Pranešime apie rinkimus – dešimtys klaidų: lietuvių kalbos sargai smerkia VRK

Dalis gavusiųjų Valstybinės rinkimų komisijos (VRK) pranešimus apie rinkimus – nustėrę. Pranešimuose beveik dešimt klaidų, pateikti ir klaidinantys teiginiai. Valstybinė kalbos inspekcija smerkia VRK, o ši atsiprašo.

VRK pranešimas apie rinkimus (nuotr. tv3.lt)

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė ir Lietuvių kalbos draugijos narė Alma Paulauskienė atidariusi savo pašto dėžutę nustėro. Ten ji rado VRK pranešimą apie rinkimus. Viskas būtų gerai, tačiau viename lapelyje mokytoja suskaičiavo beveik dešimt klaidų. VRK pranešime panaudotos nelietuviškos kabutės, trūksta tarpų, praleistos raidės.

„Gautame rinkimų pranešime mirgėte mirga kompiuterinio raštingumo klaidos. Taip, suprantama, dirba žmonės, bet tai derėtų daryti atidžiau“, – kalba A. Paulauskienė.

Mokytoja dar pastebi ir tai, kad kompiuterinis raštingumas nėra vienintelė VRK pranešimo problema. Jame netiksliai nurodyta ir balsavimo vieta.

„Rinkimų apylinkė – Kelmės „Aukuro“ vidurinė mokykla į pagrindinę mokyklą reorganizuota jau 2013 metais“, – sako A. Paulauskienė.

VRK pranešimas apie rinkimus

Ji pastebi, kad tokio lygio pranešimai turėtų būti siunčiami be klaidų, nes VRK yra aukšto lygio institucija, kurią stebi didelė dalis gyventojų, tarp jų ir mokiniai.

„Sunku išmokyti mokinius, kad svarbu ir taškas, ir kablelis, ir atidumas bei kiti dalykai, kai nuolat viešojoje erdvėje regimos klaidos“, – nuomone dalijasi mokytoja.

Panašios pozicijos, regis, laikosi ir Valstybinė kalbos inspekcija. Institucijos viršininkas Audrius Valotka peržiūrėjęs mokytojos ištaisytą pranešimą teigia, kad VRK klaidos neturėtų būti pateisinamos ir užtraukia gėdą.

REKLAMA

„Smerkiu! Tokios klaidos kenkia itin svarbios valstybinės institucijos reputacijai“, – naujienų portalui tv3.lt komentuoja A. Valotka.

Klaidas jau taiso

Naujienų portalo tv3.lt žurnalistams susisiekus su VRK, šie, dėl to, kad buvo suklysta nurodant balsavimo vietą, kaltina savivaldybių administracijas.

„Jau daug metų VRK informaciją apie balsavimo apylinkių adresus gauna iš Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių administracijų, kurių atstovai duomenis apie balsavimo vietas suveda į VRK duomenų bazę, o jos pagrindu pranešimus apie rinkimus spausdinanti spaustuvė išleidžia minėtus pranešimus“, – tv3.lt naujienų portalui komentuoja VRK atstovė spaudai Indrė Ramavičienė.

Dėl kitų klaidų VRK atsiprašo ir teigia, kad ateityje jos pasikartoti neturėtų.

„Nuoširdžiai apgailestaujame, kad prieš rinkimus didelės darbų gausos ir žmogiško neapsižiūrėjimo, kai kuriuos rinkėjus pasiekė pranešimai su korektūros klaidomis. VRK sistemoje jau daromi pakeitimai ir ateityje tikimės tokių atvejų išvengti“, – komentuoja I. Ramavičienė.

Seimo rinkimai šiemet vyks spalio 11 dieną.


Rašyti komentarą...
D
Danutė ė
2020-09-24 13:49:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Problema yra ir su balsavimo lapeliais, kuriuos atneša jau senai tuo adresu negyvenantiems žmonėms.
Atsakyti
-2

S
Stebėtojas
2020-09-24 15:20:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai, Lietuvos švietimo sistema didelėje bėdoje, jei ir suaugę, aukštus mokslus baigę žmonės, tokius svarbius dokumentus siunčia gyventojams su klaidomis. Gal pradėkime ne nuo mokyklų tobulinti švietimo sistemą, o nuo valstybinių institucijų.
Atsakyti
0

i
irgi mokytoja
2020-09-24 13:47:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
...TAI daryti, o ne TĄ daryti....kritikuojant kitus dera būti profesionaliai pačiai☺
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų