• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vykdant Klaipėdos Sąjūdžio parko atnaujinimo darbus kasamas ir tvenkinys. Į jį praėjusį savaitgalį įkrito vaikas. Nelaimėlį ištraukė pro šalį ėję vyrai. Kodėl darbų vieta nėra tinkamai apsaugota valdininkai atsakyti negali. Tuo tarpu baisesnių nelaimių ateityje baiminasi klaipėdiečiai, mat šis vandens telkinys formuojamas tarp 3 ugdymo įstaigų.

Vykdant Klaipėdos Sąjūdžio parko atnaujinimo darbus kasamas ir tvenkinys. Į jį praėjusį savaitgalį įkrito vaikas. Nelaimėlį ištraukė pro šalį ėję vyrai. Kodėl darbų vieta nėra tinkamai apsaugota valdininkai atsakyti negali. Tuo tarpu baisesnių nelaimių ateityje baiminasi klaipėdiečiai, mat šis vandens telkinys formuojamas tarp 3 ugdymo įstaigų.

REKLAMA

Viešojoje erdvėje pasirodė klaipėdietės pasakojimas, neva praėjusį savaitgalį ji pamatė kraupų vaizdą. Į Sąjūdžio parke kasamą tvenkinį įkrito vaikas. Išgelbėti jį bandė draugas, bet pro šalį ėję vyrai neliko abejingi ir sušlapę rūbus nelaimėlį tučtuojau ištraukė iš vandens.

Įvykio liudininkė teigia, kad suaugusiems vyrams išlipti iš tvenkinio buvo sudėtinga. Esą dėl klampaus pakrantės molio, kuris traukia žemyn.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl nelaimės kaltas vaiko smalsumas?

Įsisiūbavus diskusijai, klaipėdiečiai negailėjo aštrių pastabų atsakingiems žmonėms, esą kodėl vis dar formuojamas vandens telkinys, prie kurio intensyviai vyksta darbai, nebuvo aptvertas?

REKLAMA

Atsakyti į šį klausimą uostamiesčio valdininkai negalėjo. „Ten vyksta žemės darbai, mes vykdome 2011 metais patvirtintą projektą. Parke iškabinti yra stendai, tas prūdas yra tvarkomoj teritorijoj, jeigu žmonės jau eina mato, kad yra ta teritorija tvarkoma, kam lįsti į tą statybvietę? Rangovams yra visa informacija perduota apie praėjusio savaitgalio įvykius ir jie turi užtikrinti saugumą,“ - portalui tv3.lt komentavo Klaipėdos miesto savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas.

REKLAMA
REKLAMA

Sureagavę į praėjusio savaitgalio įvykius, darbus atliekanti bendrovė tvenkinio kasimo vietą apjuosė "stop" juosta. 

V. Švedas sako, jog nelaimės darbų vykdymo vietose įvyksta ir dėl vaikų smalsumo. „Žinote, kaip būna, vaikai lenda visur, smalsūs yra. Juk rangos darbai visur kasdien vyksta, tai šuliniai kur gali būti palikti, tai grioviai, gyvenimas toks jau yra. Iš tėvų reikėtų daugiau auklėjimo,“ - tikino V. Švedas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tvenkinys tarp 3 ugdymo įstaigų

Pašnekovas tikino, jog parko tvarkymo darbai turėtų baigtis kitų metų vasarą. Aptverti vandens telkinio neplanuojama. Tai ypač neramina kai kuriuos klaipėdiečius. Mat šis tvenkinys įrengiamas tarp 3 ugdymo įstaigų.

„Ne visi tėvai turi galimybę pirmokus nuvesti ar parsivesti iš mokyklos. O tokio amžiaus vaikai yra labai smalsūs. Kas bus, kai ateis žiema ir tas tvenkinys užšals? Bus nesaugu, o vaikai norės lipti ant ledo. Juk ne vienas vaikas taip jau yra nuskendęs. Mes nesame prieš aplinkos gražinimą, tačiau visų pirma norime, kad būtų pasirūpinta saugumu,“ - tikino Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė.

REKLAMA

Jog vandens telkiniai šalia mokyklų tikras galvos skausmas pritaria ir Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos vadovas Gintautas Misiukevičius. Mat visai šalia šios ugdymo įstaigos teliūškuoja vanduo.

„Visą laiką – rūpestis. Kai ateina žiema, per kurią gerai neužšąla tas tvenkinys, visada vaikams aiškinam, kad neliptų ant ledo, bet vaikai yra vaikai. Ir jie vis tiek bando ledo storį, tada mums nuolat baimė, kad įlūš ir paskęs,“ - teigė G. Misiukevičius.

REKLAMA

Gimnazijos direktorius tikina, jog šalia jo vadovaujamos ugdymo įstaigos tvenkinys turi būti. Esą jis, kaip ir mokyklos pastatas, paveldo dalis. Ir nors didelių nelaimių kol kas išvengta, kojas tvenkinyje teko sušlapti jau ne vienam mokiniui.

„Kojas teko sušlapt ne vienam. Budinčio prie tvenkinio nėra, bet prieš kiekvieną šaltąjį sezoną vaikus sukviečiam, ypatingai pradinukus, ir informuojam, kad negalima lipti ant tvenkinio. Taip pat prie durų kabo skelbimas grietai draudžiantis lipti ant ledo,“ - pasakojo G. Misiukevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kasamas tvenkinys kelia nerimą

Tvenkinys kasamas šalia 3 ugdymo įstaigų, tačiau pastarųjų vadovai apie vykdomus darbus nėra informuoti.

„Rangovai turi imtis saugumo priemonių, aptverti bei informuoti mokyklų vadovus, mokytojus, kas vyksta. Juk mes galėtume informuoti tėvus, vaikus apie situaciją. Kol kas to nebuvo padaryta. Čia dabar aplink daug darbų vyksta, tad daugelyje vietų nesaugu, o vaikai yra mažiukai ir jie yra smalsūs,“ - tikino Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos direktorė Janina Grigienė.

REKLAMA

Anot jos, nors toks vandens telkinys papuoš aplinką, geriau šalia ugdymo įstaigų jo nebūtų.

„Mes kaip bendruomenė nedalyvavome projekto rengime. Aišku, geriau kai šalia ugdymo įstaigų nėra tokių dalykų. Man buvo įstabu, kai sužinojau, kad čia kasamas tvenkinys. Nebuvome apie tai informuoti, o juk čia yra aplink 3 mokyklos,“ - kalbėjo J. Grigienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų