simptomai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „simptomai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „simptomai“.

Šia klastinga liga užsikrėsti galima vos išėjus iš namų: laiku pastebėkite šiuos ženklus

Erkės Lietuvoje platina ne vieną susirgimą. Bet jei nuo viruso – erkinio encefalito – dar galima pasiskiepyti, tai nuo bakterinės infekcijos – Laimo ligos – ne. Santaros klinikų infekcinių ligų gydytoja Daiva Radzišauskienė pasakoja daugiau, kokiais simptomais ši liga pasireiškia. Laimo liga yra erkių platinama bakterinė infekcija: ja susergama, kai į žmogaus kraują patenka borelijos – bakterijos, sukeliančios šį susirgimą.
2024-05-20

Plinta pavojingas virusas: ypatingai įspėja 1 grupę žmonių

Parvovirusas B19 yra visame pasaulyje gerai atpažįstama infekcija, kuria dažniausiai užsikrečia mažamečiai vaikai. Ji pasižymi išskirtiniu simptomu – rausvu bėrimu skruostų zonoje, vėliau galinčiu plisti į krūtinę, nugarą, rankas. Infekcija užsikrečiama gana greitai, tačiau vaikams sunkių simptomų dažniausiai nepasireiškia.
2024-05-19

Burnos vėžį išduoda šie ženklai: pasitikrinkite, ar nejaučiate

Burnos vėžys dažnesnis tarp vyresnio amžiaus žmonių, kuriuo dažniau serga vyrai nei moterys. Nustatyta, kad rūkalių ir mėgstančių gerti alkoholį, o ypač mėgstančių ir rūkyti, ir vartoti alkoholį rizika susirgti burnos vėžiu nepalyginamai didesnė, nei nerūkančių ir nepiktnaudžiaujančių alkoholiu.
2024-05-16

Plaučių vėžį išduoda šie simptomai: atkreipkite dėmesį

Galbūt žinote, kad skausmas krūtinėje ir švokštimas yra įspėjamieji požymiai, jog kažkas negerai su jūsų plaučiais, tačiau dažnai nepastebite įspėjamųjų požymių rankose. Specialistai teigia, kad plaučių vėžį galite anksti pastebėti, jei laiku atliksite labai paprastą pirštų testą. Vėžio tyrimų organizacijos duomenimis, plaučių vėžys yra žiaurus žudikas – Didžiojoje Britanijoje jis kasdien nusineša apie 95 žmonių gyvybes.
2024-05-15

Vitamino D trūkumą išduoda šie simptomai: pastebėkite laiku

Vitamino D trūkumą išduoda keli simptomai, kuriuos pajutę net nepagalvotumėte, kad jie susiję su šio vitamino trūkumu. Vitaminas D yra labai svarbus reguliuojant kalcio ir fosfatų kiekį organizme, t. y. maistinių medžiagų, reikalingų sveikiems kaulams, dantims ir raumenims išlaikyti, rašo express.co.uk. Organizmas jį gamina dėl tiesioginių saulės spindulių poveikio į odą būnant lauke. Ypač žiemos mėnesiais žmonės gali jo gauti nepakankamai.
2024-05-14

Vitamino D trūkumą išduoda šie simptomai: pastebėjus nieko nelaukite

Vitaminas D yra vienas svarbiausių vitaminų, kurio organizmui reikia dėl kelių svarbių priežasčių. Jo reikia kaulų ir širdies sveikatai, taip pat imuninei sistemai stiprinti. Dažnai apie jo trūkumą organizme išduoda pasirodęs nuovargis, depresija ar nemiga, tačiau yra ir kitų simptomų. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kokie simptomai išduoda vitamino D trūkumą, kaip jo gauti bei kaip tinkamai vartoti.
2024-05-07

Kaunietė staiga priaugo 10 kg: kuo serga, suprato tik vėliau

35-erių metų kaunietė Ieva Kurashidzė jau 13 metų gyvena su lėtiniu autoimuniniu tiroiditu, dar vadinamu Hašimoto tiroiditu. Dėl šios diagnozės Ieva turi nuolat atkreipti dėmesį į savo mitybą bei dažnai tikrintis sveikatos būklę. O nekrintantis svoris ir jėgų trūkumas nepalengvina kasdieninių iššūkių.  Ieva yra trijų vaikų mama, su vyru įrengusi itališko maisto restoraną. Šiuo metu pora atidarinėja vyno ir užkandžių barą Kauno senamiestyje, o pati Ieva mokosi Someljė mokykloje.
2024-05-06

Vėžys pasiglemžė 33-ejų moters gyvybę: išdavė šie simptomai

33 metų mama Katie Dowling per kelis mėnesius prieš mirtį nuo vėžio, būdama vos 33 metų, patyrė dvi šeimos tragedijas. Gydytojas jai pasakė, kad serga tik astma. Dabar įspėja visus. Katie Dowling gydėsi chemoterapija ir patyrė tragediją, nes likus keliems mėnesiams iki mirties neteko abiejų tėvų. Mama iš Norris Green Liverpulyje paliko 36 metų partnerį Craigą Nicolį ir du vaikus. Manė, kad serga astma Ji buvo apibūdinama kaip geros širdies žmogus, kuris dėl kiekvieno padarytų viską.
2024-05-04

Tiksinčios „bombos“ Erikos smegenyse medikai nematė 2 paras: dabar įspėja visus

45-erių mažeikietė Erika Matutienė gegužės 13 dieną švenčia savo antrąjį gimtadienį. Tą dieną medikai moterį išgelbėjo iš mirties pančių. Erikai plyšo smegenyse buvusi aneurizma ir gydytojų teigimu, tik stebuklas ją išgelbėjo, nes su plyšusia aneurizma moteris vaikščiojo net dvi dienas, o tokiu atveju greitas reagavimas yra būtinas. Smegenų aneurizma yra susilpnėjusi arba išplonėjusi vieta smegenų sienelėje.
2024-05-02

30-metei cukraligę išdavė vos 2 simptomai: juos pajutę skubėkite tikrintis

30-metė kaunietė Brigita jau lygiai pusę savo gyvenimo gyvena lydima diagnozės – I tipo cukrinis diabetas. Šią ligą merginai paauglystėje išdavė vos du simptomai. Mergina neslepia, susitaikyti su žinia, kad ši liga lydės ją visą gyvenimą – buvo sunku. Cukrinis diabetas arba cukraligė – liga, kurią sukelia angliavandenių apykaitos sutrikimai, lemiantys gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą (hiperglikemiją). Skiriami I ir II cukrinio diabeto tipai.
2024-04-29
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų