Maža klaida sukėlė audrą Seime: Širinskienė griebėsi šiaudo Papildyta 13.15 val.

Valstietė Agnė Širinskienė Seime ketvirtadienį pasiūlė pareikšti nepasitikėjimą antradienio neeiliniame posėdyje balsus skaičiavusiai komisijai. Anot A. Širinskienės, komisijos sudėtis pakeista to nesuderinus. Už tai, kad balsų skaičiavimo grupei būtų pareikštas nepasitikėjimas, ketvirtadienį balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo aštuoni ir du susilaikė. 

Posėdyje komisija skaičiavo balsus balsavime dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo.

„Kadangi balsus skaičiavo keturi asmenys, o du asmenys buvo savavališkai Seimo įterpti, prašytume balsuoti dėl nepasitikėjimo balsų skaičiavimo grupe“, – Seimo plenariniame posėdyje kalbėjo A. Širinskienė.

Seimas patvirtino tokią balsų skaičiavimo komisijos sudėtį: Rasa Budbergytė, Algimantas Dumbrava, Vytautas Kernagis, Gintautas Kindurys, Artūras Skardžius, Gintaras Steponavičius, Leonard Talmont ir Juozas Varžgalys. V. Kernagis ir J. Varžgalys buvo pakeisti Irena Haase ir Jonu Varkaliu.

Taip pat A. Širinskienė paprašė V. Pranckiečio pirmininkavimą plenariniam posėdžiui perduoti pirmajai Seimo vicepirmininkei Rimai Baškienei.

Savo ruožtu opozicijos lyderis socialdemokratas Julius Sabatauskas pridūrė, kad toks A. Širinskienės prašymas yra post factum. Algimantas Salamakinas paprašė, kad valstiečiai nebeleistų A. Širinskienei aiškinti Seimo statuto, nes „tokių durnų aiškinimų [jis] dar negirdėjo“.

Antradienio neeiliniam posėdžiui pirmininkavusi Irena Degutienė paaiškino, kad frakcijos pasiūlė pakeisti komisijos narius, nes tuo metu nei V. Kernagis, nei J. Varžgalio posėdžių salėje nebuvo.

Netrukus Rima Baškienė pripažino, kad skaitydama balsų skaičiavimo komisijos narius supainiojo J. Varžgalį su J. Varkaliu. 

Portalas tv3.lt primena, kad Seimo etikos ir procedūrų komisija priėmė sprendimą nagrinėti, ar antradienį įvykęs neeilinis posėdis surengtas teisėtai.


Rašyti komentarą...
R
RIMAS
2019-10-17 10:31:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
...agonijaaaaa!!!!!!!!!!!
Atsakyti
-1

D
Dainius
2019-10-17 11:03:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, kolūkiečiai visai užp-so! Tikriausia agonija...
Atsakyti
-3

V
Va
2019-10-17 11:58:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Širinskienės kiauliškas elgesys .Ar ji tikrai mano ,kad Lietuvos Seimo narys nemoka skaičiuoti iki dešimt?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų