REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors ir neperrinkti, dalis Seimo narių rado būdą grįžti į Seimą „per aplinkui“ – įsidarbindami naujų Seimo narių padėjėjais. Šiuo metu Seime įdarbinti du į parlamentą nepatekę buvę politikai – Artūras Skardžius ir Asta Kubilienė.

Nors ir neperrinkti, dalis Seimo narių rado būdą grįžti į Seimą „per aplinkui“ – įsidarbindami naujų Seimo narių padėjėjais. Šiuo metu Seime įdarbinti du į parlamentą nepatekę buvę politikai – Artūras Skardžius ir Asta Kubilienė.

REKLAMA

Tiesa, kol kas tik vienetai Seimo narių įsidarbino pavaduotojus. Gali būti, jog buvusių Seimo narių parlamente netrukus išvysime ir daugiau.

Dviem Seimo nariams – ta pati padėjėja

Jau aišku, kad valstiečiams Aurelijui Verygai bei Arvydui Nekrošiui Seime pagelbės ta pati jų buvusi kolegė Asta Kubilienė. 2016–2020 metais A. Kubilienė darbavosi Seime Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje, vadovavo Sveikatos reikalų komitetui.

Šiemet į Seimą neperrinkta A. Kubilienė į parlamentą nusprendė grįžti kiek kitokiu būdu – įsidarbindama kaip padėjėja. A. Kubilienės antradienį nepavyko pasiekti komentarui.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ją įdarbinęs Seimo narys A. Nekrošius sakosi ją į pagalbą pasikvietęs dėl įdirbio ir žinių sveikatos apsaugos srityje.

„Pasikeitus situacijai, kadangi tapome opozicionieriai, buvo peržiūrėtas mūsų frakcijos darbuotojų sąrašas, pasižiūrėtos buvusių Seimo narių, kurių nebeišrinko, kompetencijos ir buvo nuspręsta, kad dalį jų būtų galima priimti į darbą ir jų kompetencijas išnaudoti“, – tv3.lt kalbėjo A. Nekrošius.

REKLAMA

Paklaustas, ar tai reiškia, kad pats ketina dirbti ties sveikatos klausimais, mat A. Kubilienė būtent šioje srityje turi daugiausiai patirties, A. Nekrošius sakė, kad tai yra vienas iš variantų.

Anot A. Nekrošiaus, A. Kubilienė jam dirbs visu etatu, o A. Verygai – puse etato.

Pasamdė laikinai

Lygiai tokiu pat keliu į Seimą grįžo šiemet neperrinktas buvęs parlamentaras Artūras Skardžius. Kartu su Darbo partija savo jėgas šiųmečiuose rinkimuose bandęs, bet pralaimėjęs A. Skardžius šioje kadencijoje dirbs po pertraukos į Seimą išrinkto darbiečio Vytauto Gapšio padėjėju.

REKLAMA
REKLAMA

Su pačiu A. Skardžiumi antradienį telefonu susisiekti nepavyko. Tačiau jį įdarbinęs V. Gapšys pasakojo A. Skardžių į komandą pakviesti nusprendęs dėl jo patirties.

„Dėl to, kad, vienas dalykas, jo patirtis man yra reikalinga ir aš ją noriu perimti. Aš planuoju darbuotis Energetikos komisijoje, jis ten yra dirbęs. Be to, jis yra dirbęs Audito komitete pirmininku, jo steigėjas, Seimo vicepirmininku buvęs. Jo patirtis ir žinios man nekelia abejonių“, – tv3.lt kalbėjo V. Gapšys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, Seimo nario teigimu, A. Skardžius jam dirbs laikinai.

„Čia yra laikinas sprendimas. Tiesą sakant, aš jo paprašiau, kad jis laikinai pasižiūrėtų, kol jis gali. Aš įsivaizduoju, Seimo nario padėjėjo nėra tas atlyginimas ar pajamos tokios, kad žmogus su tokia patirtimi ilgai čia išbūtų“, – sakė V. Gapšys.

Be A. Skardžiaus V. Gapšiui dirba dar dvi padėjėjos. Iš esmės peržiūrėti komandą Seimo narys ketina pavasarį.

Kiekvienas Seimo narys, įgijęs Seimo nario mandatą, gauna teisę įdarbinti savo padėjėjus. Parlamentarų darbą reglamentuojantis Seimo statutas nurodo, jog vienas Seimo narys gali įdarbinti iki trijų pilnu etatu dirbančių padėjėjų. Tiesa, padėjėjų gali būti daugiau, jei jie dirba puse ar ketvirčiu etato.

Seimo nario padėjėjas 2020 m. uždirba nuo 1179,2 iki 2112 eurų per mėnesį „ant popieriaus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų