Priešpaskutinę spalio dieną buvo tyliai pakeista motinystės išmokų tvarka. Pagal naująją tvarką, moterys, kurios nėštumo metu nedirbo, išmokų negaus. Net tos moterys, kuris „į dekretą“ išėjo spalio 30 dieną išmokų, greičiausiai, negaus. Būsimos mamos piktinasi ne tik dėl to, kad negaus pinigų, bet ir todėl, kad apie įstatymo pakeitimą buvo tylima. Net jam įsigaliojus apie jį nebuvo paskelbta viešai, o nežinios prispaustos mamos informacijos turėjo ieškoti, kaip tikri detektyvai.

nėščioji (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)

nėščioji (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)

Į portalą tv3.lt kreipėsi kūdikio besilaukianti mama Ugnė, kuri papasakojo kuriozišką situaciją, kurioje yra šiuo metu atsidūrusi. Pasak moters, ji į dekreto atostogas išėjo spalio 30 dieną ir tik po kelių dienų sužinojo, kad motinystės išmokų gali negauti. Tiesa, gaus ar negaus šias išmokas ji iki šiol nežino, nes ir „Sodros“ darbuotojai, kurie turėtų ją pakonsultuoti, yra nežinioje.

Pagal įstatymą motinystės išmoka sudaro 77,58 proc. nuo vidutinio moters darbo užmokesčio iki mokesčių ir gali būti mokama tuo atveju, jeigu moteris per pastaruosius dvejus metus yra įgijusi 12 mėnesių socialinio draudimo stažą. Tiesa, pagal naująją įstatymo pataisą į socialinio draudimo stažą turi įeiti ir laikas, kai moteris dirbo būdama nėščia. 

REKLAMA

Gaus ar negaus išmoką, štai kur dilema

„Iš darbo išėjau kovo 30 dieną ir iškart nuėjau į darbo biržą. Paskutiniame savo darbe dirbau apie pusantrų metų, dirbau ir prieš tai, todėl dėl darbo stažo nesijaudinau. Kūdikio pradėjau lauktis praėjus gerai savaitei po to, kai išėjau iš darbo. Tiesa, tai sužinojau kiek vėliau. Visą nėštumo laiką konsultavausi su „Sodra“ ir su virtualiais „Sodros“ konsultantais. Jie mane nuramino, kad jei aš turiu darbo stažą, man niekas negresia. Taigi, aš ir nusiraminau“, – pasakojo moteris. 

Pasak jos, nerimas kilo tada, kai spalio 30 dieną jai atėjo laikas „išeiti į dekretines atostogas“.  

„Tą pačią dieną aš parašiau prašymą gauti motinystės išmokas ir išsiregistravau iš darbo biržos, nes ten konsultantė man pasakė, kad jie man niekuo jau negali padėti. Po dešimties dienų nuo prašymo gauti motinystės išmoką parašymo aš gavau pranešimą, kad esą trūksta kažkokių dokumentų. Nežinodama, ko tiksliai gali reikėti, vykau į „Sodrą“ pasikonsultuoti. Man pasakė, kad jiems kliūna faktas, jog aš pastojau ne dirbdama, o jau užsiregistravusi į darbo biržą. Konsultantė pranešė, kad motinystės išmokos man nepriklauso. Esą man turėtų darbo birža mokėti išmokas dekreto metu. Išėjau iš „Sodros“ nieko nesupratusi“, – skundėsi būsima mama. 

Ji tikino, kad informacijos apie naują įstatyminį pakeitimą ieškojo visur, jos tiesiog nebuvo.

„Sodra“ jokios informacijos neteikė, ko tik nepaklausdavau, atsakymas būdavo „gali būti“, „visko bus“, „nežinome, kaip taikyti“. Iki dabar mano prašymas yra svarstomas, atsakymo neturiu. Įstatymo pakeitimas priimtas spalio 30 dieną, neaišku, ar jis įsigaliojo ir yra taikomas nuo tos pat dienos, ar yra kitaip. Žinote, nepriklauso, tai nepriklauso tie pinigai, kur kas svarbiau, kad jokios informacijos apie tai niekur nebuvo“, – pasakojo Ugnė. 

REKLAMA

Moteris aiškino dirbusi beveik detektyvo darbą, kad sužinotų, kas jos laukia. Informacijos nebuvo ne tik „Sodroje“, bet ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetiniame puslapyje. Moteris apimta nevilties net kreipėsi į ministeriją ir Seimą prašydama paaiškinti situaciją. 

„Aš nesuprantu, įstatymas įsigalioja nuo spalio pabaigos, žmonės apie jį nieko nežino iki lapkričio vidurio. Tik vakar [lapkričio 18 dieną] pasirodė pirmieji paaiškinimai iš ministerijos. Susisiekiau su kitomis mamomis, jos taip pat nesupranta, kas vyksta. Niekas nieko neinformuoja, nieko nesako“, – situaciją, į kurią pakliuvo, pasakojo būsima mama. 

Ji tikino, kad apie tokius sprendimus privalu visuomenę informuoti iš anksto, tam, kad žmonės galėtų pasiruošti, priimti tam tikrus sprendimus. 

„Aš išėjusi iš vieno darbo iškart ieškojau kito, nes kurį laiką nežinojau, kad laukiuosi. Ieškojau kvalifikuoto darbo, bet gyvenu mažame mieste, todėl skubiai tokio neradau. Vėliau, kai sužinojau, kad laukiuosi, nutariau neapgaudinėti darbdavių ir neapsimetinėti, kad galiu dirbti ilgą laiką. Mes neesam asocialūs, kurie nedirbo, mokesčių nemokėjo. Tai, kad nebuvo pakeikta jokios informacijos, aš laikau įžeidimu. Tikrai labai skaudu, dabar ir laikas toks, gimdymas ant nosies. Niekas nieko nepasakė, sukis kaip nori“, – savo istorija dalijosi moteris. 

Pasak Ugnės, ji suprastų, jei įstatymas būtų taikomas naujoms būsimoms mamoms, toms, kurios pastos po spalio 30 dienos. O dabar įstatymas tarsi taikomas atbuline tvarka, slepiama informacija, nežinoma, kaip jis bus taikomas ir būsimos mamos paliekamos neviltyje. 

REKLAMA

„Aš „Sodroje“ klausiau, kaip galėjau pasiruošti šiems įstatyminiams pasikeitimams? Man atsakė, kad jie nežino ir liepė viltis, kad jie bus „kažkaip kitaip taikomi“, – skundėsi būsima mama Ugnė.

„Sodros“ atstovas Saulius Jarmalis tv3.lt sakė, kad neaišku, kiek būsimų mamų negaus motinystės išmokų dėl naujosios įstatymo pataisos. Esą to neįmanoma suskaičiuoti. Jis taip pat tikino, kad „Sodros“ darbuotojai dabar jau gali suteikti kvalifikuotą informaciją būsimoms mamoms. 

„Dabar jau galime pakonsultuoti, kai gavome iš ministerijos išaiškinimą, kaip reikėtų taikyti teisės aktą. Šiuo metu šiuo klausimu „Sodra“ teikia konsultacijas gavusi išaiškinimą“, – sakė „Sodros“ atstovas.

O štai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė tv3.lt patikino, kad įstatymo pataisa įsigaliojo nuo spalio 30 dienos, todėl Ugnė motinystės išmokų negaus. Tiesa, moterys, kurios į dekretą išėjo vos diena anksčiau arba nėštumo metu dirbo bent vieną dieną su tokiomis problemomis nesusidurs. 

Konstitucinis Teismas griežtas: išmokos tik dirbančioms mamoms 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pirmadienį, praėjus daugiau nei dviems savaitėms po įstatymo pataisos įsigaliojimo, paaiškino, kad moterims, kurios iš darbo išėjo būdamos nėščios, nėra ko jaudintis. Bet būsimoms mamoms, kurios nedirbo iki nėštumo – gali būti riesta. 

„Motinystės išmoka mokama moterims, kurios turi reikiamą socialinio draudimo stažą, tačiau nėštumo metu išėjo iš darbo, buvo atleistos iš tarnybos ar nutraukė savarankišką veiklą ir todėl tapo neapdraustos. O tais atvejais, kai moteris viso nėštumo metu nedirba, motinystės išmoka nemokama. Šie ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai įgyvendino Konstitucinio Teismo nutarimą ir įsigaliojo nuo 2019 m. spalio 30 dienos“, – skelbia ministerija. 

REKLAMA

Anksčiau daliai moterų, nutraukusių darbinę veiklą nėštumo metu, motinystės išmoka nebūdavo mokama nepaisant fakto, jog jos turėjo reikiamą socialinio draudimo stažą.

Pranešama, kad Konstitucinio Teismo nuomone, tokia padėtis prieštaravo konstituciniam teisingumo principui, todėl Seimas pritarė pakeitimams, kurie sudaro sąlygas motinystės išmokas gauti visoms moterims, jei jos yra įgijusios reikiamą stažą ir tapo nedraustos nėštumo metu.

Tai labai aktualu sportininkėms ir savarankiškai dirbančioms moterims, kurios išeina iš darbo arba nebegali vykdyti savo ligtolinės veiklos nėštumo metu. Tuo atveju, kai moteris viso nėštumo metu nedirba, negauna darbo užmokesčio arba nevykdo savarankiškos veiklos, motinystės išmoka jai nemokama, nes motinystės išmokos tikslas yra kompensuoti dėl vaikelio gimimo netektas pajamas.

Jeigu tokių pajamų, nuo kurių mokamos socialinio draudimo įmokos, visą nėštumo laikotarpį nebuvo, tuomet nėra galimybių jų kompensuoti. Konstitucijoje teigiama, kad įstatymai numato mokamas atostogas iki gimdymo ir po jo „dirbančioms motinoms“.  

Portalas tv3.lt primena, kad Motinystės išmoka moteriai mokama suėjus 30 nėštumo savaičių, kai būsima mama išeina į dekretą, tai yra nėštumo ir gimdymo atostogų. Įprastai ji mokama už 126 kalendorines dienas, tačiau išmokos trukmė gali kisti priklausomai nuo to, kada pasinaudojama šiomis atostogomis, kiek gimsta vaikų, ar gimdymas yra komplikuotas ir panašiai. 

Kai moteris neatitinka sąlygų gauti motinystės išmokai iš „Sodros“, ji gali pretenduoti į vienkartinę išmoką nėščiai moteriai, kuri kitąmet padidės nuo 76 iki 250 eurų.

2019-11-19 17:20:56
Jūs man atsakykite kokioje aborigenų šaly gyvename. Skaitau straipsnius įvairiomis temomis, šokiruoja tokie įstatymų projektai, taupyti atostogoms, daugiabučių namų savininkų bendrijų įstatymas,o štai dar vienas. Čia kas gyventojams Kalėdų dovana???
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ziauru 2019-11-21 18:56:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nemamirskim kad motinystės išmokos dar apmokestinamos GPM 15%   ATSAKYTI
Senjorė 2019-11-21 16:11:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik ši vyriausybė neša nežmoniškai daugnesąmoningų įstatymų pakeitimų ,nes visiškai nemoka valdyt .Jiems tik jų oligarchiniai interesai pirmoj vietoj.Labai gaila bet tai nenuginčijamas faktas ! Labai gaila Lietuvos piliečių kurie išsirinko tokią valdžią!   ATSAKYTI
Juozas 2019-11-21 14:22:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na ir ko visi čia verkiat. Mūsų "marionetinė" valdžia tik vykdo užsakymą išnaikinti lietuvius Lietuvoje. Viskas yra daroma, kad tik kuo daugiau lietuvių išmirtų, arba emigruotų ir tai jau seniai vyksta. Tik kitos valdžios tai darė subtiliau ir lėčiau, o šita klaunų šutvė labai skuba. Matyt juos skubina užsakovai.    ATSAKYTI
Janina 2019-11-21 11:31:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Rusija kiekvienai mamai išmoka materinskij kapitsl ir gan daug.Jeigu taip toliau ,tai žiauru,nes jau dabar moterys Lietuvoj nesiryžta gimdyti.Reikia kaip tik skatinti    ATSAKYTI
Sala 2019-11-21 11:08:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stebuklu krastas. Visi istatymai priimami atbuline tvarka. Cia tik LT imanoma. Kas dabar daros, tai jau visai dugnu dugnas. Atostogas atimt, dekretines atimt, geresnei vietoje palikima zemes gavai vel atimt, viska atimt, mokesciais apkraut ir jus brangieji tik gryzkit i Lietuva valdzia jusu issiziojus laukia. Cia tuoj like emigruis, jau neimanoma.   ATSAKYTI
As 2019-11-21 11:05:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pati valdžia stumia, kad kuo daugiau žmonių emigruotu!    ATSAKYTI
Jidai 2019-11-21 10:54:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Būsimos mamytės, važiuokite į Vakarus gimdyti vaikus, ten duos geras išmokas.    ATSAKYTI
Daiva 2019-11-21 06:32:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Įdomu kokio proto ir intelekto asmenys tokius įstatymus priima? Girtuoklis š moka, asocialioms šeimoms moka, o padorūs žmonės špygą gauna.    ATSAKYTI
Jis 2019-11-21 10:43:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal Šakaliene Dovilė?

  
Daiva 2019-11-21 06:27:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na taip, alkašam pašalpos mokamos, o mamos nereikia. Jau senei aišku, kad pas mus valdžia palanki veltėdžiams, girtuoklis ir tinginiams. Matyt tokį patys seime sėdi.    ATSAKYTI
As 2019-11-20 22:32:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Būkit protingi žmonės netik rasinekites čia, eikim darykim kažką vardan teisybės. Ar toliau remsim tik asocialių ir juos skatinsime, nes valdžiai dzin. Vaikus taip pat už nieką atima. Kainos kyla,minimumas ne, bet viskas OK..    ATSAKYTI
Aj 2019-11-20 18:45:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tačiau nedirbančiam bomžui, neturinčiam jokio stažo valkatai, pašalpa mokama kiekvieną mėnesį... kur logika   ATSAKYTI
2019-11-21 10:46:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Logika šyknoj, kameroj, trečioje lentynoje.  
Anonimas 2019-11-21 20:08:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiaip tai už dyką pašalpa nėra mokama neturinčiam darbo žmogui ir už ją reikia atidirbti seniūnijoj. Taip kad nelyginkit visų žmonių su alkoholikais ir tinginiais. Nes ne visi tokie kaip jums atrodo.   
Pykta 2019-11-20 13:44:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau ir pykta daros. Uz automobilius siulo kompensacijas 1000€, pabegeliai ir visokios dar neaislybes gauna pinigelius, i cia zmogus dirbo, ir negaus pinigu. O kaip vaika augint? Uz ka pirkt pamperus maista vaikui? Valstybė pati to nepastebimai darant isvaro lietuvius is savo salies..   ATSAKYTI
Oi oi 2019-11-21 09:00:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pampersai nebūtini o augom su Manu košė galima visi taip augom o kad dirbt reikėjo tai manau ne naujiena ir vyras tegul pasirupina  
baisu 2019-11-20 10:08:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai baisu, greičiausiai tokį įstatymą kuria vyrai arba moteris niekada neišėjusi į dekretą. Mūsų valdžiai seniai nusispjauti į žmogų, koks jai skirtumas iš ko ta jauna mama gyvens, ką valgys ir visai nesvarbu kuo maitins mažylį. Tautos ateitis tik migracija, gal kitos šalys sušelps mūsų moteris, nes čia niekam niekas nerūpi.   ATSAKYTI
No teisinga 2019-11-20 08:59:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš stebiuosi, kodėl ne organizuojame mitingų. Kodėl slapstomės ir numojame rankas į neteisybes. Valdžiai jokia žmogaus gerovė nerūpi, jiems rūpi tik jų pačių šeimos. ŽMONĖS, JEI NORIME PERMAINŲ IR PASILIKTI GYVENTI LIETUVOJ. TURIME IMTIS INICIATYVOS IR KARTU KURTI ATEITĮ. BURKIMES IR ORGANIZUOKIME MITINGUS, RAŠYKIME PETICIJAS.    ATSAKYTI
Toks 2019-11-20 08:16:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O paskui skundziasi kad emigruoja zmones is Lietuvos, tai aisku emigruos kai taip elgiamasi su zmonemis...   ATSAKYTI
lk 2019-11-20 07:48:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
taip išeina, kad vaikai gaminami tik dėl išmokų?   ATSAKYTI
? 2019-11-20 21:10:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Moki mokesčius, o kai nėščia, jau nebereikia valstybei? Čia toks gimstamumo skatinimas? Kad ir keli šimtai per mėnesį, bet juk kiekvienas centas reikalingas, kai laukiesi. Už ką viską vaikui supirkti?   
Valinga 2019-11-19 21:45:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Na tai belieka tik įsidarbinti kokiai savaitei nutraukus dekretą ir vėl į jį išeit, jei jau šitaip mūsų "gerovės valstybėj" leidžiami įstatymai žlugdantys jaunas šeimas. Jei valstybė tave, tai ir tu ją isdurinėt turi. O kas belieka...    ATSAKYTI
Atene 2019-11-20 00:16:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Cia taip skatinamas gimstamumas musu šalyje. Kaip valdžios atstovai su Eiliniais zmonemis taip ir mums reikia elgtis su jais. Tik bėda tame kas mus darbins su tokiais pilvais?!  
Amanda 2019-11-19 21:19:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nu virsune. Ka dar nori pasakyti tie kurie komentuoja( nedirbi -negauni) užimtumo tarnyba moka tavo uždirbtus pinigus ne valstybes. Beje uzimto tarnyboje zmones nelaikomi kurie atsisako darbo. Mano atvejis balndzio menesy isejau is darbo nes buvo fiziškai per sunkus man po kojos traumos. Iskarto užsiregistravau y darbo birza, po menesio sužinojau jog laukiuos. Visas nestumas buvo labai rizikingas( gulimas rezimas arba ligonines) nežiūrint y tai vistiek ieskojau darbo. Lapkričio 11 diena isejau y vadinama dekreta ir dabar prasom siurprizas!!! Tai kur jus matote teisybe? P.S stažo reikiamo turiu ....   ATSAKYTI
Slapta 2019-11-19 19:56:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu joo, patyliukais prieme, o poto gerbiamieji aiskinkites patys kas ir kaip jums priklauso.   ATSAKYTI
Kristina 2019-11-19 19:28:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tyčiojasi valstybė. Išpradžių buvo priimtas įstatymas kuris leidžia atleisti nėščiasias, šių nė vienas darbdavys nenori priimti dėl n priežasčių, o dabar ir atėmė galimybę išlaikyti kūdikį, nors ir esi sukaupea stažą. Tokie beviltiški įstatymai stabdo jaunų šeimų augimą. Veja į užsienius. Beviltiška...    ATSAKYTI

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
REKLAMA
policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Vos Klaipėdos pareigūnams pradėjus miesto keliuose dirbti su mobiliaisiais greičio matuokliais, daugelio tiesiog vadinamais „trikojais“, feisbuke netruko susikurti bendruomenė, ...
(nuotr. 123rf.com)
Dažnas mūsų ypač šaltuoju metų laiku neišvengia slogos, įvairių virusinių kvėpavimo takų infekcijų ar net gripo, tačiau retas kuris įtaria, kad paprasčiausias virusas gali kaip ...
(nuotr. SCANPIX)
Jungtinių Valstijų ekspertas Rodžeris Zacheimas ragina Lietuvą neapsiriboti prašymais didinti amerikiečių karių skaičių regione, nes vien tai nereiškia tinkamo Rusijos ...
Gaisras (nuotr. stop kadras)
Rūkymas lovoje ir besaikis alkoholio vartojimas – dvi pagrindines gaisrų ir žūčių ugnyje priežastis vardija Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Nors gaisrų ir ...
Šeimos su 13 globotinių metai prasidėjo targedija (nuotr. stop kadras)
13 globotinių Šiaulių rajone auginančiai Volosovų šeimynai Nauji metai prasidėjo gaisru. Didesnės nelaimės išvengta tik laimingo atsitiktinumo dėka, tačiau gaisrą išgyvenę ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Elgesys pašiurpino – Šiauliuose rado pakartą šunį
DABAR RODOMA
Nelaimė Kaune – vyrą partrenkė, kol taisė automobilį šalikelėje
DABAR RODOMA
„Peugeot“ salto sostinėje: atsitrenkęs į stulpą vertėsi aukštielninkas
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone: BMW vairuotojas apie partrenktą žmogų suprato ne iš karto
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
DABAR RODOMA
Pareiškus įtarimus prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius
DABAR RODOMA
Prabilo ir į kariuomenę pašaukta Londone gyvenanti Zofija
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų