Elektroninė cigaretė (nuotr. Fotolia.com)

Elektroninė cigaretė (nuotr. Fotolia.com)

Tėvų bendruomenė ir specialistai skambina pavojaus varpais: tarp moksleivių it virusas masiškai plinta elektroninių rūkymo prietaisų vartojimas. Tokius rūkalus jau išbando ir ketvirtokai, o dešimt procentų moksleivių kasdien rūko elektronines cigaretes. Šių tabako gaminių prekyba internete klesti, tačiau vieningai veikiančios sistemos tam pažaboti dar stokojama.

Priešingai nei įprastos cigaretės, elektroniniai prietaisai nepalieka kvapo, o net mokyklos tualete užklupti rūkantys nepilnamečiai gali pasidalinti prietaisą į kelias dalis ir pedagogai lieka it musę kandę – vaikai tiesiog sako turintys kažkokius jiems priklausančius daiktus, o mokytojai nieko įrodyti negali.

Apie tokius atvejus mokyklų atstovai pasakojo antradienį Vilniaus miesto savivaldybėje surengtuose klausymuose. Diskusijoje dalyvavę tėvų, mokyklų, policijos atstovai, medikai, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) bei savivaldybės specialistai sutartinai pabrėžė, kad draudimai čia nepadės – reikia geresnio švietimo ir prevencijos.

REKLAMA

Tapo mada

Antakalnio progimnazijos socialinė pedagogė Edita Sinkevič pasakojo, jog turint konkrečios informacijos apie rūkantį vaiką galima jį patikrinti, tačiau kiek bus iš tos naudos, priklauso nuo daugelio veiksnių.

„Iš pradžių skambiname tėvams, atsiklausiame, ar leidžia patikrinti vaiką. Jei randama kokia elektroninio prietaiso detalė, kviečiami tėvai, surašome aktą ir toliau sakome, ką galime padaryti – galbūt moksleiviui reikia psichologinės ar kitokios pagalbos. Tačiau priverstinai jos siūlyti negalime“, – aiškino ji.

Mokyklos tėvų komiteto nario Vaido Pacausko teigimu, su šia problema susiduria visos šalies mokyklos – tiek pačios geriausios, tiek ir blogiausios.

„Elektroninėms cigaretėms net yra sugalvotas atskiras terminas: ERP – elektroninės rūkymo priemonės. Su tėvais nusprendėme, kad šią problemą reikia išnešti už klasės ribų. Atsirado rūkymo mada, taip moksleiviai nori pademonstruoti savo „kietumą“. Didelė bėda – paauglių psichologinis atsparumas, pasidavimas bendraamžių įtakai“, – kalbėjo jis.

Anot jo, nors dirba psichologai, visuomenės sveikatos centrai, policija, tačiau, sistema iki galo neveikia.

„Prieš tabaką ir rūkymą daromos akcijos, bet ne prieš elektroninius gaminius. Negana to, panašu, kad daugeliui tėvų tai neatrodo problema, nesuvokiama, kad tai nuodinga, kelias į sunkesnių narkotikų vartojimą“, – sakė V. Pacauskas.

REKLAMA

Vaikas rūko (nuotr. Fotolia.com)

Vaikas rūko (nuotr. Fotolia.com)

Veda į priklausomybę

Anot psichiatro psichoterapeuto Edgaro Čiūro, tai, kad jaunimas rūko, jokia naujiena. Tačiau jis pabrėžė, kad elektroninės cigaretės toli gražu nėra sveikesnis pasirinkimas, kaip yra linkusių teigti.

„Rūkymo tirpaluose nustatomos kancerogeninės medžiagos. Gal jų yra mažiau nei įprastame tabake, tačiau pavojų sveikatai sukelia tokį patį. Elektroninėse cigaretėse yra nikotino, kuris sukelia priklausomybę. Jo dozės gali svyruoti, neretai moksleiviai nikotino gali ir perdozuoti. Dar vienas pavojus – įvairiausi skoniai. Jie taip ir traukia jaunimą rūkyti.

Jis akcentavo, kad priklausomybė nikotinui išsivysto bet kuriuo atveju: „Ji yra stipri ir jos nėra paprasta atsikratyti, gydant taikoma ir pakaitinė nikotino terapija, ir vaistai. Tai – ilgas ir sunkus kelias", – sakė jis.

„Paskanina“ narkotinėmis medžiagomis

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojas toksikologas dr. Robertas Badaras pasakojo, kad taip vadinamieji garikliai šiandien vis dažniau naudojami kaip priemonė vartoti naujas psichoaktyviąsias medžiagas.

„Žodžiu, ką aš „pučiu“, yra mano reikalas. Įdėti šalutinę medžiagą į elektroninį prietaisą yra visiškai nesudėtinga. Turėtume į tai aiškiai žiūrėti ne į kaip mažiau žalingą alternatyvą įprastam rūkymui, bet pavojingą medžiagą“, – kalbėjo jis.

REKLAMA

NTAKD atstovo Roko Daknio aiškinimu, elektroninių cigarečių reklama yra draudžiama, juos draudžiama parduoti, vartoti, turėti asmenims iki aštuoniolikos metų, yra nustatytas ir nuotolinės prekybos draudimas.

„Tačiau prekyba šiais gaminiais nėra licencijuota, todėl fiziniai asmenys gali lengvai įsigyti ir disponuoti. Dažnai gaminius atsisiunčia iš trečiųjų šalių. Prekybai elektroninėmis cigaretėmis taikomos ekonominės sankcijos. Bet baudas susimoka ir toliau verčiasi komerciškai naudinga veikla“, – sakė jis.

Specialistas pabrėžė, jog nors parduoti gaminius asmenims iki aštuoniolikos metų negalima, labai sudėtinga užfiksuoti patį pardavimo faktą:

„Kalbant apie ūkio subjektus, nėra numatyta galimybės blokuoti tokias svetaines, kur galima įsigyti šių gaminių. Viena prieinamumo ribojimo mažinimo priemonių – akcizai gaminiams, kas jau buvo įgyvendinta.“

Policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Draudimai – ne išeitis

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininko Jevgenijaus Liepio teigimu, vargu ar nuobaudos įtikins jauną žmogų neberūkyti: „Ne vieną kartą ėmėmės pakankamai griežtų priemonių, gaudėme rūkančius, taikėme nuobaudas, kvietėme tėvus, surašėme protokolus. Daugelio tėvų nestebino, kad jų atžalos rūko ir jie nematė problemos. Taigi padarėme išvadą, kad represinės priemonės neveikia kaip norėtųsi.“

REKLAMA

Jis pabrėžė, kad labiausiai reikėtų dirbti prevenciškai: „Šeimą mažiausiai galime veikti, bet tą galime daryti mokykloje, kur vaikas praleidžia daug laiko.“

Visos šeimos problema

Specialistai pabrėžė, kad vykdoma tinkama prevencija padeda sumažinti rūkančiųjų skaičių. Taip pat labai svarbios tėvų nuostatos rūkymo atžvilgiu. Tačiau diskusijos dalyviai pastebėjo, kad šiandien tėvai su vaikais prarado ryšį, nesugeba ar nenori paaiškinti rūkalų žalos, ne visi žino ir nori žinoti, kuo užsiima jų vaikai.

Psichiatras E. Čiūras atkreipė dėmesį, kad čia įsijungia ir užimtumo klausimas: „Su jaunimu reikia daug dirbti. Mokyklos turi aktyviai įsitraukti – turi būti aiškūs ženklai, kurie kalba apie rūkymo žalą, sveikos gyvensenos propagavimas. Labai svarbu, ką perduoda tėvai. Neretai, kai yra problemų, tenka gydytis visai šeimai.“

Savo ruožtu Antakalnio progimnazijos socialinės pedagogės pastebėjo, kad prevencinės programos yra suplanuotos taip, kad dalys apie psichoaktyvias medžiagas dėstomos vyresnėse klasėse: „Tačiau apie tai kalbėti su aštuntokais šiandien jau per vėlu, nes mokiniai jau būna įnikę į rūkymą, rūkyti pradeda dar vienuolikamečiai.“

Specialistės pridūrė, kad su mokiniais apie rūkymą ir jo žalą kalbama dar 5-oje klasėje, yra organizuojamos  paskaitos su bendruomenės pareigūnais.

REKLAMA

Elektroninė cigaretė (nuotr. Fotolia.com)

Elektroninė cigaretė (nuotr. Fotolia.com)

Rūko dešimtadalis

Pernai atliktas mokinių sveikatos ir gyvensenos tyrimas parodė, kad 38 procentai moksleivių yra bandę rūkyti, o per paskutinį mėnesį jas vartojo 18 procentų.

Penktokų vartojo 5, septintokų – 18, devintokų – 31 procentas. Iš apklaustųjų dešimt procentų kasdien rūkė elektronines cigaretes, bendroje populiacijoje tai sudarė vieną procentą.

medkirtys
2019-06-11 20:17:10
dar daugiau viska drauskit rukyt nuo18m
gert nuo 21m
kelkit akcizus ir visi prades naudot skaniasias tabletytes sniaukst milteliu ir rukyt zaliaja
o tokiu gaut nepilnamecem lengviau nei alaus is pardes
mldc turim valdze!!!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Anonimas 2019-06-15 12:28:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taigi mano manymu čia daug prirašyta ir nesąmonių, teigia,jog tevai nesidomi ir pnš, taigi labas rytas ka jie gali nusimanyti, niekam neidomu kad jis ar tai psichologas ar dar kažkas jeigu tevai augina - reiškiasi sugeba, nes pagal jūsų žodžius visų "garinusiu" mokiniu tevai neturi rysio arba prasta su jais, sakot priklausomybe? Tai atsakykit kodėl "modai" daug žmonių atkabinę nuo gryno tabako medžiagu, nieko nebutinai skystis su nikotinu, teigiat, kad e cigareteje mažiau ten to kažko nei grynoje cigateteje bet sakot kad kenkia ta pati, suprantam kad prirasot, kad vaikai atkreiptu dėmesį, tai dar gerai jeigu kažkur kur tikrina kuprines, tevam skambina, musu mokykloje yra ateina socialine pedagoge ir sako išverskit kuprinęs, manyciau nieko nepeš nei mokytojai niekas,asmeniškai žinau kad labai lengva modą pakavoti kad jo nerastu. Tad labai protingi zmones apklausti ir kalti vaiku tevai arba vaikai. Nu kaip visalaik. Kiti komentaruose teigia jog vaikai ima paizdi is tevu,tai jeogi tu kazka ne taip padarai tai reiskias tevai tavo blogi. Pl esam skirtingos assmenybes auginam patys save noriu busiu slykstus noriu busiu mandagus   ATSAKYTI
Antonimas 2019-06-13 23:54:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu ir kas bus atimsit iš žmogaus cigarete jis pasiims išsitrauks kita bet toks dalykas irgi pinigus kainuoja   ATSAKYTI
Anonimas 2019-06-13 21:50:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jus nesuprantat kad visi vaikai ima pavyzdi is tevu mato jie ruko bet rukymas jiems per brangus ir tevai atkirs cizus nes uzuos, del to perka el cigaretes nes neuzsiuodzia ir ne tiek kenkia jeigu mesla skysti pirksi ir kenks nesakau kad isvis nieko nera tik jis ne toks blogas kaip cigaretes, tevai nesupras vaiku cia turi buti vaikas kad suprastum, tai geriau nebenusipezekit ir patys meskit viska ir tada apie vaikus kalbekite p.s. Esu tik 7-okas del to ir suprantu   ATSAKYTI
Skirmantas 2019-06-13 18:29:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Parduodu aramaxa 15e kaunas   ATSAKYTI
Nepazysti 2019-06-13 18:04:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kiek garinau ir pardaviau tuo ir pasibaige jokio noro nera tiesiog ir viskas. Nepiskit proto su savo priklausomybem   ATSAKYTI
uyvuyvuyv 2019-06-13 23:06:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tiesa.  
AutistineKengura 2019-06-13 09:33:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man px rūkau paprastas 10metų nuo šešerių o elektroninės 2metus ir nei kiek nesiskundžiu sveikatos problemomis    ATSAKYTI
Rūkyti gera? 2019-06-13 09:45:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Po 10 metų R.I.P vėžys  
parduodu rx mini 2019-06-13 16:45:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nieko sveiko nebera siais laikais.vapse mano plauciai ne jusu reikalas  
mr.magu 2019-06-13 01:48:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Svino yra skystyje? nebevartok pigiu narkotiku, garinu jau 2 metus jei skystyje butu svino mano sveikata sunkiai papblogetu vos po 1 menesio naudojimo. Skystis yra ir be nikotino, cigaretei yra 250 medziagu kurios tiesiogiai kenkia organizmuo, neisimtis ir elektronines viena is medziagu E600-E700 aromato ir skonio stiprikliai, bet tai sveikiau nei reguliari cigarete. Esu pastebejas kad vaikai tai(el.cig.) naudoja nes apsvaigsta galva arba tai yra ''kietumo'' demonstravimas, o geras tu turi el.cig. duok pabandyt ir stai jau turi netikru draugu :D Aplaimai musu valdzia vel pradeda ne nuo to galo gal pirma reiktu mazinti rukymo problema nes kas 10 mokinys/paauglys ruko cigaretes. Apie kontrole, gyvenu kaune ir aplankai daug skirtingu el.cig. parduotuviu nei karto nemaciau jauno zmogaus nes jei tu atrodai neturintis 18m. taves neileidzia arba praso paso, buvo karta atvejis kai paauglei tik pradare pard. duris pardavejas iskarto pasake net nebandot ieit, be to parduotuvese yra kameros tagi Lt sunku butu paauglui paciam nuipirkt skyscio ar irengini, tagi kas lieka elektronines parduotuves kuriose ner jokiu limitu, sprendimas tevams padaryti siu interntiniu puslapiu blokavima, bet tai ir neiseitis nes dabar begale vietu kur gali prisijunkti prie wifi, ir net kompiuterio nebereik norint narsyti internete. Sprendimas: tam yra tevai, valdzia.   ATSAKYTI
Uz laisve 2019-06-13 00:27:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Krw kas nori tas garina,laisva lietuva nah :ddd   ATSAKYTI
Ignas 2019-06-12 21:47:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu aišk rašo kad reike psichologo nors tas psichologas nieko nepadejo ir niekam nepades seniau gal padedavo bet dabar tai tikrai nebe pades.
   ATSAKYTI
Birutė 2019-06-12 16:14:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Užauginau tris sūnus ir dukrą-nė vienas nerūko ir nevartoja alkoholio .Jeigu vaikas įžūliai ignoruoja tėvų prašymus ,tai reiškia jis prašo diržiuko.   ATSAKYTI
Ka jus, 2019-06-12 16:25:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Ponia, negalima ! Dirzas traumuoja vaiko visa likusi gyvenima! Cia as juokauju. Tikriausiai savo vaikus auginot, kai dar nebuvo tiek daug debilu ir tevai vaikus augino zmonemis?  
Antanas 2019-06-12 19:25:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ka jus čia nusišnekat  
Sliuhu tvarkytojas 2019-06-13 09:32:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tau su galva negerai autiste nahui ciulpk byby ir susikisk tą diržą sau i subine  
a 2019-06-13 10:41:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
ne kokie jus tevai (:  
Ringardas 2019-06-13 11:10:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ponia, Birute! Diržas niekada nebuvo išeitis. Bent jau savo šeimoje gaudavau ir diržo, ir ausis pratampyta iki kraujo - visokių fizinių bausmių gavau. Bet jos nepadeda. Rūkau nuo 4-5 klasės, nors abu tėvai yra nerūkantys. Man sakyta viskas, kas tik įmanoma, prieš cigaretes - deja. Ne fiziškai reikia bausti, o mokėti kalbėti, užmegzti ryšį, paskutiniu atveju - paspausti morališkai. Žinau, kad neverta jums jau nieko rašyt, nes esat motina su patirtim ir manęs tuo labiau neklausysit, bet gal bus šis tas.
Sėkmės!   
Birutei 2019-06-14 13:34:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pritariu dirziuko I uzpakali odinio truksta  
Valdas 2019-06-12 14:52:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jūs pirmiausia gramatikos išmokite ir tada rašykite straipsnius. Apgailėtina...    ATSAKYTI
Jezus 2019-06-12 10:41:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Sitas straipsnis yra meslas. Visu pirma priklausomi tampa 45 is 100 pabandziusiu. Visu antra elektronines cigaretes buvi sukurtos, kad maziau kenktu. Elektroni je cigareteje vyksta garavimas, o ne degimas kuris padvigubina paprastos cigaretes zala. Yra E-skysciai be nikotino. Nesakau, kad jie nekenkia. Nepilnameciu rukymas yra neissprendziama problema. Beje as pats esu 8-tokas.    ATSAKYTI
2019-06-12 17:18:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Dalbajobas tu   
Neprotingas aštuntokas 2019-06-12 18:09:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Todėl ir nesupranti kad esi tik 8tokas  
. 2019-06-12 20:54:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
esme tame, kad el. cigaretese labiausiai kenkia ne nikotinas, o skystyje esancios kitos medziagos pvz.: svinas.
  
a 2019-06-12 21:06:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kur Glicerine(C3H8O3) ir Propileno glikolyje(C3H8O2) svino randi ?? Kaskaip nesueina bisk :D  
Dzemalas 2019-06-13 15:16:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Net nezinai kaip veikia, jibanuli krw :D  
tai 2019-06-12 09:11:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
suinstaliuokite programine iranga i elektronines cigaretes....nori uzsitraukti-pirma prisijungk su kodu generatoriumi per savo banka....rukiau...vargau....meciau...parukau....geriau buciau nemates..nezinojes....gal ir nebuciau sportaves bet jauciasi juodai kai parukiusiam reikia pabegti...kariuomeneje buvome kieti paruke 5km prabegdavome ir prima traukdavome......dabar keikiu tas dienas!!!!!!   ATSAKYTI
Donatas 2019-06-11 22:54:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Man nepatinka, kad jaunimas eidamas gatve rūko elektronines cigaretes.   ATSAKYTI
Galėjojamas 2019-06-12 00:28:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
O ar tai ką nors pakeitė, kad jūsų pareiškėt savo nuomonę?
Man nepatinka, kad jūs komentuojat, tada prašau nekomentuoti.  
Voltas 2019-06-11 22:48:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus kad cia keisit koki velnia, nieks nepasikeis visi vistiek garins niekam nerūpi tie tevai tie mokytojai isviso. Ir siais laikais vadinamas garinimas o ne rūkymas, rūkymas tai degini tabaka ir kitas medz. Garinimas tai kai kaitinimo elementa tu kaitini, NE degini o KAITINI daug skyriasi ir tu kaitini skysti kuris gali but nuodingas tuom kad tu garini ten nikotino kiek tave zaloja. Taip kad ar jus cia pabranginsit ar kokio dar sudo sugalvosit nieks nepasikeis.    ATSAKYTI
Matas 2019-06-11 21:56:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nespank Simona, mokykla - ne ikalinimo istaiga, kasdien tikrint mokiniu tases, kuprines ? Tai pazeistu maziausiai 5 teises aktus, zmogaus privatumo politika.   ATSAKYTI
Donatas 2019-06-11 23:00:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Ir į ŠVYTURIO areną įeinant žiūrėti krepšinio rungtynes apsauga patikrina žmonių tašes. Nieko blogo čia nematau. Puikiai apsauga atlieka savo darbą. Todėl būčiau nieko prieš, jei ir mokykloje kasdien būtų tikrinamos mokinių kuprinės.  
Jonas 2019-06-12 01:05:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Donatas tu debilas tu ir tiorink kuprines 500 vqiku per 1 diena uz minimalke kurva asilas  
Gg 2019-06-12 23:18:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Jonai nu ir lochas esi  
Simona 2019-06-11 21:41:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-29
Reiktu i kitu saliu praktika paziureti. Vaikai mokyklos laiku tik mokyklos teritoritoje turetu buti,kuri turetu buti uzdaryta del nepilnameciu saugumo. Tases turetu buti tikrinamos visu reguliariai. Tase turetu buti tik mokslui reikalingi daiktai.    ATSAKYTI
Jezus 2019-06-12 10:44:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Cia ne SSRS, kad tikrintu kiekvieno moksleivio daiktus. O jeigu kas nors sugalvos pakist? O jeigu tikrintojas pasitaikys ilgapirstis? Sita jusu ideologija pilna trukumu   
Druskyte 100mg 2019-06-12 22:07:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nuo ko tu tus vaikus uzdarysi? nuo ju paciu? tai tada po mokyklos vaikas namuose turi tupeti ir neit i lauka. kad drug nesusizeistu ar neuzsikurtu cigaro :D  
as 2019-06-11 21:02:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
cha cha tevai nezino ka daryti nes yra gerai isivesejusi baime kad jei vaika nubaus bus jiem blogiau,,ankciau to nebuvo,,gavom drausmes kaip riek,,dabar su savo teisem isproto baigia iseiti   ATSAKYTI
Labas 2019-06-11 21:02:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Teveliai, jeigu jums atrodo, kad tarp jūsų ir vaikų yra pasitikėjimas ir jūs pasakėte nu nu jokiais būdais to nedaryk, tai žinokit uz kelių metrų nuo namų jie tai būtinai padarys. Esmė ne draudime ir pasitikejime, o realiame pokalbyje kodėl norėtum rūkyti, ar "kietumas" svarbiau už savigarbą ar neįsivaizduoja kito būdo būti populiariu draugų rate ir panašiai. Ne teisti, o tiesti    ATSAKYTI
Sliuhu tvarkytojas 2019-06-13 09:35:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Dusk  
apolon 2019-06-11 20:39:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
patys tevai kalti daugiau bendrautu su vaikais dometis ka veikia po pamoku   ATSAKYTI
mr.magu 2019-06-13 01:53:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
visiskai teisingai. Tevai antiek dirba kad neturi kada ir vaikus suziuret ar bent jau pasikalbet su jais. Buvo atvejis kai mokykloje pagavo mano pusbrolio drauga rukanti, iskviete mama o mama pasake as perdaug dirbu kad ziureciau ka mano vaikas daro, as ne dievas kad ji matyciau. :)  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Užfiksavo Nemune bėgiojantį briedį
DABAR RODOMA
Užfiksavo Nemune bėgiojantį briedį
DABAR RODOMA
Kybartuose siautėja gandras reketininkas
DABAR RODOMA
Močiutė gelbėtoja
DABAR RODOMA
Avarija Vilnius-Panevėžys
DABAR RODOMA
Į Europą ateina karščio banga
DABAR RODOMA
Glostyk Bobiką
DABAR RODOMA
Kai kyla pavojus vaiko gyvybei: mamos reakcija pribloškia
DABAR RODOMA
Glostyk Bobiką
DABAR RODOMA
14-metis pabudo iš komos: paaiškėjo įvykio detalės
DABAR RODOMA
Marijampolės kalėjime įkalinti vyrai grasina maištais ir neramumais
REKLAMA
Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis (nuotr. Eimanto Genio)
Trys Seimo frakcijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“ – ketvirtadienį tęsia derybas dėl ...
Valerija Dichavičienė (nuotr. Rimanto Dichavičiaus)
Visai neseniai Lietuva neteko garsios fotomenininkės, dailininkės Valerijos Dichavičienės. Moters gyvybė užgeso birželio 24 dieną. Dailininkė mirė sulaukusi 89 metų. Per savo ...
Ugniagesiai (nuotr. Fotodiena.lt)
Ugniagesiai trečiadienio vakarą ir ketvirtadienio naktį dėl Lietuvoje siautusių audringų orų buvo 11 kartų kviečiami šalinti medžių. Be to, daliai namų ūkių yra nutrūkęs ...
Vilnius birželį (nuotr. Juozo Skaros)
Tuo metu, kai lietuviai turi nuspręsti, kaupti papildomai ar nekaupti lietuviškuose pensijų fonduose, ES kuriama tvarka, leisianti visiems europiečiams gauti vienodą asmeninę ...
Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (nuotr. SCANPIX)
 Lietuvos atstovai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) trečiadienį drauge su dar šešių šalių atstovais paliko posėdžių salę, taip protestuodami prieš ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų