Koronaviruso pandemijai užgriuvus Lietuvą kenčia ne tik ligoniai ir iš namų negalintys išeiti žmonės, bet ir gimdyvės, kurios yra priverstos gimdyti vienos, nedalyvaujant partneriams. Tai ne pirmas atvejis, kai karantino metu į gimdyklas neįleidžiami jokie pašaliniai asmenys, bet kūdikių besilaukiančios moterys itin sunerimusios, nes nežinia, kiek laiko užtruks tokia situacija.

Gimdymas (nuotr. 123rf.com)

Gimdymas (nuotr. 123rf.com)

Pasipiktinimas kyla ir dėl to, kad kai kuriose koronaviruso užgultose valstybėse partneriai į gimdyklas įleidžiami, o štai Lietuvoje – ne. Medikai ginasi, kad taip yra daroma pačių gimdyvių ir medicinos darbuotojų naudai, siekiama apsaugoti nuo viruso, nenorima, kad „iškristų“ akušerių ir gydytojų komandos. Taip pat aiškinama, kad laikomasi Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijų, bet jos yra prieštaringos.

Skirtingos šalys – skirtingi sprendimai

Ligoninės jas supranta vienaip, mamos – kitaip. PSO savo rekomendacijose partneriams dalyvauti gimdyme nedraudžia, bet rekomenduoja laikytis saugumo taisyklių, o visi tai supranta skirtingai. Azijos šalys, kovojusios su koronavirusu, buvo griežtos.

REKLAMA

Moterys gimdė vienos, bet Europoje kiekvienos šalies medikai šį sprendimą interpretuoja savaip. Štai Danijoje leidžia, Jungtinės Karalystės skirtingose ligoninėse – ne, Airijoje taiko tam tikras išlygas, o Italijoje iš pradžių leido, bet dabar jau draudžia. 

Negirdi moterų balso

Situacija išties neeilinė, medikai tikina, kad Lietuvos moterys ją supranta, bet Dulų asociacijos vadovė sako priešingai. Moterys, anot jos, jaučiasi paliktos likimo valiai, o jų balso ir net protesto raštų ministrui, niekas negirdi.

Moterys, besiruošiančios gimdymui karantino metu arba ką tik pagimdžiusios, socialiniuose tinkluose dalijasi savo patirtimis. Vienos pasakoja, kad tai buvo gana nemalonu, kitos stebisi, kad į gimdyklą vyrai neišleidžiami, bet palatose laukdamos gimdymo arba jau po jo moterys guli po dvi ir po tris. Tai, pasak besistebinčiųjų, yra gana keista praktika. 

„Nenumiriau, ištvėriau. Su vyru prie lauko durų atsibučiavome iš vienų namų atvykę. Norėtos mokamos vienvietės palatos negavau, antrą parą gyvenu jau su antra gimdyve nevėdinamoje palatoje. <...> O gimdymo palatoje, kaip reikėjo pagalbos... Judėti negaliu, prisikviesti gydytojos ir seselės nėra kaip, durys uždarytos. Bent kokį pultelį duotų, ar būčiau išvadinta susireikšminusia? Sąrėmiai buvo nepakenčiami, pradėti rėkti reikia, kad kažkas ateitų“, – savo gimdymo be vyro istorija socialiniuose tinkluose dalijosi viena gimdyvė. 

Panašių istorijų buvo ir daugiau, kai kurios jų, gana skaudžios, kai kurios moterys įsitikinusios, kad vyro buvimas gimdymo metu padeda ne tik fiziškai ar psichologiškai, bet ir apsaugo nuo grubaus medikų bendravimo. 

REKLAMA

Niekas nesiskundžia?

Vilniaus gimdymo namų direktorė Kornelija Mačiulienė sako, kad jokių nusiskundimų iš moterų dėl to, kad tenka gimdyti vienoms, nesulaukė. Jos teigimu, moterys yra supratingos ir laikosi nustatytų taisyklių. 

„Kiek įmanoma moterys ateina į konsultacijas su kaukėmis ir pirštinėmis, kiek įmanoma. O štai į gimdymą palydi vyras ir bėga. Mes kol kas neturėjome jokių konfliktų su moterimis ar jų vyrais dėl to, kad šie negali dalyvauti gimdyme“, – sakė gimdymo namų direktorė. Anot jos, jei gimdymas normalus ir nekomplikuotas, moterys ligoninėje praleidžia apie dvi paras. 

Ji pripažino, kad išguldyti moteris po viena atskirose palatose, ligoninė neturi galimybių. Taigi, kartais moterys po gimdymo būna vienos, o kartais turi palatos kaimynę. 

Nėščia moteris ligoninėje

Nėščia moteris ligoninėje

„Tos, kurios pageidauja, jei turime tokią galimybę, palatose guli vienos. Bet būna atvejų, kad moterys nenori vienos, nori su kuo nors pasikalbėti. Tada guli dviese. Apsikrėsti jos viena nuo kitos negali, nes visos moterys prieš gimdymą tikrinamos, joms matuojama temperatūra, klausiama, ar buvo užsienyje, karantinavosi. Viskas yra surenkama, surašoma. Taip pat klausinėjama apie vyro sveikatą“, – sakė K. Mačiulienė. 

Ji tikino, kad karantinų būdavo ir anksčiau, dažniausiai gripo protrūkio atveju, bet pasaulinė pandemija skelbiama pirmą kartą. 

„Tada vyrų taip pat neįleisdavome, bet tik tiek, kad vyrai galėdavo ateiti, priduoti lauknešėlį į tam tikrą patalpą, o dabar jie lauknešėlius palieka specialiame vežime“, – pasakojo medikė. 

REKLAMA

Ji tikino, kad kitose šalyse taip pat laikomasi panašių taisyklių, nes PSO rekomenduoja pašalinių asmenų į gimdymus neleisti. To, pasak medikės, ir laikomasi Lietuvoje. 

Seka Azijos pavyzdžiu

Kauno akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė profesorė Rūta Jolanta Nadišauskienė pripažįsta, kad paskelbus, jog partneriai ar šeimynykščiai negalės dalyvauti gimdymuose, kilo sujudimas. Visgi medikė skuba patikinti, kad gimdyvėms paaiškinta, toks sprendimas priimtas siekiant apsaugoti jas pačias ir nemenkas medikų komandas, priiminėjančias gimdymus. 

„Moterys tai suprato ir dabar nesusipratimų nekyla, vyrai atveža, atsisveikina ir išvažiuoja. Labai skatiname naudoti mobiliosiomis technologijomis, viso gimdymo metu galima ir kalbėti, diskutuoti. Tai darome, nes norime apsaugoti, o ir resursai mūsų riboti. Tik dabar pradedame gauti daugiau apsaugos priemonių, o gimdymas yra tokia situacija, kai reikia ir moterį apsaugoti ir patiems saugotis.

Nes, kai jau mes iškrisime, tai nebus, kam padėti. O štai vyras, jis gali nekarčiuoti, bet mes negalime nustatyti ar jis jau sirgo, ar dar tik nešioja. Po vieno tokio atvejo kiltų pavojus visai komandai. Dar kitas dalykas, kad tai gyvas žmogus, kuriam reikia duoti aprangą, kaukę, jį reikia pamaitinti. Taigi, tokie buvo pagrindiniai principai“, – sakė profesorė, paaiškinusi, kad buvo net kreiptąsi į sveikatos apsaugos ministrą, klausiant ar akušeriai elgiasi teisingai, neleisdami vyrams dalyvauti gimdymuose. 

„Buvo sakyta, esą tik Azijos šalyse tokios taisyklės galioja. Bet žinote, Azija kol kas geriau susitvarko su šia epidemija ir karantino principai ten griežti. O ir matome, kas darosi Ispanijoje, Italijoje ar Prancūzijoje. Kitas dalykas, kalbėjau su kolegomis Estijoje, Tartu universitete. Estijoje visur taip pat laikomasi tokio pat principo, kaip Lietuvoje. Latvijos didžiausi gimdymo namai, esantys Rygoje, taip pat laikosi karantino“, – aiškino medikė, patikinusi, kad karantinas nėra medikų noras sau palengvinti gyvenimą. 

REKLAMA

Po gimdymo moterys palatose guli ne po vieną.

„Reikalavimo, kad gulėtų po vieną – nėra. Pas mus yra vienutės ir yra dvivietės palatos, kur moterys atskirtos širma. Atstumo reikalavimas yra išlaikytas. Jei yra galimybė, žinoma, jos guli po vieną.  Nes gimdymo srautas yra toks pat, kaip visada“, – pasakojo profesorė. 

Gimdydamos ir po to moterys ligoninėje praleidžia nuo dviejų iki trijų dienų.

„Siekiama išleisti kuo anksčiau, bet labai greit, tarkime, po paros neišleidžiame, nes neturime geros ambulatorinės tarnybos. Siekiame kuo greičiau, bet reikia dar paskiepyti, patikrinti klausą, regą naujagimio“, – sakė medikė. 

Ji tikino, kad partnerių dalyvavimas gimdyme, žinoma, padėdavo, bet akušerės ir dabar susitvarko, esą skundų – nėra.

„Dabar yra, kaip yra“, – apgailestavo medikė. 

Jaučiasi paliktos

Visgi Dulų asociacijos vadovė Lina Gabrijolavičienė sakė, kad draudimas dalyvauti gimdymuose kitiems asmenimis yra tik rekomendacinis, nors Lietuvoje jis taikomas, kaip būtinasis. 

„Nė vienai moteriai gimdyti šiuo metu su vyru nepavyksta, nors toks sprendimas [dokumentuose] yra tik rekomendacinis. Pasaulyje mažai kur yra visiškai draudžiama dalyvauti gimdymuose kitiems žmonėms. Lietuva seka PSO rekomendacijomis, bet jie papildė ir paaiškino savo rekomendacijas, ten sakoma, kad gimdyvė net ir tokiu metu turi turėti palydovą gimdyme“, – sakė Dulų asociacijos vadovė. 

Paspaudus šias vietas, kūdikiai nurims iš karto

Paspaudus šias vietas, kūdikiai nurims iš karto

Anot jos, emocinis gimdyvės palaikymas nėra prabanga ar antrinė būtinybė, moterys daug geriau jaučiasi per gimdymą ir po jo, kai nėra viena. 

REKLAMA

„Nežinia, kaip dabar būtų galima elgtis. Bet aišku, kad akušerių krūvis didesnis nei iki šiol. Į mažesnes ligonines važiuoja daugiau žmonių, vengiama Santarų ar Kauno klinikų. <...> Greta esanti slaugė ar akušerė neturi reikiamų įrankių suteikti emocinę paramą, net ir labai geranoriškai nusiteikusi. Situacija išties sudėtinga, neaišku, iš kurios pusės į tai žiūrėti. Iš medikų perspektyvos, suprantama, kodėl jie mėgina riboti kontaktus.

Jie yra tikrai didelės rizikos grupėje, bet gimdyvėms dabar labai nepalankus metas. Nežinau, kam reiktų tekti pirmenybę – medikų ar moterų saugumui. Nėra taip, kad gimdymas yra tik viena diena, pakentėjai ir praeis. Patirtys lieka ilgam, gimdymo metu gali būti patiriamos traumos, kurios nebus fizinės, bet emocinės, psichologinės“, – kalbėjo L. Gabrijolavičienė.

Anot jos, nusiskundimų iš moterų girdisi daugybė, jos jaučiasi kaip žuvys, išmestos į krantą. O sprendimas guldyti dvi nepažįstamas moteris į vieną palatą, anot specialistės, nelogiškas, bet šioje nežinomybėje yra priimama ir daugiau nelogiškų sprendimų. 

Rimas
2020-04-18 19:06:44
Gymdikit namuose tada gales but vyras ir bobule ir šunelis
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
As 2020-04-27 15:37:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Princesės, atsikvošėkit, čia paskelbtas karantinas, o jos verkšlena, kad vyras i lova nepalydėjo gimdyt. Absurdas, džiaukitės, kad vaikai sveiki, o ne kad vyras neglostė kol gimdėt, ne vieną pagimdė ir neverkšlenom. Nors visada princesių atsiranda, kaip ir visur...    ATSAKYTI
Gimdyvė 2020-04-21 17:23:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pagimdžiau tris viena be vyro,o dabar jau ir ketvirtas ant dienų bus taip pat be vyro,tačiau aš kaip tik džiaugiuosi jog vyras nenori dalyvauti.o aš ir pati jo neįsileidau į ankstesnius gimdymus.nėra čia ko panikuoti...nenumirsit...   ATSAKYTI
A 2020-04-21 11:14:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O varge, vargses dulos prarade pajamas kwlia bangas! Kas jus dulos esate? Moralines palaikytojos? Nejuokinkit! Verslininkes tik vainikeli ant galvu uzsidedancios! Baikit visus terorizuoti. Jus tik drumsciat ramybe. Moteris yra labai stipri ir viska galinti.   ATSAKYTI
Oksana 2020-04-21 09:18:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Savaite atgal gimdžiau antakalnio klinikoje. Personalas siaubingas, po gimdymo gavau sinfizitą - atsivėrė kaulai, negalejau pajudėt..daktaram ir sesutem nusispjaut.. Gimdymo metu kliuvau pas tokį gydytoją ir akušerę kuriu matyt niekada nepamiršiu.. visu šaltas elgesys, nesupratimas, pasišaipymai privertė iškentėt pragarą. Kol į akis nepasakiau vienai sesutei gal jums pinigų duot kad jus biški rupintis pradėtumete, tol pagalbos negavau...Tad vyras reikalingas todėl kad jis padėtu, prie vyro jie taip nesielgtu su gimdyvėm...   ATSAKYTI
SORYY 2020-04-22 12:11:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O ką poniai vyras būtų padėjęs,kaulus į vietas sustumdęs???Jei ponia žinot,kas nutiko,tai turėjot žinot ir kokios pasekmės ir per kiek laiko tai praeina.Ko gero, prieš vyrą, norėjosi pasirodyti labai didele kankine,kad paskui būtų ką primint,kad esat vos ne didvyrė!Tamsta ne pirma ir ne paskutinė su tokiom problemom,būna ir rimtesnių, o vyrą dar spėsit pavaikyt ir pašokdint, pagal savo dūdęlę,kai grįšit iš ligoninės!!!  
Stasius 2020-04-21 08:21:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu Rimai ,pasakei aiskiai ,jei jau toki gyvenimiska reikala paverte cirku, tai galima dar ir kai:mynus pasikviesti ,o ko ne ?   ATSAKYTI
Lalaila 2020-04-19 12:41:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Pusdurnės, ar įsivaizduojat, kas bus, nei per tokių idiočių kvailumą atkristų gimdymus priimantys medikai?! Ar neatėjo iki jūsų menkų smegenėlių, kas bus jei tą virusą įneš į naujagimių skyrius?! Juk medikai dirba ir su neišnešiotukais, kurie guli reanimacijose. Pati šiuo metu guliu jau 1,5 mėn su savo naujagimiu vaikų ligoninei. Reanimacija nuolat užpildyta. Vyrą ir kitus šeimos narius matau tik per videopokalbius, sunku, bet džiaugiuosi, kad nieko neįleidžia, nes būtų tragėdija, jei šiems trapiems leliukams dar ir šio naujo brudo iš lauko parneštų! NEIŠSIDIRBINĖKIT PONIOS!   ATSAKYTI
Julė 2020-04-29 10:24:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai! Prieš 30 ar 50 metų visos gimdem be vyrų ir dulų ir prigimdem!!!!  
Tai 2020-04-19 06:59:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gimdykit namuose bus vyras ir bobutė ir nereiks inkšt per visus portalus kaip Andriulis kaukė.   ATSAKYTI
Janina 2020-04-19 06:37:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Visus vaikus gimdem vienos prižiūrimos medikų
Palatose guledavom 6sios.Buvo svarbu pagimdyti sveiką vaiką o ne komforto noreti.Visai ištižot būsimos mamos.   ATSAKYTI
Nuomone 2020-04-19 09:30:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tai isnesiokit Ir pagimdykit tom istizusiom, tai bus ateities karta grazesne Ir geresne. O jei uz jas negimdot tai lenkit zemai galva ir dekokit  
Istorikė 2020-04-19 13:04:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
O kur gulėdavo jūsų kūdikiai? Čia pat prie šono ir jum vienai reikėjo juo rūpintis, ar saugiai išnešti į atskirą "kūdikių kambariuką" ir juos atnešdavo jums tik pažindyti? Nepainiokit skirtingų epochų. Eikit pati ir gimdykit, nereikės skaityti apie svetimas problemas.  
Karolis 2020-04-18 22:26:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Cirkininkės ,daugiau neturiu ką pasakyt.Virusas,o čia kaip kvailutės rėkia,kad vyras kaip gimdo turi žiūrėti.Džiaukitės,kad dar ligoninėj yra medikų,žiūrėkit į kūdikėlį o ne į vyrą
Nemąstančios.
   ATSAKYTI
Jomantas 2020-04-18 22:18:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Gėda .Toks laikotarpis ir nieko nenutiks be to vyro.Rėkia tos,kurios išlepintos gyvenimo.   ATSAKYTI
Natalija 2020-04-19 21:01:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
2 vaikus gimdziau viena ,3 su vyru. Nesu nei islepusi ,nei ka. Tikrai yra skirtumas kai esi viena ,baisu net prisiminti tuos 2 gimdymus be vyro   
Kardas 2020-04-18 21:29:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Yra toks rusiškas posakis:Liubiš katatsia liubi i sanočki taskatj.(Mėgsti važinėtis,mėg ir rogutes tampyti).
Galima pamanyti,kad sugulus tik vyrui malonumą suteikdavo,o pati nieko nejautė,todėl lai vyras pamato,kaip ji dabar dėl jo kankinsis gimdydama.   ATSAKYTI
Lina 2020-04-18 22:04:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Debilas!!! Kitaip nepavadint  
Nu jo... 2020-04-18 20:39:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Nepavydekit bobutes!!! Tai jusu bjauru klausytis! Jei reikes ir pagimdys,prie ko ce islepimas,o jei vyras normalus tai tikrai daug gali padet,bet jum to nesuprast!! Is kur tiek to negatyvo!?   ATSAKYTI
Aga 2020-04-18 20:45:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Nes ju psichika nuo gimdymo pasekmiu suzalota. Todel Ir negali buti jos adekvacios  
aurelija 2020-04-18 23:12:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O be vyro nepagindys? Be medikų tikrai sunkiau pagimdyti, negu be vyro...  
aurelija 2020-04-18 23:13:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O be vyro nepagindys? Be medikų tikrai sunkiau pagimdyti, negu be vyro...  
Agota 2020-04-19 09:35:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
As manau kad isvis nebeverta gimdyti vaiku is ju nieko nesulauksi, jiems nieko negali pasakyti, jie negali net kambario susistvarkyti jei nenori, visi giminaiciai reikalauja pasimatymu, tai jiems amzinai sutiktuves reikia ruosti, o kai apsilanko tada turi nauju temu pletkinimui. Be vaiku zymiai geriau  
Valdas 2020-04-18 20:34:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Labai gerai kad karantinas man nesuprantama yra kad dar gimdo vaikus per karantina tik su aukštu intelektu gimdo per karantina durneles ne gimdo per karantina   ATSAKYTI
Gimdyvė 2020-04-19 13:15:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O gal jūs siūlote nėštumo pauzę karantino metu? Būtų smalsu sužinoti kur yra pirkti tokį pultelį   
Vakarė 2020-04-18 20:01:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Juokdarės, cirkininkės, lepūnės. Pamanyk, be vyrelio jau gimdyti problema. Artistės iš sudegusio teatro. Žiūrėk po kelių mėnesių jau bus besiskiriančios iš tos didelės meilės. Nestabilios psichikos tokios vargšės.   ATSAKYTI
Danas 2020-04-18 22:21:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Teisingai rašot ,tik kvailos gali per karantiną temptis vyrą į gimdyklą
  
I 2020-04-18 19:45:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Ir dabar neprileiščiau į gimdyklą vyrų. Ko? Ar pačios nepagimdytų? ar vyras už akušerį būna? Ar reikia, kad liurbis už rankos palaiko, pasui nualpsta? Išsidirbinėjimai. Gimdėm be vyrų, net minties nebuvo. Žinau, gimdė kelios mamytės su tėveliais, bet tuoj išsiskyrė.   ATSAKYTI
Simfer 2020-04-19 00:15:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Liurbis? Tai kam su liurbiu susidėjote?  
Vilma 2020-04-18 19:33:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pati atlikinejau praktika gimdymo namuose ir tikrai nemaciau nei karto tokiu situaciju kurios aprasomos straipsnyje.kam reikia smeizti ir gydytojus ir akuserius kai ju ir taip gelezine kanyrybe su gimdyvem.nes tikrai visokiu kurjozu teko pamatyti.anksciau visos gimdydavo be vyru ir ka? Pagimdydavo ir nieko....tokiai kantrybei kaip ten dirbancio personalo reikia nusilenkti   ATSAKYTI
Vanda 2020-04-19 10:25:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš asmeniškai prieš kad būtų vyras šalia, bet kažkur kolidoriuje ar už durų būtina, gal nebutinai vyras tegu būna sesė, mama, draugė....kodėl? Todėl, kad personalas žiūri atidžiau, jei esi viena...tai gali ir nusprogt...turėjau tris gimdymus Mažeikiuose...todėl galiu drąsiai tai sakyti, buvo tokių kur daktarai nekreipė dėmesio į šaukiančias pagalbos moteris, viena net kolidoriuje pagimdė... tai va  
Vilma 2020-04-18 19:23:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ne jums moteriškėm nevisai gerai su galvom, kas pasaulis sugrius kad šalia vyriškių nebus, globalinė problema, juk anksčiau gimdė ir niekas į gimdymo namus neįeidavo, net po savaitę ir daugiau išgulėdavo moteriškės ligoninėj, nemanau kad kvailesnės buvo ar piktų akušerių nebuvo   ATSAKYTI
Kita mociute 2020-04-18 19:16:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Oi ,tie kaprizingi moteru issidirbinejimai net juokina, vot turi dalyvauti vyras ir baigta !Prie ko cia tas vyras,jis jau atliko savo darba ,stai kaip bus jau namuose ,tai tada bus sokinejimo ,kol priprasit. ligonineje bepigu ragus rodyti, daktarai ,seseles aplink ,o jau namuose lieki viena su ,,meistru,, ir vaiku .   ATSAKYTI
Ne močiutė 2020-04-21 08:18:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nu tikrai nupezusios močiutės pezalai. Jums nuo tarybinio smegenu išplovimo reiktu vaistų kokiu jau pagert. Vyras jau atliko savo darbą   
Mociute 2020-04-18 19:08:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Nelabai suprantu,ko jums reikia,gydytoju pagalbos ar vyro uz rankos palaikancio,o dar geriau,kai reikia ir vyra gaivinti .Gimde be vyru,buvo viskas gerai,o dabar...ne vienas savo noru ten ir eina,tiesiog pageidavimu koncertas   ATSAKYTI
Rimas 2020-04-18 19:06:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Gymdikit namuose tada gales but vyras ir bobule ir šunelis   ATSAKYTI

Top Video

„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
DABAR RODOMA
Per Vyriausybės posėdį užsirūkusiam finansų ministrui – Skvernelio prašymas
REKLAMA
Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)
Daug nerimo ir kritikos gydytojų bendruomenėje sukėlęs sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas dėl rekomendacijos keliose įstaigose dirbantiems medikams ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Baltijos šalyse iki sekmadienio iš viso patvirtinta 4493 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys. Lietuva: patvirtinti ...
Aly­taus ko­le­gi­jos di­rek­to­rė D. Remeikienė at­leis­ta iš pa­rei­gų, bet lai­ki­nai jai va­do­vauja (tv3.lt fotomontažas)
Po teismų maratono ir beveik metus trukusio nedarbingumo gegužės pirmomis dienomis į darbą grįžusi Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė buvo atleista iš pareigų, nes ...
Sovietinė medicina (nuotr. Wikipedia)
Prievarta gydomi alkoholikai, psichiatrinėse kenčiantys demokratijos mylėtojai ar venerinių ligų ligoninėje užstrigę hipiai sovietmečiu niekam nekėlė nuostabos. Gydyti per ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo politinės kampanijos pradžios, partijų ir atskirų kandidatų rinkimų sąskaitos yra tuščios arba papildytos tik nuosavomis lėšomis. Remiantis ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų