• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didėjant energijos kainoms, sunkumų patiriantys namų ūkiai turėtų būti atsargūs ir per ilgai nelaikyti įjungto ventiliatoriaus. Bet jei jums reikia naudoti ventiliatorių ilgą laiką, pavyzdžiui, naktį, yra būdų sumažinti išlaidas.

Didėjant energijos kainoms, sunkumų patiriantys namų ūkiai turėtų būti atsargūs ir per ilgai nelaikyti įjungto ventiliatoriaus. Bet jei jums reikia naudoti ventiliatorių ilgą laiką, pavyzdžiui, naktį, yra būdų sumažinti išlaidas.

REKLAMA

„The Sun” portalas pasidomėjo, kokias klaidas žmonės padaro dažniausiai, kai naudojasi ventiliatoriumi, kad jų nebedarytumėte ir jūsų sąskaitos nešoktų į viršų dėl karšto oro, rašo thesun.co.uk.

Sulėtinkite veikimą

Tai gali atrodyti akivaizdu, bet geriausias būdas taupyti energiją naudojant ventiliatorių yra sumažinti jo greitį.

„Ventiliatoriai efektyviausiai veikia tada, kai veikia ties žemiausia galia, todėl pasirinkite lėčiausią greitį, suteikiantį pakankamai vėsinančio vėjelio”, — sakė Sarah Broomfield, Uswitch.com energetikos ekspertė.

Prieš nusipirkdami ventiliatorių, galite išbandyti skirtingus greičius, kad pamatytumėte, ar žemesnis greitis padės jums atsivėsinti. Atminkite, kad kai ieškote ventiliatoriaus, brangiausias modelis ne visada bus pats geriausias.

REKLAMA
REKLAMA

Stenkitės išlaikyti vėsumą

Ventiliatoriai nešaldo oro – jie tiesiog priverčia tave jaustis vėsiau. Oras, judantis per odą, gali sumažinti kūno temperatūrą, bet nedarys daug įtakos kambario šilumai.

REKLAMA

Bet „Uswitch” Sarah Broomfield papasakojo apie puikų triuką, kad jūsų ventiliatorius taptų panašesnis į oro kondicionierių:

„Galite pastatyti ventiliatorių priešais atvirą langą, kad pagerintumėte vėsinimo efektą, nors jei lauke bus labai karšta, tai gali reikšti, kad namuose pradės cirkuliuoti karštas oras. Geriau pastatykite dubenį ledo kubelių priešais ventiliatorių – tai sukels puikų vėsų vėjelį,” – tarė ji.

Ir atsiminkite: jei neplanuojate būti kambaryje, nėra prasmės palikti ventiliatorių įjungtą, nes jis nepadės dėl karščio pačiame kambaryje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirinkite tinkamą padėtį

Vienas ekspertas atskleidė optimalią ventiliatoriaus padėtį, kad patalpos būtų vėsios.

„Padėkite juos kampe arba ant grindų, kur oras šalčiausias”, – pasakė vienas vyras paskyros „Earthtopia” vaizdo įraše „TikTok” paskyroje.

Yra ir kitų patarimų, kurie gali padėti palaikyti žemesnę temperatūrą. Energijos tiekėjas „Ovo” sakė, kad galite sukurti malonų kryžminį vėjelį savo namuose, jeigu ventiliatorių atsuksite į langą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai gali atrodyti neintuityvu, bet tai veikia, nes šaltas oras yra traukiamas į vidų, o šiltas oras yra išstumiamas į lauką.

Nuvalykite dulkes

Kai temperatūra pakyla, galite mėginti ieškoti seno ventiliatoriaus palėpėje arba pašiūrėje. Bet svarbu įsitikinti, kad jis švarus ir kad mechanizmas veikia gerai.

„Jei ką tik ištraukėte ventiliatorių iš garažo ar palėpės, jame galėjo susikaupti daug dulkių, o tai gali sumažinti mechanizmo efektyvumą”, — sakė Sarah iš „Uswitch”. Gerai išvalykite ventiliatorių pašalindami dulkes nuo geležčių ir kitų paviršių.”

Išvalius ventiliatorių, kambarys, pasak Emily Seymour, „Which?” tvarumo redaktorės, taip pat nebus toks nešvarus. Tai reiškia, kad ventiliatorius nenešios dulkių per kambarį, o jūs nepabusite, jausdamiesi klaikiai, jei naktį paliekate ventiliatorių įjungtą,” – pasakojo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų