„Aš manau, kad dabar tendencijos labai aiškios – aš lieku trečioje vietoje, ir akivaizdu, kad į antrą turą išeina Gitanas Nausėda ir ponia Šimonytė“, – rinkimų naktį Vilniuje jis sakė žurnalistams.
„Turime tą pačią įsicementavusią politinę sistemą, kuri kaip ir negirdėjo žmonių, taip ir negirdės toliau“, – pridūrė jis.
Išankstiniai rezultatai iš 1674 apylinkių rodo, kad jis yra trečioje vietoje su 12,5 proc. balsų.
Tuo metu dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda surinko 46 proc. rinkėjų balsų, o premjerė Ingrida Šimonytė – 16,8 procento.
Advokatas sakė kol kas neapsisprendęs, ką rems antrajame rinkimų ture po dviejų savaičių.
Jis taip pat teigė dėl savo ateities politikoje ketinantis apsispręsti greitu laiku. Vėliau I. Vėgėlė patikslino sprendimą priimsiantis vasarą.
„Ar aš matau savo ateitį politikoje, apsispręsiu greitu laiku, truputėlį pailsėjęs, apgalvojęs, pasvėręs“, – kalbėjo advokatas.
„Pirmą dalyką, kurį turiu įvertinti, tai, ar aš galėsiu kokioje nors kitokioje pozicijoje būdamas padaryti tai, ką pažadėjau žmonėms. Jeigu taip, tuomet man kelias į politiką atviras, jeigu ne, aš liksiu ten, kur esu“, – sakė I. Vėgėlė.
Paklaustas, ar mato politinę ateitį su jį prezidento rinkimuose parėmusia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, advokatas kalbėjo, kad pirmiausia turintis apsispręsti dėl to, ar išvis dalyvaus politikoje.
„Mes esame aptarę, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjunga remia mane prezidento rinkimuose“, – atsakė jis, paklaustas, ar yra aptaręs galimybę eiti į politiką su „valstiečiais“.
I. Vėgėlė taip pat pridūrė, kad birželį vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose rems jam palaikymą kandidatuojant į prezidentus išreiškusias partijas.
Advokatas svarstė dalį balsų praradęs dėl tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ su partneriais Lietuvoje ir Baltarusijoje atlikto tyrimo. Jame skelbiama, kad I. Vėgėlės šeimos kontroliuojama šildymo sistemų prekybos ir įrengimo grupė „Vilpra“ į Kirgiziją eksportuodama kondicionierius galimai apeidinėjo Europos Sąjungos sankcijas Rusijai ir Baltarusija.
Jis sakė dėl to galvojantis kreiptis į teismą.
„Aš svarstysiu taip pat ir apie teismo procesus, ar juos verta pradėti, ar ne“, – kalbėjo I. Vėgėlė.
„Negalima asmens kaltinti nusikaltimu pridedant galimai. Tai yra pažeidimas“, – pridūrė jis.
Šiemet dėl prezidento posto varžėsi aštuoni politikai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!