Klaipėdos Vydūno gimnazijoje – pamoka apie gerą sovietmetį ir maldos už Putiną

Klaipėdos Vydūno gimnazijos kolektyvas nemaloniai nustebęs, jų gimnazijos rusų kalbos mokytoja pamokų metu dėsto ne tai, ko mokiniai, jų tėvai ir mokytojos kolegos galėtų tikėtis. Mokytoja vietoje to, kad mokytų vaikus rusų kalbos, per pamokas jiems pasakoja, kokia nieko verta yra Lietuva, kaip ji meldžiasi, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino kadencija būtų pratęsta dar kartą ir kaip buvo gera gyventi sovietiniais laikais. 

Šios mokytojos „pamokos“ neliko nepastebėtos. Uolūs Vydūno gimnazijos mokiniai įrašė aistringus mokytojos pasisakymus apie buvusią santvarką, netikusią dabartinę ir meilę V. Putinui. Išgirdę šiuos pasisakymus nemaloniai nustebo ne tik daugelis „Facebook“ vartotojų, kur žurnalistės Ritos Miliūtės paskyroje buvo paskelbtas mokytojos benefisas, bet ir Vydūno gimnazijos vadovai. 

Vydūno gimnazijos rusų kalbos mokytoja savo pamokoje vaikams aiškino, kad: „Jūs dar nematėte tų gamyklų, kurios sugriautos iki žemės. Kiek darbo vietų buvo, kokių mokyklų buvo kaimuose, aš jums pasakojau. Koks turtingas buvo kabinetų aprūpinimas. Ten buvo ir felčerių, ir poliklinikos, ir viską. Kas padarė, kas pastatė?“, – rusų kalbos pamokoje lietuviškai vaikų klausė mokytoja.

Pasak tos pačios mokytojos, Lietuva jau ketvirtą dešimtmetį gyvena savarankiškai, bet iš to mažai naudos. 

„Taip, aš žinau ką jūs norite pasakyti: „Mes norėjome gyventi taip, teko gyvento kitaip. Gerai, ketvirtas dešimtmetis eina, kai jūs gyvenate savarankiškai. Gyvenate. O jei nebūtų Europos Sąjungos ar išgyventumėte? Vsio, daugiau nieko nesakau. Jūsų tėveliai gavo butus. Mokėjo, nemokėjo? Atsakykite?

O mane nervai ima, kai sako, jie patys užsidirbo. Kur jie užsidirbo, kiek pinigų už tą butą sumokėjo? Dabar norint pirkti 2 k. butą, keik reikia pinigėlių? Netoli 50-60 tūkstančių. Žinote ką, mes pasiliksime, kiekvienas tegul turi savo nuomonę. Jau į pabaigą eina pamoka“, – kalbėjo Vydūno gimnazijos mokytoja vaikams, tarsi pareiškusi, kad ji nepriklauso šiai visuomenei. 

REKLAMA

Ji taip pat gynė V. Putiną ir pasakojo, kaip meldžiasi, kad jo kadencijų būtų dar daugiau. 

„Man labai nepatinka kai kurie pasakymai, vot Jūsų: „Kada baigs kadenciją Putinas?“. Jėzau, aš sakau, Dieve, kad jis dar nebaigtų tos kadencijos. Kad jis dar pabūtų, tai tada Rusija tikrai galėtų pilnai atsistoti ant kojų. O tai buvo ant tiek suvaryta turtingiausia šalis, kad jai buvo sunku net kvėpuoti“, – Rusiją ir jos prezidentą gyrė Vydūno gimnazijoje Klaipėdoje dirbanti mokytoja. 

Ji taip pat su nostalgija prisiminė sovietinius laikus, esą, deficito būta, bet žmonės tuomet tikrai gerai atrodė.

„Bet, paimkim, kaip atrodė Jūsų tėveliai tais metais, ir pamatysite – kailinukai, kepurytės iš kailinių, batai. Sunku buvo gauti, bet kažkaip gaudavom, visą laiką gaudavom“, – nostalgiškai mokiniams aiškino mokytoja, pripažinusi, kad ji – už Rusiją. 

„Teisingai pastebėjai, aš už Rusiją. <..> Kokį dalyką aš dėstau? Tai apie ką aš turiu kalbėtis? Tai jūs pažiūrėkite į mūsų temas – apie Rusiją. Tada einame pagal programą, jokių pasakojimų, jokios papildomos informacijos“, – įrašo pabaigoje tarsi teisinasi mokytoja. 

Vydūno gimnazijos direktorius Arvydas Girdzijauskas portalui tv3.lt sakė, kad jam situacija jo vadovaujamoje mokykloje yra žinoma, su mokytoja jau kalbėta, įrašas – išsklausytas. 

„Mes vertinsime tą situaciją, nemanome, kad ji – normali. Tai tikrai nesutampa su programų turiniu, mokyklos požiūriu. Tai asmeninis mokytojos pareiškimas, mus jis labai nustebino. Mes analizuosime ir vertinsime“, – sakė direktorius.

Jis tikina, kad jam kol kas žinoma tik apie vienetinį atvejį, mokiniai ir jų mokytojai dėl šios mokytojos nesiskundė. 

„Mes išgirdome pirmą kartą apie tokią situaciją iš šio įrašo, politinės pažiūros anksčiau nebuvo žinomos. <..> Mes jau kalbėjomės su mokytoja ir, matyt, dar kalbėsimės. Mokytoja žada paaiškinti situaciją plačiau. Nes iš įrašo negalime daryti galutinių išvadų, ten yra tik nuotrupos, frazės, reiktų žinoti kontekstą.

Mokytoja sako, kad tai yra didelio pokalbio dalis, kur buvo ir daug teigiamų dalykų pasakyta apie Lietuvą, kur buvo plačiai kalbama apie Rusiją. Rusija buvo pamokos tema. Mokytoja apgailestauja dėl to, kad peržengė tam tikras ribas, bet sunku vertinti situaciją, kai žinome fragmentus. Bus kalbama su mokiniais, tai bus rimta pamoka, kurią turime išmokti“, – sakė Vydūno gimnazijos direktorius A. Girdzijauskas. 


Rašyti komentarą...
a
as
2020-02-10 11:54:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paprasčiausiai žmogus išsakė savo nuomonę, kuriai, manau, Lietuvoje pritartų ne vienas. Tai jau istorija ir, manau, kam ją klastoti, bandant juodinti buvusius laikus ir liaupsinti dabartinius. Kiekviena santvarka turi ir pliusus, ir minusus ir nereikia slėpti.
Atsakyti
-44

G
Gintaras
2020-02-10 11:58:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buvo pokaris, miestai nukentėję nuo bombardavimų, laikai sunkūs ir visvien per 40 metų daug atsitiesėme. Vogė, bet vogė mažiau , nei dabar. Dabar milijardus išplauna, o stadionas ir lieka nepastatytas. Ar ne gėda? Ir ne po karo Lietuva kūrėsi, o po sovietmečio, kai pilna buvo veikiančių gamyklų, miestai pristatyti namų, mokyklų, darželių. Jau tris dešimtmečius valdome tai, ką paveldėję. O ką pastatėme? Nieko. Tik pinigus plauna buržujai ir vilas statosi užsienyje. Nieko daugiau nevyksta toje Lietuvoje. Galite irciš manęs atimti pilietybę, tiesą pasakius man ji tik gėdą daro.
Atsakyti
-30

G
Gintaras
2020-02-10 11:48:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet tame yra teisybės. Viskas pastatyta per 40 metų. Ligoninės, miestuose daugiaaukščiai, mokyklos. O ką mes pastatėme? Čia teisybė ir jos niekas negalite paneigti. Mokytoja kalba tiesą, o ne veidmainiauja pūsdama burbulus į mokinių galvas. Tik ta tiesa mūsų "patriotams" akis bado ir jaučiasi nepatogiai, nes dabar lietuviai tikrai ubagai palyginus su sovietmečiu. Nėra ką ir lyginti
Atsakyti
-41

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų