Nors nenuostabu, kad vanduo yra ilgaamžiškumo „raktas“, stebina tai, kad mažai žmonių per dieną išgeria rekomenduojamas šešias ar aštuonias stiklines skysčio, rašo express.co.uk.
Neseniai atlikta „YouGov“ apklausa parodė, kad kas šeštas negeria vandens iš čiaupo, o ši tendencija didėja 60 metų ar vyresniems žmonėms.
Kita prekės ženklo „Aqua Pura“ apklausa parodė, kad tik šeši procentai britų geria rekomenduojamą vandens kiekį. „Pabudus (pasninkavus visą naktį) išgerti puslitrį kambario temperatūros vandens yra puikus būdas papildyti ir drėkinti mūsų ląsteles“, – aiškina ponia Godfrey.
„Kitas šios rutinos privalumas yra tai, kad ji padeda subalansuoti limfinę sistemą, kuri yra gyvybiškai svarbi imuninės sistemos dalis. Kai jūsų imuninė funkcija yra stipri, padidėja apsaugos nuo ligų lygis“, – pridūrė ji. Kad vanduo veiktų efektyviau, įmeskite citrinos griežinėlį.
Vandens su citrina nauda
Vienas tyrimas žurnale „Journal of Nutrition and Metabolism“ parodė, kad moterys, kurios kasdien vartodavo citrinas ir tai derindavo su mankšta, turėjo žemesnį kraujospūdį nei tos, kurios to nedarė.
Tyrimo metu 101 vidutinio amžiaus moteris penkis mėnesius vartojo citrinas. Buvo matuojamas jų kraujospūdis ir kraujo sudėtis.
Tyrimo pabaigoje buvo padaryta išvada, kad „kasdienis citrinų vartojimas ir vaikščiojimas yra veiksmingi esant aukštam kraujospūdžiui, nes abu parodė reikšmingą neigiamą koreliaciją su sistoliniu kraujospūdžiu“.
Sistolinis kraujospūdis yra jėgos, kurią širdis veikia arterijų sieneles su kiekvienu širdies plakimu, kiekis. Per aukštas kraujospūdis gali papildomai apkrauti kraujagysles, širdį ir kitus organus, o tai gali sukelti rimtų negalavimų.
Teigiama, kad nuo hipertenzijos kasmet visame pasaulyje miršta maždaug 10 milijonų žmonių, todėl šios būklės būtina išvengti, jei norite gyventi ilgai.
Kiti patarimai
Citrina yra ypač geras vitamino C šaltinis – tai antioksidantas, galintis sumažinti žalingų laisvųjų radikalų poveikį. Ponia Godfrey davė ir daugiau patarimų siekiant ilgaamžiškumo. Vienas jų ‒ kaip padidinti gyvybiškai svarbių vitaminų kiekį mūsų kūne.
„Vaikščiodami pasiraitokite rankoves ir kiekvieną rytą iš saulės gaukite vitamino D paros dozę“, – sakė ji.
Saulės UV spinduliai yra saugiausi ryte, o tyrimai rodo, kad geriausias laikas pasisavinti vitaminą D yra apie vidurdienį. Tyrimas, apie kurį kalba ponia Godfrey, buvo paskelbtas 2008 m. žurnale „Advances in Experimental Medicine and Biology“. Nustatyta, kad buvimas saulėje devintą valandą ryte kelia mažiausią riziką susirgti odos vėžiu.
„Kad gautumėte daugiau vitamino D, rytinį pasivaikščiojimą taip pat galite papildyti maistu, kuriame yra šio vitamino“, – pridūrė ponia Godfrey.
Ji rekomenduoja tokius maisto produktus kaip grybai, kiaušinio trynys, riebi žuvis (lašiša, sardinės, silkė) arba jautienos kepenys.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!