gydytoja

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gydytoja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gydytoja“.

Aiškėja daugiau detalių apie tragišką savaitgalį: gelbėtojai vieną po kito traukė skenduolius

Prabėgus tropiniam savaitgaliui nuaidėjo daugybė pranešimų apie skendimus ir gaisrus. Ugniagesiai gelbėtojai šiemet iki šio savaitgalio buvo ištraukę daugiau nei pusšimtį skenduolių, tačiau aukų skaičius pasipildė dar 7, tarp jų ir mažamečiai vaikai. O gaisrų – beveik 90. Pataria, kaip išvengti skaudžių nelaimių.

Iš komos pabudęs Aleksas atskleidė šokiruojančius sapnus, o medikė atvira: retai taip būna

Po lemtingos avarijos anksčiau naujienų portalo tv3.lt kalbintas 27-erių Aleksas Daujotas prieš 8-erius paniro į komą. Prabudusiam po dviejų savaičių jam teko kovoti su daugybe avarijos sukeltų liekamųjų reiškinių. Tuo tarpu reanimatologė paneigia mitus, kaip iš tikrųjų atrodo komos būsena, ir paaiškina, ką žmogus iš tiesų gali matyti, kai būna nesąmoningas.  Kai Aleksui buvo 19 metų, jis dar prieš avariją grįžo į mokyklą įgyti vidurinio išsilavinimo.

Gedulas Ignalinoje – mirė gerbiama gydytoja, sąjūdietė

Ignalinos rajono savivaldybė pasidalino liūdna žinia – mirė ilgametė gydytoja, chirurgė Reda Žvirblytė (1941–2024).  „Netekome ryškios ir laisvos asmenybės. Amžinybėn iškeliavo gydytoja chirurgė Reda Žvirblytė, savo gyvenimo pavyzdžiu rodžiusi, kaip reikia mylėti Lietuvą“, – pranešė savivaldybė socialiniame tinkle. Mylima gydytoja, aktyvi sąjūdietė R. Žvirblytė gimė 1941 m. balandžio 28 d. Lazdijuose. 1971 m. baigė Kauno medicinos institutą ir tais pačiais metais atvyko į Ignaliną.

Šis vėžys – vienas dažniausių Lietuvoje: štai, kas jį išduoda

Krūties vėžys – vienas dažniausių moterims nustatomų onkologinių susirgimų. Dažniausiai jis taikosi į 50-70 metų moteris. Tačiau jeigu šeimoje buvo krūties vėžio atvejų, tuomet moterys raginamos nedelsti ir pasitikrinti anksčiau.   Naujienų portalui tv3.lt šia tema sutiko pakalbėti Vilniaus Santaros klinikų plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Daiva Gudavičienė.
2024-02-26

Mirė nusipelniusi Lietuvos gydytoja

Viekšnių bendruomenė pranešė liūdną žinią – mirė gydytoja Aušrelė Jadvyga Gurauskaitė (1944 09-28 – 2024-01-23) „Š. m. sausio 23 dieną po  sunkios ligos mirė  ilgametė šeimos gydytoja, nusipelniusi Lietuvos Gydytoja, buvusi UAB Dr. A. Biržiškos sveikatos centro direktorė  Aušrelė Jadvyga Gurauskaitė. Netekome darbštaus, kūrybingo, išradingo, originalaus, mylimo žmogaus“, – rašoma pranešime.
2024-01-25

Atvykus į ligoninę Viktoriją šokiravo gydytojos žodžiai: to nelinkėtų niekam

Ukmergiškė Viktorija (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai yra žinomas) jau ne kartą nuvykusi pagalbos į Ukmergės ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių, lieka nepatenkinta ir nusivylusi ligoninės gydytojų nemandagiu bei neprofesionaliu elgesiu su pacientais. Moteris teigia, kad pas juos nėra likę jokio žmogiškumo. Viktorija naujienų portalui tv3.lt papasakojo įvykį, kuris nutiko gruodžio mėnesį, kai ji savo dukrą atvežė į ligoninę su ištinusia akimi.
2024-01-23

Atsakė į amžiną klausimą: tai koks tas vidutinis ilgis?

Daktarė Jen Caudle prisijungė prie „TikTok“, kad išsklaidytų mitus apie varpos dydį ir padėtų sumažinti visuomenės spaudimą, kurį patiria daugelis žmonių, kai kalbama apie jų fizinę išvaizdą ir bruožus. Socialinė žiniasklaida gali įvairiais būdais šviesti žmones, ji taip pat gali padėti sugriauti stigmas ir ištaisyti klaidingus įsitikinimus. Vieno gydytojo dėka dabar ji taip pat atskleidė vidutinį varpos dydį. Dr.
2024-01-20

Pasakė, kas kiek laiko reikia keisti apatinius: kiti taip nedaro

Galbūt niekuomet apie tai nesusimąstėte, bet apatinių keitimo dažnis gali paveiki jūsų sveikatą. Dėl to svarbu žinoti, kas kiek laiko rekomenduojama keisti apatinius. Kai kalbama apie higieną, ne visi laikosi tos pačios tvarkos. Pavyzdžiui, vieni mėgsta praustis po dušu arba maudytis kartą per dieną, tačiau kiti renkasi maudytis dažniau arba rečiau. Tas pats pasakytina ir apie tai, kaip dažnai keičiame drabužius.
2024-01-20

Infarkto ištiktą ukmergiškę šokiravo gydytojos žodžiai: „Kokio velnio čia atvažiavote?“

Ukmergiškė Daiva (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomas) buvo šokiruota Ukmergės ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus gydytojos darbu. Moters jau senyvo amžiaus mamai naktį pasidarė bloga – buvo įtariamas infarktas, nes visi simptomai jį atitiko. Iškvietus greitąją pagalbą, moteris buvo išvežta į Ukmergės ligoninę.
2024-01-17

Skydliaukės vėžį išduoda šie simptomai: pastebėkite laiku

Skydliaukės vėžys nėra labai paplitusi onkologinė liga. Lietuvoje skydliaukės vėžys kasmet nustatomas apie 300 žmonių. Moteris šis liga pažeidžia dažniau nei vyrus. Skydliaukės vėžiu daugiausia serga vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės. Klinika „Unėja“ pasidalino įrašu, kuriame pateikiama gydytojos endokrinologės Dianos Šimonienės informacija apie tai, kada reikėtų susirūpinti dėl skydliaukės vėžio.
2024-01-11
REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos ligoninėje – gedulas: mirė mylima slaugytoja

Respublikinė Klaipėdos ligoninė su dideliu liūdesiu praneša, kad netikėtai neteko mielos kolegės, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vyresniosios slaugytojos Daivos Grigutienės. „Šaltą žiemos dieną, kai žemė visa užklota baltu sniegu, lemties ranka, taip netikėtai  visiems, išsivedė ilgametę mūsų kolegę Daivą. Juk ir Tu tikėjai, kad dangus – beviltiškai aukštai. Tačiau vieną dieną jis nukrito po tavo kojom.
140 2024-01-05

Netektis Kauno medikų bendruomenėje: staiga mirė jauna gydytoja

Dar viena netektis sukrėtė medikų bendruomenę. Mirė jauna LSMU Kauno ligoninės gydytoja Kristina Daujotienė. Moteris dirbo kardiologijos skyriuje. Apie netektį pirmasis pranešė lrytas.lt. Portalo žiniomis, gydytoja ketvirtadienį blogai pasijuto darbo vietoje, kur kolegos dar bandė ją gaivinti.  Mamos neteko du mažamečiai vaikai.

Išgirdus gydytojos žodžius Aušra pakraupo: „Tą vakarą aš kovojau už save"

Jaunai merginai Aušrai iš Šilalės (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomas) apsilankymas VšĮ Šilalės rajono ligoninėje virto košmaru. Vėlyvą sekmadienio vakarą mergina patyrė stiprius ir nemalonius nerimo jausmus ir supratusi, kad gali vėl žvelgti savižudybei į akis, nieko nelaukusi nuvyko į ligoninę, kurioje tikėjosi sulaukti pagalbos, tačiau susidūrė su nemaloniu gydytojos elgesiu. „Taip jau nutiko gyvenime, kad vasario mėnesį man buvo diagnozuota vidutinio sunkumo depresija.
2023-11-27

Istorinius pasiekimus pelniusi šimtukininkė tapo gydytoja

Šių žibančių akių per kelerius metus nepamiršau. Daugelį kartų prisimindavau Agnę Staniūtę ir mūsų pirmąjį interviu 2016-aisiais. Tada stropi Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos abiturientė pribloškė visą kraštą –  ji tapo pirmąja Kėdainių istorijoje ir viena iš trijų abiturientų Lietuvoje, tais metais už brandos egzaminus gavusi net penkis šimtukus, o merginos atestate išdidžiai rikiavosi vieni dešimtukai bei šimtukai. Solidu.
2023-11-27

Šiukštu nedarykite to prieš naktį: miegosite daug blogiau

Miegas – vienas svarbiausių dalykų, norint jaustis gerai. Gydytojai vieningai sako, kad prasta miego kokybė ne tik blogina žmogaus savijautą kitą dieną, bet gali tapti ir daugelio ligų priežastimi. Tad ką daryti, kad naktį pailsėtume geriau, ar galima miegoti dienos metu, kaip tinkamai pasiruošti miegui ir kada jau galima įtarti nemigą ir reiktų kreiptis į gydytoją, pasakoja šeimos gydytoja Elena Šukė.
2023-11-06

Aukštą cholesterolį gali išduoti vos 1 ženklas: pasitikrinkite laiku

Akys, dažnai vadinamos langais į sielą. Jos gali būti užuomina apie mūsų sveikatą. Gydytojas perspėja, kad padidėjęs cholesterolio kiekis gali būti „tiksinti bomba“ ne tik širdžiai, bet ir akims. Nuo širdies ligų iki regėjimo praradimo – cholesterolis gali sudaryti pavojingą pagrindą įvairioms sveikatos problemoms. Laimei, daktarė Saya Nagori, oftalmologė ekspertė pasidalijo trimis ženklais, kuriuos galite pastebėti ant savo veido, rašo express.co.uk.
2023-11-06

Liūdna žinia: mirė gerbiama Lietuvos gydytoja

Alytus neteko dar vieno žymaus ir reikšmingo žmogaus – anapilin iškeliavo gydytoja pediatrė Vilma Filomena Korevienė. Šį pasaulį moteris paliko eidama 85-uosius metus. 1962 metais baigusi Kauno medicinos institutą, ji įgijo gydytojos pediatrės specialybę, gavusi paskyrimą – metus dirbo Dauguose, po to – tuometinėje Alytaus rajono centrinėje ligoninėje. Nuo 1967 m. V. F. Korevienė dirbo Alytaus vaikų poliklinikos vedėja.
2023-10-31

Už kyšininkavimą Radviliškio gydytojai skirta 10,5 tūkst. eurų bauda

Šiaulių apylinkės teismas kalta dėl kyšininkavimo pripažino Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoją V. J., jai skirta galutinė 10,5 tūkst. eurų bauda. Taip pat konfiskuotas 250 eurų kyšis, penktadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Teismas tenkino Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.
Kriminalai 2023-10-06

Gydytojas atskleidė, ką geriausia valgyti pusryčiams: sveikata padėkos

Sveika mityba yra vienas naudingiausių ginklų, kuriuo galite papildyti savo apsaugos nuo aukšto kraujospūdžio arsenalą. Aukštą kraujospūdį reikia sutramdyti, kol jis dar nesukėlė rimtų sveikatos problemų, tokių kaip širdies smūgis ar insultas. Laimei, pasak gydytojo Sunni Patel iš „Dish Dash Deets“, tai galima padaryti pradedant jau pirmuoju dienos valgymu, rašo express.co.uk.
2023-09-19

Liūdna žinia: mirė žinoma Kėdainių gydytoja

Šeštadienį mirė ilgametė Kėdainių šeimos gydytoja Daiva Lina Lesevičienė. Moteris 35 metus dirbo šį darbą. Apie skaudžią netektį pranešė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras. Daiva Lina Lesevičienė, gim. 1962-01-30, VšĮ Kėdainių PSPC šeimos gydytojos profesinės veiklos stažas – 35 metai. „Iki paskutinio atodūsio ypatingą dėmesį ji skirdavo kiekvienam pacientui, Ją gerbė ir mylėjo ir pacientai, ir kolegos.

Liūdna žinia: mirė gerbiama Lietuvos gydytoja

Socialiniuose tinkuose nuskambėjo skaudi žinia – užgeso Lietuvos gydytojos, tikros patriotės Renatos Juškienės gyvybė. Apie netektį pranešė Palėvenės šv. Domininko parapija. Parapijos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje skelbiama: „Renata Juškienė 1937-10-03 – 2023-07-04 Žmonės kaip žvakės. Net ryškiausią liepsną degančią akimirksniu gali užgesinti.
54 2023-07-11

Mirė gerbiama Lietuvos gydytoja

Liepos 2 dieną mirė ilgametė gerbiama Vilniaus otorinolaringologų asociacijos narė, gydytoja Irena Kybartienė. Šia žinia socialiniuose tinkluose pasidalino Vilniaus otorinolaringologų asociacija. „Facebook“ puslapyje Vilniaus otorinolaringologų asociacijos nariai rašė: „In Memoriam gydytojai Irenai Kybartienei. Su skauduliu pranešame, kad 2023 m. liepos 2 d. amžinybėn iškeliavo ilgametė Vilniaus otorinolaringologų asociacijos narė, mūsų kolegė Irena Kybartienė.
2023-07-04

Žarnyno vėžiu susirgusi medikė kreipiasi į visus: šiuos simptomus pastebėkite laiku

Prieš penkerius metus gydytojai Anisha Patel buvo diagnozuotas 3 stadijos tiesiosios žarnos vėžys. Nuo to laiko jos gyvenimas stipriai pasikeitė ir nors remisija tęsiasi jau ketverius su puse metų, ji tvirtina, kad gyvenimas po vėžio gali būti toks pat sunkus kaip ir sergant.
2023-06-25

Šių maisto produktų neurologė niekada nevalgo: štai, kokie jie

Tai, ką valgome, vaidina svarbų vaidmenį mūsų kūno sveikatai ir gerovei. Tačiau daugelis iš mūsų galbūt nepagalvojame, kokį poveikį maistas daro mūsų protui. Neurologė įspėjo, kad dieta gali „sendinti“ mūsų smegenis, ir patarė, kaip išvengti pažinimo nuosmukio. Gydytoja ir mąstysenos lavinimo trenerė Emily McDonald iš JAV pasidalijo patarimais, kaip išvengti tokių simptomų kaip smegenų rūkas ir užmaršumas, rašo express.co.uk.
2023-06-14

Netektis: mirė ilgametė Kėdainių ligoninės gydytoja

Dar viena netektis medicinos padangėje – mirė buvusi ilgametė ligoninės Gydytoja Valerija Milda Nadušauskienė. Gydytojos gyvybė užgeso 2023 m. birželio 7 d. Žinia apie tai ligoninė pasidalino socialinio tinklo paskyroje. „Reiškiame gilią, nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, visiems kurie pažinojo šią nuostabią gydytoją“, – užuojautą reiškė įstaiga.

Įspėja plikomos kavos mėgėjus: nežinant to galite kenkti savo sveikatai

Gali pasirodyti neįprasta, tačiau šalta kava nėra naujai atsiradęs gėrimas – jo gamybos šaknys siekia net 19 amžių. Šį gėrimą Mazagrano mūšio metu išrado prancūzai, kai buvo kovojama saulės kaitinamame Alžyre. Tokia šalta kava, kokią geriame dabar, pakitusi nuo prieš du amžius gerto šalto, saldaus gėrimo – dabar ji masina skonių ir gamybos būdų įvairove. Pasak sveikatai palankios mitybos konsultantės, gydytojos dietologės dr.
2023-05-25

Skaudi netektis: mirė gerbiama Lietuvos gydytoja

Stakliškių kaimo bendruomenė išgyvena skaudžią netektį – eidama 72-uosius metus mirė ilgametė buvusios Stakliškių sveikatos priežiūros įstaigos vadovė Jūratė Studinskienė.  Žinia apie netektį socialiniuose tinkluose pasidalino Prienų rajono Stakliškių seniūnija. Pranešama, kad J. Studinskienės gyvybė užgeso gegužės 18 dieną, vos po kelių dienų ji būtų šventusi 72-ąjį gimtadienį.   „Amžinybėn išėjo paprastas didis žmogus.
2023-05-23

Išgirdusi gydytojos žodžius, kiek kainuos receptas, Vita vos nenualpo: „Jūs tyčiojatės?“

„Nemokamos medicinos Lietuvoje jau nėra: nori recepto – 49 eurai! Darbe visiems tikrino sveikatą, taip pat patikrino ir kraują, man nustatė, kad trūksta geležies“, – rašo naujienų portalui tv3.lt atsiuntusi skaitytoja vilnietė Vita. Po tyrimo priklauso nemokama konsultacija apie tyrimą, bet gydytojas tik pasako, ką mato iš rodiklių, o receptų išrašyti negali, tai – papildoma mokama paslauga. Paklausiau, kiek kainuos, tai 49 eurus.
2023-05-22

Medicinai 35 metus atidavusi rokiškietė: „Anksčiau pacientai būdavo kantresni, jautresni ir padėkodavo medikams“

Balandžio 27-ąją minima Lietuvos medicinos darbuotojų diena. Pasak VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vyriausiosios slaugytojos – slaugos administratorės Vidos Kavaliauskienės, nors šios dienos paminėjimo ištakos siekia beveik šimtmetį – 1918-uosius metus, profesinę šventę medikai pradėjo švęsti tik maždaug prieš pora dešimtmečių.
2023-05-05

Gydytojai susirūpinę: kalinamas Michailas Saakašvilis gali mirti

Kalinamas buvęs Sakartvelo prezidentas Michailas Saakašvilis neteko labai daug svorio ir dėl to gali mirti, penktadienį sakė jo gydytoja ir advokatas, augant tarptautiniam susirūpinimui dėl jo galbūt patiriamo blogo elgesio. 55 metų provakarietiškas reformuotojas pernai buvo perkeltas iš kalėjimo į ligoninę po to, kai 50 dienų atsisakė maisto, protestuodamas prieš savo įkalinimą, kuris, pasak teisių gynimo grupių, yra politiškai motyvuotas.
2023-02-03

Žinoma gydytoja tapo sveikatos laidos vedėja: „Pasiūlymo sulaukiau per gimimo dieną, tai – nuostabi dovana"

Ilgametėje sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ – pokyčiai. Naujajame sezone nuspręsta dar didesnį dėmesį skirti ligų profilaktikai bei ankstyvajai diagnostikai, tad laidos žiūrovų laukia ne tik nauja, aktuali rubrika „Sveikatos diagnostika“, bet ir nauja jos vedėja – ilgametę medicininę patirtį turinti laboratorijos gydytoja Eglė Marciuškienė.
2023-01-31

Gedulas Širvintose: mirė nusipelniusi gydytoja

Skaudi netektis Širvintose. Mirė ilgametė Širvintų gimdymo namų akušerė, ligoninės medikė Aldona Usonienė. Širvintų rajojo savivaldybė nuoširdžiai užjaučia artimuosius, buvusius kolegas, draugus ir pažįstamus. Ilgas velionės gyvenimo ir profesinis kelias, kuriame – daugybė moterų, kurioms suteikta pagalba ir parama, naujagimių, kurie pasaulį pasveikino sutikti velionės rankose, išdalinta žmogiškoji šiluma, išliks šviesiausiais prisiminimais širdyse ir mintyse.
91 2023-01-30

Daug lietuvių daro šią klaidą: gydytoja pasakė, kiek vandens reikėtų suvartoti per parą

Medikai rekomenduoja per parą išgerti maždaug du litrus arba 8 stiklines vandens. Tačiau panašu, kad tokių rekomendacijų lietuviams nėra lengva laikytis. Gyventojų apklausa parodė, kad 33 procentai respondentų per dieną išgeria keturias ir daugiau stiklinių vandens. Mažiausiai vandens išgeria vyrai ir vyresnio amžiaus apklaustieji. Gydytoja tikina, kad tokios tendencijos verčia sunerimti.
2022-11-04

Kolegos sukrėsti: 26-erių gydytoją rado negyvą tualete

Brazilė gydytoja buvo rasta negyva ant grindų ligoninės vonios kambaryje praėjus vos dviem valandoms po to, kai priėmė paskutinį tos dienos pacientą. Policija aiškinasi, ar tai buvo nelaimingas atsitikimas, o tuo metu žmonės yra įspėjami atsargiai vartoti vaistus ir dėl jų visada tartis su savo gydytoju.  26 metų daktarė Jayda Bento buvo rasta Ernestinos Lopes Jaime valstybinėje ligoninėje Pirenopolyje, Goias valstijoje, Brazilijoje, rašo mirror.co.uk.
2022-11-03

Ar visada prieš kraujo tyrimus reikia badauti? Įspėja, kad kartais tai ne tik nepatogu, bet ir pavojinga

Jau daugiau nei pusšimtį metų Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių kraujo tyrimus gydytojai rekomenduoja atlikti nieko nevalgius bent 8 valandas. Tokia praktika buvo taikoma dėl siekio pašalinti maisto įtaką tyrimo rezultatams. Gydytoja Eglė Marciuškienė paaiškina, jog badavimas prieš tyrimus ne tik mažina pacientų norą tirtis, bet dažnu atveju netgi nedaro reikšmingos įtakos pačių tyrimų rezultatams.
2022-10-19

Klaipėdoje pradėjusi dirbti gydytoja iš Bučos sunkumų nebijo: „Karas pakeitė suvokimą, kas yra baisu“

Nuo vakar Klaipėdos jūrininkų ligoninės Ambulatorinių konsultacijų skyriuje pradėjo dirbti gydytoja endokrinologė Marianna Andrulis iš Ukrainos. Gydytoja turi Lietuvoje išduotą licenciją, nemažai supranta lietuviškai, tačiau kalbėti dar trūksta žinių ir praktikos, skelbia ligoninė socialinėje paskyroje. Iš pradžių gydytoja konsultuos ukrainiečių, rusų kalbomis, konsultacijų metu bendrauti su pacientu ir tvarkant dokumentus jai padės bendrosios praktikos slaugytoja.
2022-09-20

Podagra smogia iš pasalų: ją išduoda vos keli simptomai

Podagra – liga, dažnai kankinanti vyresnio amžiaus asmenis, tačiau ilgą laiką neparodanti jokių ženklų, pirmuosius simptomus sergantieji pajaučia tik įvykus ūmiam priepuoliui. Alytaus „Affidea“ klinikos gydytoja reumatologė Agnė Petrulionienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kas lemia podagros atsiradimą, kam kyla didesnė rizika su ja susidurti, kokiais simptomais ji pasireiškia bei ko galime imtis, kad ateityje būtų kuo mažesnė tikimybė ja susirgti.
2022-09-19

Medikė pasakė, kas vyksta mirties akivaizdoje: apie tai susimąsto ne visi

Daugumai mirtis yra sudėtingas, skaudus momentas, kuomet tenka atsisveikinti su draugais, šeimos nariais ir kitais artimaisiais. Visgi, mirtys, deja, yra tokia, kad ji – neišvengiama. Neretai daugeliui žmonių yra įdomu sužinoti, kas vyksta po mirties. Paliatyviosios slaugos ekspertai mano, kad mirties bijoti nereikia. Niekas negali tiksliai pasakyti, kas įvyksta po mirties. Dr.
2022-09-10

Apsisaugokite nuo odos grybelio: įsidėmėkite šiuos patarimus

Baigiantis vasaros sezonui, vis daugiau gyventojų laisvalaikio praleidimui sugrįžta į uždaras patalpas, tokias kaip vieši baseinai, sporto salės ar kitos bendro naudojimo vietos. Medicinos ekspertai įspėja, jog tokiose susibūrimo vietose, privalu išlikti atidžiam ir laikytis higienos reikalavimų, mat drėgnos vietos – puiki terpė daugintis nemaloniai ir net pavojingai grybelio infekcijai. „Grybelis mediciniškai dar yra vadinamas onichomikoze.
2022-08-31

Moksleivių sveikatos patikrinimai parodė puokštę sutrikimų, dalis jų – karantino pasekmės

Po metų pertraukos suintensyvėję privalomi sveikatos patikrinimai prieš naujų mokslo metų pradžią atvėrė mokinių problemų skrynią. Šeimos gydytojai tvirtina, kad po karantino vis dažniau pastebimi nutukimo ir regos sutrikimo atvejai.

Jokiu būdu nesišlapinkite duše: įspėja, kad gali baigtis liūdnai

Dažnas yra susidūręs su situaciją, kuomet prausiantis duše staiga užsimanoma į tualetą nusišlapinti. Dažniausiai tokiu atveju išeitis būna paprasta – šlapinimasis stovint duše, kadangi vis tiek viską nuplauna tekantis švarus vanduo. Tačiau urologė įspėja, kad taip elgtis nederėtų, nes toks įprotis gali pakenkti dubens raumenims. Neretai tokias situacijas kiti apibūdina kaip „keistą malonumą“, tačiau šis veiksmas iš tiesų gali turėti įtakos jūsų sveikatos prastai būklei.
2022-06-04

B grupės vitaminai: viskas, ką apie juos reikia žinoti ir iš kur jų gauti

Dar XIX amžiaus pabaigoje medicinos mokslas konstatavo, kad žmogaus organizmui be angliavandenių, riebalų, baltymų, mineralų ir vandens yra reikalinga kita labai svarbi, bet tuo metu dar nežinoma medžiaga. Praėjus keliems dešimtmečiams, jai buvo suteiktas vitamino pavadinimas, kai mokslininkai atrado tiaminą, galintį išgydyti sergančiuosius sunkia nervus pažeidžiančia liga. Šiandien jis žinomas kaip vitaminas B1 ir kartu su kitais septyniais vandenyje tirpiais vitaminais sudaro B vitaminų grupę.
2022-06-04

Erkinis encefalitas gali sukelti paralyžių ar net mirtį: ragina paskubėti padaryti šitai, kol dar neatšilo

Prasidėjus šiltajam metų sezonui, daugybė žmonių džiaugiasi pamažu žaliuojančiais medžiais ar žole, tačiau kartais pamirštama, jog pavasarį bunda ne tik gamta – šylantis orai pažadina ir erkes, platinančias erkinį encefalitą. Gydytoja Vilūnė Martinkienė įspėja, kad Lietuva priklauso endeminei erkių ligų platinamai zonai, tad kiekvienam vertėtų susimąstyti apie būdus apsaugoti save ir artimuosius.  „Viena iš dažniausių ir pavojingiausių erkių platinamų ligų – erkinis encefalitas.
2022-04-01

Prakalbo anapilin iškeliavusios žymios Lietuvos gydytojos dukra: kovojo su mirtina liga

„Mama iki pat paskutinės minutės nenorėjo suvokti, kad dabar ji kovoja jau ne už ligonio, o už savo gyvenimą…“, – žymios Lietuvos gydytojos duktė Daina Lyderienė apie mamos kovą su mirtina liga „Mano mama buvo gydytoja visa savo siela, – pasakoja žymios Lietuvos gydytojos nefrologės Danguolės Oželytės duktė Daina.
2022-03-14

Akių miežį įveikite be jokio vargo: atskleidė geriausius patarimus

Miežis – nemaloni ir nepuošianti, tačiau daugeliui gerai pažįstama infekcija, lydima pūlingo guzelio ant akies voko. Akies voko patinimas, lengvas skausmas bei paraudimas – ženklai, iš kurių atpažinsite šį nelauktą „svečią“. Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Izabelė Juškienė teigia, kad miežis tiek suaugusiesiems, tiek vaikams dažniausiai atsiranda dėl akių lietimo nešvariomis rankomis ir pabrėžia, kad kartais gydymo namuose gali neužtekti.
2022-01-19

Mirė profesorė, gydytoja radiologė Aldona Bartusevičienė

2021 m. gruodžio 26 d. mirė gydytoja radiologė prof. Aldona Bartusevičienė, pranešė Vilniaus universitetas. Aldona Valiuškytė Bartusevičienė gimė 1924 m. spalio 16 d. Kaune, karininko šeimoje. Mokyklą lankė Ukmergėje, gimnaziją – taip pat Ukmergėje, mokslus baigė Vilniaus Vytauto Didžiojo ir Birutės gimnazijoje.

Žiemą tykantys pavojai: traumos atsiliepia ilgam – gydytoja pasakė, kaip apsisaugoti

Lietuvą užklupo žiemiški orai, o su jais ir šaltojo sezono pavojai. Apledėjus keliams ir šaligatviams, itin lengva paslysti, kristi ir susižaloti. Medikai atskleidė, kad žiemą Traumatologijos skyriaus duris peržengia net 400 pacientų per parą, iš kurių dešimtadalis gula po skalpeliu. Kaip žiemą išvengti traumų ir kaip elgtis, jei visgi nutiko nelaimė, pasakojo gydytoja ortopedė traumatologė. Žiemą reikia ypač rūpintis senoliais, nes rizika susižaloti lauke jiems yra pati didžiausia.

COVID-19 susirgusi ir į gatvę išėjusi gydytoja lieka nubausta 2 tūkst. eurų bauda

Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti 2 tūkst. eurų baudą gydytojai, kuri, susirgusi COVID-19 liga, nesilaikė saviizoliacijos ir iš namų išėjo į lauką. Šilutės gydytoja apylinkės teismo nuosprendžiu lieka nuteista už tai, kad sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti ypač pavojinga liga, pirmadienį pranešė Klaipėdos apygardos teismas.

Mirštančius žmones slauganti kaunietė atvėrė širdį: papasakojo, ką mato iš arti

Dažnai girdime istorijas, kad gydytoju tampa dėl to, nes tai „užkoduota“ kraujyje. Kaunietė Dovilė Tikniūtė šią mintį patvirtina. „Mano tėtis – onkologas mamologas, močiutė buvo pediatrė, senelis traumotologas, teta ginekologė, dėdė psichiatras. Dauguma iš jų iki tapdami gydytojais norėjo save realizuoti kitose srityse. Tą dariau ir aš“, – pasakoja gydytoja, teigdama, jog ilgą laiką priešinosi savo pašaukimui ir medicinos studijas pradėjo būdama tik trisdešimties.
2021-11-24

Naujas posūkis nusižudžiusios Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos istorijoje: iš darbo buvo atleista neteisėtai

Nusižudžiusios Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos mobingo istorijoje naujas posūkis. Darbo ginčų komisija konstatavo, kad 36–erių gydytoja Laura Šilinskytė iš darbo atleista neteisėtai. Ligoninės kaltinimai jai subliuško – esą velionė dokumentų neklastojo, tad dėl to nebuvo pagrindo atleisti jos iš darbo. Psichologinį smurtą, mobingą, anot mirusios giminių, patyrusios L. Šilinskytės artimiesiems Respublikinė Šiaulių ligoninė turės sumokėti 41 tūkstančio eurų kompensaciją.
Aktualijos 2021-10-29
Į viršų