13 galimų koronaviruso simptomų: pasitikrinkite, ar jų nejaučiate

Koronavirusas, dar vadinamas COVID–19 – tai nauja mirtina liga, pažeidžianti plaučius ir kvėpavimo takus. Jungtinės Karalystės sveikatos tarnyba nurodo, kad pagrindiniai jos simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, norint identifikuoti šią infekciją – tai karščiavimas ir sausas kosulys, rašoma dailystar.co.uk.

Keletas geriausių Jungtinės Karalystės otolaringologų teigia pastebėję naujo užsikrėtusiųjų koronavirusu simptomą. Didžiosios Britanijos otolaringologų asociacija (ENT UK) sako, kad asimptomatiniams pacientams – tiems, kurie nekarščiuoja ir nekosėja – gali susilpnėti skonio ir kvapo pojūčiai.

„Sky News“ pateiktame pranešime jie teigia: „Užsienio šalių pateikti įrodymai atskleidžia, kad koronavirusas į organizmą patenka per akis, nosį ar gerklę. Taip identifikavome naują simptomą – skonio ir kvapo pojūčių praradimą“.

Pastarosiomis dienomis JK vyriausybė ragina žmones dirbti iš namų, jei tik įmanoma, kad koronavirusas nustotų plisti.

JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas buvo priverstas imtis griežtų priemonių visoje šalyje – uždaryti barai, klubai, teatrai ir laisvalaikio centrai.

Pajutus su COVID–19 siejamus simptomus raginama saviizoliuotis septynioms dienoms, jei gyvenate vieni, ir 14 dienų, jei gyvenate su kitais žmonėmis.

Štai 13 koronaviruso simptomų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

Sinusų skausmas

Spaudimas ausyse

Stiprus galvos skausmas

Deginantis akių skausmas

Perštinti gerklė

Skausmai visame kūne

Gumbų atsiradimas

Nusilpimas

Sumažėjęs apetitas

Karščiavimas

Krūtinės spaudimas ir kosulio priepuoliai

Nemalonūs pojūčiai, primenantys patiriamus pakeitus daugelį laiko juostų

Alpimas

Taip pat manoma, kad vienas pirmųjų koronavirusą išduodančių simptomų – pilvo skausmas.

"American Journal of Gastroenterology“ publikuojamame straipsnyje teigiama, kad koronavirusu užsikrėtusiems pilvo skausmas pasireiškia dar prieš prasidedant kitiems simptomams. Paaiškėjo, kad 48,5% pacientų, sergančių COVID–19, atvykę į ligonines, jautė su virškinimu susijusių simptomų – diarėją, vėmimą ar pilvo skausmus. Kai kurių pacientų atvejais tyrėjai išsiaiškino, kad būtent tai buvo pirmasis simptomas, o ne kiti įprasti gripo požymiai.


Rašyti komentarą...
D
Daiva
2020-03-25 01:29:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas iš tų simtomų jeigu tirymų nedaro tai ir toliau sau spėlioti kas ir kaip.
Atsakyti
-6

U
Ugne
2020-03-25 09:41:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prie ko tas testas?? Sedek namie, jei grizai, ir sedek dar 14, jei pasireiske simptomai.. Kaip tai, kad neuzkresti kitu? Tipo jei testas nustatytu corona, tai jau neitum niekur is namu, o dabar specialiai eisi pasivaiksciot ir pasidalint virusu? Ar siaip nesupranti, kad negali eiti, jei tau atrodo, kad sergi?? Kur samone? Dziaugtis reikia, kad nereikia jungtis prie aparatu ir kad namuose issisveiksit, o jei ne - pagalbos linija, greitoji, ligonine ir tada jau bus tyrimas. Tikekimes, kad neprireiks nei jum, nei aplinkiniam..
Atsakyti
-6

O
Okse
2020-03-25 08:32:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu Daiva. Kosau sau 5d. Užgulta nosis 3d. Vakar kalbant truko oro. Bet tai dalis pozimiu, bet ne dauguma. Tyrimų nedarys
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (52)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų