Skvernelis kritikuoja sprendimą leisti naujiems parlamentarams prisiekti gyvai

Laikinasis premjeras Saulius Skvernelis sako, kad nauja valdančioji dauguma neatsižvelgė į siūlymus rinktis alternatyvius būdus parlamentarų priesaikai bei nesiėmė tinkamų priemonių koronavirusui stabdyti.

„Reikia galvoti apie alternatyvias darbo formas, nes bet kokiu atveju, neišvengsime mes (koronaviruso plitimo – BNS). Ypač po tokių renginių, kurie buvo penktadienį padaryti su priesaika, kai valdantieji su Seimo pirmininke nerado laiko pagalvoti, kaip tą posėdį būtų galima organizuoti, kad rizikos būtų minimalios. Bet jų sprendimai jų rankose yra, jie manė, kad posėdis turi būti“, – žurnalistams antradienį Seime sakė S. Skvernelis.

Anot jo, tuometinei būsimai Seimo vadovybei praėjusią savaitę buvo pasiūlytos priesaikų alternatyvos, bet į jas neatsižvelgta. 

„Buvo pasiūlytos alternatyvos įvairios, pats kalbėjau su Seimo būsima vadovybe, bet jie nerado laiko diskutuoti. Tikrai nėra apibrėžta tokia forma Konstitucijoje, tai yra individualus aktas, individuali priesaika, bet jos atlikimas pačiuose Seimo rūmuose gali būti įvarius, galėjo būti kitoks“, – sakė laikinosios Vyriausybės vadovas.

Koronavirusas iki šiol nustatytas keliems Seimo nariams, dalis politikų dėl to nedalyvavo priimant priesaiką. Antradienį pranešta apie teigiamą Liberalų sąjūdžio atstovo Jono Varkalio testą.

Penktadienio posėdis, kuriame be priesaikų buvo tvirtinama Seimo vadovybė, vyko nuo ryto iki vėlumos. 

S. Skvernelis taip pat  mano, kad COVID-19 pandemijos situacija Lietuvoje nebeturėtų blogėti, tačiau, anot jo, vertinti, ar pasiteisino karantinas, dar anksti.

„Palaukime šios savaitės pabaigos, pasižiūrėsime tą įtaką Visų Šventųjų šventės. Bet, faktas, kad tikrai blogiau neturėtų būti, o ar tas pagerėjimas bus toks, kokio mes visi laukėme ir tikėjomės – matysime“, – sakė premjeras.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų