Nenumatyto Seimo posėdžio nebus, Pranckietis įtaria parašų klastojimą

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė, kad nenumatyto Seimo posėdžio negalima rengti, nes gali būti suklastoti iniciatorių parašai.

Parlamento vadovo teigimu, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių Ritos Tamašunienės ir Jaroslavo Narkevičiaus parašai pakartoti dukart, todėl nesurinktas minimalus būtinas Seimo narių parašų skaičius – 47 – sušaukti nenumatytam posėdžiui.

Atmetus du pasikartojančius parašus, išeina, kad „valstiečių“ iniciatyvą dėl nenumatyto posėdžio palaikė 45 parlamentarai.

„Vakar, kai gavau dokumentus dėl posėdžio surengimo, tiesiog peržiūrėjau parašus ir  radau dvi pavardes du kartus pakartotas. Kadangi nesurinkti reikalingi 47 originalūs parašai, aišku, kad tai yra galimai klastotė“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Jo žiniomis, dokumente taip pat yra antradienį Seime nebuvusių parlamentarų parašų.

„Bet čia tik mano nuomonė“, – sakė V. Pranckietis.

Jis žadėjo dėl galimo dokumento klastojimo kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė atmetė įtarimus dėl parašų klastojimo.

„Seimo nariai tikrai pasirašinėjo prie liudininkų, visi matėme, kaip ponia Tamašunienė ir Narkevičius pasirašė. Jie buvo atėję į mūsų frakcijos posėdį, tų liudininkų yra kokių 50. Tiesiog, matyt, įvyko taip – kadangi Seimo nariai pasirašinėjo ne vieną dokumentą, o daugiau, jie tiesiog suklydo ir pasirašė kelis kartus“, – žurnalistams Seime sakė A. Širinskienė.

Ji neatmetė, kad „valstiečiai“ Seimo nutarimą dėl paklaustimo Konstituciniam Teismui bandys priimti ketvirtadienį per plenarinį posėdį.

„Manau, kad sprendimą galima rytoj priiminėti, Konstituciniam Teismui paaiškinant, kad vienas iš pareigūnų nevykdė savo funkcijos, o Seimo nariai, jau ką galėjo, iš savo pusės padarė“, – sakė A. Širinskienė.

„Tikrai labai apmaudu, kai partijų teisė ginčyti apribojama kažkokių pareigūnų veiksmais“, – pridūrė ji.

REKLAMA

Antradienį „valstiečiai“ pranešė surinkę privalomus 47 parašus, kad būtų surengtas nenumatytas plenarinis posėdis apsvarstyti LLRA-KŠS prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl galimų šiurkščių rinkimų tvarkos pažeidimų, turėjusių įtakos rinkimų rezultatams.

LLRA-KŠS teigia, kad Seimo rinkimų įstatymą šiurkščiai pažeidė visuomenininko, laidų vedėjo Andriaus Tapino inicijuota kampanija, kuria siekta, jog partija nepatektų į parlamentą.

Dėl to europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio vadovaujama partija kreipėsi į prezidentą ir Seimo pirmininką, kad šie savo ruožtu nusiųstų paklausimą KT dėl galimų rinkimų pažeidimų.

Tačiau pirmadienį šį prašymą atmetė prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį – Seimo pirmininkas V. Pranckietis, nes neįžvelgė Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo.

„Valstiečiai“ savo ruožtu pareiškė, kad sprendimą dėl LLRA-KŠS kreipimosi turi priimti Seimas, o ne parlamento pirmininkas, dėl to jie inicijavo nenumatytą parlamento posėdį.

Vyriausioji rinkimų komisija konstatavo, kad akcija „Viso gero, Voldemortai“ ir leidinys „Viso gero, Valdemarai“ buvo neigiama LLRA-KŠS reklama, tačiau rinkimų kampanijos įstatymo nepažeidė, nes nei A. Tapinas, nei „Laisvės TV“ nebuvo politinės kampanijos dalyviai.

A. Tapinas sako, kad jis jokių teisės aktų nepažeidė.


Rašyti komentarą...
Žinau
2020-11-04 11:30:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia turbūt jau planas kad pinigėlių daugiau būtų, dėl koronaviruso.....
Atsakyti
-3

p
pr
2020-11-04 12:10:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
lenkai turejo islost ir taip aisku vien vilniui kiek lenku
Atsakyti
-2

T
Tad pats...
2020-11-04 13:30:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nori tave nužudysiu.....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų