Tirpstant laikui iki prezidento rinkimų, ryškėja neigiama visuomenės nuomonė apie kai kuriuos kandidatus. Bent jau šiuo metu daugiausiai kritikos strėlių tenka premjerui Sauliui Skverneliui. Nors ekspertai pabrėžia, kad laiko situacijai pasikeisti dar apstu, jie taip pat pripažįsta, kad premjerui bus gana sunku per rinkimus užkariauti rinkėjų širdis.

Saulius Skvernelis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Saulius Skvernelis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Prezidentinių reitingų trejetuke esančiu premjeru Sauliumi Skverneliu dalis rinkėjų labiau nepasitiki, nei pasitiki. Politiku nepasitiki 12,4 proc. respondentų (nuo spalio nepasitikėjimas išaugo 3,4 proc. punktais), o pasitiki – 10,3 proc., rodo naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ sausio 23–vasario 3 d. atlikta rinkėjų apklausa. Su tokiu rezultatu S. Skvernelis yra antras politikas po Ramūno Karbauskio pagal nepatikimumą.

Tuo metu iš visų kandidatų į prezidentus keturi gali pasigirti visuomenėje turintys labiau teigiamą nei neigiamą įvaizdį. Ekonomistu G. Nausėda pasitiki 8,6 proc. respondentų, o nepasitiki 0,8 proc. Seimo nare Ingrida Šimonyte pasitiki 7,9 proc., nepasitiki – 2,2 proc. respondentų.

REKLAMA

Filosofą Arvydą Juozaitį palaiko 1,8 proc., o nepalaikančiųjų apklausoje neužfiksuota. Eurokomisarą Vytenį Andriukaitį palaiko 0,5 proc. respondentų, o nepalaikančiųjų neužfiksuota. Apklausos paklaida nenurodoma.

Problemos kiltų antrame ture

Anot Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologės Ievos Petronytės-Urbonavičienės, neigiamas vertinimo balansas kandidatams svarbiausias antrajame rinkimų ture.

„Antrame ture balsuojama nebe už, o prieš tam tikrą kandidatą. Jeigu į antrą turą pakliūva tik du žaidėjai, dauguma žmonių yra priversti rinktis tiesiog tarp jų, nebūtinai žiūrėdami į tai, kuriuo labiausiai nepasitiki ar labiausiai pasitiki“, – tv3.lt kalbėjo I. Petronytė-Urbonavičienė.

Politologė pripažįsta, kad S. Skverneliui besiklostanti nepalanki situacija nėra nauja, nes neigiamas jo vertinimas augo pamažu ir ne vieną mėnesį.

Vladas Gaidys

Vladas Gaidys

„Nepalankumas greičiausiai atsiskleis antrajame ture. Aišku, priklausys nuo to, kas dar išeis, bet panašu, kad kiti kandidatai nėra vertinami labiau neigiamai negu Skvernelis. Tada automatiškai, bent jau žiūrint į šiuos duomenis, atrodo, kad pergalė antrajame ture tampa sudėtinga šiam kandidatui“, – prognozavo I. Petronytė-Urbonavičienė.

Kadangi laiko iki prezidento rinkimų dar yra, natūralu, kad rinkėjų nuomonė apie kandidatus gali keistis. I. Petronytė-Urbonavičienė pastebi, kad publikuojamos rinkėjų apklausos ir viešinamas nepasitikėjimas politikais gali silpninti jų šansą laimėti rinkimus.

„Nepasitikėjimo reitingas silpnina S. Skvernelio pozicijas. Visuomenė pasižiūri, kad, jeigu toks didelis nepasitikinčiųjų skaičius, tai turbūt ne veltui. Kartais tos sociologinės apklausos gali paveikti viešąjį diskursą“, – svarstė pašnekovė.

REKLAMA

Pyksta dėl to, kas anksčiau patiko

Nors S. Skverneliui viešai paskelbus apie ketinimą siekti prezidento posto, jo politiniai oponentai piktinosi, kad nepavyks atskirti jo darbo Vyriausybėje nuo politinės kampanijos, I. Petronytė-Urbonavičienė mano, kad buvimas aukštoje pozicijoje prieš rinkimus turi savo kainą.

„Aukšta pozicija duoda ir privalumų, ir trūkumų. Privalumai, aišku, yra tie resursai prieinami, nuolatinis matomumas žiniasklaidoje, matomumas susitikimuose, kuriuos kartais galima įvilkti į Vyriausybės darbo formą. Iš kitos pusės, jeigu rinkėjai mato ne itin džiuginančius darbus, automatiškai tai tampa neigiamu kandidato transliavimu“, – kalbėjo I. Petronytė-Urbonavičienė.

Ieva Petronytė (nuotr. Fotodiena.lt)

Ieva Petronytė (nuotr. Fotodiena.lt)

Tuo metu V. Gaidys mano, kad prezidentu norintis tapti kandidatas turi pasižymėti savybėmis, kurios patiktų visiems.

„Dalia Grybauskaitė įtiko tiek Tėvynės sąjungai, tiek Darbo partijai, tiek socialdemokratams 10 metų. Kodėl taip buvo, mįsle išlieka. Buvo taip – ir jaunam, ir senam ji tiko, dvi kadencijas turėjo. I. Šimonytė turi kažkokią savybę, kaip D. Grybauskaitė. Ji turi kažką tokio, kad 2009 m., būdama ministre ekonominės krizės maksimume, ji turėjo teigiamą vertinimą, nors A. Kubilius buvo rekordiniame dugne“, – sakė V. Gaidys.

I. Šimonytės palankų vertinimą I. Petronytė-Urbonavičienė aiškina tvirta politikės pozicija. Politologės teigimu, Seimo narė save pateikia, „kaip atvirą žmogų, gina savo nuomonę“, yra tvirta ir turi stuburą, „priima sprendimus, kurių nesigėdija, nesigaili, tampa figūra, kuri yra gana savarankiška politiniame lauke“.

REKLAMA

S. Skvernelio, kaip pastebi V. Gaidys, šiuo metu nepalaiko nė viena socialinė demografinė grupė, išskyrus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos elektoratą.

„Netgi pensininkai, kurie [Skvernelį] palankiai vertina, vis vien balsuos už Nausėdą, nes jis labiausiai tenkina visus, Nausėda turi daugiau universalumo“, – pastebėjo V. Gaidys.

S. Skvernelis palyginus greitai nuo policijos generalinio komisaro pavaduotojo pakilo iki premjero. Ankstesnį S. Skvernelio populiarumą V. Gaidys aiškina jo kandumu ir tiesmukiškumu. Tačiau dabar rinkėjams, anot sociologo, iki šiol patikusios politiko savybės pasidarė kokčios, nes jis atrodo „nemandagus, agresyvus, arogantiškas“.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.

Pencinykas
2019-03-10 19:02:21
Vien del verygos nesamoniu, pasityciojimo is ligoniu, nebalsuosiu uz skverneli.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
pensininkų vadas 2019-03-12 16:00:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Gaidys pastebi tai, ko niekas nepastebi. Už Nausėdą nebalsuos nei vienas pensininkas, kaip ir už Šimonytę-pernelyg arogantiški pasakoriai. Šimonytės vieša leksika netinka žmonėms ir nepridera kandidatei į prezidentus. Nereikia remtis nupirktų respondentų atsakymais-tai absurdas,ne apklausa.   ATSAKYTI
VALSTIETIS 2019-03-12 14:09:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Skvernelis su valstiečiais pradėjo grybauti kai pasirašė kad reikia daugiau ginklų iš jankių pirkti ir palaikyti ukrų fašistus jiems nuvežant kad ir simboliškai ginklų, vienu žodžiu eilinis karo ideologas marionetė, deklaracija kad skatins mokymsi ir kultūrą tik širma paslėpti tikrąjį veidą.Nuvažiuotų pasižiūrėti kaip kaimuose daugiavaikėse šeimose vaikai gyvena o ne parašos karus remtų.   ATSAKYTI
Algirdas 2019-03-12 10:23:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Jei butu geras vyras savo kmandoje nelaikytu zmogzudzio Verygos tada uz ji agitociau balsuoti   ATSAKYTI
Ale va 2019-03-12 09:21:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Kas nustatė ,kad yra nepasitikėjimas Skveneliu? Gal jis gavo daug laiškų priekaištų dėl darbų,kaip?   ATSAKYTI
Zofija 2019-03-12 08:29:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Renku Skverneli
   ATSAKYTI
Irena 2019-03-11 23:36:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Lietuvai reikia teisingos,griežtesnės rankos,nei Skvernelio...   ATSAKYTI
Viktoraskls 2019-03-11 20:26:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Korupcini valstibe seimas paziurekit kas ten sedzia, teismai, klanas, kaunas isrinko matiusaiti o prezedentus rink ka nori, kgb gribauskaite prasidejo 10 metu melavo......    ATSAKYTI
X 2019-03-11 19:32:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Kas ives ukrainieciams apribojimus,uz ta ir balsuosiu.Greit tokiais tempai lietuviu nebeliks ir kalbet teks ukrainietiskai arba rusiskai.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-03-12 11:09:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
X,
nenoretum balsuoti, kitaip remti tuos, kurie ives daugiau apribojimu lietuviams airijose? Juk ukrainieciai cia LAIKINAI uzpilde ju vietas. O as balsuosiu uz ta, kuris darys viska, kad is Lietuvos isvaziuotu kuo maziau zmoniu! Ir mano supratimu tai - Andriukaitis.  
Grigorij 2019-03-12 13:53:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
X,
tau nekyla noro PO APKALTOS pakarti ŠunGrybe, nes ji NIEKO nepadare, kad zmones neisvaziuotu is LR, tik eikvojo valstybines lesas karui su RU, uztai ITIN kurste ukrainiecius Maidano valstybiniam perversmui, taip tampant viena is ukrainieciu antpludzio kaltininke? Kaip dabar isgyventi 40 mln. Ukrainai? Juk iki Maidano ukrainieciai cia taip masiskai nevaziavo!  
Ona Grigorij 2019-03-11 18:08:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Iš kur jūs ir kas toks,kad pradėjot mokyti lietuvius gyventi ir net kaip mąstyti?Tik visiškas asilas nemato,kad ji landsnerginis ir grybauskinis įrankis.Gero daikto nereikia per prievartą brukti,nuolatos krykštaujan dėl per dieną surinktų parašų,dėl sparčiai didėjančios sąskaitos,galimai net papirkinėjimams skirtos.Ir kas gali tai paneigti?Taigi "Grigorij",mokyk savo tautiečius,o ne lietuvius,neskleisk Šimonytės landsberginio kvapo.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-03-11 22:12:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ona Grigorij,
as jau prisistaciau: niekingas raudonkiauliasnukis okupantu koloradu vatnikas. :))) Is kur Jus istrauket, kad ruosiuosi jus, broliukus, mokyti?.. As tik saziningai pasakau, ka matau ir ka mastau. Nes nepadoru slepti, nepasidalinti tuo, kas ilgai, sunkiai daejo, t.y. savo patirtimi. Tai jus rinkites, nes, ka pasesit, kaip paklosit - taip ir issimiegosit. Pasirinkot 1990 Jurgeli-Landsbergeli Meistreli - lyg siol sriebiat jo jovala. Man sirdis plysta nuo to, ka jus su gimtaja Lietuvele - mano Didziosios Tevynes - TSRS dalimi padaret per 30 metu. Bet jeigu ir toliau noresit ja griauti iki pamatu - tai bus JUSU pasirinkimas. Ne mano maldom. Reiskia esat neverti nei Lietuvos, nei lietuvybes.

Kas del Simonytes - tai norejau pasakyti tik tiek, kad su ja dar, tikriausia, susikalbeciau. O is kur Jus istrauket, kad agituoju uz jos, uzsispyrusios landsbergines, prezidentavima??? O-ho-ho-ho, kiek ji malku priskaldytu, gal, kartais, ir nepiktybiskai. Bet ar mums nuo to butu lengviau? Lengviau butu tik jai, nes uz piktybini malku skaldyma, PO APKALTOS, ŠunGrybe-Magnolija pakarciau. Kaip Lietuvos Priese. Nieko asmenisko. Siaip, be pagrindo muses, peles nenuskriauciau. JAV serzantas, kuris kore naciu karinius nusikaltelius Niurnberge, niekad nesigailejo, o didziavosi atliktu darbu. O siaip, visada reikia nemeluoti, stengtis buti saziningu, zmogisku, maksimaliai objektyviu. Buti, gal biednu, bet teisingu! Ko ir Jums, Onute, kitiems broliukams (sesutems) linkiu! Dar karta, aciu uz demesi! :)  
Xise 2019-03-11 14:41:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
O jei ateis nuoseda tai visi liksime greit nuosedom   ATSAKYTI
Grigorij 2019-03-11 15:11:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Xise,
mano mintis skaitot! :))) Is visos tos landsberdiniu sutves, nebent su I.Simonyte susikalbeciau, nes ji nera P. Grazulis. Nepaisant visu landsberginiu siuksliu galvoje, nesveiko uzsispyrimo, ji bent nera tokia piktybine. Neisivaizduoju, kaip LR gyventu su tokia Prezidente, jos kvailais akibrokstais. Bet tai - kitas reikalas. O stai ŠunGrybe-Magnolija - geriausia visu laiku LR zudike, PO APKALTOS, savo rankom pakarciau - ranka nesudrebetu. Nieko asmenisko. Kaip arsiausia Lietuvos Priese. Vardan TOS Lietuvos.  
Ona Grigorijui 2019-03-11 14:04:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Paluckas,p socialdemokratų vėliava pasislėpęs Gabriuko broliukas.Jaunas,teistas ir įžūlus.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-03-11 14:51:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ona Grigorijui,
sakoma: "Zvelk giliau!". Jei visom pletkom tikesit, pamesdama kelia del takelio, tai nuolat tarp triju pusu pasiklysit, deja. :((( Paklausykit mane, niekinga "raudonkiauliasnuki" "okupantu" koloradu vatnika - ir nepagailesit! :))) Aciu uz demesi!  
Nu jo 2019-03-11 12:16:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Karjeros laiptais pradejo kilti, kai suorganizavo Kedytes isnesima. Man jau vien to pakanka...   ATSAKYTI
Joana 2019-03-11 10:36:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Berods Markas Tvenas yra pasakęs: ,,Jeigu rinkimai ką nors reikštų, tai mums neleistų balsuoti". Bus taip, kaip buvę jau ne vieną kartą, pilkasis kardinolas atves savo kandidatą ir pasakys, kad tai Lietuvos dalia, o dar ims lūžti balsavimo komisijų kompiuteriniai ryšiai. Ir vualia, bus išrinktas tas kas reikia.   ATSAKYTI
Gin 2019-03-11 08:23:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Dalia Grybauskaitė įtiko tiek Tėvynės sąjungai, tiek Darbo partijai, tiek socialdemokratams 10 metų. Kodėl taip buvo, mįsle išlieka.
Ei rašytoja, atsiverski senesnės knygas,ne 1991m. Grybauskaitė į politiką atėjo. Kada tai balsavau uz ją, nes nebuvo daugiau už ką (vien klounai),bet esu įsitikinęs, kad praėjusieji 10 m. Lietuvoje buvo tik išgyvenimo ciklas.    ATSAKYTI
Šunininkė 2019-03-11 06:42:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Šiaip aš visada buvau už Skvernelį,bet dabar jau ne.Atleido 3 ministrus,olabiausiai žmonėms nusikaltusio žudiko Verygos -ne.Tai dabar nebalsuosiu už Verygos patikėtinį Skernelį.   ATSAKYTI
Marijampolė 2019-03-11 04:15:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
O ko galima daugiau tikėtis iš buvusio policininko? Labai teisingai jis apibūdinamas, kad yra nemandagus, agresyvus ir arogantiškas. Toks jis ir yra- tai matosi iš jo pasisakymų apie mokytojus, gydytojus, kitus viešus pasisakymus. Nors praeituose seimo rinkimuose balsavau už valstiečius, bet daugiau tokios klaidos nedarysiu. Savivaldybių rinkimuose balsavau prieš valstiečius. Ir prezidento rinkimuose balsuosiu prieš Skvernelį - nenoriu vėl užlipti ant rusiško grėblio...   ATSAKYTI
Pilietis 2019-03-11 04:04:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Tik nerinkite Juozaičio, kuris rėmė Brazauską ir A. Paulauską.    ATSAKYTI
Būsima ateitis 2019-03-11 03:08:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-32
Didžiausią koją jam kiša Veryga. O manau, daug kas pasikeitė, kai Skvernelis, tapo ministru t.y: atlyginimas kilo, pensijos kilo ir vaiko pinigai. Tikrai didelis pliusas ką norit tą sakykite. Balsuosiu už Skvernelį, kaip Lietuvos būsimą Prėzidentą! Tik gaila, kad Prėzidentas neturi jokuos galios, būdamas šitam poste.    ATSAKYTI
Petras sventas busiu 2019-03-12 12:01:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nejuokinkit ar skvernelis galetu be savo boso skirt 10 euru vargsams  
Martynas 2019-03-11 02:15:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Nu nebus skvernelis, prezidentu. Nesvaikit   ATSAKYTI
Benas 2019-03-11 00:29:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodėl šiais technologijų laikais apklausos nevykdomos viešai, internete. Čia nėra ką slėpti, šiaip ar taip skaičiuoja ir skelbia.. nereikėtų niekam skaičiuoti, būtų akivaizdu. Baigtųsi visokie sakė-pasakė.   ATSAKYTI

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
Elektra (nuotr. stop kadras)
Dėl pirmadienio naktį ir paryčiais sustiprėjusio vėjo elektros tiekimas nutrūko daugiau kaip 10 tūkst. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) klientų. Daugiausia gyventojų ...
Spaudos konferencija (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vyriausybė, apsvarsčiusi Seimo narių pasiūlymus, pirmadienį pritarė biudžeto projektui. Dėl jo Seimas ketina balsuoti antradienį „Išnagrinėti visi gauti Seimo narių ...
Mobilus parašas (nuotr. 123rf.com)
Pirmadienį Estijoje ir Lietuvoje sutriko elektroninis mobiliojo parašo naudojimas.  Apie 09.12 val. sutriko elektroninio mobiliojo parašo sistema. Išplatintame pranešime ...
Aušra Maldeikienė (nuotr. Josvydas Elinskas/Fotodiena)
Europarlamentarė Aušra Maldeikienė skrisdama lėktuvu nejuokais susikibo su buvusius krepšininku Arvydu Macijausku. Politikė ir sportininkas nepasidalijo erdve siaurame lėktuvo ...
Prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferencija (nuotr. Fotodiena/Matas Baranauskas)
Priimti sprendimą dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus premjeras Saulius Skvernelis turi per savaitę. Tai premjeras pažadėjo prezidentui Gitanui Nausėdai per ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Šakių gyventojų košmaras: kaimynui įsigijus šunį bijo išeiti į gatvę
DABAR RODOMA
Šakių gyventojų košmaras: kaimynui įsigijus šunį bijo išeiti į gatvę
DABAR RODOMA
Žiaurus nusikaltimas JAV
DABAR RODOMA
Gyvūnai prie kalėdų eglutės
DABAR RODOMA
Nelaimė Klaipėdoje
DABAR RODOMA
Kauno policija sučiupo net dviejų nusikalstamų grupuočių narius
DABAR RODOMA
Pabradėje žemę drebino ir orą virpino tankai: JAV kariuomenė pademonstravo galybę
DABAR RODOMA
Tradicijos: iki švenčių 12 dienų apspręs, kaip atrodys visi 12 kitų metų mėnesių
DABAR RODOMA
Kelmės kebabinės savininkas apie išpuolį: paskambino darbuotoja su isterišku baimės balsu
DABAR RODOMA
Budbergytė: tai ne taršos mokestis, o bauda
DABAR RODOMA
Nesustabdomas „Brexit“: ką po išstojimo planuoja daryti emigravę lietuviai
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų