Skvernelis apie 13-ąją pensiją: nekalbėkime dabar apie mokesčius

Premjeras Saulius Skvernelis neabejoja, kad Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritars pasiūlymui steigti tryliktąją pensiją. Vis dėlto, anot premjero, tam reikės ieškoti finansavimo šaltinių, bet apie mokesčių klausimus premjeras siūlo kalbėti po rinkimų.

Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Seimas ketvirtadienį spręs, ar svarstyti siūlymą dėl 200 eurų tryliktosios pensijos. 

„Po pateikimo bus pritarta, net neabejoju. Manau, kad tai vienas iš tokių būdų, kalbant apie vieną iš labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių, kuris galėtų būti kaip stimuliavimas“, – žurnalistams Seime kalbėjo S. Skvernelis.

Vienkartinės išmokos socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams įstatymo pataisas Seimui planuoja pateikti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos atstovai Vanda Kravčionok ir Zbignevas Jedinskis. Jie siūlo tryliktąją pensiją mokėti kasmet nuo kitų metų gruodžio. 

„Pasiskaičiuosime. Po pateikimo bus pritarta, net neabejoju. Po to bus Vyriausybės išvada. O Vyriausybė arba ras šaltinį, arba ne. Nekalbėkime dabar apie mokesčius. Puikiai suprantate ir pasiūlymus, ir mokestinius klausimus rinkimų kontekste. Praeis rinkimai. Tada, matyt, reikės susėsti ir tie, kas šiandien siūlo mokesčius mažinti ar didinti, bus suvesti galai. 

Norint kažkokias išvadas turėti, reikia turėti šaltinius. O kiek tų išlaidų galima išspausti iš tų vidinių rezervų, klausimas kitas yra. Prognozės šiems metams yra geros, bet ne tokios optimistinės, kokios buvo prieš metus skelbtos“, – pastebėjo S. Skvernelis.

Vyriausybės dėl koronavuriso krizės inicijuotas ir rugpjūtį jau išmokėtas vienkartines 200 eurų išmokas visiems pensininkams socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis yra pavadinęs trylikta pensija.  

Vidutinė senatvės pensija Lietuvoje liepą siekė 377 eurus, o pensija turintiems būtinąjį stažą – 399 eurus.


Rašyti komentarą...
T
Tvarka
2020-10-01 10:16:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apie mokesčius, tik po rinkimų, galima kalbėti. Dabar tik apie pažadus ir makaronus ant ausų, šnekėt būtina. Rinkimai čiapat.
Atsakyti
-13

A
Aligator
2020-10-01 10:08:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai Valstiečiai!!
Atsakyti
-21

F
Fokusininkai
2020-10-01 10:10:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geras piaras prieš rinkimus: priimsime nutarimą, o iš kur pinigų reiks paimti kitai valdžiai - ne mūsų reikalas. O jei ir nepriimsim tokio nutarimo - dar geriau: mes geri (norėjome), visi kiti blogi (neleido)
Atsakyti
-22

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų