Šimašius siūlymą perimti Lukiškių aikštę vadina Karbauskio rinkiminiu žingsniu

Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia, kad valdančiųjų registruotos pataisos siekiant perimti iš sostinės savivaldybės Lukiškių aikštę yra „valstiečių“ lyderio rinkiminis žingsnis.

„Tai tiesiog yra dar vienas „valstiečių“ pirmininko politinis žingsnis rinkimų fone, neturintis visiškai nieko bendro su teise ir teisinės valstybės principais. Panašu, kad iš pradžių ambicijomis kurstytą kovą keičia desperacija – noras žūtbūt nubausti Vilnių už tai, kad miesto viešos erdvės yra skirtos žmonėms ir žmonių džiaugsmui, o Vyriausybės sudaryta komisija nešoka pagal užsakytą valstiečių lyderio dainą“, – BNS teigė R. Šimašius.

Jis sako antradienio rytą susitikęs su Vyriausybės grupei dėl Lukiškių aikštės vadovaujančiu kultūros ministru Mindaugu Kvietkausku aptarti galimus tolesnius žingsnius. Ši grupė siūlo savivaldybei keisti prieš penkerius metus sudarytą panaudos sutartį, į ją įtraukiant papildomų saugiklių iš Seimo priimto įstatymo dėl aikštės reprezentacinės ir memorialinės funkcijos, numatant, kad jos akcentas turi būti Vyčio monumentas.

„Aptarėme savivaldybės pasiūlymus, kaip galėtų būti patobulintas pateiktas panaudos sutarties projektas, kad būtų apsaugoti vilniečių interesai ir užtikrintas aikštės, kaip viešos miesto erdvės, funkcionalumas“, – teigė jis.

Savivaldybei apsvarstyti pasiūlymus ir įtraukti juos į naują sutartį duota laiko iki rugsėjo 28-osios, priešingu atveju ministras taip pat žadėjo siūlyti Vyriausybei ir Seimui keisti aikštės valdytoją. 

Tris dešimtmečius vykstančios diskusijos dėl Lukiškių aikštės tvarkymo ir memorialinių akcentų paaštrėjo šią vasarą, kai Vilniaus savivaldybės valdžia birželio pabaigoje nusprendė čia įrengti dirbtinį paplūdimį su gultais, tinklinio aikštele – jis išardytas rugsėjo pradžioje.

Idėjos kritikai tvirtina, kad projektas netinkamas Lukiškių aikštei, nes ji istoriškai svarbi šalies rezistencinėms kovoms atminti, o įrengiant pliažą nebuvo tartasi su visuomene, politikais. Reaguodamas į situaciją, Seimas vasarą priėmė specialų Lukiškių aikštės įstatymą, nustatantį, kad tai yra pagrindinė šalies reprezentacinė aikštė su Vyčio monumentu, erdvė turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams ir sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei.


Rašyti komentarą...
p
petuch
2020-09-22 13:21:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
gaidys sitas dar meras?
Atsakyti
0

x
xxL
2020-09-22 13:33:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimašiui geriau patylėti, kai už vilniečių mokesčius sau reklamą darėsi Lukiškių aikštėje įrengęs "pliažą ant nužudytų žmonių kaulų". Gaidžio vieta gaidyne. Kitą kartą balsuosiu už lenką nes baisiau už pederastijos aktyvistą jau negali būti.
Atsakyti
0

Z
Z
2020-09-22 15:49:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šitas ponas įsivaizduoja, kad Lukiškių aikštė yra tik Vilniaus. O gal net Šimašiaus, kuris linkęs linksmintis ant visos Lietuvos kankinių kaulų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų