Broliai Komskiai (tv3.lt fotomontažas)

Broliai Komskiai (tv3.lt fotomontažas)

Pagėgiai Lietuvoje žinomi ne tik dėl dažnai šiame mieste sugaunamų kontrabandininkų. Jie vadinami ir dviejų brolių Komskių kunigaikštyste, nes šios savivaldybės valdymą jie be pertraukų dalijasi jau dvidešimt metų.  Keitėsi partijos, postai ir skandalai, bet Pagėgių valdytojai – ne.

Tiesa, artėjantys rinkimai žada siurprizą – abu broliai, savo namais laikantys Pagėgius, sieks tapti miesto merais. Rinkiminė intriga didėja nors valdžia iš brolių Komskių rankų Pagėgiuose išslydusi nebuvo jau daug kadencijų. Portalas tv3.lt siūlo pasidairyti po Pagėgius, savivaldybę, kurios likimą jau dvidešimt metų sprendžia viena šeima. 

Postas ir brolio broliui

Pagėgiai, įsikūrę Nemuno žemupyje Vakarų Lietuvos pakraštyje, yra maža ir neturtinga savivaldybė. 2010 m. „Veido“ paskelbtame savivaldybių reitinge pagal gyvenimo kokybę Pagėgių savivaldybė užėmė paskutinę 60-ą vietą.

REKLAMA

Pati savivaldybė taip pat nėra sena, ji buvo įkurta tik 1999 metais savivaldybių reformos metu atskiriant Šilutės rajono savivaldybės dalį. O nuo 2000 metų joje valdžią į savo rankas perėmė vienas iš brolių Komskių. Tą kartą Kęstas Komskis į savivaldybės tarybą pakliuvęs kaip Lietuvos liberalų sąjungos kandidatas, tapo Pagėgių mero Vaclovo Mišeikio pavaduotoju.

Tiesa, po trejų metų pakeitė ne tik partiją, bet ir pareigas, tapo Pagėgių savivaldybės meru, Liberalų demokratų partijos nariu. Meru K. Komskis buvo iki 2008 m. Seimo rinkimų, po kurių pakliuvo į Seimą jau kaip Tvarkos ir teisingumo partijos kandidatas.

Atsisveikinama su belgų aviganiu Ramziu

Atsisveikinama su belgų aviganiu Ramziu

Vienam broliui išėjus į Seimą Pagėgių valdymą perėmė kitas brolis, šį kartą vadovauti miesto savivaldai ėmėsi Virginijus Komskis. Meru jis tapo 2008 m. ir buvo juo iki 2011 m., o po 2011 savivaldos rinkimų postą ir toliau išlaikė. V. Komskis, kaip ir jo brolis, buvo tos pačios politinės jėgos atstovas. V. Komskis tarp 2002 ir 2016 m.  buvo Liberalų demokratų partijos, partijos Tvarka ir Teisingumas (liberalai demokratai) Pagėgių skyriaus narys.

V. Komskis ir šiandien yra Pagėgių meras siekiantis naujos kadencijos, tapti meru nori ir jo brolis. Dar prieš porą metų kartu priklausę „Tvarkos ir teisingumo“ partijai dabar savivaldos tarybų ir merų rinkimuose jie ketina dalyvauti su skirtingais rinkimų komitetais.

Vienas jų su rinkimų komitetu „Pagėgių krašto vardan“, o kitas – „Kartu – Pagėgių kraštui“. Su pirmuoju rinkimuose dalyvauja K. Komskis, o su antruoju – jo brolis V. Komskis.

REKLAMA

Kontrabanda ir etikos pažeidimai

Broliai Komskiai Lietuvos politinėje padangėje garsėjo savo nuolatiniais etikos pažeidimais, susidūrimais su teisėsauga, balsų papirkinėjimais, o gandų apie galimą kontrabandą neatsigynė ne tik politikoje nedalyvaujantis brolis Arvydas Komskis, kuris 2016 metais nušovė tarnybinį pasieniečių šunį Ramzį, bet ir kiti garsūs broliai. 

Galimos kontrabandos šešėlis persekioja ne tik brolį Arvydą, kuris su teisėsauga reikalų yra turėjęs ir anksčiau, nes plaukdamas kateriu užmušė upėje nardantį jaunuolį, bet ir buvusį merą ir parlamentarą K. Komskį, jo brolį merą Virginijų.

2010 metais K. Komskis net kreipėsi į specialiąsias tarnybas prašydamas pateikti jų turimą oficialią informaciją apie jo paties ar jo šeimos narių dalyvavimą darant nusikalstamą veiką (kontrabandą) ar sąsajas su šią nusikalstamą veiką darančiais asmenimis. Kreiptis su tokiu prašymu į Generalinę prokuratūrą, Valstybės saugumo departamentą, Specialiųjų tyrimų tarnybą, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą Seimo narys K. Komskis nutarė po to, kai kalbos apie jo neva dalyvavimą darant baudžiamojo įstatymo uždraustą nusikalstamą veiką – viešoje erdvėje ėmė sklisti nekontroliuojamai.

„Paskutiniu metu net atsakingas pareigas einantys pareigūnai ar Seimo nariai leidžia sau kalbėti apie mano galimą kaltumą, tačiau paprašius pateikti konkrečius faktus, visi netikėtai nutyla. Manau, kad pagaliau reikia padaryti galą šioms iš piršto laužtoms istorijoms ir paneigti šį skleidžiamą šmeižtą“, – tada teigė K. Komskis.

REKLAMA

K. Komskio reklama (nuotr. facebook.com)

K. Komskio reklama (nuotr. facebook.com)

2010 m. K. Komskį bandyta atleisti ir iš Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų, tuometė parlamento vadovė I. Degutienė tai siūlė po premjero Andriaus Kubiliaus ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Arvydo Anušausko susitikimo, kuriame kalbėta apie kontrabandos mastus bei galimą kai kurių politinių jėgų finansavimą iš „šešėlinių“ pinigų.

Tokie pat gandai neaplenkė ir V. Komskio, kuris susikirto su pasieniečių žvalge dirbusia moterimi. Susitaikyti jiems nepavyko ir teisme, kur abu atsidūrė dėl šmeižto.

Bitėnų kaime gyvenanti buvusi mokytoja ir pasieniečių žvalgė Birutė Minevičienė 2010 m. teisme atsidūrė viešai pareiškusi, esą dabartinis Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis dar 2003 m. atvyko apžiūrėti, kaip vaduojamas purvuose įklimpęs vilkikas su kontrabandinėmis cigaretėmis. V. Komskis šiuos žodžius įvertino kaip šmeižtą ir kreipėsi į teismą, kad bitėniškė žiniasklaidoje papasakotą istoriją paneigtų. Tačiau moteris nesutiko, ji teigė, kad įvykį matė ir daugiau žmonių, tačiau jie bijo liudyti.

Broliai Komskiai ne kartą varstė ne tik teismų, bet ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) duris. Pastarąjį kartą taip nutiko dėl to, kad V. Komskis nutarė savo brolį K. Komskį apdovanoti Tauragės apskrities viršininko garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės apskričiai“, kitą kartą V. Komskis turėjo VTEK aiškintis dėl dalyvavimo posėdyje nustatant žemės mokesčio tarifus, nors kartu su savo sutuoktine valdo Pagėgių savivaldybėje registruotą bendrovę „Lavirga“, kuriai priklauso viešbutis Vilkyškiuose.

REKLAMA

Etikos sargų dėmesio neišvengta ir tada, kai suabejota V. Komskio išmoka Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui, kai mokėta už nuosavo automobilio naudojimą tarnybos reikmėms.

Na, o Seimo nario duonos ragavęs brolis K. Komskis buvo įsuktas ir į galima balsų pirkimo skandalą, po kurio Vyriausioji rinkimų komisija jį išbraukė iš sąrašų. Taip K. Komskis neteko galimybės dar vieną kadenciją dirbti Seime ir dabar su broliu kovoja dėl Pagėgių mero posto.

kodys
2019-02-22 10:34:47
o kodėl brolių komskių dar nesuėmė ?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Karmanas 2019-02-26 11:23:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
18 metu daro tvarka bet vistiek dugne sedim paskutinej vietoj, bet vistiek kaimo japai atiduos savo balsus uz kelis eurus kaip visada    ATSAKYTI
Tokie 2019-02-23 17:03:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vadinasi siurbeles, kurios geria tautos kraują   ATSAKYTI
astrid 2019-02-22 19:27:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ką rūko straipsnio autorė?   ATSAKYTI
kasts 2019-02-22 16:19:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Neliks Komskių gali dingti ir kontrabandinės cigaretės , kad nereikėtų pirkti iš krautuvės , taip man sake vietinis , mes balsujam už Komskius .   ATSAKYTI
28 2019-02-22 16:08:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kuturio darbas. :)) Natlygintina politine reklama.   ATSAKYTI
lina 2019-02-22 14:47:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ką čia per cirkus išdarinėja komskiai - tai ne vietiniam geriau ir nekomentuoti. Pati buvau nuvežta prabalsuoti už v.komskį už 10 lt bet taip ir negavau - staiga mus vežęs kaimynas net išpūtė akis, kad vežė. Būtina balsuoti už naujus irgi gerai pagėgiškiams žinomus žmones bet jau tik ne už komskius.   ATSAKYTI
Rolandas 2019-02-22 15:18:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
O kodel taip pigiai parsiduodat ???  
bite 2019-02-22 13:43:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
du broliukai, du gaidukai baltus zirnius kule   ATSAKYTI
SKAITYTOJA 2019-02-22 13:27:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
NEBŪKIT ŽMONĖS KVAILI, NEBERINKIT TŲ KOMSKIŲ. JEIGU GERAI DIRBTŲ, TAI NEBŪTŲ 60 - OJE VIETOJE IŠ LIETUVOJE ESANČIŲ 60 SAVIVALDYBIŲ. PAČIAM DUGNE - RINKĖJAI, DARYKIT IŠVADAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    ATSAKYTI
Šeimos 2019-02-22 12:57:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ranga. Brolis juk artimiau negu sakykim švogeris, o šiaip tai Lietuvoje nieko naujo.   ATSAKYTI
as as 2019-02-22 12:20:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
kam sneketi kam tileti broliai nors kaska daro o ka tas mentas buves padarys jai jy isrinks   ATSAKYTI
bite 2019-02-22 13:42:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
du broliukai du gaidukai baltus zirnius kule  
lina 2019-02-22 14:50:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
as as nemaišykit rinkimų į prezidentus su savivaldos rinimais  
JONAS 2019-02-22 12:10:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
i kalejima juos,ko bijo tie pagegiu gyventojai?su kuvaldom ir pirmyn   ATSAKYTI
X 2019-02-22 12:04:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ožiai o ne Komskiai. :)   ATSAKYTI
vaje 2019-02-22 11:41:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Kas per straipsnis tas pats per ta pati prieš rinkimus pila, kad nors kas butų tiesa, butų senai jie nubausti. Keisti tie autoriai nesidomintys visai kas vyksta tuose Pagėgiuose o rašo matyt už gerus honorarus pletkus visokius.    ATSAKYTI
Cigaras 2019-02-23 07:49:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jokiu budu negalima judinti siu pilieciu!Teisyngai zmogus sake!-ka rukysim kai,gersim,vaistu rusisku nebeturesim!Vienas lai kovoja su korupcija seime,o kita eksternu i prezidentus!Tada ir "zazyviom,,kaip ruskiai sako!  
kodys 2019-02-22 10:34:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
o kodėl brolių komskių dar nesuėmė ?
   ATSAKYTI
klaipeda 2019-02-22 11:34:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
suims dar darbas vyksta.. ir gali jie ramiai vaiskcioti..bet kai saus tai net .nespes komskiai pirstelti. staigiai stt kiasius uzmaus ant galvos .  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
REKLAMA
Draudimas leisti neskiepytus vaikus į mokyklas ir darželius: Italija baus tėvus (nuotr. SCANPIX)
Opozicinės Socialdemokratų partijos frakcijos atstovai siūlo vaikus privalomai skiepyti nuo poliomelito, tymų ir raudonukės. Socialdemokratų registruota pataisa numato, kad ...
Profesorius Feliksas Jankevičius (nuotr. Organizatorių)
  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Vilniaus Universiteto (VU) rektorius Artūras Žukauskas Santaros klinikų bendruomenei pristatė naująjį šios gydymo ...
Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda (A. Strumila/Fotodiena.lt)
Socialinę atskirtį privalu mažinti, nes ji gali tapti grėsme ir šalies nepriklausomybei. O Vilnius ir toliau privalo stengtis, kad skirčių tarp JAV ir ES politikos būtų kuo ...
H. Daktaras ir A. Bružaitė (tv3.lt fotomontažas)
Seimas pritarė Baudžiamojo kodekso ir kitų įstatymų pataisoms, leisiančioms peržiūrėti nuteistiesiems paskirtą įkalinimo iki gyvos galvos bausmę. Tokį prašymą nuteistieji galės ...
Mokykla (nuotr. TV3)
Skandalas supurtė Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnaziją. Pagalbinis darbuotojas kaltinamas moksleivių tvirkinimu. Šią informaciją patvirtino gimnazijos pavaduotoja ...
REKLAMA

Top Video

Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų