REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pavasario pabaigoje įprastai įsisukančią sezoninių darbų paiešką pristabdė koronavirusas ir šalyje įvestas karantinas. Nors ir ieškančių, ir siūlančių darbą pamažu daugėja, kurortų atstovai atviri – mintys apie milžinišką tautiečių poilsiautojų antplūdį gali tapti tik gražia svajone.

Pavasario pabaigoje įprastai įsisukančią sezoninių darbų paiešką pristabdė koronavirusas ir šalyje įvestas karantinas. Nors ir ieškančių, ir siūlančių darbą pamažu daugėja, kurortų atstovai atviri – mintys apie milžinišką tautiečių poilsiautojų antplūdį gali tapti tik gražia svajone.

REKLAMA

„Savų neturim, kur dėti“, – juokėsi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, paklausta, ar viešbučiai suskubo ieškoti papildomų darbuotojų vasaros sezonui.

Pasak jos, dar apie pusė nuolatinių apgyvendinimo įstaigų darbuotojų yra prastovose, o viešbučiai dar nedirba pilnu pajėgumu. Dėl šios priežasties, E. Šiškauskienės nuomone, bent jau kol kas pakaks esamų darbuotojų.

„Kiekvienas viešbutis žiūri, kaip savo darbuotojams duoti darbo“, – naujienų portalui tv3.lt sakė E. Šiškauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Darbuotojų ieškos pagal poreikį

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad sezoninių darbuotojų paieškos nusivėlino, nes dėl karantino daugelis viešbučių buvo pristabdę veiklą. Pasak jos, dalis atsidarė gegužės pradžioje, dalis – tik paskutinį pavasario savaitgalį.

REKLAMA

„Gegužė tik startas, kas reiškia, kad darbuotojus palaipsniui susigrąžino iš prastovų, to poreikio iš šono nereikėjo“, – tikino I. Valaitienė.

Tačiau šiuo metu, pasak pašnekovės, kurorto verslininkai jau pradėjo po truputį dėti skelbimus, nes mąstoma apie išaugsiantį poreikį vasaros metu. Kiek papildomų darbuotojų reikės, I. Valaitienės teigimu, parodys tai, kiek poilsiautojų atvyks į šalies kurortus.

„Kokia bus ta vasara, ar bus tų žmonių daugiau, tai šią dieną, šiuo momentu, kai mes kalbame, tikrai tiek daug sezoninių darbuotojų neprisiims“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

I. Valaitienės teigimu, įprasta praktika, kad kurorto verslininkai iškart nepriima būrio naujų sezoninių darbuotojų, stebi, ar yra jų poreikis.

„Palaipsniui žiūri į užimtumus viešbučių, svečių srautą, ir taip planuojasi darbuotojų priėmimą“, – pasakojo pašnekovė.

I. Valaitienės tvirtinimu, jei anksčiau kurortams prireikdavo darbuotojų iš užsienio, šią vasarą turėtų užtekti ir lietuvių.

Dažnai sezoniniais darbais susidomi studentai. Palangos verslininkų atstovės teigimu, šiemet studentams dėl koronaviruso buvo nukelti egzaminai, tad daugelis darbą galės pradėti kiek vėliau nei ankstesnėmis vasaromis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokių darbuotojų šiuo metu labiausiai ieško Palangos apgyvendinimo ir maitinimo įstaigos? I. Valaitienė teigė, kad paklausiausi dabar virėjai ir virtuvės pagalbininkai, aukštos kvalifikacijos specialistai su patirtimi.

Pernai keli šimtai, šiemet kelios dešimtys skelbimų

„[Darbo skelbimų] labai palengva daugėja, bet dar na toli iki pernykščio lygio“, – naujienų portalui tv3.lt tvirtino darbų paieškos portalo „CV Online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė.

REKLAMA

Pasak jos, ankstesniais metais didžiausia sezoninių darbuotojų paieška prasidėdavo balandžio ir gegužės mėnesiais. R. Karavaitienė prisiminė, kad anksčiau jos atstovaujamame portale per mėnesį pasirodydavo apie šimtą turizmo, viešbučių ir maitinimo įstaigų darbo skelbimų.

Šiemet, R. Karavaitienės teigimu, balandį buvo vos keli darbo skelbimai, o gegužę apie 20 skelbimų, susijusių su turizmo sektoriumi. Jos nuomone, skelbimų gali išaugti šalyje nutraukus karantiną. R. Karavaitienės tvritinimu, daugiausiai sezoninių darbuotojų turėtų ieškoti Palangos verslininkai.

REKLAMA

„CV Online“ atstovės teigimu, ieškančių darbo dėl karantino nesumažėjo, šiemet labai aktyvus jaunimas.

„Tikrai gauname daug užklausų dėl sezoninių darbų. Panašiai aktyvūs kaip ir pernai, tik didesnė konkurencija šiemet“, – pripažino R. Karavaitienė.

Viltis dėl antplūdžio mirė?

Lietuvoje tvyrant karantininei padėčiai, šalies turizmo sektoriaus verslininkai vylėsi, kad į užsienį negalintys ar bijantys vykti tautiečiai rinksis poilsį gimtinėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pradžioje lyg ir buvo viltis ir optimizmas, kad taip ir bus“, – teigė I. Valaitienė.

Tačiau dabar, anot Palangos verslininkų atstovės, žiniasklaidoje vis pasirodo pranešimų apie užsienio kurortų atsivėrimus užsienio turistams, tokios lietuvių pamėgtos vietos kaip Kreta ar Graikija jau kviečiasi poilsiautojus.

I. Valaitienės teigimu, ryškėja aiškesnis vasaros paveikslas – dalis įsibauginusių poilsiautojų rinksis Lietuvą, tačiau dalis tikrai vyks atostogauti į užsienį.

REKLAMA

„Po truputėlį tas burbulas ir bliūkšta jau. <...> Tikrai nenorime užbėgti įvykiams už akių ir su viltimi gyventi, kad čia visi dabar pas mus ims ir važiuos“, – pasakojo I. Valaitienė.

Daugėja darbo pasiūlymų

Prieš kurį laiką naujienų portalas tv3.lt rašė, kad Lietuvos darbo rinkoje buvo pastebimas paradoksas – iš šalies išvykusius ukrainiečius statybos ir transporto sektoriuje pakeitė grįžę emigrantai.

Pasak R. Karavaitienės, šiuo metu daugiausiai darbo pasiūlymų susiję su informacinėmis technologijomis, gamyba, inžinerija, statyba.

REKLAMA

„Taip pat padaugėjo darbo pasiūlymų, skirtų klientų aptarnavimo specialistams. Būtent šios srities darbuotojams darbo pasiūlymų kiekis karantino metu labai smuktelėjo, dabar matome gana spartų augimą“, – pasakojo „CV Online“ atstovė.

Jos teigimu, taip pat padaugėjo skelbimų pardavimų srityje. Darbo pasiūlymų, skirtų ieškantiems darbo transporto ar valstybės tarnybos srityje, kiekis liko stabilus. Anot R. Karavaitienės, karantinas šių sričių, kalbant apie darbuotojų paiešką, nepalietė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų