P. Gražulio vadovaujamas Tautos ir teisingumo sąrašas Europos Parlamente laimėjo vieną vietą, kuri kaip tik ir atiteks jam pačiam. Tai reiškia, kad iš Seimo apkaltos proceso tvarka dėl balsavimo už kitą Seimo narį išmestas P. Gražulis vėl turės darbą, tik gaus kur kas didesnį atlyginimą.
Sudėjus Europos Parlamento nario algą, dienpinigius, kompensacijas už keliones, išlaidas biurui išlaikyti, per mėnesį jis gali gauti ir 20 tūkst. eurų, tačiau P. Gražulis dalies algos ketina atsisakyti ir skirti Lietuvos žmonėms. Taip jis teigia norintis parodyti, kad jam svarbiau ne alga, o žmonių pasitikėjimas.
Pasakojo, kaip agitavo žmones
„Esu realistas, nelabai tikėjau, bet mano tokia buvo daugiau švietėjiška veikla. Aiškinau žmonėms agituodamas, kad jokiu būdu negalima išduoti krikščioniškų vertybių, kad negalime mes, Lietuva, nusigręžti nuo šeimos, kad yra absurdas kažkokios 107 ar kiek ten tos lytys, kad Dievas sukūrė vyrą ir moterį ir kad tauta laikytųsi šių nuostatų“, – pirmadienį sakė P. Gražulis.
Iš tiesų niekas neteigia, kad pasaulyje būtų šimtai lyčių, kalbama tik apie tai, jog nors biologinių lyčių yra dvi, bet lytinių tapatybių gali būti daugiau. Lytinės tapatybės reiškia, kad žmonės save suvokia šiek tiek įvairiau nei tik per biologinę lytį, nes būna homoseksualių, aseksualių, transeksualių asmenų arba žmonių, kurie savęs nepriskiria jokiai lyčiai ir vadinasi nebinarinės lyties asmenybės.
P. Gražulis daug pasakojo, kaip agituodamas stengėsi sustiprinti provincijos žmonių pasididžiavimą savo kilme, nes istorijos tėkmėje, būtent kaimo žmonės išgelbėjo lietuvių kalbą Abiejų Tautų Respublikos laikais, kai aukštuomenė kalbėjo lenkiškai, Rusijos imperijos okupacijos metu, kai buvo draudžiama spauda lietuviškai rašmenimis. Provincijos ir miesto priešiškumą jis bandė pabrėžti ir akcentuodamas, neva sovietų okupacijos metais neva kaimo žmonės tapo partizanais, o miestiečiai prisitaikė ir tapo komunistais, nors tokios skirties daryti nelabai galima, istorikai to nėra patvirtinę.
„Taip pat priminiau, nes labai dažnai ir žiniasklaida, iš tos provincijos, kuri balsuoja truputėlį kitaip nei vilniečiai, visada juos žemina. Kaip ir mane. Tai aš primindavau trumpą Lietuvos istoriją nuo caro okupacijos metų, kad, deja, kai caras okupavo Lietuvą, tik provincija išgelbėjo Lietuvą, apie tai ir istorikai kalba. Jie išsaugojo lietuvių kalbą. Ir yra skulptūra Rimšos, kai motina laiko ant kelių kūdikį, verpia siūlus ir moko lietuviškai iš Katekizmo skaityti“, – pasakojo politikas.
„Priminiau žmonėms ir Lenkijos okupacijos laikotarpį, kada miesčionys gėdijosi kalbėti lietuvių mužikų kalba ir tą kalbą išlaikė, lietuviškai kalbėjo kaimas, provincija. Ačiū jiems. Priminiau ir Komunistų partijos, kai Lietuva buvo sovietų okupuota, kad kaimo žmonėms ėjo į miškus, gynė, o miesčionys vėl prisitaikė, vėl išdavė Lietuvą ir stojo į Komunistų partiją. Visada sakydavau ir sakau: džiaukitės, didžiuokitės, kad esate žmonės iš provincijos, jei ne jūs, nebūtų Lietuvos. Tai ir šiandien dėkoju, kad jūsų morališkai nesužlugdė Europos Sąjunga, kaip ir sovietmečiu jūsų nesužlugė“, – kalbą rėžė P. Gražulis.
„Taigi ir sakau: vyrai, nepasiduokite kvailoms madoms ir nekeiskite orientacijos: mados ateina ir praeina. Sovietmečiu buvo madinga būti komunistu, sakė, kad Leninas atėjo visiems laikams, bet Lukiškių aikštė tuščia ir komunizmo nėra. Praeis ir šitos genderistinės, homoseksualistinės mados. Ir Lietuva vėl grįš į normalų gyvenimą. Dievas sukūrė vyrą ir moterį“, – toliau porino politikas.
Vos nepravirko
P. Gražulio kalbos perteikti ne citatomis būtų net neįmanoma, nes politiko mintys nebuvo labai susijusios viena su kita: pavyzdžiui, vieną minutę jis dėkojo jaunimui, kuris jį palaikė, su juo fotografavosi, paskui iškart perėjo prie pažadų laikytis tradicijų ir principų, kurių jis neišsižadėjo Lietuvą neva okupavus landsbergių klanui, o dar vėliau pažadėjo nekeisti orientacijos.
„Trypė mane konservatoriai, negalėjo nuteikti Klaipėdos rajono žmonių, kuriems ačiū, tai sugalvojo mane už menkniekį, už nieką išmesti iš Seimo. Bet nepasidaviau, nepadėjau mandato, kad negalvotų žmonės, kad man mandatas daug svarbiau už vertybes, už nuostatas. Ir todėl sakau, jums mieli žmonės, kad kad nekainuotų, kaip mane nespaustų tas Strasbūras, iš kurio beje ateina visas šitas, nu moralinis supuvimas, ten kovosiu, kad keistųsi Europa“, – su ašaromis akyse aiškino P. Gražulis.
Sakant šią frazę politiko balsas „lūžinėjo“, kas rodytų, kad jis tikrai graudinosi. P. Gražulis Europos Parlamente ketina dirbti Europos konservatorių ir reformuotojų frakcijai.
„Dar vieną dalyką noriu pasakyt: šiandien, kaip ir sovietmečiu, viskas yra užvaldyta, žiniasklaida yra užvaldyta. Man pikta, kada Landsbergis čia teismai, prokuratūra, ikiteisminio tyrimo institucijos – viskas užvaldyta ir demokratijos Landsbergis važiuoja ginti į Gruziją. Nu, absurdas. Visi mato, bet viskas, kaip ir sovietmečiu paimta į savo rankas. Net debatai. Aš noriu pasakyti, čia ne debatai buvo, čia viktorina buvo. Kodėl man neleisdavo pasakyti, ką aš noriu? Kodėl negalėdavom užduoti vienas kitam klausimo? Viskas panašiai. Sovietmečiu buvo glavlitas, šiandien yra laidos vedėjas. Glavlitą kontroliavo KGB, vedėja kontroliuoja VRK dabar, o instrukcijas rašė valdančioji dauguma, priėmė Rinkimų kodeksą“, – sakė P. Gražulis.
Beje, P. Gražulis niekaip nepaaiškino, kaip tokioje, jo teigimu, prastoje sistemoje, jis sugebėjo laimėti Europos Parlamento nario mandatą ir taip neblogai pasirodyti.
Nemoka anglų kalbos
Nors P. Gražulis krausis lagaminus į Briuselį, bet politikas nemoka angliškai, iš užsienio kalbų nurodo tik mokantis rusiškai. Pirmadienį politikas sakė, kad buitine kalba angliškai susikalba, nors pripažino, kad suprasti teisinę kalbą ir perskaityti teisės aktus bus sudėtinga.
„Per penkerius metus, aš manau, kad ir teisine kalba laisvai kalbėsiu. Tuo labiau, kad visi posėdžiai – tiek komitetų, tiek plenariniai, tiek frakcijose – verčiami į visas valstybines kalbas. Taigi problemų nebus“, – teigė P. Gražulis.
Ketina atsisakyti dalies atlyginimo
Dar P. Gražulis labai nori parodyti, jog kam svarbu ne Europos Parlamento nario atlyginimas, o žmonių pasitikėjimas, todėl jis ketina atsisakyti dalies algos ir skirti gyventojų poreikiams. Paklaustas, kaip tai padarys, kad būtų skaidru, P. Gražulis teigė įkursiąs organizaciją.
„Įkursiu mūsų darbo grupę, komisiją. Tikrai kreipimųsi bus nemažai, jau dabar žmonės prašo lėšų įvairiausiems projektams. Bus skelbiama kiekvieną mėnesį viešai spaudoje, savo feisbuko platformoje, kam yra skirtos tos lėšos. Be abejonės, tai daugiau moralinis toks žestas, mes nepatenkinsim visų prašančių, bet mano pozicija parodyti, kad mieli žmonės, man daug svarbiau jūsų pasitikėjimas negu atlyginimas“, – nurodė politikas.
Jis teigė ketinantis atsisakyti iki 50 proc. europarlamentaro pajamų.
Klausiamas apie šeimos vertybes ir kaip savo pavyzdžiu jas puoselėja, jeigu negyvena santuokoje su jam vaiką pagimdžiusią moterimi iš Palangos, vardu Birute, P. Gražulis porino kaip iš švento Rašto: „Esu krikščionis, klystantis, darantis klaidas. Dėl Birutės, dėl Monikutės aš jau šimtą kartų atsiprašiau. Klysti yra žmogiška, nuodėmėje pasilikti velniška“.
Savo ruožtu P. Gražulio bendražygis Naglis Puteikis paaiškino, kad jo kolega moka daug didesnes dukters išlaikymo išlaidas nei numatyta, tai daro savanoriškai, daug kartų bendrauja su vaiko mama, keletą kartų per savaitę leidžia laiką su savo dukra.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!