paplūdimys

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „paplūdimys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „paplūdimys“.

Kauno paplūdimyje rasti galimai žmogaus kaulai

Kaune, paplūdimyje, rasti galimai žmogaus kaulai. Kaip pranešė Policijos departamentas, jie aptikti penktadienio vakarą, apie 21 val., T. Masiulio gatvėje. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Kriminalai 2024-07-20

Žaibas pražudė 13-metę Graikijos paplūdimyje, tėvai sukrėsti: „Ji nukrito ir nebeatsikėlė“

13 metų Dorothea su tėvais maudėsi Faroso paplūdimyje netoli Poseidi miesto Chalkidikėje (Graikijoje), kai staiga pasirodęs žaibas tapo pražūtingu. Graikijos paplūdimyje žaibui pataikius į paauglę, ji iš karto žuvo, kol jos tėvai buvo visai greta, skelbia portalas „Independent“. Šeima išbėgo iš jūros, kai pradėjo lyti, ir susirinko savo daiktus, kad grįžtų į automobilį, teigiama vietinės Graikijos žiniasklaidos pranešimuose. Paauglė ėjo vos 1,5 metro už motinos, kai buvo partrenkta.
106 2024-07-03

Atvykęs išsimaudyti kaunietis pakraupo: „Iš kur tiek pykčio?“

Šalyje vyraujant vasariškai šilumai, gyventojai mielai skuba atsigaivinti prie vandens telkinių. Deja, kartais maudynės gali baigtis itin liūdnai dėl telkiniuose pridaužytų stiklinės taros šukių. „BŪKITE ATSARGŪS BESIMAUDANTYS TVENKINYJE. ŠĮ RYTA DUGNE MAUDYNIŲ VIETOJE RADAU DAUG SPECIALIAI PRIMESTŲ ŠUKIŲ. Dalį išrinkau. Būtų puiku, jei atsirastų savanoris, turintis nardymo įrangą ir peržiūrėtų dugną“, – vienoje „Facebook“ grupėje rašė skaitytojas.
2024-07-01

Paplūdimyje mirė 7-erių mergaitė: tėvai siunčia svarbų perspėjimą

Floridos paplūdimyje užpilta smėlio žuvo septynerių mergaitė, rašo „Sky news“. Po tragedijos tėvai kreipėsi į gyventojus, kad užkirstų kelią panašioms tragedijoms pasikartoti ateityje. Smėlyje mirė mergaitė Tragedija įvyko vasario 20 d., kai mergaitė su devynerių broliu kasė smėlio duobę. Jiems kasant smėlis įgriuvo ir vaikai atsidūrė po smėliu. Paplūdimyje buvę žmonės ištraukė vaikus. Mergaitės gyvybės išgelbėti nepavyko, o berniuko būklė buvo stabilizuota.
2024-06-30

Aplink Vilnių – 6 mokami paplūdimiai: kainos nuo 7 eurų

Vilniuje veikia nemažai viešųjų paplūdimių, kuriuos tvarko ir prižiūri UAB „Grinda“. Patekti prie jų galima nemokamai, tačiau Vilniuje ir Vilniaus apskrityje yra ir mokamų paplūdimių, kuriuose galima rasti ne tik gerai sutvarkytą paplūdimį, bet ir įvairias paslaugas ar pramogas, rašo „Made in Vilnius“. Visiškos ramybės ir švaros išsiilgusiems vilniečiams siūloma rinktis iš jau devyniu mokamų paplūdimių. Už apsilankymą juose prašoma nuo 7 iki 19 eurų.
2024-06-30

Įspėja visus Lietuvos pajūrio poilsiautojus: jokiu būdu nekartokite 1 klaidos

Atostogaujant pajūryje svarbu žinoti, kaip elgtis patekus į pavojų vandenyje. „Klaipėdos paplūdimiai“ specialistai pataria: jei jūra pradeda jus nešti gilyn, svarbiausia – nepanikuoti. „Žmonės jūroje skęsta, nes pakliūva į duobę ir juos pradeda nešti į jūrą atgalinė srovė. Pakliuvęs į srovę žmogus pradeda panikuoti, eikvoti energiją, gauna ne vieną gurkšnį ir taip nuskęsta“, – rašoma pranešime.
2024-06-28

Įspėja poilsiaujančius Lietuvos pajūryje: už 1 veiksmą – bauda iki 240 eurų

Vis daugiau poilsiautojų paplūdimiuose nevengia degintis be rūbų ne tik moterų, vyrų, nudistų paplūdimiuose, bet ir šalia esančiose kopose. Klaipėdos miesto savivaldybė primena, kad oficiali paplūdimio riba apima teritoriją nuo jūros iki kopų pradžios, o kopose degintis nuogiems yra viešosios tvarkos pažeidimas. Už šį pažeidimą gali būti skiriama bauda nuo 30 iki 240 eurų.
2024-06-21

Šis Lietuvos paplūdimys – ypatingas: pateko tarp geriausių pasaulyje

Nidos nudistų paplūdimys vėl pasiekė pasaulio dėmesio viršūnę – jau antrus metus iš eilės jis įtrauktas į geriausių nudistų paplūdimių sąrašą, kurį sudaro JAV televizijos transliuotojo portalas CNN. CNN portalas išskyrė 24 geriausius nudistų paplūdimius visame pasaulyje. Pažymima, kad tokių vietų rasite bet kuriame žemyne, o vienas įspūdingiausių nudistų paplūdimių – Nidoje.
2024-06-13

Atėjusi prie jūros Palangoje Ieva griebė telefoną: užfiksavo neeilinį vaizdelį

Prieš kelias dienas Palangos paplūdimiu vaikščiojusi Ieva pamatė neįprastą reginį pakrantėje. Tai – vertikaliai link jūros susisluoksniavusios, banguojančios smėlio eilės.  Moteris užfiksavo šį gamtos reiškinį ir pasidalijo juo socialiniuose tinkluose.  Parodė reginį Šiomis nuotraukomis moteris pasidalijo socialiniame tinkle „Facebook“ „Orų entuziastų“ grupėje.
2024-06-11

Už 1 veiksmą Lietuvos pajūryje – bauda iki 240 eurų: įsidėmėkite

Uostamiesčio viešosios tvarkos specialistai primena, kad kopose degintis nuogiems – nederamas elgesys. Mėgautis saulės voniomis be maudymosi kostiumėlių ar glaudžių negalima, net jei kopos yra šalia oficialių moterų, vyrų ar nudistų paplūdimių. Oficiali paplūdimio riba apima teritoriją nuo jūros iki kopų pradžios, o kopos – jau tokia pati vieša vieta kaip ir visos kitos, kur degintis be rūbų nedera, praneša Klaipėdos miesto savivaldybė.
2024-06-10
REKLAMA
REKLAMA

Keičiasi tvarka: jei bus neaišku, vyras ar moteris nudistų paplūdimyje – kvies policiją

Nidos moterų paplūdimio gelbėtojai, kurie trumpaplaukę moterį su išoperuotomis krūtimis palaikė vyru ir iš ten išprašė – dviprasmiškas Lygių galimybių sargų verdiktas: tarnyba pareiškė, kad gelbėtojai nebegali paplūdimiuose nustatinėti žmogaus lyties pagal fizinius požymius, esą šiais laikais tai sprendžiant galima lengvai suklysti ir žmogų įžeisti. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Rūkote ir geriate alkoholį pliažuose? Štai, kas jūsų laukia

Atėjus vasarai žmonės laisvu metu dažnai patraukia link jūros, o ten mėgaujasi saulės spinduliais, karštu oru, gulėjimu paplūdimyje ir vėsinimusi jūroje. Tačiau dažnai poilsiautojai per daug atsipalaiduoja ir pamiršta, kad vis tik reikia laikytis tam tikrų taisyklių, nes kitų atveju – gali grėsti baudos.
2024-06-06

Vilniuje įrenginėjamas naujas paplūdimys: atskleidė, kur jis bus

Šiuo metu Vilniuje, Gerovės parke, įrenginėjamas naujas paplūdimys vilniečiams. Apie tai praneša Naujosios Vilnios seniūnija. „Vasara jau ne už kalnų… Norime pasidalinti gera naujiena Naujojoje Vilnoje bus atidarytas paplūdimys gyventojų mėgstamame Gerovės parke“, – rašo Naujosios Vilnios seniūnija. Įrenginėjamas paplūdimys, bus iškylų erdvė Kaip pranešama, paplūdimyje bus įrengta ir nauja iškylų erdvė su šašlykinėmis.
2024-05-14

Skelbia geriausias vietas maudytis Lietuvoje: čia vanduo ypač švarus

Skelbiami Lietuvos paplūdimiai, gavę prestižinį Mėlynosios vėliavos apdovanojimą – štai, kas jį gavo. Kaip socialiniuose tinkluose skelbia Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, balandžio 24 d. įvertinti kandidatai, pretendavę gauti šį apdovanojimą. Paskelbė geriausius Lietuvos paplūdimius Šių metų vasaros sezonui Mėlynąja vėliava įvertinti septyni šalies paplūdimiai. „Balandžio 24 d. įvykusiame Aplinkosauginio švietimo fondo (angl.

Kuršių Neriją niokoja jūra: išplovė kopas, nusinešė šimtus tonų smėlio

Jūra kėsinasi į Kuršių Neriją. Pakilęs vanduo pasiglemžė kone 30 metrų paplūdimio, išplovė kopas, nusinešė šimtus tonų smėlio ir atidengė seniai visų pamirštus takus. Neringos valdžiai ir nacionalinio parko specialistams gamtos pokštai jau nebejuokingi, tad jie vis garsiau kalba apie paplūdimių pildymus smėliu kaip Palangoje. O tam prireiks milžiniškų lėšų, kurių kurorto biudžetas neturi.

Pareigūnai negalėjo patikėti savo akimis: vandenyno bangas skrodė visureigis

JAV, Floridos policija sulaikė neįprastą pažeidėją, nusprendusį automobiliu išbandyti vandenyno bangas. Netoli Orlando ir Deitona Bičo miestų esantis Naujasis Smyrnos paplūdimys garsėja tuo, kad už 20 dolerių mokestį vairuotojai gali su savo visureigiais atvažiuoti prie pat jūros. Visgi vienas amerikietis iš Niujorko į šį paplūdimį su savo transporto priemone praspruko nesusimokėjęs, kur nutarė išbandyti savo visureigio galymybių ribas Atlanto vandenyne.
2024-02-08

Teismas: už Palangos paplūdimių pildymą smėliu miestas atsiskaitė visiškai

2020-ųjų pavasarį smėliu papildžius Palangos paplūdimius, už šiuos darbus kurorto valdžia su Belgijos įmone „Jan de Nul“ ir Lietuvos statybų bendrove „MT Group“ atsiskaitė visiškai, nutarė teismas. Lietuvos apeliacinis teismas lapkričio 23 dieną įmonių ieškinį atmetė nustatęs, kad Palangos valdžia atsiskaitė su bendrovėmis. Teismas paliko iš esmės nepakeistą birželio 20-osios Klaipėdos apygardos teismo sprendimą.   Įmonės bandė lygiomis dalimis iš savivaldybės prisiteisti 607 tūkst.
2023-11-28

Lietuvos paplūdimyje – neįtikėtinas radinys: „Man tai buvo kažkoks stebuklas“

Netoli Juodkrantės esančiu paplūdimiu ėjęs vilnietis nepatikėjo tuo, ką išvydo savo akimis. Ant kranto gulėjo milžiniška kardžuvė. Įprastai šios žuvys gyvena Atlanto vandenyne, egzotiškuose kraštuose, tad Baltijos jūroje dėl netinkamų sąlygų jos pasirodo labai retai.  „Buvo kur kas karščiau nei įsivaizdavau. Baigėsi vanduo, dehidratacija. Ir matau, žuvis kažkokia prie kranto. Palauk, palauk. Trinu akis, galvoju, jau man čia vaidenasi.

Šiukštu nesimaudykite šiose Lietuvos vietose: jos užterštos

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad rugpjūčio mėnesio antroje pusėje gauta informacija apie 114 maudyklų iš 121 į stebėsenos sąrašą įtrauktos maudyklos vandens kokybę. Vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų (nustatytų mikrobiologinių parametrų) Kauno marių I-ojo ir Panemunės Nemuno upės bei Šiaulių m. Prūdelio tvenkinio paplūdimių maudyklose.
2023-09-05

Šventosios paplūdimyje apvogta moteris

Palangoje, Šventosios paplūdimyje, sekmadienį apvogta moteris. Kaip pranešė policija, apie 17 val., paplūdimyje, buvo pavogta moteriška rankinė su asmeniniais daiktais. Žala –  275 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

TV3 Žinios. Paplūdimyje tarp anūkės ir senelio įžvelgė pedofiliją; Olga Karač prašosi atgal į Baltarusiją; Mokytojai skelbs streiką

Vilniaus paplūdimyje pasipiktinusi vilnietė užfiksavo galimą pedofilijos atvejį: vidury baltos dienos, kaip sako moteris, pusnuogis vyras ant savęs laikė visiškai nuogą 4–5 metų mergaitę. Gali būti, kaip sako vilnietė, tai senelis su anūke, bet net jeigu ir taip, moterį šokiravo, kad maždaug pusvalandį laikydamas vaiką vyras lietė kūną, trynė į save. Moteris kreipėsi į policiją, tačiau atvykę pareigūnai nei mergaitės, nei įtarimus sukėlusio vyro – nerado.
2023-08-22

Vaizdas pajūryje – tarsi po apokalipsės: audra nusiaubė paplūdimį

Klaipėdoje praūžusi audra nuniokojo Klaipėdos paplūdimių kavinių verslininkų turtą: vaikų žaidimo ir tinklinio aikšteles, gultus ir kitą infrastruktūrą, skelbia „Vakarų ekspresas“. Neįgaliųjų pliaže prie „Klaipėdos kupolo“ užfiksuoti vaizdai privertė sunerimti: gultai, vaikų žaidimo aikštelės ir baldakimai išnešioti jūros bangų, vanduo skalavo pakrantę ir jau vietomis siekė kopas.

Vilniuje atidarytas naujas pliažas: kviečia apsilankyti

Vilniaus pakraštyje įsikūrę Dvarčionys pasiruošė lankytojų iš visos sostinės priėmimui. Vien šiais metais įgyvendintas bene didžiausias vietos bendruomenės projektas – Dvarčionių sveikatingumo pušyno atkūrimas, o greta esančio Dvarčionių ežero įrengtas miesto paplūdimys. Dvarčionių sveikatingumo pušyne yra du bėgimo-pasivaikščiojimo takai. Jie apjuosia didelę vaikų žaidimo erdvę, kurioje gausu pačių įvairiausių įrenginių, lauko muzikos instrumentų, sūpuoklių, o tėveliams įrengti patogūs suolai.
2023-08-02

Karklės paplūdimyje žaidę berniukai rado indą, kaip manoma, su narkotikais

Klaipėdos rajone, Karklės kaime esančiame paplūdimyje žaidę berniukai smėlyje rado indą, kaip manoma, su narkotikais. Kaip pranešė policija, sekmadienio vakarą, apie 18.25 val., paplūdimyje prie persirengimo kabinos, 9 metų berniukas, žaisdamas kartu su 11-mečiu berniuku, smėlyje rado indą su viduje esančiais 40 vienetų paketų. Įtariama, jog tai narkotinės medžiagos. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo kvaišalais be tikslo juos platinti.
Kriminalai 2023-07-31

Latvijos pajūryje – ekologinė nelaimė: uždaromi paplūdimiai iki pat Lietuvos sienos

Visai netoli Lietuvos sienos esančiame Liepojos mieste užfiksuota ekologinė nelaimė. Čia esančioje nuotekų valymo įmonėje įvykus avarijai, į Baltijos jūrą išsiliejo daug nevalytų atliekų. Gyventojai raginami tualete naudoti kuo mažiau vandens, nes viskas esą teka tiesiai į jūrą. Dėl šios priežasties buvo uždaryti paplūdimiai ir uždrausta maudytis, pranešė vietos valdžios institucijos. Sekmadienį 70 tūkst.
663 2023-07-25

Rusai šiurpina poilsiautojus prie Baltijos jūros: tramdyti atvyko policija

Latvijos pajūrio poilsiautojai pasidalino vaizdais iš Jūrmalos Majorų paplūdimio. Juose užfiksuota, kaip poilsiauja aplinkoje nesiorientuojantis, girtas ar apsvaigęs nuo narkotikų vietinis rusas. Tokį poilsiautoją sutramdyti atvyko vietos policininkas. Tačiau, vyro draugų kompanijai, taip pat vietiniams rusams, neatrodė, kad jam pagalba apskritai reikalinga. Jie trukdė policininkui sutramdyti poilsiautoją.

Paskelbė siaubą keliantį vaizdo įrašą iš Klaipėdos: sunku patikėti

Karštais vasaros orais besimėgaujantys lietuviai traukia į pajūrį, tad natūralu, kad darbo gerokai padaugėja ir gelbėtojams. Šie ne visada skuba traukti skęstančiųjų – kartais tenka sudrausminti poilsiautojus, nepaisančius jokių įspėjimų ir ženklų ir besielgiančius neatsakingai. Gelbėtojai pasidalino šiurpą keliančiu vaizdo įrašu iš Klaipėdos ir įspėjo, kad būtina rūpintis savo ir kitų saugumu.
83 2023-07-18

Klaipėdos savivaldybė nori keisti Neįgaliųjų paplūdimio pavadinimą, laukia siūlymų

Klaipėdos savivaldybė kviečia siūlyti naują pavadinimą Neįgaliųjų paplūdimiui. „Žmonės su negalia – lygiateisiai visuomenės nariai. Neįgaliųjų paplūdimio pavadinimas – palikimas iš praeities, nebederantis su šiandien keliamais tikslais“, – pranešė savivaldybė. Anot jos, šiuolaikiniame pasaulyje siekiama mažinti socialinę atskirtį, sudaryti sąlygas žmonėms su negalia patogiai naudotis viešąja infrastruktūra, užtikrinti integraciją į bendruomenę.

Jurijus Smoriginas buvo nejuokais išgąsdintas: į dušo kabiną su kamera įsiveržė kolega

Lietuvą iš naujo atrasti skatinanti TV3 laida „Maisto kelias“ vėl pažėrė gerų emocijų. Šįkart projekto herojai Jurijus Smoriginas, Darius Petkevičius ir Dominykas Kupčinskas lankėsi pajūryje, o ten, kaip visad, nestigo nuotykių.  Nuvykę į Palangą Jurijus, Darius ir Dominykas aplankė miesto centre esantį, subtilia prabanga dvelkiantį keturių žvaigždučių viešbutį „Kerpė“. Viešbučio vykdančioji direktorė Laura Taučiūtė pasakojo, kad ši poilsio vieta jai nėra tik darbas.
2023-07-15

Įspėja nesimaudyti šioje Vilniaus vietoje: galite pakenkti sveikatai

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad birželio mėnesio antrojoje pusėje gauta informacija apie 112 maudyklų iš 121 į stebėsenos sąrašą įtrauktos maudyklos vandens kokybę. Vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų (nustatytų mikrobiologinių parametrų) Širvėnos ežere prie Centrinio paplūdimio, Arimaičių ežere, Pašvinio ežere ir Neries upėje esančioje Žirmūnų paplūdimio maudykloje.
2023-07-03

Pamačius, ką svetima moteris daro prie ežero, vilnietę net supykino: „Šlykštu“

„Vieną šiltą vakarą važiavau prie ežero, nusprendžiau pasikaitinti šiek tiek vakarinėje saulėje. Patinka man dar ir apžiūrėti, ką kiti veikia“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Vilija iš Vilniaus. Vis tik pasigailėjau pamačiusi ir tikrai negalėjau patikėti tuo, ką pamačiau paplūdimyje. Moteris, atsisėdusi ant dekio, šveitė savo pėdas! Ji, turbūt, neseniai buvo vandenyje, pėdų oda suminkštėjo ir ji, pasiėmusi tokią senovinę pemzą, jas valė, trynė.
66 2023-06-29

Pajūryje aptikta pavojinga medžiaga: skubiai įspėja poilsiautojus

Sekmadienį BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje pasirodė skubus įspėjimas poilsiautojams ir pajūrio gyventojams – Smiltynės paplūdimiuose pastebėta nafta. „Dėmesio! Smiltynės paplūdimiuose ant kranto aptikti naftos produktų teršalai. Būkite atsargūs“, – savaitgalį Klaipėdos gelbėtojų buvo įspėjami pajūrio gyventojai ir svečiai. Prie įrašo pridėtose nuotraukose matyti, kaip naftos produktai nuklojo ne tik jūros pakrantę Smiltynėje, tačiau ir nudažė pėdas.
215 2023-06-26

Klaipėdos moterų pliaže siautėja nuogalės: „Mes nesame pajėgūs kontroliuoti moterų elgesį“

Redakciją, kai kuriuos Klaipėdos miesto politikus, Savivaldybės administracijos darbuotojus pasiekė vienos moters laiškas. Jos manymu, uostamiestyje diskriminuojami vyrai, nes jie negali ramiai eiti naujai įrengtu taku kopose palei jūrą. Jiems kelią pastoja moterys. Situacija labai komplikuota.

Lietuvoje jau pradedamas maudynių sezonas: įspėja ne tik gelbėtojai, bet ir gydytojai

Klaipėdoje oficialiai prasidėjo vasaros sezonas. Paplūdimiuose jau budi gelbėtojai, o persirengimo būdelės laukia poilsiautojų, išsiilgusių saulės ir vandens. Tiesa, tokių jau gausu ir pirmosiomis vasaros dienomis. Maža to, buvo ir besimaudančių.  Prasidėjus kalendorinei vasarai, prasideda ir vasaros sezonas Klaipėdos paplūdimiuose, kur pro žiūronus poilsiautojus stebės ir prireikus padės 14 kilometrų ruože iki pat rudens budintys 70 gelbėtojų.

Dėl dvokiančios jūros kaltinami ūkininkai atkerta: teršia miestiečiai ir rusai

Žaliais dumbliais persisunkęs vanduo ir negyvos žuvys – taip atrodo Baltijos pakrantė ties Klaipėda. Prasideda kasmetinis jūros žydėjimas. Mokslininkai dėl tokio intensyvaus reiškinio kaltina ūkininkus, esą upėmis atkeliavusios trąšos iš jų laukų dumblius maitina ir leidžia šiems vešėti. Žemdirbiai atkerta, esą teršia miestiečiai ir rusai. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
282 2023-06-09

Klaipėdos paplūdimyje – bebras ir šernas: poilsiautojų niekas nebestebina, nebent pamatytų liūtą

Neįprastais vaizdeliais dalijasi Klaipėdos paplūdimių gelbėtojai – štai Smiltynėje viduryje dienos plieskiant saulutei prie vandens atkeliavo briedis, o Melnragėje mandagiai, takeliais atsigerti jūroje atkulniavo ir šernas. O kiek pastrikinėjęs pabėgo į kopas. Tokio gyvūno, gelbėtojai sako, pliaže dar nėra matę. Gamtininkai įsitikinę, kad dėl prasidėjusios sausros šernai ar briedžiai prie jūros traukia atsigaivinti.
129 2023-06-06

Vilniuje Neryje nuskendus 5-mečiui, žmonės – sukrėsti: pasakoja, kaip viskas vyko

Savaitgalis paženklintas kraupia nelaime. Prie namų žaidimų aikštelėje žaidęs 5-metis berniukas dingo, o po valandos upe plaukęs baidarininkas už kilometro mažylį rado nuskendusį Neryje. Policija teigia, kad gelbėtojai dar bandė berniuką gaivinti, bet jo gyvybės išgelbėti nepavyko.   Tarp vietos, kur berniukas žaidė ir dingo, o vėliau buvo rastas – daugiau nei kilometras.  „Upėje baidare plaukęs vyras informavo, kad šalia Žirmūnų paplūdimio pastebėjo plūduriuojantį vaikučio kūną.

Šaukštelio arba dviejų pirštų taisyklė: įsiminkite tai, jei norite išvengti šio vėžio

Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, Lietuvoje kiekvienais metais nustatoma po beveik 400 naujų odos melanomos atvejų, kurių dažna priežastis – nesaugus buvimas saulėje. Todėl vaistininkė Toma Gečienė dalijasi patarimais, kaip teisingai saugoti savo odą nuo ultravioletinių spindulių.  Kasmet po 400 naujų susirgimo atvejų „Šiuo metu Lietuvoje kas metus yra nustatoma beveik 400 naujų odos melanomos atvejų, o sergamumo rodikliai kasmet didėja po beveik 4 proc. moterims ir po 2 proc.
2023-06-02

Palanga pasitinka vasaros sezoną: vardija, kokios laukia naujovės

Iki vasaros pradžios likus porai savaičių Palanga pristato su kokiomis naujovėmis šį sezoną susidurs poilsiautojai. Kurorto valdžia žada daugiau tualetų, policija esą griežčiau prižiūrės motociklininkus, o skęstančius jūroje gelbės ir dronas. Tiesa, turistų laukia ir 10–30 procentų brangesnis maistas kavinėse bei nakvynės viešbučiuose. Palanga intensyviai ruošiasi vasaros sezonui. Nekruta tik vos viena kita kavinė, kitos – arba tvarko ir puošia fasadus, arba jau dirba pilnu tempu.

Klaipėdoje – vasaros sezono darbai: štai, kam turi būti pasiruošę būsimieji gelbėtojai

Klaipėda ruošiasi vasaros sezonui. Paplūdimyje jau treniruojasi būsimi gelbėtojai. Šios srities profesionalai turi būti gerai pasirengę fiziškai ir psichologiškai. Būsimi gelbėtojai savo kailiu patyrė ir kaip jų darbui gali trukdyti nieko neišmanantys, tačiau vaidinantys, jog viską žino, poilsiautojai. Į nelaimės vietą Klaipėdos paplūdimyje skuba du gelbėtojai. Situacija suvaidinta, mat šie jaunuoliai dar tik mokosi savo amato. Uostamiesčio pliaže vyksta būsimų gelbėtojų treniruotė.
Aktualijos 2023-05-06

Poilsiaujantiems Vilniuje: į sostinės paplūdimius grįžta vietinės rinkliavos mokestis

Vasarai nenumaldomai artėjant, kaip ir kasmet, nuo gegužės 1 dienos pagrindinių miesto paplūdimių prieigose pradedama rinkti vietinė rinkliava už parkavimą gatvėje, praneša savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ (JUDU). Atkreipiame dėmesį, kad Žaliųjų ežerų, Valakampių pirmojo ir antrojo paplūdimio, Tapelių ir Balžio ežerų prieigos patenka į geltonosios zonos ribas. Čia nustatyta 0,60 Eur už valandą rinkliava, kuri renkama visomis savaitės dienomis nuo 8 iki 20 val.
2023-04-28

Ištyrė Lietuvos paplūdimius: poilsiautojams – blogos žinios

Naujausi tyrimai parodė, jog po pernykščių audrų Klaipėdos paplūdimiai atsistatė nežymiai, o Palangos vietomis sumažėjo net keturiasdešimčia metrų. Situaciją pakeisti gali nebent pliažų pildymas smėliu, tačiau šiais metais niekas to daryti nežada. Tad, tikėtina, jog šią vasarą poilsiautojai Palangoje prie jūros gulės kaip silkės statinėje. Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai ruošia specialią techniką. Netrukus pakels droną, kuris yra pritaikytas labai detaliai fiksuoti žemės paviršių.

Paplūdimyje – poilsiautojų šokas: tapo smurto protrūkio liudininkais

Indonezijos Balio saloje banglentininkė patyrė kito banglentininko smurtą tiek vandenyje, tiek sausumoje, o viską nufilmavo krante buvęs nukentėjusiosios draugas. Konfliktas esą kilo dėl to, kad banglentininkai nepasidalijo banga. Vaizdo įraše matyti, kaip nukentėjusioji Sara Taylor vandenyje šiek tiek pastumia kitą banglentininką, kad išvengtų susidūrimo, nes jie ėmė plaukti ta pačia banga. Vėliau banglentininko draugas priplaukė prie Saros ir jai trenkė į galvą.
2023-04-12

Palangos paplūdimiams – pavojus: per metus dalis jų susiaurėjo perpus

Per metus dalis Palangos paplūdimių susiaurėjo perpus, rodo Aplinkos apsaugos agentūros duomenys. Agentūros Hidrologinių tyrimų skyriaus specialistų teigimu, nors ties Palanga ir nebuvo labai stiprių audrų, vienoje vietoje iš buvusio 80 metrų pločio 2022 metais šiemet liko 40 metrų pločio paplūdimys. Atkarpoje nuo Melnragės iki Palangos pastebėta, kad palyginti su pernai, Melnragės ir Girulių paplūdimiai atsistatė nežymiai.

Paplūdimyje pamatytas vaizdas sukrėtė 10-metę: nedelsdama ėmėsi veiksmų

Su šeima paplūdimiu vaikštinėjusi 10-metė negalėjo patikėti savo akimis, kai krante išvydo bejėgį aštuonkojį, kuriam reikėjo skubios pagalbos. Mergaitė ėmėsi veiksmų ir iki atvykstant specialistams padėjo vargšui moliuskui. Vašingtono valstijoje, Bay View valstybiniame parke, kovo 15-ąją vaikščiojusi dešimtmetė pastebėjo krante gulinti didžiulį Ramiojo vandenyno aštuonkojį. Mergaitė iki atvykstant gelbėtojams panaudojo savo žaislą, kuriuo ant moliusko pylė vandenį, taip palaikydama jo gyvybę.
2023-03-27

Į paplūdimius jūra išmetė 3 negyvus ruonius: specialistų akys krypsta į žvejus

Į paplūdimius per kelias dienas jūra išmetė net tris negyvus ruonius. Šių žinduolių gaišenų Lietuvos pakrantėse kasmet vis daugėja – jei prieš šešerius metus bangos išskalaudavo kelias dešimtis negyvų ruonių per metus, pastaruoju metu jų jau šimtai. Specialistų akys krypsta į žvejus, tačiau šie ginasi. Esą nors su ruoniais ir kovoja dėl žuvies, tikrai jų nežudo.
Aktualijos 2023-03-20

Paplūdimyje – neraminantis vaizdas: šaltis padarė savo

JAV Menkių kyšulyje fotografė pastebėjo neraminantį vaizdą – nudvėsusį ryklį. Tiesa, dėl labai žemos temperatūros ryklys buvo visiškai sušalęs. Vasario 4-ąją viename Menkių kyšulio paplūdimių fotografė Amie Medeiros vidudienį aptiko nudvėsusį ryklį. Masačusetso valstiją kaip tik tuo metu buvo užklupęs rekordinis šaltis – termometro stulpelis šeštadienio popeitę rodė 22 laipsnių šaltį. Todėl ryklys buvo visiškai sušalęs ir kone virtęs ledu.
2023-02-10

Pajūryje – stipriausia šią žiemą audra: meteorologai perspėja – vėjas tik stiprės

Pajūryje siaučia stipriausia šią žiemą audra. Tačiau visų tarnybų atstovai kol kas ją vadina draugiška – medžiai nevirsta, elektra nesutrikusi, tik jūra stipriai šiaušiasi. Tad pro uosto vartus negali plaukioti laivai. Tiesa, meteorologai perspėja – vėjas tik stiprės – sieks net 30 metrų per sekundę. O klaipėdiečiams toks vaizdas pats tas – žmonės būriais traukia ant molo ir fiksuoja įspūdingus vaizdus – milžiniškas bangas. Klaipėdoje prasidėjo tris dienas truksianti audra.
Aktualijos 2023-01-30

Paplūdimyje – neeilinis radinys: tokį laimikį savo akimis pamatyti pasiseka ne kiekvienam

Teksaso valstijos Mustango saloje tyrinėtojas Jace'as Tunnellas paplūdimyje aptiko neeilinį radinį – didžiulį amerikinį ungurį. Sausio 17-ąją vyras „YouTube“ platformoje patalpino vaizdo įrašą, kuriame parodė paplūdimyje rastą radinį. Teksaso universiteto jūrų mokslo instituto rezervo direktorius džiaugėsi radęs didžiulį moteriškosios lyties ungurį. Anot jo, ungurio ilgis siekė kone 1,3 metro. „Didesni jie neužauga.
2023-01-30

Vasara baigėsi, bet klaipėdietis jaučiasi diskriminuojamas – į vyrų paplūdimį yra priverstas vykti keltu

Vienas klaipėdietis pasijuto diskriminuojamas, kai dar vasarą norėdamas prieš saulę nudegti slapčiausias vietas, į vyrų paplūdimį turėjo vykti su keltu. Mat toks išskirtinai vyrams skirtas pliažas yra tik Smiltynėje, o moterų – ir ten, ir žemyninėje dalyje – Melnragėje, Giruliuose. Tokią, anot jo, neteisybę jis apskundė Lygių galimybių kontrolieriams, o šie nustatė, kad vyriškio pasipiktinimas pagrįstas.
Į viršų