Karbauskis: Seimo pirmininkė į pavaduotojas teiks Norkienę

Didžiausiosios opozicinės valstiečių frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis teigia, kad parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen į pavaduotojas teiks jų kandidatę Aušrinę Norkienę.

Ramūnas Karbauskis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Man patvirtino, kad kels tą kandidatūrą“, – antradienį po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime sakė jos seniūnas.

Pati V. Čmilytė-Nielsen žurnalistams antradienį rytą atsisakė įvardyti, kurį opozicijos siūlomą kandidatą į Seimo vicepirmininkus – A. Norkienę ar socialdemokratą Julių Sabatauską – ketina teikti balsavimui.

Pirmadienį susitikusi su R. Karbauskiu Seimo vadovė siūlė jam paieškoti kitos kandidatūros, kuri sulauktų didesnio palaikymo. Tačiau valstiečiai nutarė kandidato į vicepirmininkus nekeisti.

Pasak R. Karbauskio, jeigu Seimas per slaptą balsavimą nepatvirtins A. Norkienės, vadinasi, nepatvirtins jokio jų kandidato.

Jis tvirtino, kad Rimos Baškienės kandidatūra rimtai nesvarstyta, nes ji pati nusprendė nekandidatuoti.

„Užpraėjusį penktadienį buvo tiesiog pokalbis net ne visų frakcijos narių apie tai, kas galėtų būti pavaduotojas. Tada minėtos trys pavardės: A. Norkienė, R. Baškienė ir T.  Tomilinas. Bet T. Tomilinas iš karto pasakė, kad jis nepretenduos, Rima pasakė tai eigoje. Praktiškai nebuvo jokios diskusijos, turėjome vienbalsį sprendimą, kad A. Norkienė keliama mūsų kandidate“, – aiškino valstiečių lyderis.

R. Baškienė teigė savo kandidatūrą atsiėmusi dėl santarvės frakcijoje.

„Norėdama santarvės frakcijoje iš karto pasakiau: „Mieli kolegos, yra frakcijos seniūno pasiūlymas dėl A. Norkienės kandidatūros“. Dar kiti kolegos pakalbėjo apie rotacijos principus. Esu tas žmogus, kuris dėl postų nesiplėšo“, – antradienį Seime žurnalistams teigė R. Baškienė.

Ji neatmetė, kad jos kandidatūra Seime galėtų sulaukti didesnio pritarimo, bet ji privalo atsižvelgti į frakcijos poziciją.

„Galbūt (sulauktų daugiau balsų Seime – BNS), bet frakcijos, kuriai aš priklausau, nuomonė man asmeniškai yra svarbi. Jeigu frakcija mano, kad turi būti pokyčiai, vadinasi, aš turiu vykdyti frakcijos valią“, – sakė ji.

REKLAMA

Pagal Seimo statutą, opozicinėms frakcijoms priklauso ne mažiau kaip du Seimo pirmininko pavaduotojų postai. Penktadienį, per pirmąjį naujojo parlamento posėdį, jau patvirtintas vienas opozicijos atstovas – „darbietis“ Andrius Mazuronis. 

Darbo partijos frakcija yra mažiausia opozicinė frakcija Seime, turi dešimt narių.

Savo kandidatus į vicepirmininkus yra pateikusios didesnės opozicinės frakcijos – valstiečių, turinti 32 atstovus, ir socialdemokratų – 12 narių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų