Klaipėdos Vydūno gimnazijos kolektyvas nemaloniai nustebęs, jų gimnazijos rusų kalbos mokytoja pamokų metu dėsto ne tai, ko mokiniai, jų tėvai ir mokytojos kolegos galėtų tikėtis. Mokytoja vietoje to, kad mokytų vaikus rusų kalbos, per pamokas jiems pasakoja, kokia nieko verta yra Lietuva, kaip ji meldžiasi, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino kadencija būtų pratęsta dar kartą ir kaip buvo gera gyventi sovietiniais laikais. 

Mokykla (nuotr. SCANPIX)

Mokykla (nuotr. SCANPIX)

Šios mokytojos „pamokos“ neliko nepastebėtos. Uolūs Vydūno gimnazijos mokiniai įrašė aistringus mokytojos pasisakymus apie buvusią santvarką, netikusią dabartinę ir meilę V. Putinui. Išgirdę šiuos pasisakymus nemaloniai nustebo ne tik daugelis „Facebook“ vartotojų, kur žurnalistės Ritos Miliūtės paskyroje buvo paskelbtas mokytojos benefisas, bet ir Vydūno gimnazijos vadovai. 

Vydūno gimnazijos rusų kalbos mokytoja savo pamokoje vaikams aiškino, kad: „Jūs dar nematėte tų gamyklų, kurios sugriautos iki žemės. Kiek darbo vietų buvo, kokių mokyklų buvo kaimuose, aš jums pasakojau. Koks turtingas buvo kabinetų aprūpinimas. Ten buvo ir felčerių, ir poliklinikos, ir viską. Kas padarė, kas pastatė?“, – rusų kalbos pamokoje lietuviškai vaikų klausė mokytoja.

REKLAMA

Pasak tos pačios mokytojos, Lietuva jau ketvirtą dešimtmetį gyvena savarankiškai, bet iš to mažai naudos. 

„Taip, aš žinau ką jūs norite pasakyti: „Mes norėjome gyventi taip, teko gyvento kitaip. Gerai, ketvirtas dešimtmetis eina, kai jūs gyvenate savarankiškai. Gyvenate. O jei nebūtų Europos Sąjungos ar išgyventumėte? Vsio, daugiau nieko nesakau. Jūsų tėveliai gavo butus. Mokėjo, nemokėjo? Atsakykite?

O mane nervai ima, kai sako, jie patys užsidirbo. Kur jie užsidirbo, kiek pinigų už tą butą sumokėjo? Dabar norint pirkti 2 k. butą, keik reikia pinigėlių? Netoli 50-60 tūkstančių. Žinote ką, mes pasiliksime, kiekvienas tegul turi savo nuomonę. Jau į pabaigą eina pamoka“, – kalbėjo Vydūno gimnazijos mokytoja vaikams, tarsi pareiškusi, kad ji nepriklauso šiai visuomenei. 

Ji taip pat gynė V. Putiną ir pasakojo, kaip meldžiasi, kad jo kadencijų būtų dar daugiau. 

„Man labai nepatinka kai kurie pasakymai, vot Jūsų: „Kada baigs kadenciją Putinas?“. Jėzau, aš sakau, Dieve, kad jis dar nebaigtų tos kadencijos. Kad jis dar pabūtų, tai tada Rusija tikrai galėtų pilnai atsistoti ant kojų. O tai buvo ant tiek suvaryta turtingiausia šalis, kad jai buvo sunku net kvėpuoti“, – Rusiją ir jos prezidentą gyrė Vydūno gimnazijoje Klaipėdoje dirbanti mokytoja. 

Ji taip pat su nostalgija prisiminė sovietinius laikus, esą, deficito būta, bet žmonės tuomet tikrai gerai atrodė.

„Bet, paimkim, kaip atrodė Jūsų tėveliai tais metais, ir pamatysite – kailinukai, kepurytės iš kailinių, batai. Sunku buvo gauti, bet kažkaip gaudavom, visą laiką gaudavom“, – nostalgiškai mokiniams aiškino mokytoja, pripažinusi, kad ji – už Rusiją. 

REKLAMA

„Teisingai pastebėjai, aš už Rusiją. <..> Kokį dalyką aš dėstau? Tai apie ką aš turiu kalbėtis? Tai jūs pažiūrėkite į mūsų temas – apie Rusiją. Tada einame pagal programą, jokių pasakojimų, jokios papildomos informacijos“, – įrašo pabaigoje tarsi teisinasi mokytoja. 

Vydūno gimnazijos direktorius Arvydas Girdzijauskas portalui tv3.lt sakė, kad jam situacija jo vadovaujamoje mokykloje yra žinoma, su mokytoja jau kalbėta, įrašas – išsklausytas. 

„Mes vertinsime tą situaciją, nemanome, kad ji – normali. Tai tikrai nesutampa su programų turiniu, mokyklos požiūriu. Tai asmeninis mokytojos pareiškimas, mus jis labai nustebino. Mes analizuosime ir vertinsime“, – sakė direktorius.

Jis tikina, kad jam kol kas žinoma tik apie vienetinį atvejį, mokiniai ir jų mokytojai dėl šios mokytojos nesiskundė. 

„Mes išgirdome pirmą kartą apie tokią situaciją iš šio įrašo, politinės pažiūros anksčiau nebuvo žinomos. <..> Mes jau kalbėjomės su mokytoja ir, matyt, dar kalbėsimės. Mokytoja žada paaiškinti situaciją plačiau. Nes iš įrašo negalime daryti galutinių išvadų, ten yra tik nuotrupos, frazės, reiktų žinoti kontekstą.

Mokytoja sako, kad tai yra didelio pokalbio dalis, kur buvo ir daug teigiamų dalykų pasakyta apie Lietuvą, kur buvo plačiai kalbama apie Rusiją. Rusija buvo pamokos tema. Mokytoja apgailestauja dėl to, kad peržengė tam tikras ribas, bet sunku vertinti situaciją, kai žinome fragmentus. Bus kalbama su mokiniais, tai bus rimta pamoka, kurią turime išmokti“, – sakė Vydūno gimnazijos direktorius A. Girdzijauskas. 

as
2020-02-10 11:54:26
Paprasčiausiai žmogus išsakė savo nuomonę, kuriai, manau, Lietuvoje pritartų ne vienas. Tai jau istorija ir, manau, kam ją klastoti, bandant juodinti buvusius laikus ir liaupsinti dabartinius. Kiekviena santvarka turi ir pliusus, ir minusus ir nereikia slėpti.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Šiaulietė 2020-02-22 09:08:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Su mokytojos teiginiais sutinku , tik apie Putiną pilnumoje perlenkė lazdą . Tegul nesimeldžia už jį , o pasidomi jo gyvenimu    ATSAKYTI
M 2020-02-12 11:18:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisybe moteriske isdeste,ko nervintis.Juk tiesa butai nemokami,mokslas visur nemokamas.Visi turejo darbus,gamyklu pilna,darbu.Dabar ka pastato?bankus,ir prekybos centrus.Buvome tada mazoji amerika,dabar velkames gale su rumunais.Visas zemes ukis sunaikintas.   ATSAKYTI
Admirolas 2020-02-12 04:16:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Na...jeigu labai patinka putinėlis...tai tegu ir važiuoja į maskolija....ji ten galės vaikams mokydama rusų kalbą putinėlį garbinti...ir tegu negyvena tokioj vargingoj šalyje kaip Lietuva...juk be baimės galės ir į užpakalį putinėliui galės pabučiuoti...kad tokia didžią šalį rusija išgelbėjo....   ATSAKYTI
Nuomane 2020-02-11 15:30:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jei vaikai nenorejo girdeti mokytojos nuomane, nereikejo klausti mokytojos. Ir isvis kaip vaikai pasielge??? Padare irasa dar ir isplatino. Asmens teisiu pazeidimas!   ATSAKYTI
ARVYDAS 2020-02-11 06:42:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Klaipėdoje visą sovietinės okupacijos laikotarpį taip vadinamų rusakalbių sovietžmogių buvo didžiausias procentas, 50%.Ta masė rusakalbių kolonistų ėjo kartu su mirtį sėjančia raugonųjų barbarų armija.Sovietiniai žydų komisarai Prusijos,Mažosios Lietuvos gyventojus lietuvius išžudė kartu su vokiečiais.Genocidas neturi senaties.   ATSAKYTI
to Arvidas 2020-02-11 13:12:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Arvydai, kodel tu pili okupantu dujas i savo "Independece"?  
Oho 2020-02-11 00:15:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Vatiniu pampersu pilna visur, nėra ko norėt jeigu teslagalviams mėšlą krauna į makaule, o normalūs žmogeliai net nereaguoja... liūdna...    ATSAKYTI
Litovke 2020-02-10 23:02:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tamsta mokytoja... jus turbut pamirsot laikus kai nuomone galima buvo pasisakyti tik sau. Ir sakot jog niekas nepasikeite,bet kalbat tokius dalykus viesai! O niekas ir nepasikeite tamsta mokytoja... ant valdzios,anstoliu,pareigunu ir t.t. kalbekit tik po pagalve... nes... kaleimas dabar jums arba tremtis savanoriska... vienas pasisake jau laisva zodi... kitas kiausini mete laisvu zodziu...sedi vienutej... sedekit tyliai. Pjaukit vistas,karves, kiaules nes kazkur gripas. Nes taip mes europoj,kad net istatymas kaip rusijoj nuo desimt negert... o cia dar atsiranda issisokeliu... oh...kak vi sebe pozvolili takoje neuvazenije k gosudarstvu....   ATSAKYTI
Specpedagogas 2020-02-10 22:33:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aga mokytoja turi gera nomuone , bet sau ir su savo šeima, očia oia progrsmamoko, gal semo narė Rūžava ?   ATSAKYTI
Gina 2020-02-10 22:02:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai kur cia demokaratija? ir vaikai turi zinoti daugiau nuomoniu, o ne tik viena kaip anais laikais. Gyvenau Anglijoje, ten zmones kalba ka jie galvoje, na o Lietuvoje tiek daug draudimu, kad ir pirstelt baisu, ismes is darbo ir pan. Dirbau su 86 metu angle, ji dirbo prastai, bet vadovas pasake, ji dirbs imoneje tol kiek ji nores, jokios diskriminacijos, patyciu ir spaudimo .... o pas mus?!!!!!!   ATSAKYTI
Morozko mūmū 2020-02-10 21:33:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aga babūniai dimencija ar algaimeris, nu vot pjiehala na dviratųkas do pūtika    ATSAKYTI
cinic 2020-02-10 19:51:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Mes pastatėme puikią valstybę. Atlyginimai, pensijos 2-3 kartus didesni nei Raškoj.
O jei per tiek Nepriklausomybės metų būtume mažiau rinkę visokius eldėdėpistus tai dar dvigubai geriau gyventume.
Priešingai nei rusijos chanatas.   ATSAKYTI
2020-02-10 23:29:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kalta mūsų 50 metų prarasta laisvė. Jei būtume buve laisvi gyventume geriau nei vokiečiai.  
antanas 2020-02-10 19:46:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Akivaizdu, kad ta teroristinės valstybės propagandistė užsakytą provokaciją įvykdė mums brangios šventės - vasario 16-sios išvakarėse. Jei gimnazijos direktorius tos pensininkės neišvys, tai jau būtų problema pats direktorius. Klaipėdoje rusakalbiai provokatoriai sistemingai pasireklamuoja antilietuviškomis provokacijomis: Titovas miesto Taryboje, Rozova net pačiame Lietuvos Seime, o dabar mokytoja Kremliaus ideologiją bruka net gimnazijoje?
Kas paneigs, kad ta provokacija nesusijusi su trolių fabriko Ragožino lėktuvu Vilniuje?   ATSAKYTI
silva 2020-02-10 18:57:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Mokytoja ačiū uč teisybę.Visi žinom, kad buvo geriau sovietmečiu   ATSAKYTI
zita 2020-02-10 19:49:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Tokiai mokytojai dėkoti gali tik troliai iš Ragožino fabriko.  
cinic 2020-02-10 20:19:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gal tu musė, kad šūdą mėgsti?  
Bet 2020-02-10 18:54:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Dabar vaikai neturės jokios mokytojos. Rusistų nėra.    ATSAKYTI
zita 2020-02-10 19:51:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Bet čia ne rusija, čia Lietuva. Jei mokytojai brangi teroristinė rusija, tegul ir kraustosi ten.  
? 2020-02-10 18:48:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Gal nesmerkim? O gal isgirskim ka vaikai sake? Gal jie ja isprovokavo? Nemanau ar mokytoja pasakotu tai jei nieks neklaustu
   ATSAKYTI
zita 2020-02-10 20:00:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Pabandytų lietuvis, gyvenantis rusijoje, kritikuoti Putiną, nedelsiant būtų supakuotas ir pasodintas už grotų. Teroristinės rusijos propaganda yra pavojinga Lietuvos nacionaliniam saugumui. Ta mokytoja vietoj pagyrų putinui, galėjo pakomentuoti, kaip Lietuva buvo okupuotač kaip dabar rusija okupavo Krymą, dalį Gruzijos, žudo žmones Sirijoje, tebevykdo karo veiksmus Ukrainoje, bet tokių faktų nekalba...  
audre26 2020-02-10 18:08:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Žinoma,kad mokytoja neteisi pradėjusi tokias diskusijas. Tik ne pulti reikia,bet surengti diskusiją toje pat mokykloje ,kurioje argumentuotai būtų paaiškinta šiai ir kitiems taip mąstantiems,kad butų nemokamai nedalino ir tada. Reikėjo eilėse laukti 15 metų,kol iš visų dirbančių mokesčių pastatydavo 1 butą.O kailinukus turėjo tik gastronomų vedėjos,kurios prekiavo iš sandėlio deficitiniais žirneliais,majonezu,kava ,gera dešra ir pan. Ir dar "sukombinuodavo" apsukę pirkėjus.Gal šios mokytojos tėvai užėmė aukštas pareigas ir ji viską mato iš savo varpinės.Diagnostika medicinoje buvo siaubinga ,o daugkartines bukas adatas dar gerai prisimena pensininkai .Buvo baisi "urovnilovka"su atlyginimais nes nebuvo bedarbių ,o atlyginimus mizernus visi gaudavo. Paskyros mašinoms,baldams talonai ir t.t. Gerai buvo tik tiek,kad jauni buvo.   ATSAKYTI
Vargse 2020-02-10 15:47:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
I Rusyna tokia mokytoja grusti Tai ten Putinas tegu moka jai alga. Ko tada gyvena Lietuvoj ji!!    ATSAKYTI
zita 2020-02-10 20:02:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Už tokią provokaciją Lietuva neturėtė tai mokytojai mokėti pensijos.  
Klausimėlis 2020-02-10 15:39:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gerb.senjore ! O Jūs galite nesisavinti komentuojant senjorės vardo ? Susigalvokite kitą ,nes šis vardas labai senai jau naudojamas.   ATSAKYTI
Petras 2020-02-10 15:05:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
SSRS su komunistais buvo blogai, bet Lietuvos prezidente buvo komuniste kuri baige komunistu partini universiteta Leningrade.   ATSAKYTI
juratei 2020-02-10 12:46:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eikit valgyt pop corno.   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
DABAR RODOMA
Vilniaus centre užpultas Anušauskas su žmona: ieško kaltininko
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. Sesutės Emilija ir Martyna pasakė, kuo užsiima jų tėtis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Mįslingas trenerio nužudymas: kūną paslėpė taip, kad nesuuodė net tarnybiniai šunys
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Kaimynė gyvenimą pavertė tikru pragaru: nufilmavo, kas vyksta rytą vakarą
REKLAMA
Karantinas Lietuvoje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Trečiadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė naujausius koronaviruso duomenis Lietuvoje. Paaiškėjo, kad per pastarąją parą Lietuvoje ...
Šiukšlės (nuotr. stop kadras)
Ar šiukšlintojus miške prilyginti brakonieriams ir juos bausti ne tik piniginėmis baudomis, bet ir konfiskuoti mašiną? Dėl to vėl ginčijasi Seimas. Kasdien sunkvežimius ...
Gitanas Nausėda (Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvai pasinėrus į karantiną tarsi dingo iš visuomenės akiračio. Iš pradžių visi stebėjosi ir gūžčiojo pečiais, vėliau – apsiprato. Politikos ...
Diena Vilniuje (nuotr. Fotodiena)
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkai įspėja: dabartinėmis sušvelninto karantino sąlygomis turime būti itin atidūs, atsakingi, rūpintis vieni kitais ir toliau ...
Europos Sąjungos vėliava (nuotr. SCANPIX)
Europos Komisija trečiadienį ruošiasi paskelbti pasiūlymą įsteigti fondą, kuris padėtų valstybėms narėms įveikti koronaviruso sukeltą ekonominį nuosmukį. Jei valstybės ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų