Seimas tarė galutinį žodį dėl Lukiškių aikštės statuso. Kilus aršioms diskusijoms dėl aikštėje įrengto paplūdimio, parlamentarai nusprendė, kad aikštėje turėtų iškilti memorialas Vyčiui. Vis dėlto Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad šis Seimo sprendimas savivaldybės neįpareigoja panaikinti naujos poilsio vietos.

Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis su grupe valdančiųjų įregistravo įstatymo projektą, reaguodami į Lukiškių aikštėje Vilniaus miesto valdžios sprendimu iškilusį dirbtinį paplūdimį. 

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje

Aikštėje iškils Vytis

Savo ruožtu grupė Seimo narių pasiūlė Lukiškių aikštėje įkurdinti monumentą Vyčiui, tačiau Kultūros komitetas šiam pasiūlymui nepritarė. 

Kultūros komiteto narys Robertas Šarknickas komiteto nepritarimą grindė tebesitęsiančiu teisiniu procesu dėl Laisvės kalvelės.

Vis dėlto Seimas nubalsavo už pasiūlymą aikštėje statyti monumentą Vyčiui. Pasiūlymą palaikė 59 parlamentarai, jam nepritarė – 8, 29 susilaikė.

REKLAMA

Konservatorė Vilija Aleknaitė Abramikienė džiaugėsi, kad Seimas pritarė iniciatyvai Lukiškių aikštėje statyti memorialą Vyčiui, tačiau stebisi, kodėl procesas užtruko taip ilgai ir pareikalavo tiek daug ginčų.

„Man yra labai liūdna, kad tokius dalykus tenka ilgus metus svarstyti parlamente. Kolegos, deja, tai rodo kultūrinį mūsų politinės bendruomenės, o gal ir tautos silpnumą“, – sakė Seimo narė.

Pliažas Vilniaus Lukiškių aikštėje

Sprendimas dėl pliažo – ne Seimo reikalas

Liberalas Eugenijus Gentvilas pripažino, kad paplūdimys Vilniuje sukiršino žmones. Vis dėlto, anot Seimo nario, sprendimą dėl to, kas turėtų stovėti aikštėje, turėtų priimti ne Seimas, o Vilniaus miesto savivaldybė.

„Jeigu kas nors naiviai galvoja, kad priėmus įstatymą viskas staiga susitvarkys, vadinasi, jūs tikrai naiviai galvojate. Kas turi stovėti toje aikštėje, turi nuspręsti valdžia, visuomenė ir profesionalai, šiuo atveju – menininkai, architektai ir urbanistai“, – teigė E. Gentvilas.

Konservatorius Mantas Adomėnas sakė nepritariantis ne vietoje įkurtam pliažui, tačiau labiau jis sakė nepritariantis bandymui „tokias kontroversijas spręsti įstatymo būdu“.

„Užridenus ant šitos diskusijos įstatymą kaip kapo akmenį, ji liks toliau užkonservuota“, – pastebėjo M. Adomėnas.

Seimo narė Aušrinė Armonaitė Seimo bandymą uždrausti paplūdimį Lukiškių aikštėje vadino absurdišku ir galimai antikonstituciniu bandymu įvesti tiesioginį valdymą Lukiškių aikštėje.

79 Seimo nariai balsavo už, 11 – prieš, 4 susilaikė.

Paplūdimį laikys iki rudens

Tiesa, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad net ir priėmus sprendimą dėl Lukiškių aikštės statuso, savivaldybė nebus įpareigoti pašalinti paplūdimį. Jį Lukiškių aikštėje ketinama laikyti iki pat rudens.

REKLAMA

„Pagal tą tekstą, kurį paskutinį mačiau, ten truputėlį tokia Ezopo kalba surašyta, kad net nelabai aišku, apie ką kalbama, kad kažkas turi neužgožti reprezentacinės funkcijos – ar čia užgožia, ar neužgožia, neaišku. Ten nėra parašyta, kad negalima pilti smėlio ant aikštės“, – LRT radijui kalbėjo R. Šimašius. 

„Kol kas nematau, kad tai leistų, įpareigotų mus patraukti tą paplūdimį. Nors galbūt kai kurie Seimo nariai kitaip įsivaizduoja“, – pridūrė jis.

Remigijus Šimašius

Skvernelis: pliažo idėja gera, bet Lukiškių aikštė – netinkama vieta

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Vilniaus savivaldybės idėja įrengti dirbtinį paplūdimį miesto centre yra gera, tačiau Lukiškių aikštė pasirinkta netinkamai.

„Idėja gera, bet vieta, manau, kad nelabai. Šitoje aikštėje turime apsispręsti – jei ji yra reprezentacinė, įtvirtinanti tam tikrus valstybingumo istorinius aspektus, tai tokia turėtų išlikti, O tą patį buvo galima padaryti šalia: yra dvi aikštės, ir iš vienos, ir iš kitos pusės, tiek prie Seimo, tiek prie Vyriausybės. Tai – pasirinkimo klausimas“, – žurnalistams pirmadienį sakė premjeras.

Jo manymu, paplūdimys galėjo būti įrengtas ir Vinco Kudirkos aikštėje, prie Vyriausybės.

„Kodėl gi ne – jeigu vilniečiams to reikia. Tai manau, tikrai. Tik ne Lukiškių aikštėje turėtų būti. Bet tai įžiebė diskusijas dideles, klausimas buvo mažai diskutuotas net ir Vilniaus politikų“, – pridūrė jis.

1660 kvadratinių metrų ploto paplūdimys praėjusią savaitę supiltas Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio. Savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio teigimu, visi darbai, įskaitant ir patį smėlio išvežimą, kainuos apie 53,7 tūkst. eurų. 

KAS
2020-06-29 15:24:00
Tai kas užmokės 54 000 Eur už ne vietoje įrengtą pliažą, ar p. Šimašius su p. Armonaite, ar tai bus nusavinti mūsų vilniečių pinigai.
Atsakyti
(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Virginija 2020-07-08 11:22:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mano nuomonė būtų, kad Vilniumi rūpinasi Vilniaus miesto savivaldybė, o ne seimas. Gėda, kad Karbauskis nori būti visur "vienas dievas". Atsibusk Karbauski su savo Širinskiene, turėtų būti gėda jums visur viską uždrausti, ne jūsų reikalas kištis į Vilniaus savivaldybės grąžinamą miestą, žmonėms po ilgo karantino ir taip trūksta pramogų, atsipalaidavimo. Aš už Šimašių!!! Šaunuolis, kad gimė tokia idėja   ATSAKYTI
Benas Urbutis 2020-07-07 09:24:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kokiame miške išdygsta tokie grybai kaip Šimašius? Nesveikame miške. Nustūmęs daug gabesnį ir išmanesnį konkurentą, jis daug bėdų pridarė ir dar pridarys.   ATSAKYTI
Netikėlis 2020-06-30 20:31:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kitaip nepavadinsi to šimašiaus-varykit jį lauk iš Vilniaus savivaldybės, užteks tyčiotis iš sostinės. Tegul su armonaite linksminasi vaivorykštynių vakarėliuose, o aikštes ir žmones palieka ramybėje. Jokua čia jam reklama-niekas už pusgalvius tikrai nebalsuos, nebent tie, kurių vėliavą armonaitė nešėsi per birželio vaikų demonstraciją-netikša...   ATSAKYTI
Adele 2020-06-29 23:33:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kiek supratau Simasius laikysis savo numatyto plano ir smelio deze veiks tol,kol Simasius pageidaus,bet vis tik butu gerai,kad atsakingos tarnybos patikrintu,kokia ten oro tarsa,ar atitinka leistinas normas,ar vaikam ten zaisti saugu.   ATSAKYTI
xxL 2020-06-29 22:11:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Simasius irenge pliaza zmoniu korimo vietoje net nepasitares su Vilniaus zmonemis, o pavadinimai anglu kalba rodo koks plugas ir vergas yra simasius kuris dar ir gedinasi lietuviu valstybines kalbos simasius man jau senokai asocijuojasi su gaizdiu o savivaldybe uzgrobe liberastai su visisku gaidynu.    ATSAKYTI
tt 2020-06-29 21:32:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Konservatoriu ir valstieciu idiotizmas!    ATSAKYTI
Girdėjau 2020-06-29 18:47:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Greitai visi skubės prie baltojo tilto pastatytą sporto ir pramogų aikštę,taip kad pliažą greitai pamirš.   ATSAKYTI
Rimvydas 2020-06-29 18:18:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Gana mums tokio Mero neprotingu veiksmu. Siulau merui atsistatidint.    ATSAKYTI
Buiuiii 2020-06-29 22:12:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lisk po pernyksciais lapais ir toliau smirdek   ATSAKYTI
RO 2020-06-29 17:39:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Man neramu dėl Šimašius psichinės sveikatos. Asmuo,kuris teigia ,kad įstatyme neparašyta,kad negalima pilti smėlio aikštėje, mano galva neadekvatus.   ATSAKYTI
As 2020-06-29 16:41:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kol nebus priimtas istatymas del asmenines situ isgamu atsakomibes tol jie ir taskis pinigus i desne ir i kaire .    ATSAKYTI
Benas Urbutis 2020-06-29 16:40:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tas slidus ungurys Šimašius dar daug bėdų mums pridarys. Bet jam nesiseka, buvo nukėlęs, aušrai auštant, partizanų vado Vanago portretą nuo Mokslų Akademijos rūmų. Turėjo nusileisti, nukabinęs nosį... Dabar ir vėl jis (atkreipkit dėmesį, koks vaikiškas, tikro nesubrendėlio jo veidas) bando sukiršini vilniečius, kaip ir tada. Kuo greičiau jis pasišalins nuo valdžios, tuo geriau bus ir jam, ir visai jo komandai.
Zuokas niekuomet nebūtų iškrėtęs tokio "pokšto" senyviems vilniečiams. Šiuo atžvilgiu jis padoresnis, o gal istoriją labiau išmano.
Kad tu, Šimašiau, greičiau dingtum iš savivaldybės, tai būtų žmonėms ramiau -
to linki tau Benas Urbutis.    ATSAKYTI
To linki 2020-06-29 23:19:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
visi tikri Vilniečiai !   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-06-29 16:36:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Visas pasaulis išjuokė klouno Šimašiaus sumanymą. Bet pinigai išplauti, būtina Šimašių priversti sumokėti iš savo kišenės, kartu tegu ir Armonaitė prisideda. Taško pinigus, o rudenį rėks - biudžete neužlopijama skylė!!!!   ATSAKYTI
Klaipeda 2020-06-29 19:31:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ar jus nematote simasius ir armonaite raudonųjų antifos nariai.    ATSAKYTI
Rza 2020-07-01 09:10:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasaulis apie tai net nežino, kloune.   ATSAKYTI
Vilnietė 2020-07-04 09:13:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O,kas tas visas pasaulis? ?? Ar jūsų nuomonės kas nors klausia ką statyti,griauti,palikti VISO pasaulio aikštėse?
Ir NUO KADA,DEMOKRATINĖJE VALSTYBĖJE, SEIMAS ĮSTATYMU ĮSAKO KAS TURI BŪTI VIENOJE AR KITOJE AIKŠTĖJE?!!!???
Į KĄ TAI GALI PERAUGT,NEPAGALVOJOT,KARKSINTYS ANT VILNIAUS MERO...Šiaurės.KORĖJA,KINIJA, RUSIJA JUMS PRIE ŠIRDIES???   ATSAKYTI
Lietuvis 2020-06-29 16:24:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Išvis tą smėlio dėžę išardyti atkurti sena vaizdą o Šimašiu nubausti už savanaudiska poelgį jų   ATSAKYTI
Apolonija 2020-06-29 16:08:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
BET,ZMONES,APIE KOKI PAPLUDIMI JUS KALBATE,DISKUTUOJATE?CIA SMELIO DEZE.   ATSAKYTI
Taigi 2020-06-29 23:22:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
pagal jurgį ir kepurė. Daugiau nieko nesugeba. Nugriovė stadioną (tiksliau - pavogė) , atstatyti nesugeba. Tas pats su olimpiniu baseinu, žaliom rodyklytėm ir t.t.   ATSAKYTI
Bronislava 2020-06-29 15:33:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Buvau nuvažiavusi pasižiūrėti pliažo Lukiškių a. Ir man visiškai patiko. Vaizdo tikrai nesugadino. Vis geriau nei uždara erdvė ledo arenai. Aikštė savaip atgijo.
Puiki vieta šeimoms su vaikais leisti laisvalaikį.    ATSAKYTI
Vilma 2020-06-29 15:48:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Buvusiu kartuviu vietoje?   ATSAKYTI
Vau 2020-06-29 16:24:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
O tai manai,kad kartuvės tik vienoj vietoj buvo?!!!Pusė Lietuvos buvo žudynių vieta!Tai ką-visur paminklai,o gyvenimas lai stoja.Mąstyk plačiau!   ATSAKYTI
xxL 2020-06-29 22:18:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Rasu kapines gal taip pat siulote atgaivinti ikurus ten pramogu parka? Ar suprantate kad ne visur galima dergti ir ne visur galima tyciotis is mirusiu zmoniu atminimo. Prie sporto rumu kur senosios zydu kapines tai pabandytu pederastai pliaza irengti ir pamatytu kas jiems butu uz toki liberalizma.    ATSAKYTI
Vilnietė 2020-07-04 09:21:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Būtent! Istorijos neišmanantys,nežinantys pseudopatriotai! Gal girdėjot istorikų pasisakymus??? Tai va,lojantys lb garsiai: NĖRA ŽINOMA TIKSKI EGZEKUCIJŲ VIETA!!! Aikštė didekė ir,tuo istoriniu momentu, buvo daug didesnė. IR TEN BUVO TURGUS.   ATSAKYTI
Liberasto kreiva sypsena 2020-06-29 15:25:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Koktu žiūrėti įsnukeli   ATSAKYTI
... 2020-06-29 15:54:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Gal tavo snukelį?   ATSAKYTI
KAS 2020-06-29 15:24:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tai kas užmokės 54 000 Eur už ne vietoje įrengtą pliažą, ar p. Šimašius su p. Armonaite, ar tai bus nusavinti mūsų vilniečių pinigai.    ATSAKYTI
Pašalinis, 2020-06-29 15:21:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-21
puiki poilsio vieta, tegul būna tas pliažas bent jau iki rudens    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Seimo posėdis  (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga jau išsidalino vienmandates apygardas tarp savo kandidatų Seimo rinkimuose. Premjeras Saulius Skvernelis – Vilniaus Pilaitės-Karoliniškių ...
Ginekologas (nuotr. 123rf.com)
Medikai su nerimu konstatuoja toliau blogėjančią tautiečių, ypač jaunų vyrų, lytinę sveikatą. Jų teigimu, lytiniu keliu plintančių infekcijų banga laukia ne tik dėl karantino ...
Gaisras įmonėje „Kėdainių grūdai“ (nuotr. „Kėdainių mugė“)
Naktį iš penktadienio į šeštadienį ugniagesiai malšino siaubingą gaisrą Kėdainiuose. „Kėdainių grūdų“ teritorijoje atvira liepsna degė milžiniškas pastatas, kuriame laikoma ...
Ūkininkai skaičiuoja 90 procentų derliaus praradimo: viskas dėl liūčių (nuotr. stop kadras)
Liūtys išguldė ūkininkų pasėlius – kai kurie skaičiuoja praradę net 90 procentų derliaus. Kenčia ir daržovių augintojai. Ūkininkų atstovai skaičiuoja, kad nuostoliai – dešimtys ...
Žvejai į Šešupę suleido 2000 upėtakių: žvejoti gali visi, bet su viena sąlyga (nuotr. stop kadras)
Versline žuvininkyste vidaus vandenyse užsiimančias įmones siekiama įpareigoti griežčiau apskaityti laimikį – žvejyboje turėti naudoti telemetrinę stebėjimo sistemą. Šiais GPS ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų