REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Sporto klubo baseine Vilniuje nuskendusio 7-mečio byla: kaltinamoji teisme kaltės nepripažįsta (nuotr. Fotodiena/Viltės Domkutės)

Prieš daugiau kaip ketverius metus Vilniuje sporto klubo „Impuls“ baseine nuskendusio 7-erių berniuko istorija iki šiol nagrinėjama teisme.

15

Prieš daugiau kaip ketverius metus Vilniuje sporto klubo „Impuls“ baseine nuskendusio 7-erių berniuko istorija iki šiol nagrinėjama teisme.

REKLAMA

Teisiamųjų suole atsidūrė buvusi sporto klubo vadovė Neringa Budrytė. Moteriai pateikti kaltinimai dėl neatsargaus gyvybės atėmimo pažeidžiant saugumo taisykles ir tarnybos pareigų neatlikimo.

Bylos aplinkybes narplioja Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Ramanauskas. Šios dienos posėdyje parodymus davė kaltinamoji N. Budrytė.

Prieš moteriai pradedant baigiamąją kalbą, N. Budrytės teisėjas paklausė ar ši nepakeitė savo pozicijos ir toliau nepripažįsta savo kaltės. Moteris patvirtino, kad kaltės nepripažįsta.

N. Budrytė teisme pasakojo, kad dėl „Impuls“ sporto klubo remonto darbų ji pati sprendimus galėjo priimti tik iki 50 eurų sumos. Visus kitus sprendimus turėjo patvirtinti aukštesnio lygio vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdama apie nutikusią nelaimę, N. Budrytė teigė, kad mama pasirašė visus kliento paketo dokumentus savo sūnaus vardu, kad vaikas galėtų lankyti sveikatingumo klubą.

REKLAMA

N. Budrytė teisme tvirtino, kad prašė baseino instruktorių negretinti pareigų, tačiau darbuotojams finansiškai labiau apsimokėjo ir prižiūrėti bendrą tvarką, ir mokyti vaikus: „Atsakinga už saugumą baseino zonoje instruktorė pasirinko tuo pačiu metu ir prižiūrėti tvarką, ir mokytis vaikus. Darbuotojai dėl tokio pareigų derinimo buvo sutarę su direktoriumi Vidmantu Šiugždiniu.“

Kaltinamoji kaltę vertė ir berniuko motinai, kuri paliko pirmą kartą atvestą vaiką vieną bei nuėjo į prekybos centrą apsipirkti: „Prioritetas berniuko mamai tą dieną buvo apsipirkti. Todėl neteisinga yra kaltinti mane. Kai nuvedu vaiką į mokyklą rugsėjo 1-ąją, tai neinu apsipirkti, o laukiu, kol pasibaigs pirmoji pamoka. O kas jei pamoka pasibaigs anksčiau?“

REKLAMA
REKLAMA

N. Budrytė pasakojo, kad berniuko gaivinimas užtruko apie valandą, tačiau išgelbėti vaiko nepavyko: „Nors direktorius V. Šiugždinis buvo patalpose, tačiau prie gaivinamo vaiko nesiartino, tik nuolat nurodinėjo man telefonu. Kai išvedinėjau žmones iš sporto klubo patalpų, man direktorius paskambino ir pasakė, ką čia sugalvojau, sakė, kad nedaryčiau tragedijos ir uždaryčiau tik baseino zoną. Pasakiau, kad vaikas yra reanimuojamas.“

„Impuls“ vadovo komentaras

Sveikatingumo klubų „Impuls“ vadovas Vidmantas Šiugždinis, iš spaudos sužinojęs apie buvusios darbuotojos poziciją, apgailestavo, kad kaltinamoji teisme pateikė tiesos neatitinkančių aplinkybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Skaudu skaityti žiniasklaidoje cituojamus N. Budrytės teisme pasakytus žodžius, esą tuometei sporto klubo vadovei sakiau, kad „nedarytų tragedijos“. Ši tragedija – viena didžiausių ir visos „Impuls“ bendruomenės, ir mano asmeniniame gyvenime. Tokių žodžių šios nelaimės kontekste niekada nesakiau ir negalėčiau pasakyti, tai niekuo nepateisinama ir asmeniškai labai skaudinanti netiesa“, – sako V. Šiugždinis.

„Apie tragišką nelaimę sužinojau jau vakare, po darbo, tą pačią akimirką apsisukau ir grįžau į sporto klubo patalpas. Su visu kolektyvu iki gilios nakties sprendėme daugybę su nelaime susijusių itin svarbių klausimų. Tiesioginio bendravimo su tuomete klubo vadove nebuvo daug, mat ji pati kontroliavo klubo uždarymą ir bendravo su atsakingomis tarnybomis, o kiti skyriai rinko informaciją pradedamam vidiniam tyrimui, koordinavo tarpusavio veiklą.

REKLAMA

Bendravome  ir su tragedija susidūrusiais įmonės darbuotojais, užmezgėme ryšį su šeima. Visas kolektyvas buvo ištiktas šoko. Todėl gynybai dabar naudojami asmeniškumai, įžeidžia ir skaudina visus žmones, iki šiol prisimenančius patirtus išgyvenimus“, – sako V. Šiugždinis.

Sveikatingumo klubo „Impuls“ vadovas pabrėžia, kad visą laiką buvo glaudžiai bendradarbiaujama su teisėsauga ir teikiama visa tyrimui reikalinga informacija.

Atgaivinti nebepavyko

Byla dėl sostinės sporto klube „Impuls“ prieš 4 metus nuskendusio mažamečio perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui dar 2020 m. vasarį.

Kaltinimai dėl neatsargaus gyvybės atėmimo pažeidžiant saugumo taisykles ir tarnybos pareigų neatlikimo pareikšti buvusiai sporto klubo direktorei, tuomet pranešė prokuratūra.

REKLAMA

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2017 metų rugsėjį, kai Vilniuje Kareivių gatvėje esančiame sporto klube „Impuls“ po pirmosios plaukimo treniruotės nuskendo 7-erių metų berniukas. Vaiką bandė gaivinti tiek gelbėtojai, tiek atvykę medikai, tačiau vaiko gyvybės išgelbėti nepavyko.

Tyrimo duomenimis, buvusi sporto klubo vadovė galimai nesilaikė sporto klubo vidaus teisės aktuose nustatytų reikalavimų. Juose buvo numatyta galimybė tėvams palydėti vaikus į treniruotę baseine ir ją stebėti.

Pradėjusi neleisti tėvų, kurių vaikai treniruojasi, į baseino zoną, ji nenustatė, kas atsakingas už vaikų priežiūrą prieš treniruotę bei po jos. Manytina, kad tokiu būdu buvusi klubo vadovė neužtikrino plaukimo treniruotes lankančių vaikų saugumo, sakoma prokuratūros pranešime.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas dėl neatsargumo atėmė gyvybę pažeisdamas teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų