Vyriškis išprievartavo savo vos penkerių metų posūnį („Akistatos“ nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

Vyriškis išprievartavo savo vos penkerių metų posūnį („Akistatos“ nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

Garsiai kalbėti apie lytinę prievartą, tvirkinimą ir kitus panašius dalykus Lietuvoje kol kas nėra priimtina. Didžiajai visuomenės daliai tai griežtas kultūrinis tabu, tačiau į viešumą iškylančios ir didelio visuomenės dėmesio sulaukiančios istorijos rodo, kad problema tikrai egzistuoja. Dažnai keliami klausimai, kaip atpažinti lytinės prievartos požymius, kaip pasikeičia aukos elgesys, kaip suteikti kvalifikuotą pagalbą.

Tiesa nutylima

Gegužės 4 d. sostinėje vykusios medikų konferencijos „Mergaičių ir paauglių sveikata“ šiai temai buvo skirta nemažai dėmesio. Konferencijoje pranešimą apie tvirkinamuosius veiksmus kaip lytinės prievartos formą skaičiusi gydytoja K. Mačiulienė kalbėjo: „Kuo daugiau kalbėsime apie tvirkinamuosius veiksmus, tuo aktyviau visuomenė galės į tai reaguoti. Lytinė prievarta – apibrėžta dar Pasaulio sveikatos organizacijos.“

Medikės teigimu, svarbu suvokti, koks lytinis elgesys yra normalus, tik taip jį galima skirti nuo lytinės prievartos. Specialistė pateikė pavyzdžių, kokia lytinė elgsena būdinga tam tikro amžiaus vaikams ir įvardijo dažniausias lytinės prievartos formas: ekshibicionizmas, žiūrėjimas į vaiką, nuogo vaiko lietimas, oralinis seksas, lytiniai santykiai arba mėginimas išžaginti, svetimkūnių kišimas į išangę ar kitus lytinius organus ir pan. Lytine prievarta taip pat laikoma įtraukimas į prostituciją, narkomaniją, seksualinis išnaudojimas.

REKLAMA

„Dažniausiai vaikus tvirkina artimieji ar giminaičiai, kitaip tariant vaikui gerai pažįstami žmonės. Dažniausiai tvirkinama ilgą laiką, o tiesa paaiškėja po kurio laiko. Pernai tokių veiksmų  užfiksuota 61, o 2003 m.  – vos 4. Ir tai tik tie atvejai, kuriais buvo kreiptasi į teismo medicinos ekspertus. Jei kiekvienas gydytojas užrašytų, ką mato, ką pasakoja ir kuo skundžiasi vaikas, ši statistika neabejotinai pasikeistų“, – kalbėjo medikė.

Dažniau tvirkinamos mergaitės

Anot pranešėjos, iš statistikos matyti, kad iš visų tvirkinimą patyrusių vaikų 84 proc. sudaro  mergaitės ir 16 proc. berniukai, nors pastaruoju metu tvirkinimą patyrusių berniukų skaičius auga.

„Kaip išsiaiškinti, kad vaikas patyrė tvirkinamuosius veiksmus? Paprastai praneša draugai, suaugusieji. Nepamirškite, kad gali pranešti patys tvirkintojai. Apžiūrint pastebima tam tikrų požymių. Dažniausiai Lietuvoje be spermos, lytinio akto požymių, manoma, kad tai ne lytinė prievarta, o pasaulyje ekspertai surenka įkalčius. Tikrinama nuo lytiškai plintančių ligų, nėštumo ir teikiama psichologinė pagalba. Lietuvoje psichologinė pagalba yra  mokama, tik kelios ligoninės turi psichologus“, – kalbėjo K. Mačiulienė.

Sužalojimai fotografuojami

Medikė pasakojo, kad užsienyje, siekiant sumažinti vaiko stresą, apžiūra atliekama tik viena, bet jos metu viskas fotografuojama. Tokie įrodymai vėliau labai praverčia teisminiuose procesuose.

„Būtų idealu, jei viskas vyktų vienu metu, su vaiku kalbėtųsi ginekologas, pediatras, psichologas, tuomet tyrimų ir įkalčių rezultatai būtų tikslesni. Vaikui situaciją reikia pateikti atitinkama kalba, kad jis suprastų, ko klausiama. Lietuvoje tokia praktika, kad motina, atvedusi vaiką su šlapimo sutrikimais net prašo medikų nefiksuoti nubrozdinimų ar pan., nors kyla įtarimas, kad vaikas gali būti tvirkinamas“, – kalbėjo gydytoja K. Mačiulienė.

REKLAMA

Anot medikės, taip pat dažni sėdėjimo sutrikimai, kruvini apatiniai drabužiai, lytiškai plintančios ligos, šlapinimosi ir tuštinimo sutrikimai, kraujavimas,  sužalojimai, nutrynimai ir nubrozdinimai vidinėje šlaunų pusėje. Taip pat nepaaiškinami skrandžio, galvos skausmai ir kiti psichosomatiniai simptomai.

„Sklando daugybė mitų apie tvirkinimą. Vienas gajausių, kad tai – retas reiškinys. Netiesa, tokių atvejų pasitaiko labai dažnai. Juk iš statistikos matyti, kad tvirkinama viena iš keturių mergaičių ir vienas iš šešių berniukų“, – kalbėjo moteris.

Vaikas jaučia kaltę ir slepia

Pasak specialistės, tvirkinimą patyręs vaikas jaučia kaltę, slepia įvykį, dažnai nukentėjusieji būna įbauginti tvirkintojo ir sąmoningai stengiasi išvengti kontakto su juo. „Būtina nepamiršti, kad vaikai fantazuoja apie tuos dalykus, kuriuos yra patyrę ir teismo proceso metu tvirkinti vaikai gali apie tai labai nuosekliai liudyti“. Anot specialistės, medikai turi labai kruopščiai bendrauti su mažaisiais pacientais, o įtarus tvirkinimą ar norint patvirtinti tvirkinimo faktą, būtina kreiptis į teismo medicinos ekspertus.

Medikė nuogąstavo, kad požiūris į vaikų tvirkinimą Lietuvoje ir pasaulyje labai skiriasi, tad būtina sudaryti multidisiplininių tyrimų galimybę tvirkinimo aukoms.

Pasekmės – visam gyvenimui

Mokslinį pranešimą konferencijoje skaičiusi dr. A. Miškinytė kalbėjo: „Pasaulyje manoma, kad lytinės prievartos prieš vaikus nustatomas tik kas dešimtas atvejis. Egzistuoja mitas, kad seksualiai vaikus išnaudoja tik asocialios šeimos. Vaikai išnaudojami visuose socialiniuose sluoksniuose.

REKLAMA

Anot medikės, kuo ankstyvesniame amžiuje vaikas patirta prievartą, tuo ilgiau ji tęsiasi. „Deja, net ir švietimas negali apsaugoti vaikų galimos prievartos“, – teigė medikė.

Specialistė pateikė keletą rizikos veiksnių, susijusių su lytine prievarta:  „Kuo didesnės mergaitės, tuo didesnė rizika patirti lytinę prievartą, taip pat neįgalumas, ignoruojami protiškai atsilikusių vaikų skundai. Svarbu tai, kad kartą patirta lytinė prievarta vėliau gali kartotis“, – teigė A. Miškinytė.

Signalas – neįprastas vaiko elgesys

„Domėjimasis seksualumu yra normalu, bet esama tam tikros ribos. Jei trejų–šešerių metų mergaitė su lėlėmis imituoja lytinį aktą, tai ženklas, kad kažkas ne taip. Šio amžiaus vaikai jaučia gėdą ir nelinkę demonstruoti lytinių organų. Mokyklinio amžiaus vaikai, kurie patiria lytinę prievartą, būna linkę į  agresyvumą, apie problemą gali signalizuoti pasikeitęs elgesys ir atsiribojimas nuo bendraamžių. Vaikas jaučiasi kitoks, jaučia gėdą, nenori kalbėti“, – komentavo medikė.

Apie suaugusiųjų manipuliaciją vaikais medikė kalbėjo: „Vaikui sakoma: „Tai, ką aš su tavimi darau, – mano meilės išraiška, tu esi mano mylimas vaikas, tave myliu ypatingai“. Vaikas bijo apie tai kalbėti dėl jėgos ir psichologinio autoriteto. Vaikui dažnai daromas psichologinis spaudimas – grasinama policija. Sakoma: „Jei tu pasakysi, atvažiuos policija, išsiveš tėvelį“, – pateikė pavyzdį specialistė.

Motinos teisina išnaudotojus

Anot pranešėjos, glumina ir dar viena reiškinys: „Jei ima aiškėti lytinės prievartos faktai, motinos ir moterys palaiko ne vaiką, o sutuoktinį, sugyventinį. Jos renkasi tarp savo gyvenimo ir vaiko. Atsiranda net paradoksali konkurencija, kai dukrą tėvas pasirenka vietoj žmonos.“

REKLAMA

Pasak medikės, tokias patirtis dažnai lydi asocialus elgesys, savęs žalojimas – pjaustant rankas, krūtinę. „Psichologinės lytinės prievartos pasekmės lieka visam gyvenimui, laikui bėgant emocijos ir jausmai blėsta, bet nedingsta. Atsiranda nepasitikėjimas visais – gydytojais, artimaisiais. Pasitaiko elgesio sutrikimų, susijusių su asmenimis ar vietomis: „Pavyzdys galėtų būti toks: vaikas bijo eiti  tualetą, nes jam tai asocijuojasi su prievartos aktu. Iš tyrimų matyti, kad mergaitėms, patyrusioms seksualinę prievartą, atsiranda valgymo sutrikimų.  Dažniausiai – anoreksija, kai stengiamasi naikinti moteriškumą, nenorima savęs tapatinti su moterimi.“

Kalbėdama apie lytinės prievartos pasekmes specialistė akcentavo, kad suaugę, kurie būdami vaikais patyrė lytinę prievartą, nesugeba užmegzti adekvačių visaverčių seksualinių santykių.

Siūlymas
2012-05-04 14:15:36
Nusiųsti šios konferencijos gydytojus į prokuratūrą,kad ten prokurorams būtų perskaityta paskaita apie tokius dalykus ir jie
pagaliau susivoktų! Į teismus- taip pat,o pirmuoju numeriu- į Kėdainius,pas V.Kondratjevą į kabinetą asmeniškai...Gal tuomet
kas nors patikės kad vaikai dažnai tvirkinami ir prievartaujami
būtent artimoje aplinkoje? Garliavos atvejis-būtent toks paie kurį kalba gydytojai.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
nu va 2012-06-04 09:41:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pasipyle straipsniai apie pedofilinamus vaikus,kaip is gausybes rago.Idomu kdel? gal zmones nustojo kreiptis ir privatiems psichologams gresia bankrotai?   ATSAKYTI
h 2012-06-04 01:13:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
man galva neisnesa kaip galima listi prie vaiko, vaikus reikia ginti ir globoti juk jie patys maziausi ir pazeidziamiausi, as tik uz mirties bausme visiems pedams ne kitaip   ATSAKYTI
Rza 2012-05-13 14:53:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baik čia triesti tas propagandines paklodes. Šitie išsigalvojimai jau seniai paneigti. Gal įkelti nuorodas?   ATSAKYTI
ckan 2012-05-11 07:24:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
mhh. pagal statistika, kas ketvirtas cia rases pedofilas arba tvirkintas.   ATSAKYTI
Ivairios 2012-05-10 15:16:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O pedofilu kokia spalva? Geriau jau tada violetine.. Ir jeigu palaikote iskrypelius, tai bent kulturos ismokite... ju tarpe yra ir tokiu daug - labai issilavinusiu...   ATSAKYTI
Ivairios 2012-05-10 15:04:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
„Sklando daugybė mitų apie tvirkinimą. Vienas gajausių, kad tai – retas reiškinys. Netiesa, tokių atvejų pasitaiko labai dažnai. Juk iš statistikos matyti, kad tvirkinama viena iš keturių mergaičių ir vienas iš šešių berniukų“, - va kur teisingi žodžiai, tik gaila, kad daugelis naivuolių (arba tokių pomėgių šalininkų) vis tiek kalbės, kad pedofilijos nėra ir tokio žodžio būti negali lt kalboje...   ATSAKYTI
I 2012-05-07 17:06:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0


Pamąstymui apie lietuvių tautos ir Lietuvos tautinių mažumų ateitį 2009 10 05

Plano (A. Daleso doktrinos) autorius Alenas Dalesas (Allan W.Dullas -1893 –1969) – nuo 1947m. (įkūrimo momento) dirbo JAV CŽV. 1942-1945m. vadovavo politinei žvalgybai Europoje. 1953-1961 m. – CŽV direktorius. „Šaltojo karo“ ideologas, vienas iš žvalgybinės veiklos prieš TSRS ir kitas socialistines valstybes organizatorių.

Ištrauka iš “Harvardo projekto”: ”

__Pasibaigs karas, viskas nurims ir nusistovės. Ir mes visas turimas jėgas: visą auksą, visą savo materialinę galią skirsime žmonių bukinimui ir apkvailinimui! Žmogaus smegenys ir sąmonė turi gebėjimą keistis, todėl pasėję Tarybų Sąjungoje chaosą, mes nepastebimai pakeisime tikras vertybes netikromis ir priversime žmones tomis netikromis vertybėmis tikėti. Kaip? Mes subursime aplink save bendraminčius, surasime sau sąjungininkus pačioje Rusijoje. Epizodas po epizodo bus pradėta vykdyti grandiozinė savo mastais pačios nepaklusniausios Žemėje tautos žūties tragedija, galutinis ir nesugrąžinamas tautos sąmonės užgesinimas. Pavyzdžiui, iš meno ir literatūros mes palaipsniui išguisime jo socialinę esmę; dailininkus ir rašytojus atpratinsime domėtis išraiška ir tyrinėjimu tų procesų, kurie vyksta tautos gelmėse. Literatūra, teatras, kinas – viskas vaizduos ir šlovins pačius žemiausius žmogiškus jausmus. Mes visokeriopai palaikysime ir padėsime taip vadinamiems dailininkams, kurie įkyriai kals į žmonių sąmonę sekso, smurto, sadizmo, išdavystės kultą – žodžiu, visokį amoralumą. Valstybės valdyme mes sukursime chaosą ir sumaištį. Mes nepastebimai, bet aktyviai ir nuolatos sudarysime sąlygas valdininkų despotiškumo klestėjimui. Biurokratizmas ir vilkinimas bus laikomi dorybėmis. Sąžiningumas ir padorumas bus išjuokiami, taps niekam nereikalingi ir virs praeities atgyvenomis. Įžūlumas ir akiplėšiškumas, melas ir apgaulė, girtuoklystė ir narkomanija, gyvuliška baimė vienas kito ir begėdiškumas, išdavystė, nacionalizmas ir priešiškumas kitoms tautoms – visų pirma priešiškumas ir neapykanta rusų tautai — visa tai mes kultivuosime vikriai ir nepastebimai, kol visa tai suvešės ir įsitvirtins. Ir tik nedaugelis, visai nedaugelis įtars ar net supras, kas vyksta. Bet tuos žmones mes įstumsime į beviltišką padėtį, paversime juos pajuokos objektais, rasime būdų juos apjuodinti ir paskelbti visuomenės atmatomis. Rausime dvasines šaknis, suvulgarinsime ir naikinsime tautinės doros pagrindus. Taip mes naikinsime kartą po kartos. Pradėsime nuo vaikų ir bręstančių paauglių, daugiausiai dėmesio skirsime jaunimui — skaldysime, demoralizuosime ir morališkai smukdysime jaunus žmones. Mes padarysime juos cinikais, nepraustaburniais ir kosmopolitais*. Štai taip mes tai padarysime!”

*kosmopolitas – žmogus, nejaučiantis ryšio su kraštu, iš kurio yra kilęs arba kurio pilietybę turi, deklaruojantis savo bendrumą su viso pasaulio kultūra. (Šaltinis: “JAV CŽV direktorius Alenas Dalesas”, 2007 m.).
   ATSAKYTI
interesantas 2012-05-07 12:52:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kiek ginekologai perdavė prokuratūrai apie mergaičių sužalojimus?Nei vieno.O kodėl slepiama?   ATSAKYTI
mama 2012-05-06 20:29:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pilnai pritariu jums, Kam naudingas tokio požiūrio formavimas?   ATSAKYTI
777 2012-05-06 19:24:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
LENGVAI IR LEGALIAI UŽSIDIRBKITE PINIGU Sveiki.Jeigu ieskote gerai ir tikrai apmokamo darbo namuose,butinai tai perskaityk, nes naudinga.Skaitant si straipsni jus galite pakeisti savo gyvenima.Tai pakeite mano gyvenima.As aptikau tai viename is skelbimu ir nusprendziau pabandyti.Dalyvaujant ivairiuose forumose, as randu sita straipsni,kuriame sakoma, kad galima padaryti tukstancius litu per keleta savaiciu idedant tik 6litus. Skaistalai, pagalvojau,tai turetu buti eilinis budas apmauti,bet nusprendziau perskaityti ir suzinoti kas siuloma. Toliau ten sakoma, kad reikia persiusti po 2lt i banko saskaita kiekvienam is saraso apacioje. Paskui isbraukti pirma saskaitos numeri ir irasyti savo saskaitos numeri i paskutine sesta eilute ir talpinate sita straipsni kaip minimum 200 forumuose ir skelbimuose Jokiu apgauliu… As pamasciau, kad nieko neprarandu isskyrus savo 12lt ir nusprendziau pabandyti.Ir atspekit kas… Po keliu dienu man i saskaita pradejo kauptis pinigai… As negalejau patiketi savo akimis, jog tai veikia.Per pora savaiciu susikaupe apie 1000lt , po triju savaiciu prisidejo dar apie 2000lt. dbr turiu uzdirbes 4000lt ir neskaitant smulkiu islaidu.Po pusantro men turetu buti apie 7000lt . Ir sita suma po truputi toliau dides. O prasidejo tik nuo 12lt.Noriu su jumis pasidalinti kaip tai dirba, nes tai naudinga ir jums, ir man. As jums pazadu, jeigu jus tiksliai seksite instrukcija ir neturesite vilciu gudrauti, jus pradesite gauti daug daugiau pinigu, negu tikites,per daug nesistengdami. Pasiulymas: Perskaitykite tai pora kartu. Issaugokite savo kompe, sekite instrukcija ir pinigai neprivers jusu laukti. Sutikite - tai paprasta. Tai absoliuciai legalu, tai tik bankine pinigu pavedimo operacija, ir jusu indelis yra tik 12lt ir pora valandu internete… Svarbu: Tai ne apgavyste ir visiskai legalu ir jus niekuo nerizikuojate ir neprarandate, bet tai tikrai dirba. Atkreipkit demesi: Tiksliai sekite instrukcija ir 60000lt ir daugiau bus jusu nuo 40 iki 80 dienu laikotarpije. Visa tai sekmingai veikia del dalyviu saziningumo. Yra trys paprasti zingsniai: 1. Jei dar neturite, jums reikia atsidaryti saskaita betkuriame lietuvos banke. 2. Pirmiausia I zemiau esancia 6 banko saskaita perveskite 2lt. Po to perveskite po 2lt ir i sekancias banko saskaitas. Visa tai ivykdzius, jus padarete paslauga, ir svarbiausia - tai visiskai legalu. Jus taip pat prasote teisetos paslaugos, uz kuria mokate 1. LT547400012388523830 2. LT667044000124641003 3. LT587300010099915608 4. LT317044060007731216 5. Lt437300010123112555 6.LT204010042502974345. Dabar isbraukite is saraso Nr.1 saskaitos numeri, perneskite visas saskaitas vienu eiles numeriu i virsu, o i atlaisvinta Nr.6 eilute irasykite savo banko saskaitos numeri. 3. Darykite bet kokius pokycius, bet islaikykite pagrindine ideja, Isplatinkite sita straipsni kaip minimum 200 forumuose ir naujienu juostose, skelbimuose arba asmeniniais laiskais, isidemekite - kuo daugiau informacijos pasklis apie si straipni, tuo didesnes bus jusu pajamos ir tos pajamos tesiogiai priklauso nuo jusu. Sitas biznis sekmingai gyvuoja ir klesti del dalyviu saziningumo ir rimtumo. tdl viska atlikite kruopsciai ir nepagailekite 12lt nes jums tai atsipirks su kaupu. saziningumas daro pinigus. Ir kada jus pasieksite pirma eilute, jus turesite tukstancius lt tiesiog kaip saraso kurejas! Tai kainuoja tik 12lt ir kelias valandas nesunkaus darbo internete. Uzsiimkite tuo dabar, neatidekite rytdienai. Laikas pinigai. O dabar as papasakosiu, kodel jus bet kokiu atveju nieko neprarandate, o tikrai islosiate. Tiesiog paprasta aritmetika. Sakysim is 200 laisku ar straipsniu as gausiu 5 atsakymus (menkas rezultatas), tai reiskia as uzdirbsiu 10lt budamas sestoje saraso pozicijoje. Dabar sitie 5 zmones isplatina dar po 200 pranesimu su jusu saskaitos numeriu jau 5 pozicijoje, ir pastariesiems taip pat atsako tik po 5 zmones – tai jau 500lt i saskaita Toliau sitie 25 zm. daro po 200 patalpinimu su jusu sask.Nr. 4 pozicijoje ir atsako vel 5 zm. – pajamos 2500lt. Toliau sitie 125 zm. patalpinus po 200 pranesinu ir gavus po savo 5 zm. jums duoda 12500lt pajamu (jus 3 pozicijoje) Toliau dar idomiau: sitie 625zm. daro 200 patalpinimu su jusu sask. Nr. 2 pozicijoje, atsako velgi po 5 zm. – tai 62500lt. toliau paskaiciuokite kokie pinigai cia, ir visai nesunkiai uzdirbti. Ar ne ispudingas skaicius Ir tai tik uz pirmutinius 12litu. siame biznyje svarbiausia buti saziningam. kitaip nieko nesigaus. Ar jus galite isivaizduoti kiek zmoniu kasdien visame pasaulyje prisijungia prie interneto ir skaito sita straipsni, kaip ir jus dabar skaitote. Kiekviena diena internete pasirodo nuo 200 iki 500 nauju vartotoju. Ir toliau dideja. Sekmes Svarbiausia buti sažiningu ir pinigai aplankys Jus labai greitai!
   ATSAKYTI
Nesenai 2012-05-06 11:00:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kažkur buvo straipsnis, kad PAR pirmauja pagal prievartos prieš vaikus lygį pasaulyje. Oi bijau, kad padarysim didelę paslaugą PAR'ui, jei mūsų teisėsaugai užteks vyriškumo sąžiningai užbaigti Kedžio ir jo dukros bylą ir pajudinti Lietuvos pedų kamuolį.    ATSAKYTI
tikrai 2012-05-05 23:56:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nieko ne komiskas. Konferencija tikrai buvo, jos metu apie tai tikrai kalbeta.
O tvirkinima nustatyti labai sunku.    ATSAKYTI
neskubekit 2012-05-05 23:53:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nereikia skubeti daryti spejamuju apibendrinanciuju isvadu.    ATSAKYTI
patikslinimas 2012-05-05 23:50:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pranesima skaite ne Dr. Miskinyte, o psichologe Agne Stolygaite.
Kaip visada, pilna netikslumu :(   ATSAKYTI
skirmantė 2012-05-05 21:38:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
iš kur tiek pedalų??? juk čia baisi statistika.   ATSAKYTI
JMK1 2012-05-05 19:31:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
suzalota labai daug vaiku, o kur tie nuteistieji pedofilai, turetu kalejimai nuo ju gausybes luzti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   ATSAKYTI
Viskas turi dvi puses 2012-05-05 18:30:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
iš vienos pusės, kad žmonės yra šviečiami ir daugiau sužino tai yra gerai iš kitos pusės bijau, kad atsiras visokiu nemąstančių, kurie vadovaujasi emocijomis ir prielaidomis, ir t.t. dėl jų paranojos, kuria gali paskatinti šis straipsnis gali nukentėti ir visai nekalti žmonės. Nes jau dabar iš kai kurių pasisakymų galima pamanyti, kad Lietuvoje visi pedofilai. Reikia skirti prielaidas kaip tarkim jei turi valgymo sutrikimą ir serga anorekcija, galbūt tai tvirkinimo požymis, bet tai dar nereiškia, kad jau faktas tai nereiškia, kad visos sergančios anorekcija buvo tvirkintos, kai kurios galbūt tiesiog buvo paveiktos grožio standartu ir t.t.   ATSAKYTI
to VISADA GALI ATSKIRTI PEDOFILĄ 2012-05-05 18:00:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai tik prielaida ir jokiu būdu ne faktas.   ATSAKYTI
to ass 2012-05-05 17:56:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tam reikia su savo vaikais šnekėtis ir dar karta šnekėtis, kad nebijotu tau nieko pasakyti ir visada būtų labai glaudus ryšys su jais. Bet kai per diena vidutiniškai skiriamos tik 7 min. tai aišku verčia labai susimastyti.   ATSAKYTI
Kedys 2012-05-05 14:28:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Parašė apie 200 prašymų.O rezultatus...žinome.   ATSAKYTI

Top Video

Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų