Žmonės apie būsimą prezidentą – iš 15 kandidatų renkasi ir pagal grožį

Pretendentų į prezidentus – pagal kiekvieno skonį. Taip galima apibūdinti galutinį siekiančiųjų užimti šalies vadovo postą sąrašą. 15-os pretendentų į šalies vadovus pavardės gyventojams daro įspūdį, tiesa, nebūtinai iš gerosios pusės. Na, o dalis ekspertų šioje įvairovėje įžvelgia ir nemenką grėsmę premjerui. Esą daug pretendentų laimėti rinkimus neturi jokių šansų, bet jie gali palaidoti premjero Sauliaus Skvernelio viltis premjero postą iškeisti į prezidento.

Taip pat politologai neabejoja, kad dalis pretendentų į rinkimus eina visai kitais tikslais. Taigi apie juos ir kokius savus favoritus į prezidentus jau vardija gyventojai?

 

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pretendentų į prezidentus – pagal kiekvieno skonį

Nuo ekonomistų iki sanitarų, nuo filosofų iki buvusių sportininkų. Tokią plačią pasirinkimo galimybę šią gegužę turės atiduosiantieji savo balsą Prezidento rinkimuose. Kaip ir reikėjo tikėtis, paskutinę akimirką sąrašas pasipildė ir netikėtomis kandidatūromis, pavyzdžiui, į pretendentų gretas įsiveržė ir skandalingasis Petras Gražulis.

Iš viso kandidatūrų – net 15, tačiau neabejotinais lyderiais išlieka tas pats trio: Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė ir Saulius Skvernelis. Jie reitinguose kol kas užsitikrinę daugiau nei pusę visų rinkėjų balsų.

Tačiau patys rinkėjai, žinoma, jiems nešykšti pačių įvairiausių epitetų, o ir renkasi pagal keisčiausius kriterijus. Už Nausėdą kol kas balsuotų apie 23 procentus tautiečių. 

„Aš balsuosiu už Nausėdą. (…) Išvaizdus žmogus“, – kalbėjo vilnietis. 

„Nausėda tikrai patirtį didelę turi, ir nuveikęs. Matosi, protingas žmogus, inteligentiškas“, – aiškino Marijampolės gyventojas.

„Už Nausėdą. Todėl, kad jis mano klasiokas buvo. Penktoj vidurinėj“, – rėžė klaipėdietis.

Kitiems gi Nausėda netinka. 16 procentų žmonių palaiko Ingridą Šimonytę.

Vienas iš apklaustų Vilniuje žmonių, priežastis rinktis šią kandidatę yra tai, kad ji vilnietė, kaip ir klausiamieji, kiti mano, kad ji išmano savo darbą.

REKLAMA

Panevėžietis rėžia, kad: „Šimonytė – ne. Reikia žmogaus su perspektyva, o čia – tik buhalterė.“

Nuo I. Šimonytės S. Skvernelis pagal apklausas atsilieka tik per plauką.

„Už Skvernelį. Jis man patinka, ryžtingas, energingas, simpatiškas“, – vertina jį klaipėdietis.

„Skvernelis nepadorus, policininkas yra“, – sako kitas.

„Gal ir premjeras, kuris žmogus yra puikus“, – mano Panevėžyje paklaustas žmogus. „Jeigu prezidentas vos pakalba angliškai ar kita užsienio kalba, aš tikrai nebalsuosiu už prezidentą, kuris daro gėdą Lietuvai“, – dar vieną nuomonę išsako pilietis.

„Jeigu jis taps prezidentu, aš išvažiuosiu iš Lietuvos. Man bus gėda, kad buvęs policininkas taps prezidentu“, – rėžia dar kitas.

Dalis politikos ekspertų svarsto, kad S. Skverneliui koją kiš vien ilgas varžovų sąrašas. Mat už jį greičiausiai balsuos kairiųjų simpatikai, o jie mažiau prognozuojami nei konservatyvių pažiūrų rinkėjai.

„Jeigu prieš tris mėnesius kalbėjom, kad Nausėda ir Šimonytė atiminėja balsus vienas iš kito, tai jie taip ir liko dviese anoj pusėj. O čia kandidatų padaugėjo kritiškai“, – mano apžvalgininkas Virgis Valentinavičius.

Pasak V. Valentinavičiaus, vadinamieji palaidi balsai gali gerokai apkramtyti premjero galimybes.

„Klausimas: kiek balsų iš jo atims Tomaševskis? Andriukaitis gali taip pat 7 procentus paimti, jei bus visavertė rinkimų kampanija. Kiek pasidalins Puteikis ir Gražulis? Galimas daiktas, dar 7. Tai kiek lieka Skverneliui?“, – svarsto jis.

Tiesa, kiti prognozuoja, kad daugiau bėdos premjerui gali pridaryti ne kiti, o jis pats sau.

„Nemanau, kad nuims balsų nuo Skvernelio. Skvernelis turi savo balsų diapazoną, kuris jam ir priklauso. Jis gali prarasti juos ne todėl, kad kažkas atims, o todėl, kad jis praras reputaciją. Staiga gali nusisukti nuo jo ir tada ims ieškoti kito kandidato“, – komentuoja politologas Lauras Bielinis. 

REKLAMA

Na, o dėl likusiųjų pretendentų žmonėms kyla klausimų. 

„Nesuprantu, dėl ko jie net eina“, – svarsto kaunietis.

Politologai atsako. Dalis jų, pavyzdžiui, Petras Auštrevičius, Valentinas Mazuronis ar Vytenis Andriukaitis beveik neturi jokių šansų laimėti, tačiau dalyvaudami stengiasi pritraukti rinkėjų dėmesį. O jo, asmeniškai ar partijai, dar labai reikės savivaldos, Europos Parlamento rinkimuose.

Štai dėl ko kone penkis tūkstančius eurų užstatui aukoja ir į rinkiminę kovą stoja sanitaras Kazimieras Juraitis, buvęs Ledo ritulio federacijos vadovas Vitas Gudiškis, ne kartą Seimo nariu siekęs tapti Alfonsas Butė, ar bene paskutinę minutę užsiregistravęs ir sunkiai savo išsilavinimą apibūdinantis Tomas Šimaitis, geriausiai turbūt žino tik jie patys.


Rašyti komentarą...
E
Emilija
2019-02-24 15:34:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man pati nepriimtiniausia iš visų pretendentų yra Šimonytė- grubi,nachališka, netaktiška, nekomunikabili, neišprususi. save įvertinusi kaip kareivį, visada vykdantį vyresnybės nurodymus.Nenorėčiau, kad Lietuvos prezidentė būtų Briuselio pašluostė, todėl nesiruošiu už ją balsuoti.
Atsakyti
-2

p
pensininkė
2019-02-24 13:34:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl nepaminėtas A.Juozaitis. Kas jis raupsuotasis, kad stumiamas kuo toliau nuo elito
kandidatų??? Gal bijoma, kad neužkrėstų jų favoritų savo "erezinėmis" kalbomis, nepriimtinomis viršūnėms. Juk jis "provincialas" ir tik "regionai" jį remia, tad kam jį liaupsinti kaip kitus, nes jie jau užtikrinti prezidentai net du. Vienas - misteris, kita -
vicemis.
Atsakyti
-1

Z
Zoro
2019-02-24 13:44:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bankininkas niekada nebus ger prezidentas jopirštai visą laiką į save sulinkę
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (48)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų