Valstiečių detektyvas: kodėl Agnė Širinskienė turėjo kolegų Seimo nario korteles?

Seimas klibina trijų įtakingų valstiečių mandatą. Etikos sargai pripažino, kad Agnė Širinskienė negalėjo imti partijos kolegų Ramūno Karbauskio ir Aurelijaus Verygos kortelių ir su jomis parlamentarų registruoti diskusijai. Taip ji pažeidė Seimo statutą. Visa kompanija dėl nederamo poelgio apgailestauja, bet daliai opozicijos tai nė motais. Tvarkiečiai renka parašus apkaltai. Tiesa, konservatorių vadovas trijulės veiksmus išvadino smulkiu sukčiavimu, bet prie apkaltos neprisidės.

Ramūnas Karbauskis nelinkęs komentuoti šio įvykio, nes viską pasakė tam skirtai komisijai. Savo ruožtu Agnė Širinskienė pripažįsta, kad taip elgtis nereikėjo, bet preteksto apkaltai neįžvelgia. Atvirkščiai mano tvarkiečiai, kurie renka tam parašus.

Etikos sargai taip pat įspėjo minėtus parlamentarus, kad Seimo nario pažymėjimas ir ženklelis negali būti perduodami kitiems asmenims.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos seniūnas Remigijus Žemaitaitis trečiadienį sakė, kad etikos sargams pripažinus pažeidimą, R.Karbauskiui, A.Verygai ir A.Širinskienei bus bandoma inicijuoti apkaltą.

Socialdemokratas Algirdas Sysas valstiečių poelgį vertina neigiamai. „Blogai padaryta. Taip negalima elgtis. Ne vien dėl to, kad ji gavo kortelę, bet žmonės ir ateina anksčiau į posėdžių salę tie, kurie realiai nori diskutuot. Tu turi susiplanuoti“, - žurnalistams sakė A.Sysas.

Šiandien Ramūnas Karbauskis teigė, jog buvo užlaikytas žurnalistų, dėl to būtų nespėjęs į posėdį užsiregistruoti laiku. A.Sysas to rimtu argumentu nelaiko. „Čia ne pasiteisinimas“, - sakė socialdemokratas.

Remigijus Žemaitaitis įsitikinęs parlamentarų kaltumu ir siekia surinkti parašus apkaltai. Politikas teigė, kad A.Sacharuko ir L.Karaliaus istorijoje R.Karbauskis aiškiai buvo linkęs pašalinti juos iš Seimo.

Konstitucijos žinovas Vytautas Sinkevičius aiškina, kad toks ne savo kortelės naudojimas ar savo kortelės atidavimas yra aiškus Konstitucijos pažeidimas. Belieka išsiaiškinti, ar jis šiurkštus.

REKLAMA

Etikos ir procedūrų komisijos teigimu, R.Karbauskis, A.Veryga ir A.Širinskienė pažeidė Seimo statuto normą, kad „Seimo narys turi Seimo nario pažymėjimą ir Seimo nario ženklelį, kuriais jis naudojasi savo įgaliojimų laikotarpiu“. Taip pat pažeista Seimo valdybos patvirtinta Elektroninės balsų skaičiavimo sistemos naudojimo instrukcija bei Valstybės politikų etikos elgesio kodekso principus.

„Viešai visuomenei yra pasakoma, kad jeigu tu esi Seimo narys, tu atsakai už savo visus veiksmus ir savo įgaliojimų laikotarpiu negali patikėti funkcijų atlikti kitiems, tai ir registruotis, ir balsuoti. Naudoti savo įgaliojimus gali tik pats Seimo narys“, – sprendimą komentavo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė.

Trečiadienį Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje dalyvavusi A.Širinskienė pripažino padariusi pažeidimą ir apgailestavo dėl neapgalvoto, neapdairaus savo poelgio. Ji pasakojo pati pasiūliusi R.Karbauskiui ir A.Verygai paimti jų Seimo narių elektroninius pažymėjimus ir prieš posėdį juos užrašyti diskusijai, nes šie buvo įsitraukę į pokalbį frakcijoje ir galėjo nespėti patys užsiregistruoti.

Parlamentarė tvirtino, kad šis įvykis jai bus gera pamoka, tačiau tuo pačiu ji siūlė Etikos komisijai apsvarstyti, ar nepažeidžiamas statutas, kai naudodami savo elektroninį pažymėjimą Seimo nariai į posėdžių salę įleidžia kitus parlamentarus.

Etikos ir procedūrų komisijos narys „valstietis“ Justas Džiugelis teigė, kad ir jis nuolat balansuoja ties apkaltos riba, nes dėl fizinės negalios pats negali nei registruotis, nei balsuoti, tai už jį atlieka kolegos.

„Mano atvejis parodo pačio statuto netobulumą“, – sakė jis.

Kiti etikos sargai teigė, kad tai nelyginami atvejai.

Per komisijos posėdį R.Tamašunienė priminė, kad 2009 metais tuometinis „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis balsavo už du savo frakcijos narius – Vytautą Galvoną ir Petrą Gražulį.

REKLAMA

„Tuomet Etikos komisija pritaikė labai švelnias priemones, tik pabarė, kad taip nederėjo daryti“, – sakė Etikos ir procedūrų komisijos vadovė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų