„Gripas išties yra ypač sunki virusinė liga, kuri ilgam atima darbingumą. Pradžioje labai skauda galvą, visą kūną, prie viso to greitai prisideda įvairios komplikacijos, dažniausiai plaučių uždegimas.
Be to, net ir persirgus gripu, žmogus ilgai jaučiasi silpnai, be jėgų, vargina astenija – bendras tiek fizinis, tiek psichinis bejėgiškumas. Visgi, viena išeičių nuo to apsisaugoti yra skiepai, kurie mūsų imuninę sistemą paruošia gynybai“, – sako bendrosios praktikos gydytoja Aušra Zaleskienė.
Skiepai – patikima priemonė nuo gripo?
Pajutus pirmuosius gripo simptomus specialistai pataria nieko nelaukti ir kuo skubiau imtis simptominio gydymo. Pirmiausia, svarbu gerti kuo daugiau skysčių – arbatų ir filtruoto šilto vandens.
Taip pat būtina nuolatos vėdinti ir drėkinti patalpas, kuriuose praleidžiate daugiausiai laiko. Miegas ir vitaminizuotas maistas, kaip daržovės ir vaisiai, kuriuose gausu vitamino C, padeda greičiau stiprinti imuninę sistemą ir kovoti organizmui su virusais.
Taip pat labai svarbu dar neužsikrėtus gripu pasirūpinti tinkama profilaktika, kuri gali kaip reikiant sumažinti susirgimų riziką. Pastovus rankų plovimas, patalpų vėdinimas, darbo bei poilsio režimo laikymasis, subalansuota mityba, aktyvi fizinė veikla – efektyvūs būdai, siekiant apsisaugoti nuo virusinių, šaltojo metų laikotarpio, ligų.
Gripo injekcijos – dar vienas būdas, siekiant apsisaugoti nuo susirgimų. Tiek vaikams, tiek suaugusiems gripo vakcina yra ta pati, išskyrus vaikus iki 5 metų, kuomet vaikas dar yra neskiepytas ir reikalingas kitas skiepų režimas, kuomet vaikai vakcinuojami per du kartus.
Šeimos gydytoja Renata Samuilienė teigia, jog tuo atveju, kada žmogus suserga gripu ir yra nepasiskiepijęs, galimos kur kas rimtesnės gripo komplikacijos, sudėtingesnis ir ilgesnis gydymas, dėl kurio taip pat gali paūmėti ir kitos ligos.
„Be abejo, tiek gripo, tiek jokia kita vakcina neapsaugo mūsų visu 100 proc. nuo ligų, tačiau rizika susirgti ar apsikrėsti gripu tikrai ženkliai sumažėja. Kalbant apie šalutinį skiepų poveikį, dažniausiai pasitaikančios reakcijos į injekciją yra paraudimas, patinimas ar skausmingumas keletą dienų būtent injekcijos vietoje.
Vis dėlto, dažniausiai žmonės nieko blogo nejaučia ir nusiskundimų apie bendrą sveikatos pablogėjimą galima išgirsti itin retai, o mano praktikoje tokių atvejų kol kas net nepasitaikė.