, šeštadienį pranešė Kinijos kosmoso administracija. Saulės energija varomas aparatas Marso gruntą palietė šeštadienio 10 val. 40 min. Pekino laiku (5 val. 40 min. Lietuvos laiku). Zondas, gabenęs marsaeigį, ant Raudonosios planetos nusileido praėjusį šeštadienį. Tai buvo techniškai sudėtingas procesas, sunkesnis nei nusileidimas ant Mėnulio.
2021-05-22

Pritrenkiantys Marso vaizdai: paviešintos ilgus metus kauptos nuotraukos

Mokslo pasaulio akys dabar prikaustytos NASA programos „InSight“ roboto, nusileidusio ant Marso planetos ir turinčio pateikti daugiau duomenų apie šią mūsų kaimynę. Tačiau Marso tyrinėjimas tęsiasi daugiau nei 40 metų, ir jau dabar yra galimybė pasižvalgyti po šios planetos paviršių. Šiuos kadrus NASA gavo iš Marso orbitoje nuo 2006-ųjų besisukančios HiRISE kameros. 40 mln.
2018-12-09

NASA sėkmingai nutupdė Marso aktyvumą tirsiantį zondą

JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) zondas „InSight“, kainavęs 993 mln. dolerių (874,7 mln. eurų) ir turintis tirti Marso seisminį aktyvumą, sėkmingai nusileido, pirmadienį pranešė kosmoso agentūra. „Nusileidimas patvirtintas“, – paskelbė skrydžių valdymo centro operatorė, o NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijoje mokslininkai pašoko iš savo vietų ir pradėjo džiaugsmingai šaukti ir glėbesčiuotis.
2018-11-26

Siaubo kupinos naktys NASA: laukia įspūdingas reginys

NASA mokslininkai prisipažino nebeužmiegantys naktį, jaučiantys skrandžio skausmus ir siaubo akimirkas, jų 993 mln. dolerių (874,7 mln. eurų) vertės zondui „Insight“ pirmadienį artėjant prie įspūdingo finalo: nusileidimo Marse. Zondas stebės Raudonosios planetos seisminį aktyvumą. Gauti duomenys turi padėti išsiaiškinti, kaip Marsas – ir, tuo pačiu, kitos į Žemę panašios planetos – prieš milijardus metų susiformavo. „InSight“ buvo paleistas prieš beveik septynis mėnesius.
2018-11-26

Pritrenkianti žinia iš Marso: mokslininkai pripažįsta klydę

Po Marso paviršiumi glūdinčiuose sūraus vandens telkiniuose veikiausiai esama pakankamai deguonies, kad juose galėtų tarpti mikroorganizmai, panašūs į atsiradusius ir suklestėjusius Žemėje prieš milijardus metų, sakoma pirmadienį paskelbtame moksliniame straipsnyje. Kai kuriose vietose deguonies kiekis galbūt būtų pakankamas primityviems daugialąsčiams gyvūnams, pavyzdžiui, pintims, mokslininkai rašo žurnalo „Nature Geosciences“ paskelbtoje studijoje.
2018-10-23

Marse rasta daugiau gyvybei reikalingų medžiagų

NASA robotas Marse 3,5 mlrd. metų senumo uolienose aptiko daugiau gyvybei reikalingų „statybos blokų“ – kol kas sudėtingiausių ten aptiktų organinių medžiagų, ketvirtadienį paskelbė mokslininkai. Nepilotuojamas marsaeigis „Curiosity“ taip pat randa vis daugiau įrodymų apie sezonines metano Marse variacijas, rodančias, kad šių dujų šaltinis tikriausiai yra pati planeta ar galbūt jos gruntinis vanduo.
2018-06-08

Paviešinti faktai glumina: Marse aptiktas netikėtas radinys

Marsaeigis „Curiosity“ per savo netrumpą karjerą padarė nemažai nuotraukų. Jos dažnai paviešinamos. Jas griebia astronomijos mėgėjai, mokslininkai ir šiais svajotojai. Šios nuotraukos taip pat domina nežemiškos gyvybės ieškotojus. Štai visai neseniai buvo pareikšta, kad Marse aptiktas tikrų tikriausias patrankos sviedinys, kuris niekaip negalėjo susiformuoti natūraliai. Objektas, kurio nuotrauka dalinasi marsiečių ieškotojai, iš tikrųjų atrodo neįprastai.
2017-12-08

Ufologai mėgėjai Marse aptiko gigantiško žmogaus skeletą

Sensacijų ieškotojai aptiko naujų marsaeigio „Curiosity“ nuotraukų ir jose įžvelgė įspūdingų dalykų. Jų teigimu, šios nuotraukos įrodo gyvybės Marse egzistavimą, rašoma britų tabloide „Express“. Neįprastai sudėtas, tačiau panašus į gigantiško žmogaus skeletas, buvo aptiktas vieno iš Marso kraterių nuokalnėje. Jį aptiko tyrinėtojas Keithas Laney’us. Jau daugelį metų jis sudarinėja įspūdingas Marso peizažų panoramas ir užsiima gyvybės Raudonojoje planetoje įrodymų paieškomis.
2017-02-04

NASA: „Curiosity“ gali pasigirti dar vienu atradimu Marse

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kosmoso agentūra NASA praneša, kad erdvėlaivis „Curiosity“ Marso paviršiuje rado nitrogeno, o tai leidžia manyti, kad šioje planetoje galėjo egzistuoti gyvybė. Tačiau kol kas neįmanoma patvirtinti, kad nitrogenas Marse atsirado dėl čia galbūt kažkada egzistavusių gyvų organizmų. Nepaisant to, „Curiosity“ komanda iki šiol jau buvo radusi įrodymų apie kitus ingridientus, reikalingus gyvybei – vandens ir organinių medžiagų. 2,5 mlrd.
2015-03-25

Ar šiemet bus atrasta nežemiška gyvybė?

 2015 m. vykdomi kosminių tyrimų projektai teikia vilčių, kad galime tapti svarbių atradimų, susijusių su gyvybės paieškomis už Žemės ribų, liudininkais.
2015-01-21
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų