Vilniaus apygardos teismas trečiadienį tęsia „MG Baltic“ teisininko, buvusio valdybos nario Romano Raulynaičio apklausą politinės korupcijos byloje. Teismas perklausė slaptus garso įrašus ir peržiūrėjo vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuoti Raimondo Kurlianskio ir Eligijaus Masiulio susitikimai su Romanu Raulynaičiu.

Politinės korupcijos byla Vilniaus apygardos teisme (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)

Politinės korupcijos byla Vilniaus apygardos teisme (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)

R. Raulynaitis pirmą kartą apklaustas pirmadienį, tądien teismas jo klausė apie paminklo Jonui Basanavičiui vietą, kaltinamojo R. Kurlianskio pareigas koncerne ir koncerno valdymo struktūrą.

Teismas iki pirmadienio vakaro nespėjo išsamiai apklausti R. Raulynaičio apie bendravimą su kitais politikais ir pareigūnų fiksuotą bylai svarbią vakarienę 2015 metų žiemą, per kurią, įtariama, byloje kaltinamas buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis sutarė su R. Kurlianskiu dėl kyšio. 

Masiulio prašymai nuo Grybauskaitės

E. Masiulis teisme R. Raulynaičio paprašė įvardinti, ko jis prašydavo R. Raulynaičio. Pastarasis teismui teigė, kad E. Masiulis visada ateidavo su prašymais „nuo vieno asmens“, vėliau pridūrė, kad tas asmuo – prezidentė Dalia Grybauskaitė. Iki atsakydamas teismui, R. Raulynaitis padarė ilgą pauzę ir teismo prašė pertraukos, kad galėtų apgalvoti kiekvieną savo žodį. Pertrauką teismas padaryti atsisakė.

REKLAMA

„Masiulis visą laiką vaikščiodavo su jos prašymais. <...> Jis daug kur vaikščiodavo. Kur jis vaikščiodavo nežinau. Aš žinau, ko jis vaikščiodavo pas mane“, – lakoniškai pasakė liudytojas.

„Kiekvieną kartą, kai aš jus matydavau, jūs man atrodėte, kaip Dalios Grybauskaitės advokatas arba pasiuntinys. <...> Jūs labai dažnai manęs paprašydavote, prašėte ir tą dieną, ir kitą“, – teisme E. Masiuliui sakė R. Raulynaitis.

Jis taip pat akcentavo, kad visi jo ir E. Masiulio susitikimai visada sukdavosi būtent apie šį klausimą, o visa kita, jo teigimu, buvo informacinis triukšmas. Anot R. Raulynaičio, būtent dėl tokio E. Masiulio įkyrumo ir prašymų R. Kurlianskis sėdi teisiamųjų suole.

„Aš perdaviau Dariui Mockui Eligijaus Masiulio prašymą nuo Dalios Grybauskaitės“, – galiausiai pripažino R. Raulynaitis.

Vėliau jis prokurorui sakė, kad E. Masiulio perduoti prašymai „buvo labai subtilūs“, tačiau atsisakė papasakoti savo laiku, nes, jo teigimu, „dar per anksti, viską reikia daryti savo laiku“. R. Raulynaitis patikslino, kad prašymai susiję su žiniasklaida.

Po teismo posėdžio R. Kurlianskis žurnalistams patvirtinto žinantis, su kokiais D. Grybauskaitės prašymais E. Masiulis eidavo pas R. Raulynaitį, tačiau atsisakė papasakoti apie tai plačiau, kol nedavė parodymų teismui. 

„Aš ne įsivaizduoju, aš žinau tuos prašymus“, – žurnalistams sakė R. Kurlianskis.

„MG Baltic“ byloje tęsiamos apklausos (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)

„MG Baltic“ byloje tęsiamos apklausos (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)

Tuo metu E. Masiulis žurnalistams teigė, kad jis perdavė D. Grybauskaitės norą būti geriau nušviečiama koncerno valdomuose televizijos kanaluose. E. Masiulio teigimu, šie prašymai turėjo būti užfiksuoti Vilniaus apygardos teismo trečiadienį transliuotame garso įraše iš 2015 m. vykusio E. Masiulio susitikimo su koncerno atstovais, tačiau šios pokalbio dalies byloje ir įraše nėra.

REKLAMA

„Pokalbio metu buvo paprašymas iš mano pusės, kad D. Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė, pageidauja, kad būtų teigiamiau nušviečiama koncerno valdomuose televizijos kanaluose. Tokį prašymą iš ponios prezidentės aš pats buvau gavęs, tiesiog šitą prašymą perdaviau“, – žurnalistams sakė E. Masiulis.

Susitikimas prie restorano

Trečiadienį teismas peržiūrėjo vaizdo įrašą, užfiksuotą 2015 m. spalio 21 d. Jame matyti, kaip prie restorano „Stebuklai“ lūkuriuoja ir rūko R. Kurlianskis. Prie jo netrukus atėjo E. Masiulis, nešinas maišeliu. Įraše negirdėti, apie ką rūkydami kalba vyrai. Nei R. Kurlianskis, nei E. Masiulis nesutiko teismui komentuoti įrašų.

„MG Baltic“ byloje tęsiamos apklausos (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)

„MG Baltic“ byloje tęsiamos apklausos (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)

„Šitas vaizdas, vadinasi, parūkymas – charakteringas visiems mano susitikimams su Eligijumi Masiuliu“, – tik tiek teismui pasakė R. Kurlianskis.

Kitame tą pačią dieną darytame įraše vėl matyti prie restorano rūkantys E. Masiulis ir R. Kurlianskis. Iš restorano matyti išeinantis R. Raulynaitis, atsisveikinantis su R. Kurlianskiu ir E. Masiuliu. 

Prokuroro paklaustas, ar E. Masiulio rankose laikomas maišelis ir du A4 formato sąsiuviniai galėjo būti jam įduoti paties R. Raulynaičio, pastarasis sakė nežinantis ir neatsimenantis.

„MG Baltic“ byloje tęsiamos apklausos (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)

„MG Baltic“ byloje tęsiamos apklausos (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)

„Paprotink Šimašių“

Teisme perklausytas 2015 m. gruodį užfiksuotas garso įrašas iš restorano „Stebuklai“, kur dar kartą susitiko R. Kurlianskis, E. Masiulis ir R. Raulynaitis. Įraše vyrų kalbą išgirti trukdo restorano indų žvangesys ir foninis triukšmas, muzika.

REKLAMA

Įraše R. Raulynaitis sako: „Jeigu gali, paprotink Šimašių išimti iš darbotvarkės“. Anot R. Raulynaičio, ši jo frazė susijusi su paminklu Jonui Basanavičiui, tačiau jis tikino nežinantis, apie kokią darbotvarkę kalbėjo. Prokuroras Justas Laucius akcentavo, kad kitą dieną po šio įrašo Remigijus Šimašius klausimą dėl paminklo J. Basanavičiui išbraukė iš Vilniaus miesto tarybos darbotvarkės.

Taip pat įrašo stenogramoje R. Kurlianskiui priskiriama frazė: „Jeigu jie rytoj pasiryžę nubalsuoti už, tai nubalsuos, nes kol kas neaišku, kaip jie balsuos. Remigijus vieniems sako viena, o iš tikrųjų galvoja kitaip biškiuką“.

„Aš nežinau šitų aplinkybių, jos man visiškai neįdomios. Man buvo svarbu pastatyti paminklą“, – teismo paprašytas paaiškinti R. Kurlianskio frazę, sakė R. Raulynaitis.

Taip pat įraše R. Raulynaitis sako: „Mockus sutarė su premjeru, statys paminklą“. R. Raulynaitis patvirtino, kad kalba eina apie tą patį paminklą J. Basanavičiui, kurį finansuoti buvo pažadėjęs „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus

Pokalbyje minimas ir Antanas Guoga, tačiau R. Raulynaitis tvirtino toje pokalbio dalyje nedalyvavęs ir paprašė teismo „neversti jo interpretuoti svetimus pokalbius“.

Byloje – aštuoni kaltinamieji

Amžiaus byla vadinamoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti penkiems fiziniams ir trims juridiniams asmenims.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o koncernas „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

REKLAMA

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

Valstybinį kaltinimą palaiko prokuroras Justas Laucius. Bylą nagrinėjančią teisėjų kolegiją sudaro pirmininkė Nijolė Žimkienė, Jurgita Kolyčienė ir Ugnius Trumpulis.

Petras
2019-11-13 10:17:18
Va vėl laike dylinama tiesa ,vilkinamos bylos. Kodėl nenustatomi max bylos nagrinejimo terminai? Kodėl nesimato LR prezidento veikimo nusmukusioj Lietuvos teiusingumo sistemoj?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Mantas 2019-11-14 10:15:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Masiulis sikalininis   ATSAKYTI
Jozeff 2019-11-13 21:57:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bet ir atsiseres elygis,vos telpa mordele i kadra, matomai ta 100 gabalu dezute dar neisdziuvo..:))   ATSAKYTI
Česlovas 2019-11-13 15:30:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Paksą su žemėm sumaišė,kai širšių lizdą užkabino,o mūsū "Šventoji" KGB darė ką norėjo.   ATSAKYTI
Česlovas 2019-11-13 15:26:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Senai buvo aišku, kad viskas vyksta su prezidentės palaiminimu.Paksą sumaišė su žemėm vien už tai, kad pilietybę suteikė ir valgius tada užkabino.O mūsū "Šventoji" KGB darė ką norėjo.   ATSAKYTI
tikra tiesa 2019-11-13 14:07:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ko nekomentavo, kai prezidente dirbo ,kodel dabar, kaili savo gelbeja ?   ATSAKYTI
siga 2019-11-13 13:35:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Katastrofa yra tai , kad koncernų valdoma žiniasklaida gali žmogų su žemėm sumaišyti, taip pat gali iškelti kaip šūdą ant šakės. Manau kad irstraipsnius dėl NT mokesčio bei kitų priimamų įstatymų kaip bankų ir t.t pasisako žmonės kuriuos tai gali paliesti, tiksliau jų pelnus , o tokia žiniasklaida viską nušviečia tik juodom spalvom, o kuo gali patikėti runkeliai ?   ATSAKYTI
Algis 2019-11-13 12:45:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tie kurie turi pinigų niekada nenuteisiami Kaip ir su Uspashiku. Visas šitas cirkas parodo ant kiek yra kvailiais laikoma visuomenė .Jie tik sugeba sukurti dirbtinai bylas kaip Venskienei ir uždaryti moterį kaip didžiausią nusikalte.   ATSAKYTI
Petras 2019-11-13 12:32:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Išsiuko uodegą Viktoras išsuks ir Masiulis. Nežinia kiek palengvės kišenė... Kodėl nereikalaujaTEISINGUMO prezidentas, kai laike dylinama tiesa , ką pasimokė teisėjai po keleto jų arešto?... nuo anties vanduo...   ATSAKYTI
Stasys 2019-11-13 12:15:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Laisvę Masiuliui, šlovė Austėjai, o visi ubagai,- marš į darbą.   ATSAKYTI
Irgi... 2019-11-13 11:25:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip taip įvardinti?   ATSAKYTI
fd 2019-11-13 11:23:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
pagaliau isryskes visa tiesa apie ponia dalia...   ATSAKYTI
Fdui 2019-11-13 12:37:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Egzaminų komisijos pirmininkę turi omenyje.  
Netikintis 2019-11-13 13:57:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Niekas neišryškės, baikit gyventi iliuzijom.  
Veu 2019-11-13 11:17:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Išimkit Masiulo mordą iš portalo, jau antrą kompiuterį apmyžau.   ATSAKYTI
Lyber 2019-11-13 21:54:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tas sudmalys elygis kaifa gaudo,kaip nuo fylingo..  
Zosė 2019-11-13 11:17:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Juokinga , tas paminklas, tai tik priedanga, tipo patriotai labai jau dideli, paminklą statė, nejuokinkit svieto, reik žiūrėt kokie dar klausimai buvo, toj šimašiaus dienotvarkėj, kur paminklo klausimas „išimtas” buvo...


   ATSAKYTI
Emigrantas 2019-11-13 11:01:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tik mirtina epidemija išvalytų lietuvą nuo šiukšlių - taip ar taip - kenčia kalti ir nekalti, o mirtis - išspręstų, bent lietuviška žemė apsivalytų nekaltųjų dėka.   ATSAKYTI
Vaclovas 2019-11-13 13:13:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mirtina epidemija tur būt nepadėtų; reikalinga revoliucija, bet Lietuvoje ji neįmanoma. Gal teisingumo ir tvarkos daugiau būtų, jei Lietuva taptų 51-a JAV valstija ar, pavyzdžiui, Vokietijos protektoratu.   
Petras 2019-11-13 10:17:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Va vėl laike dylinama tiesa ,vilkinamos bylos. Kodėl nenustatomi max bylos nagrinejimo terminai? Kodėl nesimato LR prezidento veikimo nusmukusioj Lietuvos teiusingumo sistemoj?   ATSAKYTI
Tomas 2019-11-13 13:25:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ką nežinai,kad prezidentas- turistas.  
Ricka 2019-11-13 10:13:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Visus sodina bet situ nieks nepaima.    ATSAKYTI
Irena 2019-11-13 13:22:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Su ŠAKĖM IR PRIE SEIMO VYTI KLOUNUS IŠ ŠILTŲ KĖDŽIŲ GANA JUODU JUMORU JUOKINTI MŪSŲ LIETUVĖLĘ  

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
REKLAMA
Klaipėdos meras Grubliauskas įsmuko į duobę: prireikė operacijos (tv3.lt koliažas)
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas po Achilo sausgyslės operacijos nedirbs mažiausiai savaitę. „Panašu į tai, bet nepaisant to, kad esu ligoninėje, miesto pulsą tikrai ...
Seimas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Seimas supaprastino grupės ieškinio, kai į teismą dėl tų pačių reikalavimų kreipiasi grupė asmenų, tvarką. Teikdami grupės ieškinį ieškovai neprivalės motyvuoti, ...
Kolūkiai (Wikimedia.org)
Nuo visiško bado iki kolūkių milijonierių, kelias į „kolūkietišką rojų“ Lietuvoje nebuvo lengvas, nebuvo jis ir trumpas. Kolūkių nebėra jau tris dešimtmečius, bet keršto ...
Oro uoste (Tomas Lukšys/Fotobankas)
Sekamdienį ryte į Egiptą turėjęs išskristi Lietuvos oro linijų bendrovės „GetJet“ lėktuvas galiausiai buvo priverstas apsisukti ir dėl techninių gedimų grįžti ...
Sūnaus ir motinos konfliktas: netiki, kad augina savo sūnų
Jaunas vyras kreipėsi į „TV Pagalbą“, nes visiems jo santykiams su moterimis kenkia ir trukdo mama, kuri dar ir neleidžia vesti. Eligijaus mama sako, kad sūnaus mylimoji tikra ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Elgesys pašiurpino – Šiauliuose rado pakartą šunį
DABAR RODOMA
Nelaimė Kaune – vyrą partrenkė, kol taisė automobilį šalikelėje
DABAR RODOMA
„Peugeot“ salto sostinėje: atsitrenkęs į stulpą vertėsi aukštielninkas
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone: BMW vairuotojas apie partrenktą žmogų suprato ne iš karto
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
DABAR RODOMA
Pareiškus įtarimus prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius
DABAR RODOMA
Prabilo ir į kariuomenę pašaukta Londone gyvenanti Zofija
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų