Remigijus Šimašius. Artūras Zuokas (nuotr. BFL)

Remigijus Šimašius. Artūras Zuokas (nuotr. BFL)

2015 metų rinkimų scenarijų kartojasi – kaip tada, taip ir dabar į kovą dėl sostinės mero posto stoja dabartinis Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ir eksmeras Artūras Zuokas. Ir nors atrodo, kad kova bus įnirtinga, ir politologai, ir viešųjų ryšių specialistai skuba prognozuoti pergalę dabartiniam sostinės merui.

Pirmajame savivaldos rinkimų ture R. Šimašius surinko 37,33 proc., o A. Zuokas – 22,7 proc. rinkėjų balsų. Palyginimui, 2015 m. R. Šimašius A. Zuoką įveikė antrajame rinkimų ture surinkęs 62,71 proc. balsų.

Dar sulauksime „garso ir šviesų“

Visuomeninis rinkimų komitetas „R. Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ rinkimuose į savivaldybės tarybą iškovojo 17 mandatų, A. Zuoko ir vilniečių koalicija „Laimingas Vilnius“ – 10. Atsižvelgdamas į tokį laimėtų mandatų skirtumą, Mykolo Romerio universiteto docentas Virgis Valentinavičius mano, kad šie rezultatai leidžia tiksliai prognozuoti, kas laimės rinkimus.

REKLAMA

„Tiek tarybos sudėtis, tiek pačių kandidatų į merus rezultatai pirmame rate vis dėlto leidžia prognozuoti pergalę ir antrame rate Šimašiui. Manau, pergalė bus pasekmė to, kad jie yra labai skirtingi kandidatai. Aišku, Zuokas visada turės savo gerbėjų, kuriems nerūpi jo praeities nuodėmės, ratą. Bet paskutiniai rinkimai parodė, kad tokių rėmėjų skaičius yra ribotas“, – tv3.lt kalbėjo V. Valentinavičius.

Virgis Valentinavičius (nuotr. Fotodiena.lt)

Virgis Valentinavičius (nuotr. Fotodiena.lt)

Nors R. Šimašius pirmajame rinkimų ture patraukė daugiau rinkėjų balsų, antrasis turas gali susiklostyti visai kitaip. A. Zuokui paramą išreiškė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, prie jo linksta ir Darbo partija, galutinio žodžio dar netarė konservatoriai, o Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas pareiškė paramą R. Šimašiui. Tačiau V. Valentinavičius ragina neskubėti skaičiuoti viščiukų ir mano, kad ne visų partijų palaikymas turi reikšmės.

„Pažiūrėkime į tai, kiek reiškia R. Karbauskio žodis sostinės rinkėjams. Manau, kad tas žodžio poveikis yra labai ribotas, jeigu ne nulinis. Kiek reiškia Tėvynės sąjungos palaikymas Zuokui, kuris apskritai mane stebina, nes, mano galva, jis yra nesuderinamas su vertybėmis, kurias bent jau anksčiau Tėvynės sąjunga propaguodavo. Ką reiškia Viktoro Uspaskicho parama? Tai yra rinkėjai, kurie gali ateiti, gali neateiti. Pats faktas, kad žmonės balsuoja už V. Uspaskichą, parodo tam tikrą ribotą jų atsakomybės laipsnį ir supratimą“, – svarstė V. Valentinavičius.

REKLAMA

Artūras Zuokas. Remigijus Šimašius (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Artūras Zuokas. Remigijus Šimašius (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Viešųjų ryšių specialistas Arijus Katauskas pastebi, kad partijų lyderiai apie paramą Zuokui garsiai kalbėjo tik iškart po pirmojo rinkimų turo, o dabar garsiau girdėti parama R. Šimašiui.

„Mes iš karto po rinkimų matėme pakankamai daug žmonių, kurie aktyviai išreiškė palaikymą Zuokui. Bet, jeigu pasižiūrėtume į šiandieną, ko gero, aktyvesni yra tie, kurie palaiko Šimašių. <...> Matome net kandidatę į prezidentus (Ingridą Šimonytę – aut. past.), kuri pakankamai pradeda pasisakyti apie R .Šimašių ir skatina balsuoti“, – tv3.lt sakė A. Katauskas.

Vis tik jis neatmeta galimybės, kad dar sulauksime ir trečiosios palaikymo bangos, mat iki rinkimų dar yra šiek tiek laiko, o konkretaus mero palaikymą smarkiai diktuoja povandeninės srovės, susijusios su koalicijos taryboje sudarymu.

„Nemanau, kad toks politikas kaip A. Zuokas nuleis rankas, manau, kad pamatysime dar fejerverkų, garso ir šviesų“, – prognozavo A. Katauskas.

Niekaip nepamiršta nuodėmių

Socialinių tinklų įtaka šiuose rinkimuose nepaneigiama – aiškiai matyti, kaip šias medijas savo naudai išnaudoja abu kandidatai. Tačiau čia pat socialiniuose tinkluose plinta ir detaliai surašytos „A. Zuoko nuodėmės“. V. Valentinavičiaus manymu, rinkėjai nėra užmaršūs, todėl būtent praeities paklydimai gali apkarpyti A. Zuoko rėmėjų gretas.

„A. Zuokas visada bandydavo pritraukti jauną rinkėjų kartą, buvo pirmas, naudojantis blogą, feisbukus ir panašius dalykus, ir dabar kartoja tą patį. Kas kartą atsimena Zuoko nuodėmes, tai jų nebepamiršta ir niekada nebebalsuoja. Kas neprisimena, jų skaičius yra ribotas. Bet A. Zuokas neatsisako senų triukų, nes neišmoksta naujų. Jis pats kaip kandidatas keitėsi ir nemanau, kad tie patys triukai suveiks. Juo labiau, kaip rodo paskutiniai rinkimai, jie jau nebeveikia“, – sakė MRU docentas.

REKLAMA

Arijus Katauskas (nuotr. TV3)

Arijus Katauskas (nuotr. TV3)

O štai politikų bandoma pritraukti jauna rinkėjų auditorija nebūtinai yra teigiamas veiksnys, pažymi A. Katauskas.

„Klausimas, kiek jaunų žmonių, kurie yra labai aktyvūs socialinėje medijoje, paims ir ateis sekmadienį į rinkimus. Ta auditorija nėra ta, kuri labiausiai pasižymi pavyzdingu ėjimu į rinkimus, balsavimu“, – sakė pašnekovas.

Lažybininkai pergalę prognozuoja Šimašiui

Tuo metu lažybų bendrovėse gyventojai labiau linkę statyti už R. Šimašiaus pergalę mero rinkimuose. Lažybų bendrovėse „Top Sport“, „Olybet“ ir „Optibet“ klausimo „Kas laimės Vilniaus miesto mero rinkimus?“ favoritu kol kas laikomas R. Šimašius – jo koeficientas yra keturis kartus mažesnis už A. Zuoko.

Kandidatų koeficientus nustato pačios lažybų bendrovės, stebėdamos politikų reitingus. Populiariausių politikų galimybės laimėti vertinamos palankiausiai, vadinasi – ir statymo koeficientas mažiausias.

Antrasis savivaldos rinkimų turas vyks kovo 17 dieną.

 

Gaidys
2019-03-14 17:34:35
Zopa simasiui seniai aisku
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Vilnietis 2019-03-17 03:51:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Transporta bent padarytu nemokamai ir sutvarkytu namus ir aiksteles europietiskai.O cia tik prisikims kisenes ir ziures sau naudos.Cia reikia ,kad zmogus butu daugiau prie pinigu ,o ne vogti musu pinigus.
   ATSAKYTI
abu du 2019-03-16 22:34:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
yra ne vilnieciai, todel Vilnius jiems iki lempos. neturi jie Vilniouj jokiu sentimentu. svarbu save realizuot ir sunaudot miesto pinigus.   ATSAKYTI
Milana 2019-03-16 19:57:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laimės Zuokas

   ATSAKYTI
! 2019-03-16 22:36:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
abiem atvejais vilnieciai pralaimes  
Petras 2019-03-15 20:27:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man nerūpi koks kandidatas laimės Vilniaus mero postą, kai nei vieno jų nerinkau, nelaikau ūkiškais miesto gaspadoriais. Tai ar juos vėl iškėlė vilniečių rinkėjų mažuma,ar rinkimai atitinka demokratijos principą? Gal laikas keisti rinkimų įstatymus, kad rinkėjų dauguma neina balsuoti,netiki valstybe?   ATSAKYTI
Janina 2019-03-15 16:57:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Zuokas laimes    ATSAKYTI
xxL 2019-03-15 13:40:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Užtenka Zuokui pasisakyti prieš homopropagandą ir jis Vilniaus meras.   ATSAKYTI
Lina 2019-03-15 11:17:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gaidiska sukuosena simasiaus kaip ir pats   ATSAKYTI
Je 2019-03-15 06:59:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai ar pagyrūną ir abonentą išrinko Vilniaus rinkėjų dauguma, kad man eiti teisėjauti?   ATSAKYTI
ui 2019-03-14 22:56:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
aina jie abudu nakum   ATSAKYTI
Taip 2019-03-14 21:06:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vienas vaiko veidų kitas zuliko maniera ne vienas netinka tokio miesto. kaip Vilnius meru buti gėda du. Grūdai. ¡¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!   ATSAKYTI
Emilija 2019-03-14 20:26:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Aišku - p. Zuokas laimės ! Šimašius kaip išlepintas vaikas , Lukiškių a. statys bunkerį / neklauso net Lietuvos partizanų prašymo nestatyti / . Gal statys paminklą Leninui ar Brazauskui ?    ATSAKYTI
vilniečiai 2019-03-14 17:57:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
mes balsuosim už Zuoką. Skystimėlis Šimašius pažaidė, pasišypsojo ir tegu lenda pailsėt, kol iki vėlesnio laiko pabręs mero kėdei   ATSAKYTI
Jonas blinda 2019-03-14 17:54:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jo matosi kad simasiukas nervuojasi ir nesamones kalba.Neatlaiko Zuoko spaudimo nes Zuokas yra psichologiskai stipresnis uz sita debiliuka simasiuka.Pirmyn Zuokai sutrypk ji sekmadieni ir irodyk kad tau ner lygiu   ATSAKYTI
Gaidys 2019-03-14 17:34:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Zopa simasiui seniai aisku   ATSAKYTI
bobute 2019-03-14 17:18:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
abonentas...ir liks abonentu...nieko jis gero nepadare,ten,kur nekvepejo pinigais,,....emesi tu darbu-kur buvo pinigu......dar idomi istorija-kaip jis iskrauste buvusius gyventojus is namo,kur dabar gyvena......   ATSAKYTI
senelis 2019-03-14 18:55:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Žinių tarnyba "Viena bobute sake"  
Jeigu 2019-03-14 17:08:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Jei Vilnius balsuos zuoki, eina atgal griš rubikai , pirma kalna nuskuto , daba pily parvers a da truksta vieno kvartalo . Sekmės pasirenkant a ne   ATSAKYTI
Vilnius-ne Vaivorykštė 2019-03-14 16:30:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Todėl vilniečiai balsuos už Artūrą Zuoką, duos jam dar 1 šansą būti geru Meru. O šimo vieta lgbt klube, ten jo tikroji vieta ir pašaukimas, todėl netrukdysime jam laisvai jausti tarp savų.   ATSAKYTI
Jar 2019-03-14 16:22:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Simasius siknos jis jau ne meras tikrai.Zuokas triuomfuos   ATSAKYTI
senis 2019-03-14 16:18:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
man tai abonentas po jo darbelių biaurus ir už ji tiksliai nebalsuosiu.   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Štai ir viskas: kaip gyventi homoseksualiems žmonėms spręs ne tik Seimas
DABAR RODOMA
Štai ir viskas: kaip gyventi homoseksualiems žmonėms spręs ne tik Seimas
DABAR RODOMA
Lietuvoje įvykusią sraigtasparnio avariją gaubia paslaptis
DABAR RODOMA
Mikutavičių sužavėjo paslaptingasis „Lietuvos talentų“ dalyvis: „Jis pasislėptų orkaitėje“
DABAR RODOMA
Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
REKLAMA
vaikas (Fotodiena.lt /R. Dačkus)
  Seimo opozicija antradienį blokavo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų priėmimą: valdančiųjų balsais įvedus reikšmingos žalos sveikatai kriterijų, vėliau ...
Valdemaras Tomaševskis (nuotr. Fotodiena.lt)
Pretendentas į kandidatus artėjančiuose prezidento rinkimuose europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis antradienį pristatė parašų rinkimo lapus Vyriausiajai rinkimų komisijai ...
Pensija (nuotr. 123rf.com)
  Visi Lietuvos pensininkai pensijas galės ir toliau atsiimti pašto skyriuose. Lietuvos paštas laimėjo „Sodros“ skelbtą konkursą.   Lietuvos pašto atstovė Vaida ...
Nemiga (nuotr. 123rf.com)
  Europos Parlamentas antradienį pritarė pasiūlymui, kad Europos Sąjungoje šalys laiko nebesukioti turėtų nuo 2021-ųjų, skelbiama EP pranešime.   Europarlamentarai ...
Teismas išnagrinėjo 9-metės įvaikinimo bylą Fotodiena/Arnas Strumila
Teisėjų kolegija antradienį paskelbė verdiktą didelio visuomenės dėmesio susilaukusioje kaunietės mergaitės įvaikinimo byloje, tačiau sprendimas nėra viešas. Vilniaus apygardos ...
REKLAMA

Top Video

Štai ir viskas: kaip gyventi homoseksualiems žmonėms spręs ne tik Seimas
DABAR RODOMA
Štai ir viskas: kaip gyventi homoseksualiems žmonėms spręs ne tik Seimas
DABAR RODOMA
Lietuvoje įvykusią sraigtasparnio avariją gaubia paslaptis
DABAR RODOMA
Mikutavičių sužavėjo paslaptingasis „Lietuvos talentų“ dalyvis: „Jis pasislėptų orkaitėje“
DABAR RODOMA
Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų