liga

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „liga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „liga“.

Paskutinis pasispardymas: gripas į ligonines paguldė daugiau žmonių

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, Lietuvoje balandžio 1–7 d. (14-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo iki 815,6 atvejo 100 tūkst. Lietuvos gyventojų. Kovo 25–31 d. (13-ąją savaitę) jis siekė 1218,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Sunkiai serganti „San Francisko raganų“ žvaigždė pranešė netikėtą žinią: parduoda savo daiktus

Ne vienerius metus su vėžiu kovojanti amerikiečių aktorė, „San Francisko raganų“ žvaigždė Shannen Doherty (52 m.) parduoda savo daiktus, kad galėtų daugiau laiko praleisti su mama. Tai ji pareiškė tinklalaidėje „Let's be clear with Shannen Doherty“. Taigi 52 metų moteris prisipažino, kad dėl sunkios ligos ji ėmė kitaip suvokti pasaulį. Visų pirma dabar aktorė nori sutelkti dėmesį į tikrai svarbius dalykus, o ne į materialines gėrybes.
2024-04-03

Šiuo virusu užsikrėtė 95 proc. žmonių, nuo jo nėra jokių vaistų ir vakcinų – tačiau mokslininkai arti proveržio

Nuo Epsteino-Barro viruso (EBV) nėra vakcinos ar vaisto, tačiau tai greitai gali pasikeisti. Nauji tyrimai atskleidė kai kurias viruso silpnąsias vietas, todėl atsirado galimybė taikyti tikslingą gydymą. Gydymas galėtų sumažinti ir ligos išprovokuotus vėžinius susirgimus. Tikriausiai esate užsikrėtę EBV virusu. Jis itin paplitęs žmonių populiacijoje, manoma, kad juo užsikrėtę apie 95 proc. gyventojų. Įdomiausia tai, kad dauguma žmonių taip ir gali nesužinoti, jog jie kažkada yra turėję EBV.
2024-03-31

Lietuvoje moterys seka Angelina Jolie pavyzdžiu: radus pavojingą geną ryžtasi šalinti krūtis – už tai ir sumoka

Lietuvoje, moterims norinčioms alikti vėžio prevenciją, už krūtų šalinimą tenka susimokėti pačioms. Vis daugiau moterų bijodamos susirgti vėžiu, ryžtasi profilaktiškai šalinti krūtis, tačiau valstybės ištekliai neleidžia aptarnauti visų norinčiųjų. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Santaros klinikų pacientei gydytojai prieš savaitę atliko mastektomiją – pašalino krūtis ir įdėjo implantus. Apie tai žino tik jos vyras, todėl ji kalba neatskleisdama tapatybės.

Lietuvoje nustatyti 27 koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota

Trečiadienį koronaviruso infekcija patvirtinta 27 žmonėms, dar šeši asmenys susirgo pakartotinai, skelbia Valstybės duomenų agentūra. Pastarąją parą mirčių nuo koronaviruso nefiksuota. Nuo pandemijos pradžios bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 9896. Anot Valstybės duomenų agentūros, pirminių naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst.

Prasidėjo ligoms palankus metas: kaip stiprinti sveikatą, o kada jau nelaukiant važiuoti į ligoninę

Pavasarį organizmas yra kiek pasilpęs po žiemos, trūksta vitaminų, dažnais atvejais tenka vis dar atsigauti nuo ligų, kuriais sirgta šaltuoju metų laiku. Be to, ir pavasarį infekcijos ir bakterijos niekur nedingsta, tad sergamumas neslūgsta.
2024-03-25

Moterų istorijos Lietuvoje sukrečia: vėžys kirto vos 33-ejų mamai, laimė – padėjo modernūs vaistai

Nuo kitų metų nemokamai dėl krūties vėžio galės išsitirti moterys sulaukusios keturiasdešimt penkerių metų. Dabar nemokamai mamograma atliekama tik nuo 50-ies. Gera žinia, bet medikai ir pacientės pirštu beda į tai, ko valdininkai dar nepadarė ir tai kainuoja žmonių gyvybes – Lietuvos pacientės metų metus nesulaukia vaistų, kuriuos seniai vartoja kitų šalių moterys, negauna genetinių tyrimų, kurie leistų parinkti tinkamiausią vėžio gydymą.

Lietuvoje gyvenanti mama atvirai papasakojo apie sūnaus ligą: „Man pasakė, važiuokit namo ir leiskit jam numirti“

Kas penkioliktas iš jūsų serga reta liga, o kai kurie apie tai net nežino. Tokią statistiką įvardija gydytojai, kuriuos galima vadinti tikrais detektyvais. Pirmiausia jie turi įtarti, kokia reta liga žmogus gali sirgti, paskui tyrimais surinkti įrodymus, kad būtent ja. O tada, jei tik yra gydymas, gauti kompensavimą iš Ligonių kasų. Beje, gydyti retas ligas brangu, kartais vaistai metams žmogui kainuoja ir du šimtus tūkstančių eurų. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Garsiai TV laidų vedėjai Wendy Williams diagnozuota klastinga liga

JAV pokalbių laidų vedėjai Wendy Williams (59 m.) diagnozuota progresuojanti afazija ir frontotemporalinė demencija, pranešė jos atstovai. Vasario 22 d. buvo paskelbtas pareiškimas, kuriuo siekiama išsklaidyti netikslius ir žalingus gandus apie jos sveikatą, rašo Tvnet.lv. „Kaip žino Wendy gerbėjai, ji jau anksčiau atvirai pasakojo apie savo medicinines kovas su Graveso liga ir limfedema, taip pat apie kitas su sveikata susijusias problemas.
2024-03-17

Naujausi tyrimai atskleidė: ar šaltas oras iš tikrųjų gali sukelti peršalimo ligas?

Kai tik lauke nukrinta temperatūra, gali atrodyti, kad visi aplink jus staiga pradeda čiaudėti ir kosėti. Naujausi tyrimai parodė, kad šaltas oras gali sukelti įvairias ligas, nes pažeidžia nosies imuninį atsaką.
2024-03-10
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų