„Kai galvoji, kad net velnias neima, tai paima kažkoks užkratas.
Pats nelaikas prieš pat šventes.
Visa šeima išgulus.
Na, bet darbai vyksta ir viltis pasveikti iki švenčių dar gyva“, – dalijosi Ž. Pinskuvienė.
Kovidas sparčiai plinta, o simptomai dažnai būna panašūs į gripo
Pastaruoju metu daugėja sergančiųjų kovidu, o simptomai dažnai būna panašūs į gripo. Praėjusią savaitę 26-iose savivaldybėse buvo registruotas epideminis sergamumo lygis.
Apie tai, ar sunkiai serga pacientai ir, ar gali tekti vėl prisiminti ribojimus, pokalbis su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstove Greta Gargasiene.
Po savaitgalio fiksuota daugiau nei 2300 užsikrėtimų. Ar kelia nerimą tokie skaičiai?
Peršalimo ligų sezonas jau prasidėjo. Sergamumo pakilimą stebime jau nebe pirmą savaitę. Praėjusią savaitę 26-iose savivaldybėse buvo registruotas epideminis sergamumo lygis. Europoje registruojamas panašus sergamumo lygis, pastebimas didesnis sergamumas Covid-19 infekcija.
Iš žmonių pasakojimų atrodo, kad šiuo metu jie perserga lengvai, ar galima daryti išvadą, kad dabartinė viruso mutacija nėra tokia grėsminga?
Reikėtų vertinti hospitalizacijos skaičius ir intensyvios terapijos lovų užimtumą, tai vertinant šiuos rodiklius, situacija neatrodo grėsminga arba panaši kaip karantino metu. Šiuo metu hospitalizacijos ir mirčių rodikliai yra stabilūs ir neatrodo grėsmingai.
Ar turite duomenų, kas labiausiai išguldo žmones, kovidas ar kiti virusai?
Praeitos savaitės duomenimis, kovidas sudarė apie 16 proc. nuo visų registruotų kvėpavimo takų infekcijų, gripas apie 2 proc. Visa kita slepiasi po nediagnozuotais, tai yra laboratoriškai nepatvirtintais atvejais. Šiuo metu kovidu sergančiųjų yra daugiau lyginant su kitomis kvėpavimo takų infekcijomis.
Ar tikėtina, kad gali prireikti ne tik rekomendacijų dėvėti kaukes, bet ir apribojimų?
<...> Dabartiniai skaičiai rodo, kad 26-ios savivaldybės jau yra pasiekusios epideminį sergamumo lygį, bet mes žiūrime ne tik į jį, bet ir į hospitalizacijų skaičius, į situaciją ugdymo, asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Kol kas tik rodikliai viršija epideminį lygį, bet kiti kintamieji nekelia susirūpinimo. Situacija nuolat stebima ir esant poreikiui, atsižvelgus į visų rodiklių visumą, tam tikroje savivaldybėje ar Lietuvos mastu bus skelbiama epidemija.
Visą pokalbį rasite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
O dabar durnieji ANTIVAKSERIAI .....i ataka:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.