Vykstant buvusios teisėjos Neringos Venckienės ekstradicijai į Lietuvą jos giminaičiai jaučiasi neramūs ir įsibaiminę. Moters sūnus Karolis liko JAV, ir kol kas neketina grįžti į Lietuvą, jos buvęs vyras apie N. Venckienės likimą kalbėti atsisakė, o tėvai baugiai laukia dukters grįžimo. 

Neringa Venckienė (nuotr. Fotodiena.lt)

Neringa Venckienė (nuotr. Fotodiena.lt)

Generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui antradienio vakarą patvirtinus, kad buvusios teisėjos ir parlamentarės N. Venckienės ekstradicija į Lietuvą jau vyksta, sukruto jos giminės ir rėmėjai. Giminaičiai teigia nesitikintys teisingo teismo Lietuvoje ir su nerimu laukia N. Venckienės grįžimo. 

Buvusios teisėjos sūnus Karolis Venckus tv3.lt patvirtino, kad dabar į Lietuvą grįžti jis dar neplanuoja, o naujausios žinios apie mamą yra iš Čikagos oro uosto, kur ji buvo įsodinta į lėktuvą Europos kryptimi. 

N. Venckienės sūnus JAV televizijai ašarodamas pasakojo apie baisybes, kurios jų laukia Lietuvoje

„Šiuo momentu neplanuoju grįžti į Lietuvą. Nuo vakar dienos nieko iš jos negirdėjau. Vienas JAV pareigūnas man pranešė, kad ji jau išvežta į O'Hare oro uostą, tai tik tiek žinių“, – sakė N. Venckienės sūnus Karolis.

REKLAMA

Jis tikino, kad jo seneliai ir N. Venckienės tėvai laikosi tvirtai, policija jiems apie dukters grįžimą papildomos informacijos nesuteikė. 

„Seneliai laikosi gana stipriai, nors, aišku, ir nerimas jiems didelis. Jiems niekas nebuvo pranešta, tik policija buvo atvažiavusi eilinį kartą tikrinti mano močiutės gyvenamosios vietos“, – prasitarė K. Venckus. 

N. Venckienės teta Audronė Skučienė tv3.lt sakė, kad ruošiasi važiuoti pas buvusios teisėjos tėvus. 

„Ruošiuosi važiuoti pas Kedžius, su Neringos sūnumi nekalbėjau, bet kažkur mačiau žinią, kad ji turėtų būti Varšuvoje šiandien. Nuotaikos namuose, giminėje labai blogos. <..> Teisingumo Lietuvoje mes nesitikime, tikrai. Nuotaikos labai liūdnos. Pagal viską turėtų leisti susitikti. O informacijos daugiau jokios negavome (iš policijos). Sužinojome tiek, kiek rodė per televiziją, šiek tiek iš JAV televizijos, kur Karolis buvo dėjęs. Su Karoliu nebendravome, jis užsiėmęs. <..> Dabar vykstu pas Neringos tėvus, jiems labai sunku, tėvui virš 80 metų. Kaip jie gali jaustis? Kaip jums atrodo? Ką čia ir bekalbėti“, – sakė A. Skučienė. 

N. Venckienės motina Laimutė Kedienė tv3.lt sakė, kad nieko apie dukrą nežino ir nieko nenori kalbėti. 

„Drąsos kelias“ trečiadienio rytą pasidalijo „Facebook„ paskyroje pasidalijo žinute: „N. Venckienė šiuo metu iš Čikagos, per Varšuvą skraidinama į Lietuvą. Vilniuje turėtų nusileisti 18:20 val., jeigu iš Varšuvos nebus vežama automobiliu.“

Portalas tv3.lt primena, kad N. Venckienė iš Lietuvos išvyko 2013 metais. Ji Čikagoje suimta 2018 metų vasarį.

REKLAMA

Prieš mėnesį N. Venckienės advokatų pateiktame 46 puslapių ieškinyje tvirtinama, kad Aukščiausiasis Teismas neatnaujino gairių dėl pagrindinių ekstradicijos įstatymo nuostatų nuo XIX amžiaus. Ieškinyje sakoma, kad N. Venckienės byla yra galimybė išaiškinti tą teisės aktą.

Anksčiau šiais metais Čikagos apeliacinis teismas atmetė jos skundą dėl ekstradicijos iš dalies remdamasis viena 1896 metų nutartimi. N. Venckienė turėjo leidimą gyventi ir dirbti JAV, tačiau 2018-ųjų vasario 13-ąją ji pasidavė šalies teisėsaugai, sužinojusi, kad pareigūnai siekia jos arešto.

Ji tikėjosi, kad Valstybės departamentas pripažins jai iškeltus kaltinimus politiškai motyvuotais, tokiu atveju jos ekstradicija būtų neįmanoma. Tačiau 2018-ųjų balandį JAV valstybės departamentas atsisakė tai padaryti. Čikagos apeliacinis teismas liepą atmetė N. Venckienės skundą ir tvirtinimą, kad Lietuvos iškelti kaltinimai turi „politinį aspektą“.

Agnete
2019-11-06 12:26:03
Uzjauciu senelius Kedzius,gaila Ponios Venckienes,o labiausia Karolio.sekmes Jums visiems ir sveikatos .laikykites stiprybes!!!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
XXX 2019-11-09 22:07:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kviečiu jus į privatų lietuviško sеkso kІubą - GetMeets.com   ATSAKYTI
Gal 2019-11-09 15:26:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tik gerai tas, kad iš keliasdešimt pedofilų sukurptų kaltinimų, JAV teisėjai paliko tik nereikšmingus keturis. Greičiausiai pedofilai Venskienę paleis ir bus rasta nuskendusi kelių centimetrų balutėje. Kiek sekiau spaudoje, nužūdymai buvo tokie primityvūs, kad paskutinis kaimo alkoholikas padarytų geriau.   ATSAKYTI
Jeigu 2019-11-09 15:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nuo N.Venckienes nukris nors vienas plaukas - Lietuva bus Prakeikta Visame Pasaulyje. Del teisingumo, Lietuvoje tai nera zinoma kas tai yra. Darius Jakutis šveplavo pries TV kameras: "Aš susipazines su JAV Teismu Sprendimais", taciau nusikaltelis M.Icikevicius laisveje, o JAV Teismo sprendimas lygiai tokiam pat nusikaltimui: Jon “War Machine” Koppenhaver nuteistas 36 years to life in prison. O kur dar Teisingumas ziauriam Ievos Strazdauskaites nuzudymui? "100 policininku ir 5 cigonai" - Lietuvos "teisingumo" pasaka, kuria tiki besmegeniai Lietuvoje.

   ATSAKYTI
Tetėnas 2019-11-09 14:34:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Venskienės teta, jei atsirastų teisingumas- pradingtų valstybė.   ATSAKYTI
13. 2019-11-08 14:39:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Tik nerasykit daugiau apie Venskiene - labai jau ji nusibodo!    ATSAKYTI
Ale va 2019-11-09 13:36:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Linčo teismas Kaune yra bėda ir gėda visai Lietuvos teisingumo sistemai.   ATSAKYTI
Dinas 2019-11-08 09:27:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šitas mazgas turbūt niekada neatsiriš.   ATSAKYTI
Tik kvailiems 2019-11-07 05:05:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Suvalgys Neringą gyvą pajudino pedofilų gaują ale iš kur jų tiek prisiveisė.Čia lemiamą balsą turi tarti prezidentas, jei tylės kitos kadencijos drąsiai nematyti. LAIKYKITĖS LIETUVOS ŽMONĖS SU JUMIS.NERINGAI STIPRYBĖS VISUS TUOS IŠKRYPĖLIUS DEMASKUOTI   ATSAKYTI
Regina 2019-11-06 18:19:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Bukit prakeikti bjaurybes vaidinantys kad egzistuoja teisybe lietuvoj   ATSAKYTI
Nuomone 2019-11-06 17:22:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Teisybes nesuzinosim, o teisesauga ir teismais as netikiu. Uzjauciu Venckiene, jos likimas neaiskus.   ATSAKYTI
sabas 2019-11-06 17:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gaila durnes.SUVALGYS PEDOFILAI SEIMO GAL ::: NE TIK TEISEJU KLANO   ATSAKYTI
Geras 2019-11-06 16:29:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Baisiausia kad ir jinai gali but viena diena rasta paskendus arbatos puodelyje arba uzspringusi maistu,pas mus tai imanoma ,musu prokurorai jau tai parode,belieka tik palinket Neringai stiprybes,laikykis   ATSAKYTI
violetinei propagandos aukai 2019-11-09 23:25:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tenka pripažinti violetiniai yra aukstos klases demogogai ir siaip neblogai sukčiai. atkreipkite i daznai ju propogandoje naudojamu dvieju faktų interpretacija: kedzio mirti, uso zuti. violetiniai pasiepia oficialia versija, neva anot ju valdzia teigia, kad kedys paspringo salia padejo pistoleta ir sukryziavo rankas. visų pirma oficiali versija ta kad kedys paspringo savo vemalais ir buvo atvilktas giminaiciu po pjankes su savo dedule. turbut visi prisimena, kaip nusikalteliai merga gyva sudegino bagazineje, ar buduliai sarga kuri nuzude, ar ta mergina is kurios audine nugvelbe. aukas nusikalteliai stengiasi, paskandinti, užkasti, sudeginti. nusikalteliai taip siekia paslėpti nusikaltimo pėdsakus, jie lavonams sentimentu nejaucia, ko nepasakysi apie giminaicius. kiek pamenu giminaičiai kazkodel tai ne inspektavo -nelanke morgu reguliariai kas savaitę  visus 7 menesius. netikrino bomzu lavonu, idomu kodel. turbut visi žino, jog tie patys giminaičiai ir juos palaikancios masines ziniasklaidos priemones pradėjo stumdyti versija, matai kedys nieko nenuzude, cia pedofilai savus iszude, kad galetu apkaltinti kedi, o ji pagrobe. po pjankes su dedule  per kuria jis nusibaige, veikiausiai ne skambinsi i greitaja, atvaziuokit pas mane "pagrobtas" mires giminaitis, iskart sugrius legenda apie pagrobta kedi. patys nutempe lavona i mariu pakrasty, paliko pistoleta, buteli . Vėliau pagal vencku atmazke  pusesere susapnavusi pranasinga sapna,  giminaičiai  ismove tikrinti morgus (ar siuntinys pasieke adresata-morga) patys issidave.del  uso prigerimo, kurio mirtis neva įrodo pedofilinio klano egzistavima. Nori pasakyt ūsas  butu liudijes pries save. ai cia ji pedofilu klanas nuzude? idomu, kodel tas klanas kuris  kontroliuoja ta pati teisma, turejo issigasti savo paties teismo. kodel  pedklanas turejo savo priešams (venckams) padaryti tokia dovanele?. juk jis anot violetines legendines savo narius iszudo. kaip  zinia usas po mirties  buvo isteisintas del pedofilijos.  idomu, jei ūsas butu gyvas kam reiketu pinigine ploninti? kas turejo motyva zudyti usa? pedofilinis klanas, nejuokinkit   ATSAKYTI
Ela 2019-11-06 15:30:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
pas normalias mamas nevyksta pedofilijos klausimai , todel turiu pagrindo manyti Stankunaite kalta . laikykites Venckai kogero sioj istorijoj kaltininkus teis dievas.   ATSAKYTI
Ela 2019-11-06 15:23:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
laikykites Venckai as manau teisybe kazkada turi ivykti , normaliu motinu dukrytes laimingos seimose , o cia mergaites tokius dalykus pasakoja baisu klausyt buvo . gerbiu Neringa jus uz drasa ,uz pasiaukojima traukiant dukterecia baisesnio pragaro ir nebegali buti . sveikatos jusu tevams , saunuolis jusu sunus . tesaugo jus dievas .   ATSAKYTI
Neringa 2019-11-06 15:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
kai buvo teisėja neėmė kyšių teisė teisingai ir aš buvęs jos nuteistas ją gerbiu už sąžiningumą.   ATSAKYTI
Nijole 2019-11-06 13:46:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pedofilija buvo, Laimos praturtėjimai ta patvirtina
Neringa, laikykis, mes su tavim   ATSAKYTI
Jonas 2019-11-06 13:18:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-44
Aš Venskienės daugiau neužtariu, daugiau smerkiu. Visos tos žmonių mirtys kilo iš po jos sijono. Jos neteisėti veiksmai visiems suprantami. Teismas išaiškins, tik reikės laiko.   ATSAKYTI
Pedigri 2019-11-06 16:43:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tam Jonas matyt pats esi pedofilas   ATSAKYTI
Valdas 2019-11-06 20:14:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tu ne Jonas, tu Ivanauską. Jei konkrečiai nieko nežinai, neišmanai, tai gal nerasinek tokiu nesąmonių.   ATSAKYTI
Burbulas violetinis 2019-11-06 13:03:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Būtų visai nieko, bet tos žudynės... Už milijonus nesodina , o ąia tik nevykusi teisėja   ATSAKYTI
Dalia 2019-11-06 13:02:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-44
Sitiek zmoniu prazudzius dar gali ko gero tikekis.    ATSAKYTI
JUOZAS 2019-11-06 13:00:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-23
TAI KUR TEISINGAS TEISMU SPRENDIMAS GAL RURIJOJE JI DAR TEN NEIKLIUVO GAL TEGU VARO I RUSYNA   ATSAKYTI
Jurgis 2019-11-06 12:45:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Atsipeikėkit. Venskienė nieko nežudė. Jei tokių teisėjų būtų daugiau, tai Lietuvos teismuose teisybė egzistuotų   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Tragiško gaisro Kaune aplinkybės – liudininkai prabilo apie išgertuves (nuotr. stop kadras)
Tragiškas gaisras Kaune. Daugiabutyje Žemuosiuose Šančiuose įsiplieskusi liepsna pražudė nevaikštantį vyrą. Ugniai įsisiautėjus, kaimynai puolė gelbėti kitą neįgalią kaimynę, į ...
Perspėja apie uždarytą kelią Alytus-Simnas-Kalvarija: susidūrė vilkikas ir sunkvežimis (nuotr. skaitytojo)
Dėl avarijos šalia Kalvarijos uždaromas Simno link vedantis kelias, trečiadienio vakarą pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija. Jos teigimu, susidūrė vilkikas ir žvyrą ...
Policija Vilniuje sulaikė du narkotikų prekeivius, vienas jų – nepilnametis (nuotr. Policijos)
Policija Vilniuje ketvirtadienį sulaikė du prekeivius narkotinėmis medžiagomis, vienas jų – nepilnametis.  Pasak apskrities policijos, 1991-aisiais ir 2003-aisiais gimę ...
(nuotr. Lietuvos policija)
Iš pirmadienio į antradienį apie 1.58 val. policijos pareigūnai patruliuodami Šilalės rajone, Galvyčių kaimo teritorijoje pastebėjo įtartinai važiuojantį traktorių ...
Nauji VSAT automobiliai (nuotr. VSAT)
Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai antradienį Kaune sulaikė į įmonei priklausantį autobusiuką kontrabandines cigaretes ir alkoholį krovusį vairuotoją. Pagėgių ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų