Paaiškėjo, kiek Lukiškių aikštės priežiūra kasmet patuštins mokesčių mokėtojų kišenes

Dalis Seimo narių pasipiktino, kad valdantieji nuslėpė, kiek Lukiškių aikštės priežiūra kasmet kainuos valstybei, jei aikštė bus perimta iš Vilniaus miesto savivaldybės. Kol parlamentarai laukia Vyriausybės išvados apie tikėtinas išlaidas, pati sostinės savivaldybė atskleidžia, kiek jai kasmet tenka mokėti už aikštės tvarkymą.

Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Ketvirtadienį Seimas po pateikimo bei aršių diskusijų pritarė grupės valdančiųjų pasiūlymui Vilniuje esančią Lukiškių aikštę perduoti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui (LGGRTC). Dabar aikštę pagal panaudos sutartį valdo Vilniaus miesto savivaldybė.

Tačiau parlamentarai Seimo salėje iškėlė svarbų klausimą – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio kurtose pataisose nerašoma, kiek aikštės priežiūra kainuos valstybei. Juk iki šiol už aikštės tvarkymą iš savo kišenės mokėjo vilniečiai.

Papiktino paslėpta aikštės išlaikymo kaina

Pataisose, ties klausimu, kiek valstybės, savivaldybių biudžetų ir kitų valstybės įsteigtų fondų lėšų prireiks įstatymų projektams įgyvendinti, rašoma „lėšų nereikės“.

Tai papiktino dalį Seimo narių.

„Prašome pasakyti, kiek kainuos valstybei šito objekto priežiūra“, – klausė konservatorė Irena Haase. 

Irena Haase

Į tai projektą pristatęs valstietis Arūnas Gumuliauskas sakė negalintis atsakyti.

Netrukus po balsavimo socialdemokratas Algirdas Sysas paprašė Vyriausybės išvados, „nes autorius nesugebėjo pasakyti, kiek valstybės pinigų reikės šitai reformai“. Jam antrino ir socialdemokratas Algimantas Salamakinas:

REKLAMA

„Vyriausybės išvada yra privaloma. Pranešėjas pats pripažino, kad biudžeto lėšų reikės, bet jis nežino, kiek“. 

Algimantas Salamakinas

„Iš kur jūs imsite pinigus? Kodėl jūs taškotės visų mokesčių mokėtojų pinigais net neatsiklausdami savo Vyriausybės? Tai yra tiesiog nedovanotina“, – pridūrė konservatorius Vytautas Juozapaitis.

Galiausiai Seimas pritarė, kad Vyriausybė parengtų išvadą, kiek aikštės išlaikymas galėtų kainuoti valstybei.

Savivaldybė atskleidė kainą

Tiesa, nereikia laukti net Vyriausybės išvados. Portalas tv3.lt Vilniaus miesto savivaldybės pasiteiravo, kiek Lukiškių aikštės išlaikymas kasmet kainuoja miesto gyventojams. Kartu su PMV suma kasmet siekia 79,5 tūkst. eurų.

„Granitinės dangos valymas, takų valymas, šiukšlių surinkimas, šiukšliadėžių priežiūra, gėlių, krūmų sodinimas, gėlynų, medelių, krūmų priežiūra, vejos pjovimas, žolės sugrėbimas, pakrovimas“, – sumą sudarančius darbus vardino Vilniaus miesto savivaldybės atstovė.

Lukiškių aikštė

Tiesa, kad būtų pritarta Lukiškių aikštės perdavimui LGGRTC, Seimas balsuos dar du kartus.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2020-09-25 14:11:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užsakytas straipsnis. Finansine prasme nėra jokio skirtumo ar tuos pačius mokesčių mokėtojų pinigus Lukiškių aikštės priežiūrai mokės vyriausybė ar Vilniaus savivaldybė, tačiau yra vilties kad Lukiškių aikštės valdymą perėmus iš pederastinio mero ten ne tik nebus kartuvių vietoje rengiami pliažai, bet ir sumažės išlaidos nes pliažo įrengimas juk kainuoja papildomai. Mano giliu įsitikinimu šimašius yra gaidys.
Atsakyti
0

k
kitas koldūnas
2020-09-25 13:30:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na tai tokią sumą paimti iš Vilniaus savivaldybės ir nėra jokių problemų. Kažkoks šudo malimas seime.
Atsakyti
-1

P
Petras
2020-09-25 15:33:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ne šudo malimas tai pinigų dėjimas į savas kišenes
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų