posėdis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „posėdis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „posėdis“.

Sostinės tarybos posėdis nutrūko nelikus kvorumo, neapsvarstyta liko per 60 klausimų

 Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdis nutrūko opozicijai atsisakius jame toliau dalyvauti, darbotvarkėje liko neapsvarstyta daugiau nei 60 klausimų.  „Gerai, kolegos, jei yra tokia tarybos narių tokia valia, žaidimų čia nežaisime, susitiksime su pusantro šimto darbotvarkės klausimų rugpjūčio mėnesį“, – tarybos posėdyje kalbėjo Vilniaus meras Valdas Benkunskas. „Geros vasaros, posėdis baigtas“, – sakė jis.

Po žinios apie Anušausko atsistatydinimą, Laisvės partija siūlo šaukti koalicinės tarybos posėdį

Po žinios apie krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko atsistatydinimą, Laisvės partija pirmadienio vakarą siūlo šaukti koalicinės tarybos posėdį. Apie tai Eltai patvirtino Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė. Koalicijos formate siūloma aptarti ne tik A. Anušausko pasitraukimo priežastis, bet ir naujojo Krašto apsaugos ministro (KAM) vadovo paskyrimo procesus. Taip pat „laisviečiai“ norėtų aptarti A. Anušausko pareiškimus dėl galimos korupcijos gynybos srityje.

Tris savo vaikus pagrobę Vilčinskai atvyko į teismą, bet posėdis buvo atidėtas

Tris savo vaikus pagrobę Mindaugas ir Inga Vilčinskai išsikovojo galimybę surengti bylos nagrinėjimą teisme. Būtent šiandien Kauno apylinkės teisme buvo surengtas pirmasis posėdis. Posėdyje pasirodė abu Vilčinskai. Tačiau buvo pateiktas prašymas atidėti posėdį, kurį teismas patenkino. Kitas posėdis įvykis jau tik kitais metais.

Naudinga žinoti kiekvienam: ką daryti, jei reiktų ginti Lietuvą?

Lietuva turi naują valstybės gynimo planą, kuris labiausiai skirtas ne profesionaliems kariams, o visiems gyventojams. Pasak prezidentūros, kiekviena savivaldybė, verslas, vieša įstaiga, kiekvienas ginklą turintis, ar kitaip padėti galintis šalies pilietis turi žinoti, ką daryti ir kaip konkrečiai prisidėti prie krašto apsaugos.

Į svarbų posėdį kviečiami Eurolygos klubų vadovai

Tel Avivo „Maccabi“ komandos likimas Eurolygoje toliau lieka neaiškus. Pranešama, kad antradienį Eurolygos A licencijos turėtojai dalyvaus balsavime, kuriame bus sprendžiamas Izraelio ekipos ateities klausimas. Spalio 7 dieną Izraelį užpuolė „Hamas“ teroristai ir šalyje paskelbta karo padėtis. Nuo tada „Maccabi“ komanda yra įsikūrusi Kipre. Tel Avivo ekipa Eurolygoje sužaidė trejas rungtynes ir turi dvi pergales.
2023-10-23

Išplėstinė Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija imasi Seimo nario Gražulio bylos

Išplėstinė Aukščiausiojo Teismo septynių teisėjų kolegija per posėdį antradienį nagrinės už piktnaudžiavimą nuteisto Seimo nario Petro Gražulio bylą. Kovą šią baudžiamąją bylą nagrinėjo šio teismo trijų teisėjų kolegija, tačiau galutinio sprendimo nepaskelbė, ji nusprendė, kad bylos klausimai yra verti išplėstinės teisėjų kolegijos verdikto. Išplėstinei septynių teisėjų kolegijai paprastai perduodamos bylos, susijusios su nauju teisės normos aiškinimu teismų praktikoje.

Aštuntasis Seimo riaušių bylos posėdis: skambėjo kaltinamųjų giedamas himnas, prašyta nušalinti teisėją

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį rinkosi į jau aštuntą posėdį 2021 m. Seimo riaušių byloje. Kitaip nei anksčiau, šįkart prieš posėdį kaltinamieji giedojo Lietuvos himną.
Kriminalai 2023-09-27

Žiaurus 15-metės nužudymas Šiauliuose: ekspertas prabilo apie ypatingai retą atvejį

Šį antradienį Šiaulių apygardos teismas toliau nagrinėjo 15-metės nužudymo bylą, kurioje apklaustas teismo medicinos ekspertas. 15 tomų baudžiamojoje byloje, kurioje 2007-aisiais metais gimusi I. Z., 1999-aisiais ir 2004-aisiais gimę E. B. ir O. Ž. kaltinami itin žiauriu penkiolikmetės nužudymu bei 2001-aisiais  metais gimęs E. Ž. – nusikaltimo ar nusikaltimą padariusio asmens slėpimu, išklausė teismo medicinos ekspertą. Artimiausiame teisiamajame posėdyje numatytos baigiamosios kalbos.

Konservatoriai aptars politinę situaciją, pasirengimą kitų metų rinkimams

Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) šeštadienį Vilniuje renkasi į tarybos posėdį aptarti politinę padėtį, pasirengimą 2024-aisiais vyksiantiems rinkimams. „Tradiciškai aptarsime politinę padėtį. Taip pat partija jau ir organizacine prasme pereina prie kitų metų rinkimų. Turėsime trejus rinkimus: Europos Parlamento, prezidento bei Seimo.

Į pirmąjį posėdį renkasi naujoji sostinės valdžia, spręs dėl dviejų vicemerių

Trečiadienį į pirmąjį posėdį renkasi nauja Vilniaus miesto savivaldybės taryba, ji spręs dėl vicemerių Simonos Bieliūnės ir Donaldos Meiželytės kandidatūrų bei komitetų sudėčių. Vilniaus miesto savivaldybėje šią kadenciją iš viso dirbs keturi vicemerai – du deleguoti konservatorių frakcijos, du – Laisvės partijos.
REKLAMA
REKLAMA

Į pirmus posėdžius naujai išrinktos savivaldybių tarybos rinksis balandžio 11–28 dienomis

Į pirmus posėdžius naujai išrinktos savivaldybių tarybos rinksis balandžio 11–28 dienomis. Pirmosios, balandžio 11 dieną, posėdžiaus Plungės rajono ir Šiaulių miesto savivaldybės, rodo penktadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) paskelbtas preliminarus grafikas. Paskutinė, balandžio 28 dieną, posėdžiaus Neringos savivaldybė.
Aktualijos 2023-03-24

JT žmogaus teisių taryba surengs skubų posėdį dėl Irano

Jungtinių Tautų žmogaus teisių taryba pirmadienį paskelbė, kad šį mėnesį surengs skubų posėdį dėl Irano, kuriame dėl žiauraus susidorojimo su masiniais protestais žuvo šimtai žmonių. JT aukščiausioji teisių institucija pranešė, kad lapkričio 24 dieną bus surengta specialioji sesija dėl „blogėjančios žmogaus teisių padėties“ Irane. Sprendimas priimtas po to, kai Vokietijos ir Islandijos ambasadoriai prie JT Ženevoje vėlai penktadienį pateikė prašymą surengti tokį susitikimą.
2022-11-14

Dėl Visų šventųjų dienos ir Vėlinių šią savaitę Vyriausybės posėdis nevyks

Dėl dviejų laisvadienių šią savaitę – Visų šventųjų dienos ir Vėlinių – Ministrų kabineto tradicinis posėdis trečiadienį nebus rengiamas. „Dėl dviejų kalendorinių nedarbo dienų lapkričio 1-ąją ir lapkričio 2-ąją Vyriausybės posėdžiai ar pasitarimai nėra numatyti ir, aplinkybėms nepasikeitus, nevyks“, – BNS nurodė Vyriausybės komunikacijos departamentas.

„MG grupės“ byloje – dar viena pertrauka

Apeliacinis teismas „MG grupės“ politinės korupcijos byloje paskelbė dar vieną pertrauką – pirmadienį išklausius advokatų ir prokurorų pasisakymų apie pakeistą kaltinimą, bylos nagrinėjimas bus tęsiamas po mėnesio. Prieš tai rugsėjį į pirmąjį posėdį susirinkusi trijų teisėjų kolegija iki kito posėdžio prokuroro Justo Lauciaus paprašė patikslinti kaltinimus kiekvieno išteisintojo atžvilgiu. Pirmadienį, susirinkus į posėdį, advokatai ir kaltinamieji pareiškė pretenzijas dėl pakeisto kaltinimo.

Pirmadienį vyks nenumatytas Seimo posėdis: teikiama valstybės tarnybos reforma

Seimo valdyba pirmadienį sušaukė nenumatytą Seimo posėdį, per kurį planuojama pateikti valstybės tarnybos reformą. Posėdis šaukiamas nuo 14 valandos, per Seimo valdybos posėdį informavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Nenumatytas posėdis šaukiamas baiminantis, kad antradienį pateikus valstybės biudžeto projektą nebeliks laiko kitiems klausimams.

Gabrielius Landsbergis neatvyko į konservatorių posėdį – susirgo

Valdantieji konservatoriai šeštadienį susirinko Vilniuje į tarybos posėdį, tačiau į jį neatvyko partijos pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Prasidėjus tarybos posėdžiui buvo pranešta, kad G. Landsbergis susirgo, todėl jo nebus. Konservatorių atstovė tv3.lt negalėjo plačiau pakomentuoti, kas nutiko ministrui. „Turiu labai nuliūdinti, tačiau partijos pirmininkas, deja, šiandien pranešė, kad apsirgo ir neprašneka.

Naujoji JK ministrė pirmininkė šaukia pirmąjį savo vyriausybės posėdį

Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Liz Truss trečiadienį, pirmąją visą savo darbo naujajame poste dieną, šaukia pirmąjį ministrų kabineto posėdį ir vėliau atsakinės į klausimus šalies parlamente. L. Truss, kuri lydere oficialiai tapo antradienį, per audienciją pas valstybės vadovę karalienę Elizabeth II Škotijoje, trečiadienio rytą turi susitikti su savo aukščiausių pareigūnų komanda.
2022-09-07

Seimo Užsienio reikalų komitetas aiškinsis situaciją dėl vizų neišdavimo rusams

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) antradienį svarstys siūlymą Europos Sąjungos (ES) mastu neišduoti Šengeno vizų Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. „Tą temą norime aptarti, nes ji tikrai aktuali. Komiteto nariai nori kartu su ministru aptarti, kokia situacija yra Europos Sąjungoje, kokios yra valstybių pozicijos ir kokia galėtų būti Lietuvos pozicija“, – URK posėdžio išvakarėse BNS sakė komiteto pirmininkė Laima Liucija Andrikienė.

Ruošiamas naujas draudimas: bet koks verslas su Rusija – grėsmė nacionaliniam saugumui?

Trečiadienį Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) aiškinosi, kokį poveikį Lietuvos nacionaliniam saugumui turi lietuvių verslas Rusijoje. Posėdyje pristatytos ir įstatymo pataisos, kuriomis siekiama uždrausti visus verslo ryšius su Lietuvos pripažintomis teroristinėmis valstybėmis.

LKL Valdybos posėdis: Pačėsą keičia Kaukėnas, pristatyta drausmės komisijos bei teisėjų departamento sudėtis

Liepos 27 d. Palangoje įvyko Lietuvos krepšinio lygos Valdybos posėdis bei Visuotinis narių susirinkimas. LKL visuotiniame narių susirinkime bendru sutarimu patenkintas VšĮ „Dzūkijos sportas“ prašymas iki šiol LKL Valdyboje Alytaus „Dzūkijai“ atstovavusį Tomą Pačėsą pakeisti ir vietą LKL Valdyboje perleisti BC „Wolves“ komandos prezidentui Rimantui Kaukėnui.
2022-07-28

Vilniuje – Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimo posėdis: rinks naują valdybą

Vilniuje šią savaitę posėdžiaus Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) Seimas, vienas svarbiausių klausimų – naujos valdybos rinkimai. Taip pat bus svarstomi bendradarbiavimo su Lietuvos institucijomis, referendumo dėl daugybinės pilietybės, pagalbos karo niokojamai Ukrainai bei kiti išeivijai svarbūs klausimai, pranešė Pasaulio lietuvių bendruomenė. „Ištvėrę kelerius metus trukusią pandeminę atskirtį, pasaulio lietuviai vėl renkasi Vilniuje.

Opozicijos projektus įtraukus į posėdžio darbotvarkę, jų laukiama grįžtant į Seimo salę

Valdantiesiems sutikus į posėdžio darbotvarkę įtraukti opozicijos siūlomus projektus dėl infliacijos pasekmių mažinimo gyventojams, mažumos atstovų po beveik dviejų savaičių boikoto antradienį laukiama grįžtant į Seimo posėdžių salę.  „Tie projektai bus įtraukti į rytinę darbotvarkę, į jos pabaigą, nes, kaip suprantu, dialogo grupėje tas buvo pažadėta opozicijos atstovams“, – BNS sakė pirmasis Seimo vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma.

Opozicijos susitarimas Gapšiui – nė motais: dalyvavo komiteto posėdyje

Seimo Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys teigia nesuprantantis opozicijos motyvų nedalyvauti parlamentinių komitetų posėdžiuose, jo dėka trečiadienį Biudžeto ir finansų komitetas galėjo priimti sprendimus. „Man trūksta vidinių opozicijos argumentų įtikinti, kad visuose komitetų posėdžiuose turime nedalyvauti“, – BNS sakė parlamentaras. „Kad atskirus klausimus galime blokuoti, labai net sveikinu.

Šimonytė: Vyriausybė pirmadienį tvirtins elektros subsidiją ir tarifo „grindis“

Vyriausybė neeiliniame posėdyje pirmadienį ketina patvirtinti valstybės subsidijos dydį ir minimalų tarifą, žemiau kurio nebus kompensuojama elektros kaina, pranešė premjerė.  „Organizuosime neeilinį posėdį pirmadienį ir tada tas sprendimas bus priimtas pagal tuos skaičiavimus, kuriuos teikia VERT ir pagal Energetikos ministerija siūlymus“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Ingrida Šimonytė.
Aktualijos 2022-05-26

Pilietinio pasipriešinimo strategijai – opozicijos kritika

Pilietinio pasipriešinimo strategija turėtų būti aiškesnė, ją reikėtų peržiūrėti, reaguojant į Rusijos pradėtą karą Ukrainoje, sako opozicijai priklausantys parlamentarai. „Pilietinio ugdymo pamokas ir pilietinį ugdymą reikia stiprinti mokyklose, bet kalbant apie šitą strategiją – jeigu ji buvo rengta trejus metus, tai iš tikrųjų yra silpnoka“, – trečiadienį Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje sakė Regionų frakcijos atstovė Beata Petkevič.
Aktualijos 2022-03-16

JAV prašo surengti skubų JT Saugumo Tarybos posėdį dėl Šiaurės Korėjos

Jungtinės Valstijos paprašė ketvirtadienį sušaukti nepaprastąjį Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį dėl Šiaurės Korėjos, kuri praėjusį savaitgalį paleido galingiausią nuo 2017 metų raketą, antradienį pranešė diplomatiniai šaltiniai. Numatoma, kad posėdis vyks už uždarų durų. Rusija, vasario mėnesį pirmininkaujanti JT Saugumo Tarybai, turi patvirtinti laiką. „Tikrai tikimės, kad Taryba galės kalbėti vienu balsu“ paskelbdama pareiškimą, sakė su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs diplomatas.
2022-02-02

Girtos vairavusios Editos Mildažytės byla: iš jos prašoma išieškoti 17 tūkst. eurų

Rugsėjo mėnesį girtos prie vairo sulaikytos žurnalistės ir laidų vedėjos Editos Mildažytės byla šį trečiadienį atversta Vilniaus miesto apylinkės teisme. Teismo posėdis surengtas nuotoliniu būdu. Jame dalyvavo kaltinamoji Edita Mildažytė. Taip pat prokuroras Valdemaras Baranauskas ir E. Mildažytės advokatas Algimantas Kliunka. Prokuroras pasakojo, kad E. Mildažytė yra kaltinama dėl vairavimo išgėrus: „Ji vairavo „Honda Jazz“ būdavo apsvaigusi nuo alkoholio.

Socialdemokratai kreipėsi į šalies vadovus: dabar ne metas uždaryti ligonines, o siūlomas biudžetas lems sąstingį

Socialdemokratų partijos vadovė Vilija Blinkevičiūtė negailėjo kritiškų pastabų valdantiesiems – atskleidė, kad partiją neramina numatoma sveikatos sistemos reforma, kitų metų valstybės biužeto planai. Opozicinė partija nepalaikys siūlomo automobilių taršos mokesčio, nes jis užgultų mažiausias pajamas turinčių gyventojų pečius, sakė V. Blinkevičiūtė. Šeštadienį vyko Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos posėdis.

Dėl krizės prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos šaukiamas JT Saugumo Tarybos posėdis

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba ketvirtadienį surengs nepaprastąjį posėdį migrantų krizei prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos aptarti, pranešė diplomatai. Keli tūkstančiai migrantų, norinčių patekti į Europos Sąjungą, yra įstrigę Baltarusijoje, kuri yra artima Rusijos sąjungininkė, prie sienos su Bendrijos nare Lenkija.
2021-11-10

Sporto klubo baseine Vilniuje nuskendusio 7-mečio byla: kaltinamoji teisme kaltės nepripažįsta

Prieš daugiau kaip ketverius metus Vilniuje sporto klubo „Impuls“ baseine nuskendusio 7-erių berniuko istorija iki šiol nagrinėjama teisme. Teisiamųjų suole atsidūrė buvusi sporto klubo vadovė Neringa Budrytė. Moteriai pateikti kaltinimai dėl neatsargaus gyvybės atėmimo pažeidžiant saugumo taisykles ir tarnybos pareigų neatlikimo. Bylos aplinkybes narplioja Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Ramanauskas. Šios dienos posėdyje parodymus davė kaltinamoji N. Budrytė.
Kriminalai 2021-11-04

Galimybė savivaldybių tarybų komitetams: Seimas svarstys galimybę posėdžiauti nuotoliu

Seimas svarstys siūlymą savivaldybių tarybų komitetams ir komisijoms posėdžiauti nuotoliniu būdu ir tuo atveju, jei šalyje nėra paskelbto karantino ar ekstremalios padėties. Pagal šią savaitę parlamente pateiktas pataisas, komitetų bei komisijų posėdžiai galėtų vykti ir mišriu būdu, daliai narių fiziškai susirenkant į komiteto posėdį, o kitai daliai savivaldybės tarybos narių dalyvaujant nuotoliniu būdu.
Aktualijos 2021-10-03

Valstiečių frakcija nepritaria Dulkio siūlomai regioninių ligoninių pertvarkai

Trečiadienį, rugsėjo 22 dieną, 16 val. Seimo I rūmų 203 k. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime nariai susitinka su sveikatos apsaugos (SAM) ministru Arūnu Dulkiu ir viceministre Danguole Jankauskiene. Posėdyje Seime tarp kitų svarbių klausimų bus kalbama apie regioninių ligoninių planuojamą pertvarką ir jų likimą.
Aktualijos 2021-09-21

Skvernelį užrašais ant kelio įžeidusiam vyrui siūloma skirti tūkstantinę baudą

Vilniaus regiono apylinkės teisme antradienį toliau buvo nagrinėjama baudžiamoji byla dėl įžeidžiančių užrašų ant buvusio ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio gyvenamos Upės gatvės asfalto.  Šioje byloje teisiamas Gediminas Vaitkevičius, kuris yra buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėjas. Vyrui pateikti kaltinimai dėl šmeižimo ir viešosios tvarkos pažeidimo.

Plungės taryba prašys teismo išaiškinimo, ar meras Klišonis nesulaužė priesaikos

Plungės rajono savivaldybės taryba per neeilinį posėdį ketvirtadienį priėmė sprendimą kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT), ar meras liberalas Audrius Klišonis nesulaužė priesaikos. Už tokį kreipimąsi buvo 14 tarybos narių, prieš – septyni ir trys susilaikė. Iš viso taryboje dirba 25 politikai. Pasak vicemerės konservatorės Astos Beierle Eigirdienės, daliai tarybos narių kilo įtarimų, kad meras galėjo klastoti dokumentus.
Aktualijos 2021-05-13

Aiškėja, kada Laisvės partija rinks pirmininką

Laisvės partija pirmininką rinks birželio 5 dieną vyksiančio nuotolinio partijos suvažiavimo metu, taip pat bus renkama nauja valdyba, etikos ir skaidrumo bei kontrolės komisijos. Tai partija pranešė po trečiadienį vykusio valdybos posėdžio. „Laisvės partija per pastaruosius dvejus metus padarė milžinišką šuolį.
Aktualijos 2021-04-28

Posėdžio metu parlamentaras atsipūtė: užtraukė dūmą ir klausėsi muzikos

Vaizdai iš nuotolinio Estijos Parlamento posėdžio garsiai nuskambėjo internete. Mat raginimo pasisakyti parlamento narys Tarmo Kruusimäe neišgirdo. Garinantis elektroninę cigaretę ir besiklausantis muzikos parlamentaras nusprendė atsipūsti per įstatymų svarstymą ir atėjus eilei kalbėti nė nesivargino įsijungti į diskusiją, nors prieš tai pats paprašė teisės įsiterpti. Parlamentas posėdyje tuo metu aptarinėjo su ekologija ir klimato kaita susijusius klausimus.
2021-04-16

Kaimynas dėl Skvernelį įžeidžiančių frazių ant kelio: kaip šlapiu skuduru, kažkoks barbarizmas

Vilniaus regiono apylinkės teisme ketvirtadienį toliau nagrinėjama baudžiamoji byla dėl užrašų ant buvusio ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio gyvenamos Upės gatvės asfalto. Šioje byloje teisiamas Gediminas Vaitkevičius, kuris yra buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėjas. Vyrui pateikti kaltinimai dėl šmeižimo ir viešosios tvarkos pažeidimo.

Europos vaistų agentūra šaukia neeilinį posėdį: viskas dėl „AstraZeneca“ vakcinos

Europos vaistų agentūra (EVA) ketvirtadienį surengs neeilinį posėdį, siekiant nuspręsti dėl „tolesnių veiksmų“, kilus susirūpinimui dėl bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso, bet pridūrė, kad šio preparato nauda vis dar nusveria riziką.
2021-03-15

Iš Seimo laukite esminių permainų: pavasario sesijoje – partnerystės, narkotikų ir alkoholio klausimai

Seimas šią savaitę pradėjo naują pavasario sesiją, kuri žada būti audringa – joje parlamentarai kausis dėl vertybinių klausimų, kaip pavyzdžiui, partnerystės įstatymas, bet ir pokyčių susijusių su lengvų narkotikų dekriminalizavimu bei alkoholio draudimų atšaukimu.

Seimo komiteto posėdis neapsiėjo be „chuliganizmo“: iš pokalbio išmesti dalyviai ir išjunginėjami mikrofonai

Socialinių reikalų ir darbo komiteto Seime posėdyje trečiadienį svarstyti tolimųjų reisų vairuotojų reikalai. Diskusija pakrypo netikėta linkme. Iš posėdžio išmesti asmenys, ne kartą išjungti mikrofonai. Ketvirtadienį savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje Seimo narys, komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė papasakojo daugiau apie susiklosčiusią situaciją. Anot jo, posėdžio metu patirta chuliganizmo, bus aiškinamasi, kas užsiiminėjo saviveikla.

Ramūnas Vilpišauskas. Lietuvos užsienio politika – principai be strategijos?

Šio mėnesio viduryje po prezidento sušaukto Užsienio reikalų koordinacinės tarybos posėdžio jo vyriausioji patarėja užsienio reikalams Asta Skaisgirytė teigė, kad „reikia parengti ilgalaikę Lietuvos strategiją Baltarusijos klausimu“. Tai derėtų suprasti, kaip pripažinimą, kad ligšiolinė Lietuvos politika Baltarusijos atžvilgiu nebuvo rezultatyvi.

Pirmajame nuotoliniame Seimo posėdyje – du maištininkai: nori dirbti ne iš „kompo“

Seimo nariai pirmą kartą istorijoje susirinko į nuotolinį plenarinį posėdį: vieni iš namų, kiti – iš kabinetų parlamente. Kaip ir buvo galima tikėtis, ramiai diena nepraėjo. Du seimūnai sugalvojo maištauti – vis tiek atėjo į salę ir šūkavo, neva iš posėdžio jie išvaryti. Jie žada savo teisių reikalauti Konstituciniame Teisme. Kaip parlamentarams sekėsi jungtis į nuotolinį posėdį, fiksavo žurnalistai. Posėdis prasideda, tačiau salė tuščia.

Seimo narių komentarai Seime

Ketvirtadienį Seimo posėdyje svarstomas klausimas dėl Konstitucinio Teismo (KT) teisėjų kandidatūrų. Seimo narių komentarai Seime. Ketvirtadienį prezidentas Gitanas Nausėda ir laikinoji Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkė Sigita Rudėnaitė Seimui iš naujo svarstyti teikia advokatės Giedrės Lastauskienės ir LAT teisėjo Algio Norkūno kandidatūras. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen į KT siūlo Seimo kanceliarijos Teisės departamento vadovą Andrių Kabišaitį.

Seimo valdyba penktadienį sušaukė posėdį Vyriausybės programos tvirtinimui

Seimo valdyba penktadienį sušaukė neeilinį Seimo posėdį Vyriausybės programos tvirtinimui. „Darbotvarkėje būtų du esminiai klausimai – Vyriausybės programos svarstymas ir priėmimas bei Vyriausybės narių priesaika“, – per valdybos posėdį trečiadienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čilytė-Nielsen. Nuspręsta posėdį pradėti 11 valandą, kad pageidaujančios opozicinės frakcijos dar spėtų susitikti su paskirtąja premjere Ingrida Šimonyte.

Internete plinta Gražulio vaizdo įrašas: posėdžio metu už nugaros – apsinuoginęs vyras

Socialiniuose tinkluose sklando internautams daug klausimų keliantis vaizdo įrašas. Jame nuotolinio Kultūros komiteto posėdžio metu už parlamentaro Petro Gražulio nugaros pasirodo apsinuoginęs vyriškis. Trečiadienį nuotoliniu būdu vyko iš pirmo žvilgsnio niekuo neišskirtinis Seimo Kultūros komiteto posėdis.

Seimas posėdžių nutraukti neketina: parlamentarus ketina testuoti dažniau

Kitą savaitę suplanuoti plenariniai Seimo posėdžiai vyks, tačiau ketinama imtis papildomų saugumo priemonių, taip pat žadama skubinti nuotolinio Seimo darbo įteisinimą. Taip sutarta penktadienį per Seimo vadovybės nuotolinį pasitarimą. „Kitą savaitę Seimo posėdžiai vyks, viskas bus, kaip numatyta“, – BNS sakė parlamento vicepirmininkas konservatorius Paulius Saudargas.

LFF pristatė viceprezidentus ir užsiminė apie naujoką A lygoje

Ketvirtadienį Vilniuje, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) būstinėje, buvo sprendžiami aktualiausi šalies futbolo klausimai. Vykdomojo komiteto (VK) posėdžio metu buvo išrinkti nauji LFF viceprezidentai, patvirtina premija vyrų rinktinei už šių metų pasiekimus ir nutarta dėl skambiai viešumoje eskaluoto vaikų perėjimo mokesčio. Iš Lietuvos futbolo valdymo traukiasi Arūnas Pukelis, kuris ketvirtadienį savo noru neteikė kandidatūros – apie sprendimą pasitraukti A. Pukelis pranešė feisbuke.
2020-11-19

Valstiečiai į Seimo vicepirmininkus kelia Norkienę

Valstiečiai į Seimo vicepirmininkus siūlo Aušrinės Norkienės kandidatūrą. Dėl jo balsuoti ketinama jau šiandien, per pirmąjį naujojo parlamento posėdį. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad jis pats nenorėjo būti Seimo vicepirmininku ir nuspręsta kelti A. Norkienės kandidatūrą. „Tokia buvo mūsų frakcijos valia“, – prieš pirmąjį Seimo posėdį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Verslininko Karpavičiaus milijonų dramoje – neatsakyti klausimai dėl dar vieno testamento

Kova dėl po sunkios ligos mirusio verslininko Raimondo Karpavičiaus milijonų įsibėgėja. Testamentą užginčijo pirmoji verslininko žmona Audronė Karpavičienė ir jų bendras sūnus Rokas Karpis. Pagal keletą mėnesių prieš verslininko mirtį pakeistą testamentą, apie 100 mln. eurų vertės turtas lygiomis dalimis buvo padalytas antrajai verslininko žmonai Aistei Karpavičienei bei verslininko broliui Henrikui.

Nenumatyto Seimo posėdžio nebus, Pranckietis įtaria parašų klastojimą

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė, kad nenumatyto Seimo posėdžio negalima rengti, nes gali būti suklastoti iniciatorių parašai. Parlamento vadovo teigimu, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių Ritos Tamašunienės ir Jaroslavo Narkevičiaus parašai pakartoti dukart, todėl nesurinktas minimalus būtinas Seimo narių parašų skaičius – 47 – sušaukti nenumatytam posėdžiui.
Į viršų