DIENOS PJŪVIS. Nedarbo lygio aukštumos – kokių profesijų atstovams reikia sunerimti?

Karantinas Lietuvoje paveikė darbo rinką, jau dabar akivaizdu, kad fiksuojamos seniai regėtos nedarbo lygio aukštumos. Kokių profesijų atstovams reikia sunerimti?

Pokalbis apie tai su „CV-Online“ marketingo vadove Rita Karavaitiene.

Naujienų portalas tv3.lt skelbė, kad jau pora savaičių, kaip Lietuvoje atšauktas karantinas, tačiau krizę pavasarį išgyvenusiai darbo rinkai atsigauti vis dar sunku. Nors matyti pagyvėjimas ir itin nuo pandemijos nukentėjusiuose apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose, registruoto nedarbo lygis šalyje vis dar auga ir pasiekė ne vienerius metus nematytas aukštumas.

Tikrąją pandemijos įtaką darbo rinkai, kaip teigia specialistai, pamatysime tik rudenį arba metų pabaigoje, o kol kas džiaugtis dar anksti.

Kai kovo 16 d. Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, registruotas nedarbas šalyje siekė 9,5 proc. Tuo metu Lietuvoje buvo kiek daugiau nei 163 tūkst. bedarbių, o laisvų darbo vietų – 1413.

Ir nuo pat karantino paskelbimo iki birželio pabaigos situacija darbo rinkoje liko įtempta, nedarbo lygis vis augo. Štai kovo pabaigoje nedarbo lygis siekė 10,3 proc., balandžio pabaigoje – 11,5 proc., gegužės pabaigoje – 11,8 proc., o birželio pabaigoje – 12,1 proc.

Tai aukščiausias registruoto nedarbo lygis nuo 2013 metų kovo, kuomet nedarbas siekė 12,4 proc. 


Rašyti komentarą...
B
Bronius
2020-07-03 14:41:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kokių profesijų atstovams reikia sunerimti? Vien tik statistikos skaičiukai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų