Seimo nariai per karantiną nesikuklino: valstybės pinigus leido iki paskutinio cento

Seimo nariai per praėjusį pusmetį parlamentinių lėšų netaupė – taškė jas į kairę ir į dešinę. Per praėjusį pusmetį parlamentarai išleido daugiau nei pusę milijono eurų. Nors per tą pusmetį buvo trys mėnesiai karantino, bet atsirado politikų, kurie sugebėjo panaudoti didžiąją dalį pinigų.

Lietuvoje paskelbus karantiną daugelis gyventojų dirbo namuose ir sutaupė pinigų, bet politikų kanceliarinės išlaidos tuo metu nemažėjo, nors susitikimai su rinkėjais buvo apriboti. Kiekvienas Seimo narys per pirmąjį pusmetį parlamentinei veiklai galėjo išleisti 6473 eurus. Dalis politikų tikrai nesikuklino.

Panašu, kad daugiausia per pastarąjį pusmetį parlamentarai išleido automobilio reikalams: mokėjo už degalus, remontą ar draudimą. Vieni šias lėšas leido suvenyrams, kiti – gėlėms ar viešinimo paslaugoms.

„Pateisinti kai kuriuos parlamentarus yra labai sunku“

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas, konservatorius Antanas Matulas tv3.lt kalbėjo, kad kai kuriuos parlamentarus pateisinti yra sunku.

„Pateisinti kai kuriuos parlamentarus yra labai sunku. Kodėl jie, akivaizdžiai sumažėjus parlamentinių išlaidų poreikiui, išleido beveik visas išlaidas.

Galbūt čia reikėtų analizuoti atskirai. Matau, kad kai kurių parlamentarų išlaidos yra pakankamai didelės, bet kai kurių matosi ir akivaizdžios priežastys, pavyzdžiui, leido ataskaitas.

Matyt, čia turėjo reikšmės ir frakcijų apsisprendimas ir kalbėjimas, kad vis dėl to reikėtų solidarizuotis su žmonėmis ir ten, kur nereikia, neišlaidauti – gėlėms ar dar kažkam.

Kai kurie karantino metu išleido praktiškai visas išlaidas, bet nemažai Seimo narių ir sutaupė. Į akis krenta, kad kai kurios frakcijos, išleidusios pusę parlamentinių išlaidų, nes buvo karantinas. Be abejo, ir iš savo praktikos matau, kad tų išlaidų yra šiek tiek mažiau, kai karantino metu buvo apriboti susitikimai ir visa kita“, – tv3.lt kalbėjo A. Matulas.

Dalis politikų lėšas leido iki paskutinio cento

Kiekvienas Seimo narys per pirmąjį pusmetį parlamentinei veiklai galėjo išleisti 6473 eurus. Trys valstiečių atstovai pasistengė išleisti visą jiems skirtą sumą. Taip padarė Laimutė Matkevičienė, Kęstutis Smirnovas ir Juozas Rimkus.

REKLAMA

Nuo jų ne ką daugiau atsiliko ir beveik visą skirtą sumą išleido ir Vida Ačienė, Vytautas Bakas, Petras Čimbaras, Dainius Gaižauskas, Simonas Gentvilas, Arūnas Gumuliauskas, Sergėjus Jovaiša, Ričardas Juška, Jonas Liesys, Mykolas Majauskas, Robertas Šarknickas, Audrys Šimas, Povilas Urbšys, Gintaras Vaičekauskas, Petras Valiūnas, Jonas Varkalys.

Nė euro iš skirtų lėšų nenaudojo taip pat trys parlamentarai: Gediminas Kirkilas, Gabrielius Landsbergis ir Ingrida Šimonytė.

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis išleido beveik 1,5 tūkst. eurų. Didžiausią sumą jis skyrė viešosios informacijos rengėjų teikiamoms paslaugoms. Premjeras Saulius Skvernelis išleido kiek daugiau nei 1,3 tūkst. eurų, o daugiausiai iš jų – Seimo nario veiklos ataskaitos spausdinimui ir platinimui.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis išleido 650 eurų ir skyrė juos suvenyrų pirkimui. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė išleido 4,6 tūkst. eurų, o daugiausiai iš jų biuro, kompiuterių, kitos kompiuterinės technikos nuomai.

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen išleido 4,2 tūkst. eurų, o daugiausiai panaudojo transporto priemonės eksploatavimui, techninei priežiūrai, remontui ir viešosios informacijos rengėjų teikiamoms paslaugoms.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Vanda Kravčionok pasinaudojo 4,7 tūkst. eurų ir daugiausiai skyrė Seimo nario biuro patalpų nuomai, aptarnavimui bei transporto priemonės eksploatavimui, techninei priežiūrai, remontui.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos frakcijos seniūnas Rimantas Sinkevičius išleido 3,8 tūkst. eurų. Daugiausiai lėšų skirta transporto priemonės eksploatavimui, techninei priežiūrai ir remontui.

REKLAMA

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė pasinaudojo beveik 2 tūkst. eurų ir daugiausiai išleido suvenyrams.

Visą parlamentinių išlaidų grafiką galite rasti čia.

Daugiausiai lėšų skiria transportui: bet su išlaidomis kyla nesklandumų

Didžiausios parlamentarų išlaidos yra skirtos transporto priemonių eksploatavimo reikmėms, techninei apžiūrai ir remontui.

Pavyzdžiui, socialdemokratų darbo partijos narys Vytautas Kamblevičius transporto priemonės eksploatavimo reikmėms, techninei priežiūrai ir remontui išleido 4,2 eurų, valstiečiai Zenonas Streikus ir Arūnas Gumuliauskas taip pat virš 4 tūkst. eurų, o Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos narys Jaroslavas Narkevičius – 3,7 tūkst. eurų.

Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas A. Matulas teigė, kad už transporto priemonių eksploatavimą daugiausia sumoka tie, kurių vienmandatės apygardos toli nuo Vilniaus.

„Viskas priklauso nuo apygardos. Jei reikia toli važinėti ir po kelis rajonus – tai turėtų matytis ir skirtumas. Kodėl to aiškaus skirtumo nėra tarp parlamentarų, kurie gyvena Vilniuje arba atstovauja daugiamandatėje, arba tenka važinėti po kelis šimtus kilometrų – man tai sunku paaiškinti.

Etikos ir procedūrų komisija jau peržvelgė išlaidų sąrašą ir kai kur kyla nesklandumų, todėl kai kurie parlamentarai turės patikslinti – kur ir kam išleido pinigus.

„Etikos ir procedūrų komisija analizavo, ar tos išlaidos yra pagrįstos. Su kai kuriomis iš jų yra nesklandumų. Tai nedidelės sumos, bet kai kur trūksta informacijos dėl išlaidų, dėl automobilių remonto, nėra nurodytų automobilių markių, kas privalo būti.

Kai kurių dokumentai nėra tvarkingi. Pavyzdžiui, trūksta informacijos apie užpiltus degalus, kokiam automobiliui, nes tai turi būti nurodyta, vardas ir pavardė turėtų būti“, – teigė A. Matulas ir pažymėjo, kad Seimo nariai turės pateikti paaiškinimus kam ir kur buvo išleistos lėšos.

REKLAMA

Anot jo, jei tie paaiškinimai netiks, tuomet Seimo nariams gali tekti kai kurias išlaidas apmokėti iš savo asmeninių lėšų.

Pinigus leido viešinimui, suvenyrams ir gėlėms

Parlamentarai lėšų negailėjo viešosios informacijos rengėjų teikiamoms paslaugoms, suvenyrams ar gėlėms.

Valstietis Juozas Imbrasas daugiausiai išleido viešosios informacijos rengėjų teikiamoms paslaugoms – virš 3 tūkst. eurų, Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys – taip pat virš 3 tūkst. eurų, valstietis Dainius Gaižauskas – 2,8 tūkst., Mišrios Seimo narių grupės narys Remigijus Žemaitaitis – 2,2 tūkst., o valstietis Robertas Šarknickas – 2 tūkst. eurų. Valstietis Kęstutis Smirnovas net 3 tūkst. skyrė Seimo nario veiklos ataskaitos spausdinimui ir platinimui.

Suvenyrams daugiausiai lėšų skyrė Mišrios Seimo narių grupės narys Petras Gražulis – 3,2 tūkst. eurų,  socialdemokratė Dovilė Šakalienė – 2,5 tūkst., liberalas Jonas Liesys ir valstietė Laimutė Matkevičienė – beveik po 2,4 tūkst. eurų.

Gėlėms Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovas Leonardas Talmontas skyrė 540 eurų, liberalas Jonas Liesys – virš 500 eurų, valstietis Algimantas Dumbrava – beveik 500 eurų ir netoli 500 valstietė L. Matkevičienė.

Konservatorė Monika Navickienė knygoms skyrė virš 600 eurų, valstietis Dainius Kepenis – beveik 600, socialdemokratų darbo partijos narė Irena Šiaulienė – 600.

Mišrios Seimo narių grupės narys Gintaras Steponavičius 1,3 tūkst. skyrė apgyvendinimo tikslais ir kelionės išlaidoms užsienyje.

Mišrios Seimo narių grupės narys Vytautas Bakas išnaudojo 2 tūkst. eurų teisinės pagalbos paslaugoms, liberalas Simonas Gentvilas - 1 tūkst., o socialdemokratė Dovilė Šakalienė – 900 eurų.


Rašyti komentarą...
M
Marius
2020-08-12 08:34:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai yra ne tik kiauliška,bet ir amoralu.
Atsakyti
-3

S
Spiglys
2020-08-12 07:23:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažin ar jie sugebėtų vadovauti be pinigų?
Atsakyti
-1

B
Birutė
2020-08-12 08:54:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesiog nemalonu skaityti. Koktu...
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų