REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tai, kad žmonės neretai renkasi kremuoti savo mirusius artimuosius – natūralu. Tačiau, ar kada teko susimąstyti, kad po sunkios ligos, ramios senatvės ar iš niekur užklupusio nelaimingo atsitikimo netekus savo augintinio, jį taip pat galima kremuoti? Pasirodo, taip. Ši paslauga vis labiau populiarėja ir Panevėžyje.

Tai, kad žmonės neretai renkasi kremuoti savo mirusius artimuosius – natūralu. Tačiau, ar kada teko susimąstyti, kad po sunkios ligos, ramios senatvės ar iš niekur užklupusio nelaimingo atsitikimo netekus savo augintinio, jį taip pat galima kremuoti? Pasirodo, taip. Ši paslauga vis labiau populiarėja ir Panevėžyje.

REKLAMA

Naminių gyvūnų laidojimo tvarka įteisinta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu „Dėl gyvūnų augintinių gaišenų tvarkymo veterinarijos reikalavimų patvirtinimo“.

Įteisinta įstatymiškai

Šiame įstatyme išdėstytos savo augintinių netekusių šeimininkų galimybės teisėtai palydėti savo gyvūnus į amžinuosius medžioklės plotus:

pristatyti į šalutinių gyvūninių produktų perdirbimo įmonę; užkasti privačioje savo žemėje arba savivaldybės įteisintoje teritorijoje ne mažesniame nei 1 metro gylyje, atokiau nuo pastatų, vandens telkinių ir ten, kur nėra paviršinių gruntinių vandenų; kremuoti palaikus, o pelenus saugoti urnose arba užkasti savo žemėje arba savivaldybės įteisintoje teritorijoje ne mažesniame nei 50 cm gylyje.

REKLAMA
REKLAMA

Vis labiau populiarėja

Rožyno veterinarijos klinikos vadovas Juozas Sederevičius patvirtino, kad ši procedūra vis labiau populiarėja visoje Lietuvoje, įskaitant ir Panevėžį.

REKLAMA

„Prieš gerus trejus metus sudarėme sutartį su kremavimo įstaiga. Mane ir patį stebina, kad žmonės vis dažniau renkasi šį būdą. Per mėnesį būna 5-8 atvejai. Dažnu atveju pasitaiko, kad jei gyvūnas yra užmigdomas mūsų klinikoje, tuomet jį ir palieka kremavimui. Tačiau, būna, jog augintinis nugaišta namuose ir tuomet šeimininkai paskambina bei atveža gyvūną mums“, – pasakojo jis.

Pasak vyro, tai ne visuomet būna klinikos pacientai.

„Tiesiog, žmonės žino apie šią paslaugą, paskambina ir susitaria dėl kremavimo.  Kremavimo įmonė yra pas mus palikusi specialius maišus, į kuriuos įdedame gyvūną. Jei tai – vasaros metas, jį patalpiname į šaldytuvą, o jei žiema, tai turime šaltąjį kambariuką, kurio pilnai užtenka mirusio gyvūno laikymui“, – kalbėjo veterinaras.

REKLAMA
REKLAMA

Kaina priklauso nuo svorio

Kremavimo įmonė pati atvyksta į veterinarijos kliniką ir pasiima gyvūną. Po kremavimo – grąžina su urna.

„Procesas nuo paėmimo iki grąžinimo užtrunka apie savaitę ar dvi. Yra pasitaikę, kad ir tris savaites. Tačiau šeimininkai nepyksta, net jei ir tenka palaukti ilgiau“, – teigė J. Sederevičius.

Kremavimo kainos – nuo 50 iki 300 eurų.

„Kaina priklausomai nuo gyvūno svorio. Dažniausiai šeimininkai kremuoja šunis. Taip pat katinus. Tačiau yra pasitaikę ir retesnių, egzotinių gyvūnų, graužikų ir pan.“, – sakė jis.

Vieninteliai Lietuvoje

„Augintinių krematoriumas“ – šeimos įmonė, kuri specializuojasi teikiant naminių gyvūnėlių kremavimo paslaugas. Krematoriumas įsikūręs Tauragės rajone. Toma ir Vitalijus Žebeliai gyvūnų krematoriumo idėją derino su kolegomis iš įvairių Europos šalių. Sumanę steigti kol kas vienintelį šalyje gyvūnų krematoriumą džiaugiasi, kad verslas vis labiau populiarėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taip, šiai dienai esame vieninteliai, kurie teikiame augintinio kremavimo paslaugą. Teikiant šią paslaugą, jaučiamas sezoniškumas: žiemą turime daugiau užsakymų, šiltuoju sezonu – mažiau“, – dėstė direktorė T. Žebelienė.

Ji taip pat patvirtino, kad dažniausia kremuoti tenka šunis ir kates.

„Tačiau esame kremavę jūros kiaulytes, žiurkėnus, vėžliukus“, – pridūrė ji.

Pasak įstaigos vadovės, augintinis į krematoriumą gali patekti keliais būdais.

„Galime paimti jį iš veterinarijos klinikos ar namų. Taip pat į krematoriumą gali atvykti augintinio savininkas, iš anksto suderinus laiką su mumis. Visgi, didžioji dalis gyvūnų kremavimui yra paimami iš veterinarijos klinikų, į kurias po kremacijos yra grąžinamos urnos. Tuomet savininkas gauna skambutį ir ateina pasiimti. Jei paimame gyvūną iš namų, tai pristatome atgal į namus. Na, o jei atvyksta pas mus į vietą, tuomet, dažnu atveju, šeimininkai palaukia, ir jau tą pačią dieną grąžiname urną su pelenais“, – pasakojo moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų