Vingaudas dėl kilnaus tikslo įveikė sunkiai suvokiamą iššūkį: su dviračiu nuo Anglijos iki Vilniaus

Londono lietuvis Vingaudas Raulinaitis nusprendė įveikti sunkiai suvokiamą iššūkį – per mažiau nei savaitę dviračiu numinti iš Anglijos į Vilnių. Planas pavyko – vyras jau Lietuvos sostinėje ir pasakoja įspūdžius. Beje, Vingaudas į žygį leidosi vedinas kilniu tikslu – renka aukas vėžio tyrimams. Radikaliems gyvenimo pokyčiams jį pastūmėjo dukters liga.

36-erių Vingaudas šį rytą – jau išsimiegojęs ir vėl pilnas energijos. Tačiau šeštadienį vakare vyras skaičiavo paskutines jėgas. Ant kaklo – ir giminaičių uždėtas laurų vainikas. Viską apie save pasako skaičiai – kur ir kiek kilometrų Vingaudas numynė.

„7 šalys, 2200 km“, – sako žygio sumanytojas Vingaudas Raulinaitis.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vingaudas dėl kilnaus tikslo įveikė sunkiai suvokiamą iššūkį: su dviračiu nuo Anglijos iki Vilniaus

Ir visa tai – per mažiau kaip šešias paras. Vidutiniškai Vingaudas per dieną įveikdavo po 370 kilometrų. Štai vaizdai iš kelionės. Startavęs Londone, kur gyvena jau 20 metų, beveik be sustojimo jis mynė per Prancūziją, Belgiją, Olandiją, Vokietiją, Lenkiją. Į viešbučius užsukdavo tik naktį, miegodavo po keturias valandas ir – vėl į kelią. Sunkiausia buvo paskutinė diena, prasidėjusi Lenkijoje.

„Verkiau važiuodamas, nes labai buvo sunku minti, 10 km myniau su viena koja“, – pasakoja V. Raulinaitis.

Visiškai vieną svetimose šalyse Vingaudą įkvėpdavo ir draugų linkėjimai ant dviračio rėmo: „Kai buvo pasidarę sunku, viešbutyje vakarais pasižiūrėdavau, buvo visai malonu.“

REKLAMA

Nors toks 2000 kilometrų iššūkis Vingaudui – pirmasis, vyras juokauja, kad sėdo ant dviračio ne iš lovos išlipęs. Net septynis kartus jis dalyvavo „Ironmen“ – vadinamosiose „geležinio žmogaus“ – varžybose. O pradėjo sportuoti jis ne taip ir seniai. Lūžis įvyko, kai dukrelei Sofijai medikai diagnozavo leukemiją.

„Jai buvo nutikęs vėžys, kai jai buvo 4 metai. Bet ji išgyveno, jai dabar 10. Labai graži mergaitė, bet ji per daug ką perėjo“, – teigia V. Raulinaitis.

Po tokio sunkaus gyvenimo etapo Vingaudas, tuomet – dar virtuvės šefas, ir ryžosi pokyčiams.

„Aš buvau 105 kg, labai nesveikas, šefas, dirbdavau labai ilgas valandas, valgydavau labai nesveikai, nemiegodavau. Jokio pastovumo gyvenime nebuvo. Po mano dukters istorijos ir sūnaus gimimo kažkas pasikeitė mano galvoje ir pradėjau daryti teigiamus dalykus“, – kalbėjo V. Raulinaitis.

O leistis į 2000 kilometrų žygį dabar pasirodė tinkamas metas, nes dėl koronaviruso pandemijos nukeltos visos varžybos. Triatlonuose jau dalyvauja ir 10-metė Sofija. Iš dėkingumo ją išgydžiusiems medikams, ir norėdamas, kad taip gyvenimu džiaugtis galėtų kuo daugiau su klastinga liga susidūrusių šeimų, Vingaudas užsibrėžė ir tikslą – surinkti 20 tūkstančių svarų vėžio tyrimams. Kol kas žmonės suaukojo 7 tūkstančius. Tuo metu visiems į akistatą su sunkiomis ligomis stojusiems žmonėms ir jų giminaičiams Vingaudas siunčia žinutę – mąstyti pozityviai ir nepasiduoti.

„Mes galim atsisėsti ir savęs gailėtis, sakyti, koks gyvenimas yra neteisingas. Ir galim atsistoti ir kažką dėl to padaryti. Tai viskas prasideda galvoj ir kaip nusprendžiam, kokiu keliu eiti“, – sako V. Raulinaitis.

Vingaudas neatmeta, kad toks žygis dviračiu jo gyvenime – ne paskutinis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų