REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nausėda apie Rusiją: negalime pradėti jokio dialogo su agresyviu režimu

Papildyta 11.08 val.

Prezidentas Gitanas Nausėda pakartojo, kad Lietuva remia Ukrainos reformas, kels Krymo okupacijos klausimą tarptautinėje bendruomenėje ir tikino, kad kol nėra jokių teigiamų signalų iš Kremliaus, dialogas su Rusija – neįmanomas.

Prezidentas Gitanas Nausėda pakartojo, kad Lietuva remia Ukrainos reformas, kels Krymo okupacijos klausimą tarptautinėje bendruomenėje ir tikino, kad kol nėra jokių teigiamų signalų iš Kremliaus, dialogas su Rusija – neįmanomas.

REKLAMA

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį kartu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu atidarė Ukrainos reformų konferenciją.

„Tikrai nuoširdžiai, asmeniškai džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį Lietuvoje. Ypatingai džiugu, kad ukrainiečiai, mūsų draugai ir partneriai, kartu su visa Lietuva vakar šventė mūsų šaliai itin svarbią datą – karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.

Mūsų bendra istorinė praeitis LDK, mano nuomone, yra tvirtos ir ilgalaikės partnerystės pagrindas“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, Lietuva ir Ukraina turi stiprinti politinius, kultūrinius ir ekonominius ryšius. G. Nausėda ir V. Zelenskis trečiadienį vyks į pajūrį, kur Lietuvos ir Ukrainos susisiekimo ministrai derėsis dėl bendradarbiavimo perspektyvų.

REKLAMA

„Kalbėdamas su prezidentu Zelenskiu visada ir visiškai palaikau pastangas išlaikyti Krymo klausimą tarptautinėje darbotvarkėje. Rusija tęsia Krymo okupacijos įtvirtinimą ir proaktyviai, kartais ir agresyviai, diegia savo naratyvą.

Tarptautinės bendruomenės dėmesio reikalauja ir tęstinis Rusijos karinių pajėgų telkimas Kryme ir prie sienos su Ukraina. Kol stebime tokius Rusijos veiksmus, privalome išlaikyti griežtą ir nekintančią poziciją Rusijos atžvilgiu“, – sakė G. Nausėda.

Lietuvos prezidentas tvirtino, kad šią poziciją kartojo ir birželį vykusioje Europos Vadovų Taryboje.

REKLAMA
REKLAMA

„Noriu pasikartoti – negalime pradėti jokio dialogo su agresyviu režimu, kol nematome jokių teigiamų jo elgesio pokyčių“, – įsitikinęs G. Nausėda.

Šalies vadovas patvirtino, kad Lietuva visuomet rems Ukrainos kelią į Europos Sąjungą ir NATO.

„Žinome, kad Ukrainos laukia sudėtingi iššūkiai ir esame pasirengę pasidalinti patirtimi. Žinome dėl to, kad patys tą patyrėme, patys tą išgyvenome ir sprendėme savo problemas patys arba su mūsų draugų pagalba. Todėl palaikome ukrainiečius šiame nelengvame transformacijos kelyje“, – sakė prezidentas.

„Tarptautinės bendruomenės strateginis interesas – klestinti ir demokratiška Ukraina. Todėl svarbu tęsti paramą ir palaikymą šioje šalyje vykdomoms reformoms“, – pridūrė G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Zelenskis: nesu toks optimistiškas kaip prezidentas Nausėda

„Keletą kartų pasakiau „brangusis, prezidente“. Čia kalbu iš visos širdies ir iš tikrųjų jaučiu tą ramybę ir palaikymą Lietuvoje, pastovų palaikymą Ukrainai. Esu dėkingas dėl to būtent prezidentui ir lietuvių tautai. Labai man malonu būti čia, esu tikras kaip ir bet kuriam ukrainiečiui Vilniuje“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas V. Zelenskis.

G. Nausėda tvirtino, kad jo nenuvilia tai, kad Ukrainai kol kas nėra aiškios narystės NATO ir ES perspektyvos.

„Manyčiau, kad dabartinėmis aplinkybėmis tiek EVT, tiek NATO viršūnių susitikime mes pasiekėme maksimumą, ką šiuo metu galėjome pasiekti. Labai aiškiai deklaruota, kad atvirų durų politika išlieka. Ir kad Bukarešto 2008 metų susitarimas ir aiškios žinutės Ukrainai egzistavimas išlieka ir NATO neketina nuo to nusigręžti“, – tikino G. Nausėda.

REKLAMA

„Aš taip optimistiškai nepriimu kaip prezidentas Nausėda, kas liečia tuos terminus ir Ukrainos ateities Europos Sąjungoje ir aljanse. Svarbu, kad ukrainiečių tauta per tuos metus neprarastų tikėjimo, kad Europos Sąjunga mato Ukrainą kaip savo narę“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Jis teigė, kad jaučia palaikymą iš kai kurių valstybių ir jų vadovų, pavyzdžiui, Lietuvos prezidento ar Europos Vadovų Tarybos pirmininko Charleso Michelio.

„Mes tikrai turime labai daug draugų, bet yra valstybių, kurios iki šiol abejoja dėl Ukrainos narystės ES ir NATO“, – teigė Ukrainos prezidentas.

Jis tvirtino, kad tokios šalys kaip Lietuva ar Lenkija nieko nelaukia ir visuomet remia Ukrainą, tad dėl tokių draugų, anot V. Zelenskio, Ukraina turi europinę perspektyvą.

REKLAMA

Nausėda: mažindamas ambasados Minske skaičių režimas „rūpinasi tik savo išlikimu“

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija antradienį pranešė, kad Lietuvos ambasadą mažina iki minimumo, kol bus panaikintos „nedraugiškos, konfrontaciją skatinančios Lietuvos iniciatyvos Baltarusijos atžvilgiu“. Ambasados personalas mažinamas iki vieno konsulinio ir trijų techninių-administracinių darbuotojų. Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigia, kad šiuo metu ruošia atsakomąsias priemones Baltarusijai.

„Tai rodo tiktai Baltarusijos režimo norą saviizoliuotis ir tapti dar labiau priklausomu nuo didžiosios kaimynės“, – žurnalistams sakė G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokios pastangos saviizoliuotis, atsiriboti nuo išorinio pasaulio dažniausiai baigiasi liūdnai, blogai pačiai šaliai ir jos žmonėms“, – pridūrė jis.

Anot šalies vadovo, situacija rodo, kad Baltarusijos žmonių ir pilietinės visuomenės interesai yra „mažiausiai dominantis Baltarusijos režimą dalykas“.

„Režimas rūpinasi tik savo išlikimu bet kokia kaina“, – kalbėjo G. Nausėda.

Vilniuje prasideda Ukrainos reformų konferencija

Lietuvos ir Ukrainos prezidentai Gitanas Nausėda ir Volodymyras Zelenskis trečiadienį Vilniuje atidarys Ukrainos reformų konferenciją. Tarptautiniai partneriai su Ukrainos atstovais aptars šalies reformų pasiekimus ir iššūkius, patvirtins tarptautinės bendruomenės paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei reformų procesui.

REKLAMA

Taip pat planuojama nubrėžti šios šalies europinės integracijos planus iki 2030 metų. 

Renginyje prezidentai kreipsis į tarptautinę bendruomenę siekdami jos dėmesio ir paramos Ukrainos reformoms kelyje į Europos Sąjungą bei NATO.

„Nuoširdžiai džiaugiamės dėl Ukrainos pasirinkimo siekti europinės ir euroatlantinės integracijos, įtvirtintos šalies Konstitucijoje. Lietuva visada rems Ukrainą kelyje į Europos Sąjungą ir NATO. Žinome, kad šios šalies laukia sudėtingi išbandymai, ir esame pasirengę pasidalyti patirtimi. Tarptautinės bendruomenės strateginis interesas yra klestinti ir demokratiška Ukraina, todėl svarbu tęsti paramą ir palaikymą šalyje vykdomoms reformoms“, – renginio išvakarėse sakė Lietuvos vadovas.

REKLAMA

Šių metų konferencijoje taip pat bus aptariami demokratijos institucijų stiprinimo, teisės viršenybės, kovos su korupcija, socialinio ir ekonominio vystymosi klausimai.

Konferencija vyks dvi dienas.

Joje dalyvaus Ukrainos premjeras Denysas Šmyhalis, ministrai, kiti politikai ir pareigūnai, ekspertai, Europos Sąjungos plėtros komisaras plėtros komisaras Oliveris Varhelyi, ES delegacijos Ukrainoje vadovas Mattis Maasikas, JAV administracijos, NATO atstovai, kt.

Ukrainos reformų forumas yra vykęs Londone, Kopenhagoje ir Toronte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų