Laimantas Jonušys
2009.01.13 05:00

Du Liberalų sąjūdžiui atstovaujantys Seimo nariai kreipėsi į VSD dėl Lietuvai priešiškų lietuviškų interneto svetainių, ragindami ištirti ir imtis priemonių. Tokie kreipimaisi man visada atrodo įtartini ir atsiduoda noru įvesti cenzūrą. Nors, žinoma, įstatymų reikia laikytis ir, jeigu jie pažeidžiami labai akivaizdžiai, priemonių griebtis reikia.

Pabrėžiu – labai akivaizdžiai, o ar iš tikrųjų įstatymai pažeidžiami, ar ne, gali nustatyti tik teismas, bet mes, eiliniai piliečiai, taip pat ir politikai, tuo susirūpinti turėtume tik akivaizdžiais atvejais, nes jeigu yra bent kokia abejonė, pirmenybė turi būti teikiama žodžio laisvės principui.

Žinoma, iš Rusijos tinklalapio įvairių autorių lietuviškai skelbiamas Lietuvos okupacijos teisinimas man yra visiškai bjaurus, bet ar jis pažeidžia įstatymus, tegul aiškinasi, taip sakant, „kompetentingos institucijos“. Seimo narių kreipimasis su odiozinių svetainių adresais, gausiai paviešintas mūsų žiniasklaidoje, be abejo, padarė toms svetainėms reklamą. Iš tiesų tai irgi ne bėda – nesam tokie bejėgiai, kad bijotumėm priešiškų interneto adresų paminėjimo.

REKLAMA

Čia visų pirma matau mūsų didžiosios žiniasklaidos pražiūrėjimą. Žiniasklaidos, kurioje kasdien pilna visokiausių tikrų ir prasimanytų blogio demaskavimų, bet nepasistengta pasiaiškinti, kas yra tie sovietinę propagandą skelbiantys tinklalapiai, kokie asmenys už jų slepiasi, kaip ir kodėl jie imasi Rusijos remiamos demagogijos skleidimo. Būdamas įsitikinęs žodžio laisvės šalininkas, norėčiau, kad bent jau pirmiausia apie tai bylotų laisva mūsų žiniasklaida, o ne prokuroras.

Bet tarp tų prorusiškų ir komunistinių interneto portalų Seimo nariai paminėjo ir anarchistus: anarchija.lt. O čia jau nesusipratimas – tokių paikų paranojiškų anarchistų Vakaruose kur kas daugiau negu pas mus, bet laisvos demokratinės valstybės jų nepersekioja, kol jie nesiima smurto. Jeigu man arba ir daugeliui Lietuvos gyventojų jų idėjos atrodo beprotiškos, tai visiškai nereiškia, kad ant jų reikia siundyti valstybės saugumo tarnybą. Tai darydami mes pažeistumėm pačią demokratijos bei žodžio laisvės esmę ir tik piltumėm vandenį ant tų anarchistų propagandos malūno, malančio paistalus apie represyvią demokratinės valstybės prigimtį. Jų pažiūras smerkiu, bet ginu jų teisę į žodžio laisvę.

Be to, te niekas neatima man smagumo polemizuoti su tais persistengusiais maištautojais – tą esu daręs ne kartą, pvz., dėl „Šiaurės Atėnuose“ pagarsėjusių Castor & Pollux rašinių. Naujoje publikacijoje „Balse“ Darius Pocevičius vėl svaičioja apie kažkokią valstybei tarnaujančią literatūrą, tarsi Aidas Marčėnas arba Valentinas Sventickas būtų rašę kokius nors valstybę ar valdžią šlovinančius tekstus. Čia Pocevičiui jau niekaip neįtiksi: jeigu valstybė nerems kultūros, šiuo atveju nekomercinių knygų leidybos, jis sakys, kad kapitalistinė valstybė žlugdo meną; jeigu rems, jis sakys, kad remia sau naudingus ir pataikaujančius rašytojus.

REKLAMA

Arba toje pačioje „Anarchijos“ svetainėje – Darius Pocevičius neskiria imperialistinės agresijos (Sovietų Sąjungos Afganistane) nuo kovos su terorizmu operacijos. Tarsi Sovietų Sąjunga būtų įsiveržusi į Afganistaną po to, kai toje šalyje savo bazes turinti teroristinė organizacija surengė išpuolį Maskvoje ir nužudė tris tūkstančius civilių gyventojų.

Taip, anarchistams Lietuvos valstybė yra blogis, bet tik todėl, kad jiems apskritai bet kokia valstybė, valstybė kaip institucija, yra blogis. Demokratinė valstybė jiems tas pats, kas konclageris. Kvaila būtų valstybė, jeigu tokių kvailų pažiūrų reiškimą slopintų. Šiais laikais anarchizmo ideologija neišvengiamai pasireiškia visame laisvame pasaulyje, o pas mus tai yra dar viena mada, ateinanti iš Vakarų. Ten ji nėra tokia nekalta – dalis anarchistų kelia riaušes, imasi masinio chuliganiško smurto. Bet dar nesu matęs, kad minėtieji mūsiškiai anarchistai kurstytų imtis smurto.

Anarchistus Darių Pocevičių ir Kasparą Pocių šiek tiek pažįstu asmeniškai. Kur nors sutikęs neatsisakau paduoti jiems rankos. Žmonės juk esam – kas kad mūsų pažiūras skiria neperšokama praraja.

VooDoo
2009-01-13 08:30:47
Per ta Kaspara Pociu tuoj Istorijos fakulteto neliks, Bumblauskis bankrot :)
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
pz 2009-01-15 20:16:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kokios cia paziuros, prisitaikeliu pezejimai ir tiek   ATSAKYTI
provaizdis 2009-01-15 19:54:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
laimantėlio kepurėlė visai kaip vladimiro iljyčiaus plikė, o pažiūros priešingos.   ATSAKYTI
dar syki tikit 2009-01-15 19:49:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne nu to jau per daug,. Izraelis virs tukstancio zmoniu fosforu ir kasetinem bomboms isskerde, dar 4000 invalidais padare ir kazkokios bezdziones man sako kad faktai yra antisemitizmo kurstymas. Jei jus ne ligoniai tai izgamos. Adjos, degsit pragare   ATSAKYTI
to tikit? 2009-01-15 15:44:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikiuosi, kad gausi baudelelę už tai, kad liurbis esi. :) Jei visus nevykėlius, internete kurstančius neapykantą nubaustume 1000 litų bauda, nereikėtų jokių mokesčių didint, ir taipo pakankamai pinigų į biudžetą suplauktų,   ATSAKYTI
Urfin Džius to Tikit? 2009-01-15 10:54:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikim. Ir tau rekomenduojam.   ATSAKYTI
tikit? 2009-01-14 20:02:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ka czia pezi apie terorizma??? GAl aiskiau izraelitu zydpalaikus palaikyti nor??? Tai sakyk baily savo izraelitiszkas mintis, kad zudyti palestiniecisu galima, atseit juk kova su terorizmu. Ar dar kas tiki tokiom pasakom?????   ATSAKYTI
megasuperpuperbaisinisanarchistas 2009-01-14 15:51:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
to sss

Na, aš švento nevaidinu, aš tik sakau, kad jei jau apsimetinėjame, kad pas mus demokratija, tai apsimetinėkime iki galo :)

O dėl sutikimų, tai žinai, jei iki šiol išgyvenau, tai ir toliau išgyvensiu kaip nors :)   ATSAKYTI
sss 2009-01-14 14:20:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
>megasuperpuperbaisinisanarchistas

Žinok, dabar tu man jau patinki, kai atvirai sakai, kad tyčiojiesi ir nebevaidini švento žmogaus, kurio rankose yra visa tiesa ir meilė pasauliui ;)

Beje nesigraudenk, nes savo kely gal dar baisesnių už mane idiotų sutiksi, o ką tada darysi?... :)

   ATSAKYTI
megasuperpuperbaisinisanarchistas 2009-01-14 12:16:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
to sss

Graudu pasidarė... Net nesugebi suprasti, kad iš tavęs tyčiojuosi...

   ATSAKYTI
Zeppelinus 2009-01-14 11:48:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Esu žodžio laisvės šalininkas.

Bet žodžio laisvės VISIEMS.

Tuo tarpu mūsuose galima stebėti keistą tendenciją - visų tų anarchistinių NK svetainių laikytojai ir atitinkamų pažiūrų skleidėjai vos ne apsigyveno populiariuose interneto portaluose - jų rašliavų galima aptikti ir Delfyje ir daugelyje kitų vietų.

Gi bent kiek griežtesnių tautinių, patriotinių pažiūrų atstovų rašinių ir nuomonių kažkodėl tuose tinklapiuose nei su žiburiu neaptiksi..?

Trumpiau sakant, lietuviakalbės žiniasklaidos valdytojai sudaro sąlygas laisvai plisti būtent kairuoliškai ideologijai ir aktyviai reikštis būtent tos pakraipos veikėjams, užblokuodami galimybę reikšti savo nuomonę tautinių ir patriotinių pažiūrų atstovams.

TV ekranuose pilna visokių homoseksualistų "teisių" gynėjų ir etc. - ir nelabai matosi jų oponentų.

Štai į šį žodžio laisvės iškraipymą Lietuvos mass-medijoje ir verta analizuoti bei kritikuoti.

Bet vargu, ar tai VSD darbas....
______________________
zeppelinus.livejournal.com   ATSAKYTI
sss 2009-01-14 11:47:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
>megasuperpuperbaisinisanarchistas

Vien tavo šventeiviška poza šimtus kartu blogesnė už nuoširdžiai nekenčiančiojo. Tavo "pyys" poza pasaulio neišgelbės ir tavo tariama meilė visiems mažiau nei niekas.   ATSAKYTI
alfas 2009-01-14 09:53:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ir kam reikalngi impotentiški straipsniai.Kad rašyti?   ATSAKYTI
y 2009-01-14 09:34:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
JonushYYYS svetimu shesheliu kliurza. fe   ATSAKYTI
megasuperpuperbaisinisanarchistas 2009-01-14 09:23:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
to sss

Lengviau pasidarė gyvent visą "tiesą" apie nepažįstamą žmogų papasakojus? :) Gal šilumos sąskaita sumažėjo? :) Žinot kolega (pagal komentavimo vietą), kai apie visas žmogaus vertes sprendžiama pagal jo politines/lytines/religines pažiūras, tai yra - fašizmas/nacizmas/kruvinasis komunizmas.
Bet nekęstu juk taip smagu, tiesa? Pats kažkoks gražesnis ir teisesnis pasidarai :)

Sėmės nekenčiant :)*   ATSAKYTI
Artūras iš Vilniaus 2009-01-14 01:56:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kažkoks niekas pasakė apie "šiaip kalbančius". Aš apie laimantėlį. Laimantėlis pagal gradaciją yra labai neišsilavinęs, išskyrus populistinius dalykus žinoma. O CandP žavi greita ir laisvai (kognityvine prasme) adaptacija į social vision (dabartinį pasaulį).


Visiems reikia mokytis, nes žinios yra raumenys, kuriuos irgi reikia mokėt valdyt, kong fu neišgelbės žinių jėgai, bet prasmės yra tame indentifikacijų konvergencijoje.   ATSAKYTI
Bliablia Urfinui 2009-01-14 00:13:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taigi Jonušys ir Visockas buvo sugerovai, kol "nezaviazali".   ATSAKYTI
Urfin Džius 2009-01-14 00:11:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Štai ir Slaptai.lt pasirodė panašus kaip L.Jonušio Gintaro Visocko straipsnis.
Kiek jums, bachūrai, sumokėjo Gazpromas?   ATSAKYTI
anarchistas 2009-01-13 23:41:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Anarchizmas nėra monolitinė ideologija, tuo galima įsitikinti kad ir užmetus akį į Wikipediją
http://en.wikipedia.org/wiki/Anarchism

Liberalizmas kur kas vienalytiškesnis - todėl turime Lietuvoje tik tris dėl lovio besistumdančias "liberalias" partijas, iš kurių vienos lyderis eksprokuroras, kitai vadovauja už gerus darbus teistas, o trečiąją charakterizuoja cenzūros išsiilgę davatkos.

Nenuostabu, kad jaunimas balsavo už Chuck Norris.   ATSAKYTI
sss 2009-01-13 22:11:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Anarchistai- bardakistai. Ką jūs siūlot, tai visai neaišku, kad sumaištis keliat- aišku. Tai valkatų filosofija. Nei uždirbs, nei ką nors sukurs. Rūko kanapes, geriausiu atveju ir rėkauja (jūs per skysti, čia apie Graikus tarkim). Visada tokie gaivalai istorijoje pasibaigdavo krauju, nekaltų žmonių žudynėmis, nors pradžioje tai suokia, kad esą tik nekalti balandėliai. Nekalti, kol neturi valdžios, todėl tarp fašizmo ir anarchizmo nėra jokio skirtumo (tiksliau, jo visai nelika, kai valdžia gauna). Dabar tai, žinoma, galit suokti paplonintu balsu kaip tas "megasuperpuperbaisinisanarchistas": "Gal ekonominėje šalies aplinkoje anarchistai monopolijas anarchistines kuria ir šalies turtą prichvatizuoja?". GARANTUOJU, KAD PATS PIRMAS VISKĄ "PRICHVATIZUOTUM", ŠVENTASAI, megasuperpuperbaisinisanarchiste!!! Nes esi ubagas ir dar piktas, o piktas ubagas baisesnis už bet kokį baisiausią kapitalistą :)   ATSAKYTI
yammam 2009-01-13 21:44:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kur jau cia a -narkistai ?
perauge vaikezai zaidzia futbola su gaubliu
tokiems tik duok valia tai kaip joska fiseris pamirs visa a-narkija ir prades sukti valstybines verzles
   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Mitingas Kauno Rotušės aikštėje. Kaunas, 1920 m. liepos 16 d. A. Burkaus archyvas
Liepos 12-ąją sukanka lygiai 100 metų po 1920 m. Lietuvos ir Sovietų Rusijos taikos sutarties pasirašymo. Tąsyk pagrindiniai derybų klausimai, kuriuos tarsi pavyko išspręsti ...
Asociatyvi (nuotr. stop kadras)
„Vilniaus vandenys“ dėl savaitgalį užfiksuotos plastiko taršos stabdo nuotekų priėmimą iš „Ecso“ – pranešama, kad plastikas į aplinką nepateko. Kaip informavo „Vilniaus ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Naujojo koronaviruso pandemija, per kurią pasaulyje jau užregistruota kone 13 mln. užsikrėtimo atvejų, įskaitant daugiau kaip 565 tūkst. mirties atvejų, nuo liepos pradžios ...
TV Pagalba. Neįgalios moters pagalbos šauksmas – lauke nebuvo jau dvejus metus
Į  „TV Pagalbą“ kreipėsi pasiligojusios moters kaimynai, kurie tapo skaudaus ir žiauraus likimo liudininkai. Ligos prirakinta prie lovos Saulė jau dvejus metus yra ...
Vasariškas lietus (nuotr. J. Auškelis)
Daugiau nei 1000 šalies gyventojų jau pasinaudojo galimybe utilizuoti taršų automobilį ir gauti kompensaciją įsigyjant dviratį, paspirtuką, mopedą, motociklą ar metinį viešojo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų