• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Medicinos darbuotojams sumažintos ne tik algos. Patyliukais jiems sutrumpintos ir mokamos kasmetinės atostogos. Šiemet Rokiškio psichiatrijos ligoninės sanitarai ir kiti darbuotojai, dirbantys pavojingą darbą, atostogaus ne 42 kalendorines dienas, o visa savaite trumpiau.

REKLAMA
REKLAMA

Atostogas sutrumpino ministerija

Sveikatos apsaugos ministerija atostogas nusprendė apkarpyti dar pernai. Neatsižvelgė į ligoninės darbo specifiką. Ligoninės Teisės skyriaus vedėja Aušra Paberžienė teigia, jog buvo įvertintos darbo vietos ir auditoriai ligoninėje nerado nei kenksmingų, nei pavojingų darbo vietų.

REKLAMA

Tačiau ligoninės darbininkų sąjungos vadovė Stasė Kondraškienė, ligoninėje dirbanti jau 20 metų, ir kiti sanitarai sutrumpintomis atostogomis nesidžiaugia. Juk darbo sąlygos nepasikeitusios, sanitarai kaip dirbo su nestabilios psichikos, neprognozuojamais ligoniais, taip ir tebedirba. Į ligoninę policijos pareigūnai atveža ir antrankiais surakintus, dažniausiai smurtinius nusikaltimus padariusius asmenis, kurie dar laukia teismo, todėl neguldomi į sustiprinto stebėjimo skyrių, kur įrengta patikima apsaugos sistema. Teismo pavojingi nusikaltėliai laukia bendrose psichiatrijos skyriaus palatose su eiliniais dvasios ligomis sergančiais piliečiais.

REKLAMA
REKLAMA

Rokiškio psichiatrijos ligoninėje dirbantys sanitarai nesijaučia saugūs. Pavojai tyko kasdien. Vienam sanitarui buvo sumuštas veidas, sulaužyta ranka, o sustiprinto stebėjimo skyriaus gydytojui prieš keletą metų ligonis perpjovė kaklą.

Atostogas sanitarams sutrumpino Sveikatos apsaugos ministerija. Suvienodino visoms ligoninėms. Rokiškėnai jaučiasi nuskriausti ir sako, kad darbo sąlygos eilinėje ir psichiatrijos ligoninėje nesulyginamos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tenka net dykinėti

Kitų profesijų žmonėms, dirbantiems valstybės įstaigose, atostogos nesutrumpėjo. Tačiau žmonės verčiami eiti nemokamo poilsio.

Vidaus reikalų sistemos respublikinės profsąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė teigia, jog eiliniam policijos pareigūnui priklauso 30 dienų mokamų atostogų. Jeigu darbo stažas didelis, atostogos ilgėja, tačiau negali būti ilgesnės kaip 45 kalendorinės dienos.

REKLAMA

Policininkai, pasieniečiai, muitininkai atostogų turi daugiau, nei reikia, kadangi atostogauti varomi per prievartą dėl sumažinto finansavimo statutinėms institucijoms.

Policininkams, užtikrinantiems viešąją tvarką renginių, švenčių metu, sumokama už viršvalandžius, todėl pinigų atlyginimams nebeužtenka ir pareigūnai privalo eiti nemokamų atostogų.

REKLAMA

Baisiau už gaisrą

Atostogos - ne džiaugsmas, o skausmas nestatutiniams ugniagesiams. Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profsąjungos pirmininkas Juozas Pocius tikina, kad pervažiavęs per Žemaitiją įsitikino, kad visų savivaldybių, išskyrus Kretingą, ugniagesiai vejami atostogauti per prievartą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai Šiaulių rajono ugniagesių atlyginimams trūksta 60 tūkst. litų, todėl tenka eiti nemokamai atostogauti. Savivaldybių gaisrininkų punktuose paliekamas vienas darbuotojas. Kai kaime kyla gaisras, būdamas vienas ugniagesys gali tik atvažiuoti pažiūrėti, kaip kas nors dega, ir paduoti vandens, kai gaisro gesinti atvažiuoja statutiniai gelbėtojai.

REKLAMA

Per Vyriausybės išvažiuojamąjį posėdį Šiauliuose ugniagesiai bandė įteikti prašymą finansų ministrei dėl nestatutinių ugniagesių statuso bei finansavimo pakeitimo, tačiau ministrė labai skubėjo, prašymo nepaėmė.

“Nestatutinio ugniagesio uždarbis siekia vos 600 litų. Dar vieną mėnesį tenka atostogauti be atlyginimo. Todėl ir sakau, kad ugniagesiams atostogos - ne džiaugsmas, o katastrofa", - piktinosi J.Pocius.

REKLAMA

Raimundas Šukys - Sveikatos apsaugos ministras:

Atostogos medikams buvo peržiūrėtos turint tikslą jas labiau suvienodinti, išvengti didelės disproporcijos. Tai buvo padaryta dar vadovaujant ministrui Algiui Čaplikui.

Jokių kreipimųsi dėl atostogų truk-mės ministerija nėra gavusi, todėl nežinome, ar medikai patenkinti, kad atostogos kai kam pailgėjo, o kai kam ir sutrumpėjo. Jei gautume prašymų, atostogų trukmę vertintume iš naujo, juk nuo ano sprendimo praėjo jau nemažai laiko.

Genė SILICKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų