Po dramatiško fiasko mėginant atstatydinti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį valdantieji nesudeda ginklų. Jie abejoja, ar parlamento posėdis, kuriame buvo balsuojama dėl atstatydinimo, buvo teisėtas, todėl į kovą dėl Seimo pirmininko posto velia ir parlamento Etikos ir procedūrų komisiją. Politologai dėl to, kas nutiks artimiausiu metu nėra vieningi, vieni sako, kad aršų kovos pratęsimą pamatysime jau ketvirtadienį, o kiti įsitikinę, kad kova baigta, belieka išsilaižyti žaizdas.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis (nuotr. Fotodiena.lt)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis (nuotr. Fotodiena.lt)

Seime antradienį žlugo valdančiųjų pradėta iniciatyva dėl nepasitikėjimo atstatydinti Seimo pirmininką V. Pranckietį, balsavime dalyvavus tik vienuolikai parlamentarų.

Valdantieji iš viso boikotavo V. Pranckiečio klausimą jo paties iniciatyva sušauktame nenumatytame Seimo posėdyje, ginčydami jo teisėtumą. Dėl to kreiptasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. Balsavimą dėl V. Pranckiečio valdantieji planavo surengti ketvirtadienį, tikėdamiesi surinkti atstatydinimui reikiamą 71 balsą.

REKLAMA

Trauks naujus ginklus – grasins apkalta

Politologas Algis Krupavičius sako, kad tai, ką mes matėme vakar Seime – dar ne pabaiga. 

„Vakar darbotvarkėje dar buvo klausimas kas ką? Ar valstiečių frakcija su Ramūnu Karbauskiu priešakyje laimi ir Viktoras Pranckietis atstatydinamas, arba kitas variantas, kai trūksta balsų ir V. Pranckietis lieka poste. Jei Seime būtų vykęs pilnavertis balsavimas konflikto gesinimo saugiklis būtų suveikęs, dabar gi po vakarykščio balsavimo-farso ir opozicijos obstrukcijos, nežinia. Finale net 36 opozicijos parlamentarai pasirašė valstiečių-žaliųjų parengtą teikimą dėl V. Pranckiečio atstatydinimo ir iš viso tą dokumentą pasirašė net 89 Seimo nariai. Po obstrukcijos veiksmo, turime tik vieną klausimą, kada ir kaip bus atstatydintas Seimo pirmininkas“, – klausė politologas. 

Anot jo, antras veiksmas turėtų prasidėti jau trečiadienį Seimo etikos ir procedūrų komisijoje, kur bus keliamas klausimas dėl antradienio posėdžio sušaukimo teisėtumo. 

„Toje komisijoje politiniai svoriai vaidins savo vaidmenį, todėl yra tikimybė, kad sprendimas dėl posėdžio sušaukimo teisėtumo gali būti teigiamas. Gali būti pripažinta, kad posėdis buvo sušauktas neteisėtai. Tikrai viskas tęsis“, – patikino politikos mokslų specialistas. 

Pasak A. Krupavičiaus, yra keli scenarijai dėl procesų greičio. „Jei etikos komisija pripažintų posėdį neteisėtu, galima tikėtis, kad V. Pranckiečio klausimas į darbotvarkę bus sugrąžintas artimiausiu metu, gal net ryt. Jei ne, dabar valdantieji savo rankose turi ypatingą kortą, Irinos Rozovos tyrimą, o jis gali paskatinti apkaltą Seimo pirmininkui už informacijos nuslėpimą, nelygias galimybes. I. Rozovos tyrimo eigoje gali atsirasti ir papildomų argumentų. Todėl apkaltos scenarijus – reali galimybė“, – sakė jis. 

REKLAMA

Politologas aiškino, kad opozicija tiesiogiai dalyvavo visame V. Pranckiečio „nuvertimo“ procese, todėl nebeveiks argumentas, kad šį klausimą turi spręsti valdantieji. V. Pranckiečio pozicijos po vakarykščio balsavimo taip pat gerokai susvyravo, nes argumentai apie tai, kad paskyrė visas Seimas ir nuversti turi visas – nebegalioja. 

„Balsavime dalyvavo 11 Seimo narių. Iš jų 7 parėmė Seimo pirmininką, jo teisėtumas ir politiniai argumentai pakimba beorėje erdvėje, yra neįtikinami. Žinoma, Seimo pirmininkui reikėjo balsavimo, jo išsigelbėjimas buvo nepakankamas balsų skaičius atstatydinimui, bet balsavime turėjo dalyvauti mažų mažiausiai visa valdančioji koalicija“, – įsitikinęs politologas. 

Dabartinis scenarijus, pasak politologo, Seimo pirmininkui visiškai nenaudingas, nes pasitikėjimą išreiškus 7 parlamento nariams, V. Pranckietis tampa niekieno. Jis įsitikinęs, kad šis skandalas pakenks Seimui, bet nebūtinai valdantiesiems. 

„Opozicija per visą V. Pranckiečio istoriją mobilizavo savo rinkėjus, įtampos tarp Seimo pirmininko ir valdančiųjų jiems yra naudingos. Ši situacija nėra itin nenaudinga ir valstiečiams, nes jie gali sakyti, žiūrėkite, ką daro opoziciją, kas yra kas? <..> Jie gali sakyti, kad opozicija jiems neleidžia išspręsti problemų, kurios atsirado Seimo vadovybėje“, – sakė politologas. 

Kova kenkia valstiečiams

Tiesa, apžvalgininkas Kęstutis Girnius mano, kad V. Pranckietis bent pusmetį gali būti ramus. 

„Aš manau, kad opozicija patarė V. Pranckiečiui, nemanau, kad jis pats sugalvojo tą manevrą. Ir su visais tais žingsniais užbaigė tuos keturis mėnesius trukusį farsą, manau, kad kreipimasis į etikos komisiją jokių rezultatų neduos. Manau, šis reikalas baigtas“, – aiškino politikos apžvalgininkas. 

REKLAMA

Jis nebuvo linkęs prognozuoti tolimesnių R. Karbauskio žingsnių, nes yra įsitikinęs, kad valstiečių lyderis senokai žinojo, jog balsavimą dėl V. Pranckiečio pralaimės. 

„Jei būtų žinojęs, kad laimės, seniai būtų šaukęs balsavimą. <..> Jis jautėsi, kaip partijos vadovas, kad turi teisę, kad partijos nariai jo klausytų. V. Pranckiečio buvo prašoma atsistatydinti, tas atsisakė, tada R. Karbauskis norėjo įrodyti, jog turi pakankamai galios ir įtakos. Bandė suorganizuoti pašalinimą, bet nepasisekė. Norėjo parodyti, kad turi teisę ir galią formuoti Seimo vadovybę, bet paaiškėjo, kad ne“, – sakė K. Girnius. 

Jis prognozavo, kad šie skandalai ir dėmesio skyrimas smulkmenoms pakenks valstiečiams dabar ir rinkimų metu.

„Manau, kad per ateinančius rinkimus valstiečiams gali būti labai blogai, pradeda atsigauti socialdemokratai, Darbo partija jau senokai peržengia 5 proc. ribą. <..> Aš manau, žmonės atsisės prieš rinkimus ir truputį rimčiau pagalvos, ką jie palaiko ir ko ne, ir, manau, valstiečiams bus labai blogai – manau surinks mažiau nei 10 proc. Ir šie ginčai smarkiai prie to prisidės“, – svarstė politikos apžvalgininkas, situaciją Seime apibūdinęs, kaip žaidimus smėlio dėžėje, kurių ten neturėtų būti.

2019-10-16 13:22:31
Čia ne dėl pranckiečio, o prieš Karbauskį.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Kam 2019-10-17 01:05:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvai armije , kad nugalėtų Putiną , Lietuvai reikalinga valdze kad nugalėt diktatorių karbauskio vargu pavyks , Gitanas prisnudo kam rinkti toky mėšlą ,,,,,,,,,,,,,,,    ATSAKYTI
Apie konservatorius 2019-10-16 22:17:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekas konservatorių niekada neįveiks. Tautiečiai lygtai konservatorių nemyli. Bet jie sugeba kažkaip 30 metų išlikti valdžios olimpe. Sugeba, kad jiems visi pavaldūs. Nu be žiniasklaidos gal nepavyktų mulkinti.   ATSAKYTI
agnieska 2019-10-16 20:35:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponas Pranckieti,ryt ryte susitikite su Karbauskiu ir duokite i dantis,bet butinai ismuskite pora priekiniu,kol susiremontuos ,kiti seimunai isspres Tamstos klausima.   ATSAKYTI
Nu jo 2019-10-16 18:47:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kaip apskritai kilo mintis sita siknalaizi i seimo pirmininko posta pasodint? Net kalbos zmoniskai nesugeba pasakyt, kad apsigintu.    ATSAKYTI
Www 2019-10-16 18:20:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikėtų paimti Karbofoso kraujo mėginį, jeigu jis sakosi esąs žaliasis ,tai jo ir Sverinskienes DNR turi sutapti su Sreko ir Fionos meginiais.,o visą frakcija .....?
KLOUNADA   ATSAKYTI
Petras 2019-10-16 17:11:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seimo valdančioji koalicija prisišiukšlino. Eiliniam piliečiui jau gėda del tokių Tautos išrinktųjų veiksmų. Vėl kels politinį turgų...   ATSAKYTI
Ooo 2019-10-16 16:04:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei vad. valstiečiai su savo vadu būtų buvę sąžiningi, dori !!!...O dabar... suktumo-per akis.
Jei galima sakyti: iš dviejų blogybių, tai geriau mažesnė, t.y. daug geriau Pranskietis ("blogietis "???). Juk atvirkščiai ! Pranskietis daug, daug sąžiningesnis, doresnis.
   ATSAKYTI
glinda 2019-10-16 16:03:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
eikit jus valstiečiai gėda darot daugiau niekada nelaimėsit, žaidžiat kaip vaikai smėlio dėžėje.   ATSAKYTI
Siaubas 2019-10-16 15:41:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tiesiog baisu, kas darosi. Pranskietis atrodo pakankamai subrendęs ir išsimokslinęs žmogus, nenori suprasti Seimo priimtos tvarkos, reikia už ausų tampyti. Siaubas kėdė tiek prilipo, kad nebegali atplėšti. Tai ką bekalbėti apie mažų vaikų užsispyrimą (vad. Ožiuku). Geras pavyzdys visiems mažiems ir dideliems. Belieka neužskaityti darbo valandų ir nemokėti jam atlyginimo. Tegu sėdi uodegą pabrukęs ir šypsosi, įsivaizduodamas, koks aš gražus.   ATSAKYTI
Opa 2019-10-16 16:47:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kokios seimo priimtis tvarkos?!Ar bent kiek gaudaisi įstatymuose?Matau -NE.Tu žinai tik vieną įstatymą:karabaso "fas"!  
Jonas 2019-10-16 14:48:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nei p.Pranckiečiui, nei P.R.Karbauskiui ši situacija neprideda garbės. Jei p.R. Karbauskis yra “valstietis”, tai jam dar galima daryti nuolaidą, bet apie Inteligento p.Pranckiečio Elgesį buvau aukštesnės nuomonės. Abiejų gaila, kaip jie gyvens toliau taip išsidrąskę.   ATSAKYTI
Marabu 2019-10-16 14:01:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kaip gali 11 "liaušių" spresti tokio posto likimo.Dabar prunskietis priklauso "senelio-anūko" tandemui pavadinimu intrigantai.Vykit anūką,nes dėl jo ši partija nebus valdančioji   ATSAKYTI
Jonas 2019-10-16 16:06:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paleisti visa seima su konservatoriais  
Romas 2019-10-16 13:56:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Karbauskui reikia kelti apkalta kad dėl jo uzgaidos stringa darbas seme ira svarbesniu darbu nei jo   ATSAKYTI
Vardan 2019-10-16 13:52:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
tos ŠILTOS KĖDĖS,aš apsikakosiu joje,bet į mažiau apmokamą kėdutę nesėsiu.O,dar save sodininku-eruditu,"politiku",elitiniu kaktusu vadina.Politikoje yra ir įteisinti demokratiniai principai,vienas jų:"MAŽUMA PAKLŪSTA DAUGUMAI".Tokius ankščiau,o ir dabar vadina persimetėliais,išdavikais,politiniais-chameleonais,kurie dantimis įsikibę į stalo briauna nuo "vaišių stalo"patys neatsitrauks,o varomi-geriau dantis išsilauš,bet neatsitrauka.   ATSAKYTI
Vacys 2019-10-16 13:24:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Senai laikas juo atsikratyti, ką jis gero padare, tik bloga antras Veriganas   ATSAKYTI
Gyncia 2019-10-16 13:22:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Faktas tas,kad princas isitaise gumba,o tolesni veiksmai bus to gumbo maskavimas. Pirmininko vietoj,jei jam pavyks islaikyt posta,kas imanoma,spjauciau i visas tas rietenas ir,grizciau i savo ukeli memuaru rasyt...   ATSAKYTI
2019-10-16 13:22:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Čia ne dėl pranckiečio, o prieš Karbauskį.   ATSAKYTI
Apie 2019-10-16 22:20:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Konservatorių niekas iki šiol neįveikė ir neįveiks. Jų viršininkas - už Atlanto, valdo pasaulį visą.  
ilka 2019-10-16 13:14:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Labai įdomu tai,kad Pranskietis laikosi keturiomis ,regis geras kąsnelis .Taip save nužemino .   ATSAKYTI
Ž 2019-10-16 16:53:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labiausiai save nužemino karabasas.Jis galvojo esantis aukščiau konstitucijos?Avinas  
To Ž 2019-10-16 22:22:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jums tokią nuomonę žiniasklaida suformavo, manau. Iš tikro Lietuvos blogis visus tuos dešimtmečius, - konservatoriai. Jei tokių, kaip Jūs bus Lietuvoje dauguma. Lietuva - žuvus.  

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Asociatyvi (nuotr. stop kadras)
Policijos departamentas praneša, kad Vilniuje esančiame „Gyvybės langelyje“ ketvirtadienį buvo paliktas kūdikis. Informuojama, kad mažylis yra vyriškos lyties apie trijų ...
poliklinika (nuotr. TV3)
Priešpaskutinę spalio dieną tyliai pakeitus motinystės išmokų tvarką, kai kurios mamos, kurioms gresia negauti motinystės išmokų, pasijuto persekiojamos. Naujienų ...
Lietuvoje prasideda sukilėlių laidotuvės (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Prieš daugiau nei 150 metų bajorai, dvasininkai ir jaunimas stojo prieš šimtatūkstantinę Rusijos imperijos kariuomenę. Ir nors daugelio jų svajonės dužo atsidūrus tremtyje ar ...
Sukilėlių muziejus (nuotr. stop kadras)
Lietuva ruošiasi išskirtinei, kai kurių istorikų šimtmečio įvykiu tituluojamai ceremonijai. Iškilmingų sukilėlių perlaidojimo apeigų išvakarėse į mūsų šalį jau atvyko ir ...
Laukiantis traukinys (nuotr. stop kadras)
Aiškėja daugiau skandalo „Lietuvos geležinkeliuose“ detalių. Dėl ant bėgių nuvirtusio didžiulio krano šį rytą buvo sutrikęs geležinkelio eismas iš Lietuvos į Rusiją. ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų