Teisininkas pakartojo rinkimų naktį išsakytą teiginį, esą antrame ture nemato prasmės remti į antrą turą patekusių kandidatų.
„Aš nematau prasmės nieko remti, klausimas, ar yra prasmės apskritai balsuoti“, – kalbėjo jis.
„Manau, kad rezultatas, kuris įvyko, atėmė demokratijos šventę“, – poridūrė I. Vėgėlė.
Naktį rinkiminiame štabe jis teigė, esą G. Nausėdos ir I. Šimonytės patekimas į antrą turą rodo „įsicementavusią politinę sistemą“. Rinkiminės kampanijos metu I. Vėgėlė ne kartą sakė, kad į šalies vadovo postą taikosi siekdamas atnešti pokyčių.
Ignas Vėgėlė: atidaviau savo jėgas, tačiau stebuklas neįvyko
Į antrąjį turą nepatekęs I. Vėgėlė tikino, kad rinkimams atidavė visas jėgas, tačiau stebuklas neįvyko. Pasak jo, prastesnį nei tikėjosi pasirodymą rinkimų metu lėmė balsų pasiskirstymas tarp kitų kandidatų.
„Rezultatus vertinu gerai, esu vienintelis Lietuvoje atėjęs ne iš sistemos ir neruoštas sistemos kandidatas, surinkęs beveik 175 tūkst. Lietuvos žmonių balsų. Esu labai dėkingas kiekvienam žmogui už kiekvieną jo balsą, tas balsas įpareigojo mane ir veikiau, atidaviau savo jėgas, dariau viską, kad pavyktų, tačiau tas stebuklas neįvyko. Stebuklas būtų buvęs, jei patekčiau į antrą turą“, – pirmadienio rytą spaudos konferencijoje kalbėjo I. Vėgėlė.
Anot jo, tokį rinkimų rezultatą lėmė balsų pasiskirstymas tarp kitų kandidatų. Ši situacija, pabrėžia I. Vėgėlė, yra labai patogi antros kadencijos siekiančiam prezidentui Gitanui Nausėdai ir premjerei Ingridai Šimonytei.
„(Lėmė – ELTA) tai, kad prastai pasirodė Dainius Žalimas, leidęs surinkti didesnį balsų skaičių Ingridai Šimonytei. Iš kitos pusės reikia suprasti, kad bandant patekti į politinę sistemą, nebūnant joje yra ribotas elektoratas. Deja, bet tarp mūsų, žmonių, kurie norėjo pokyčio sistemoje, išsisklaidė balsai. Politinė sistema liks tokia, kokia buvo. Tiek Gitanui Nausėdai, tiek Ingridai Šimonytei ši situacija yra patogi“, – pridūrė jis.
Abejoja rinkimų skaidrumu
I. Vėgėlės teigimu, pralaimėjimą galėjo lemti kompleksinės priežastys. Vieną iš jų teisininkas įvardijo „Laisvės TV“ ir „Sienos“ žurnalistinį tyrimą apie jo šeimos verslą.
„Kondicionierių tyrimas, mano įsitikinimu, yra užsakytas. Tyrimas, kuris buvo nukreiptas pakeisti tyrimų rezultatus“, – sakė I. Vėgėlė.
I. Vėgėlė taip pat tvirtino, kad rinkimai galėjo būti nevisiškai skaidrūs. Anot jo, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų nedalyvavimas rinkimuose ir kai kurie Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimai kelia klausimų dėl galutinių rezultatų.
„Aš manau, kad labiausiai koją pakišo ir sudėtingiausia, kad buvo, tai buvo, mano įsitikinimu, ganėtinai neskaidrūs rinkimai. Mes neturime ESBO tarptautinių stebėtojų šiais metais, turbūt, pirmą kartą po 2004 metų“, – kalbėjo I. Vėgėlė.
„Mes panašėjame į Rusiją. Rusijoje irgi šiais metais vykstant rinkimuose taip pat buvo išprašyti ESBO. Mes esame kažkuo panašūs, tik argumentai pas mus visiškai kitokie“, – pridūrė jis.
Stebėtojų į Lietuvą ESBO pranešė nesiųsianti po to, kai Lietuva atsisakė įsileisti Rusijos ir Baltarusijos atstovus.
Ignas Vėgėlė dėl žurnalistinio tyrimo svarsto kreiptis į teisėsaugą
I. Vėgėlė tikina, kad dėl „Laisvės TV“ ir „Sienos“ tyrimo apie jo šeimos verslą svarsto kreiptis į teisėsaugą. Pasak jo, šis tyrimas galėjo padaryti neigiamą įtaką už jį balsuoti ketinusiems rinkėjams.
„Bandysiu analizuoti, kokiu būdu ponia Ingrida Šimonytė galėjo gauti didesnį balsų skaičių. Galbūt dėl tų melagingų tyrimų, kurie buvo atlikti prieš mano artimų žmonių valdomas įmones. Spėčiau, kad tai galėjo būti vienas iš rezultatus pakeitusių (faktorių – ELTA). Aš svarstysiu taip pat ir apie teismo procesus, ar juos verta pradėti, ar ne. Mano supratimu, pridėti „galimai“ žodelį prie nusikalstamos veikos, tą žino visi, kad tokį dalyką darant gali sulaukti atsakomybės už reputacijos, orumo žeminimą“, – žurnalistams rinkiminiame štabe teigė I. Vėgėlė.
Kaip skelbta anksčiau, prieš kelias savaites žiniasklaida pranešė, kad kandidato į prezidentus I. Vėgėlės šeimos valdoma šildymo sistemų prekybos ir įrengimo grupė „Vilpra“ galimai apeidinėjo Rusijai įvestas sankcijas. Tai atskleidė „Laisvės TV“, tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ ir Baltarusijos tyrėjų kolektyvo „Biuro“ tyrimas.
Įmonė kategoriškai neigia bet kokį savo dalyvavimą galimo sankcijų apėjimo mechanizme.
Savo ruožtu I. Vėgėlė akcentavo, kad šis tyrimas galėjo nulemti nuvylusius rinkimų rezultatus.
„Aš kalbu apie tai, kaip kai kurie asmenys galimai galėjo pasiekti, kad rezultatas yra toks. Logika yra labai paprasta. Negalima asmens kaltinti nusikaltimu pridedant „galimai“. Likus trims savaitėms iki rinkimų tai yra reputacijos žeminimas. Tai galėjo įtakoti, manau, kad buvo nemaža dalis rinkėjų, kurie buvo apgauti, jiems aš buvau padarytas baubas. Ir iš to baubo gavosi tai, kad mes turėjome mažesnį nei prognozavome rinkiminį rezultatą. Tačiau džiaugiuosi, kad didelis žmonių skaičius nepatikėjo tais melais ir visgi atidavė balsą“, – sakė jis.
Kandidatas patikino, kad pirmiausia jis įsivertins, ar dėl žurnalistų tyrimo reikia kreiptis į teismą, o vėliau spręs dėl savo ateities politikoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!